Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jez. Vidöstern - mapa batymetryczna- poszukuję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:51

Witam,

wybieram się w czerwcu na rybki i poszukuję mapy batymetrycznej tego jeziora (Vidöstern - niedaleko Varnamo w Szwecji). Może ktoś był i podpowie co nieco?

Jak co to proszę na priv, 

pozdrawiam 

Sławek



#2 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 17 kwiecień 2015 - 17:22

podbiję temat bo wyjazd zbliża się wielkimi krokami, może się uda i ktoś coś znajdzie :D



#3 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:45

jak oglądałeś to http://www.ifiske.se...?name=Vidöstern to widziałeś że to sandaczowe jezioro

tu jakiś