Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicy Olsztyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
914 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 październik 2009 - 21:33

witam
W zwiazku z przeprowadzka do Olsztyna,mam pytanko co do wód w tej okolicy, szukam wszelkich info na temat w miarę nieprzetrzepanej wody w okolicach olsztyna z tego co mam już przetestowane to jeziora Krzywe,Długie,rozlewiska na Łynie w okolicach Redykajn.jak narazie efekty marne,a najgorsze ze napotkani wedkarze lokalesi maja podobne wyniki.
czy ktoś z forumowiczów moze mi polecić jakąś ciekawą wodę?


#2 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 03 październik 2009 - 22:46

Witam!
Olsztyn się nie łamie,tylko walczy. A jest gdzie. W promieniu 25-30 km od Olsztyna masz ogrom wody, z J.Pluszne, Łańsk , Mosąg, Wadąg i Dadaj na czele. Nie będę pisał co, gdzie i jak bo nie lubię tłoku na swoich łowiskach. Jak będziesz potrzebował konkretnych informacji-wal śmiało na priv. Wszędzie ryba jest, tylko trzeba powalczyć.
Pozdrawiam!
Ps. Na Krzywym trzeba mieć dużo samozaparcia- mnie odstrasza ogrom ludzi, wszedobylskie motorówki i syf na brzegach. Długie, mimo, że tuż obok jest siedziba PZW to ładne bezrybie. Jedynie Łyna to łowisko. Na jednym odcinku kleń i jaź, na innym sandacz a jeszcze gdzie indziej boleń.
  • sebson lubi to

#3 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 październik 2009 - 08:33

Witaj Hasior w okolicy.

Wody PZW okręgu Olsztyn to tylko kilka procent ich ogółu na Warmi i Mazurach reszta to prywata notorycznie trzepana siatami. Znasz juz powód bezrybia. Z mojej strony Olsztyna do niedawna jeszcze cos tam pływało w Skolitach jednak presja i wędkasrskie kłusownictwo i tę wodę zniszczyło.Godna uwagi jest wspomniana Łyna w okolicach Redykajn. Łódka lub ponton znacznie ułatwi połowy na tym trudno dostępnym łowisku. Przy samym moście tak w górę jak i w dół mozna liczyć wiosna i jesienią na szczupaka pozostały czas to raczej białoryb. W samym Olsztynie na odcinku miejskim słyszałem o połowach kleni a przy elektrowni trafiają się też bolki rozmiar raczej nie powala.
Wspomniane przez Radka Pluszne czy tez Łansk wody GR Szwaderki trzeba poznać. Z marszu i bez łódki pozostaje raczej dłubanie okoniowego drobiazgu. Woda generalnie bardzo ciekawa i rozpoznana darzy ładną rybą chociaż od jakiegos czasu lokalni wędkarze narzekaja na brak drapieżnika białorybu ładnych rozmiarów jest sporo. Lokalesom raczej nie wierz bo są tacy co w oczy gadają, że źle a w plecaku kilka nienmiarowych ryb leży. Jeżeli zagościłeś do Olsztyna na dłużej to wiosną będę miał sporo wolnego czasu można by się skrzyknąć.

#4 OFFLINE   lady_gaga

lady_gaga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2009 - 16:00

dziex za info panowie ciągle walcze,jutro poprawka na Łynie i Wadagu wody sa piękne otoczone wysokimi skarpami z iglakami.lubie takie otoczenie,bo niekażdy bedzie miał ochotę włazić na niedostęlne miejscówki,wiec szansa jest ze przełowione nie bedą <_<

hehe widzę napisałem z konta mojej kobiety sorki :lol: Embarassed

pozdro hasior :mellow:
  • mariusz.w lubi to

#5 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 październik 2009 - 18:31

A co powiedziecie na Kortowskie, może warto?

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 październik 2009 - 18:40

byłem na kortowskim.z tego co wiem to czyms poza biała ryba jest cięzko,no ale jak to juz koledzy zauważyli,moze lokalni wedkarze ,mówią co innego i co innego jest .nie wiem.
w przystani gdzie sa lódki juz ich nie wynajmuja bo po sezonie.tak mi pani w recepxji powiedziała hehehe po zezonie dobre hyba na moczenie gaci.
na pomoscie,przy którym stała jak byk tablica.zakaz wedkowania i sporzywania alkoholu na pomoscie spotkałem 2 wyrostków ,łowiących na spinna i pijacych browary <_< przepisowo.mówili ze małe szczupaki sie trafiaja,ale jest ich mało...
No tak jak sie łowi tylko z pomostu to raczej brzegowce sa do wyłowienia.presja ogólnie jest.i kazdy ma w d... jakie kolwiek przepisy,z tego co słysze i widze :angry:

#7 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 04 październik 2009 - 19:46

A co powiedziecie na Kortowskie, może warto?

Krótko-warto.
W tym sezonie padło kilka szczupaków po 90kilka cm. Wiem też,że są sandałki-2 lata temu ziomki z UWM wpuścili 1,5 tony glutów po 25cm. Gadałem z gościem,który trafił sztukę 8kg lecz niestety została ona trzepnięta pałą w łeb. Szczupaka drobnego mnogo,trafiają się baaaardzo ładne okonie. Ogólnie nie jest tak źle jak niektórzy myślą. Swoje trzeba wypracować,popływać,powalczyć. Olsztyn i okolice to niestety nie druga Szwecja, chociaż wody w bród i potencjał niemały.

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 04 październik 2009 - 20:13

Kiedys bylo glosno o nowym dzierzawcy czesci jezior w okolicach (GRL), ale nic dobrego z tego nie wyszlo. Bylem nad...chyba Mosag sie nazywalo to jezioro, przeogromne stada jakiegos bialorybu sie przewalaly, az lsnilo - i zero drapieznika, nic tego nie niepokoilo, ani okon, ani szczupak :(
Ja to bym szukal na Wielkich jeziorach, zawsze jest wieksza szansa ze cos zostalo, ale i trudniej to zlokalizowac.

#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 październik 2009 - 20:25

Trzeba będzie się skrzyknąć. Z kolegami z m.pl organizujemy spotkanie wedkarskie wędkarzy z warmi i mazur. Niestety lista juz zamknięta ale można by coś lokalnie jednodniowe zorganizować w jakimś dogodnym terminie.
Radek porozmawiamy na zlocie moze zorganizuje się jakaś grupa w naszej okolicy.?

#10 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 05 październik 2009 - 06:21

Jezioro mosąg jak na razie nie
aktualne. brak dzierżawcy, kłusole szaleją aż miło.

#11 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 05 październik 2009 - 07:56

[quote]
A co powiedziecie na Kortowskie, może warto?
[/quote]
Krótko-warto.
W tym sezonie padło kilka szczupaków po 90kilka cm. Wiem też,że są sandałki-2 lata temu ziomki z UWM wpuścili 1,5 tony glutów po 25cm. Gadałem z gościem,który trafił sztukę 8kg lecz niestety została ona trzepnięta pałą w łeb. Szczupaka drobnego mnogo,trafiają się baaaardzo ładne okonie. Ogólnie nie jest tak źle jak niektórzy myślą. Swoje trzeba wypracować,popływać,powalczyć. Olsztyn i okolice to niestety nie druga Szwecja, chociaż wody w bród i potencjał niemały.
[/quote]



kortowskie.... hmmm. oj trzeba się mocno napływać ale szczupaki trafiaja sie naprawde spore...
  • mariusz.w lubi to

#12 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 05 październik 2009 - 10:31

Hejka!
Dobry pomysł Zbyszku.Fajnie by było się zorganizować w małą grupkę. Nie mówię tu o klubie, czy stowarzyszeniu lecz o kilku zapaleńcach, którzy mogliby rozpracowywać wspólnie średnio rybne wody okolic Olsztyna. Wszystko można obgadać na zlociku.
Pozdrawiam!


#13 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 05 październik 2009 - 11:23

witam. Podłączę się pod temat. Czy ktoś z Kolegów wie jakie są losy jeziora Jełguń? Mieszkałem tam w epoce Gierka.Te szczupaki

#14 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 05 październik 2009 - 11:59

Jełguń,Ustrych,Galik i Oczko,te 4ry jeziorka leżące obok siebie to teraz Rezerwat Przyrody Las Warmiński-wyłączone z wędkowania.
pozdrawiam!

#15 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 05 październik 2009 - 12:23

Dziękuję za odpowiedż. Szczupaki i płocie z lat siedemdziesiątych w tym jeziorze śnią mi się po nocach :D Raki w Galiku też. Pzdrawiam Warmię

#16 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 październik 2009 - 17:24

To widzę zmyła lekka z tym kortowskim była hehe <_<
bd musiał je przeorać,dziś na Wadągu i łynie byłem od 4 rano do teraz praktycznie niestety złabizna straszna,a może nie wiem gdzie machać,kurcze na wkrze w takich bankówach siedzą szczupaki i biora, tu jakos słabo.z tego co wiem niedawno była konkret niżówka ,to moze ryby siedza tylko po dołach,no tak ale ja dzis doły zaliczałem własnie hmmmmmm przez cały dzień zero kontaktu z rybą.jutro jadę orać redykajny od rana to moze coś sie uwiesi poza zaczepami <_< ,bo Wadąg i Łyna to naprawde na maxa zaczepowe rzeczki :huh: lekutko sie w pudłach zrobiło ,ze hoho <_< myslałem ze gdzie patyki tam... ale nic niestety.
woda jest super kryształ zakładałem nawet super hyper niewidoczny FC jako linke głowna ,poskutkowało to odprowadzeniem 10cm gómy przez 15cm okonka <_<

ludzi pełno z koszyczkami,spławikami pickerami itd spinna casta, jak na lekarstwo-tj byłem sam :lol:


#17 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 05 październik 2009 - 19:21

Jezioro mosąg jak na razie nie
aktualne. brak dzierżawcy, kłusole szaleją aż miło.


Znaczy sie GRŁ Łomża zrezygnoało z dzierżawy. ? Oj czułem to od samego początku , ze ten rozmach w przejmowaniu wód i obeietnice dla wędkarzy to kit.
Woda swego czasu dosyć rybna pamiętam ją z jeszcze niedawna kiedy było porozumienie z PZW wtedy nawet pilnowana była później wędkarze mówili już tylko o odłowach przez nowego gospodarza czego miało nie być.
Nic dobrego tej wodzie nowy dzierżawca nie dał może teraz sie to zmieni.

#18 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 06 październik 2009 - 06:16

oj łomża nie zrezygnowała i paru innych też pani konserwator przyrody sie rozmysliła :D
Ale z tego co wiem to walka trwa :D

#19 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 06 październik 2009 - 07:31

trochu o o Kortowskim. Sam wpuszczałem od siebie z hodowli sandałki takie nawet po 500g. w sumie było tego w przedziale 10 -500g około 1000 sztuk, wiecej oczywiscie tych po 10 g.
kilka razy sumy takie po 300g, no i uczestniczyłem raz w zarybieniu jesiennym sandaczem takie około 80g, pewno z 10tysiecy tego było.
Szczupaka jest na gesto wczoraj znajomy 8 wyjął, niestety ich rozmiar to przedszkole, ale dla wytrwałych są górki pod Dajtkami
tam często łowi sie ryby powyzej 5 kg. Są też piękne bolenie , osobiście widziałem tylko sztuki złowione w wontony do tarła, ale kabany jak trza.
Reasumując. To świetne jezioro ale bardzo kaprysne.Mętna woda mało tlenu, hałas i wszędobylscy wędkarze.
ps. zapomniałem dodac o okoniach :D

.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 październik 2009 - 08:51

o no ladnie dnie widzę
@wonton a gdzie moge wykupic zezwolenie na Kortowskie? wystarczy wpłata na konto na poczcie ? i dowód wpłaty? nigdzie znaleś niemogę info :angry:

aha i jeszcze jedno gdzie mozna wynajac lódkę? w tej restauracji i wyporzyczalni sprzetu wodnego jest lipa,siedzi tam kobitka i mówi ze już po sezonie i nie wynajmie łodki,tosz to głupota ale jak nie chcą kasy to zmuszał niebede :angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych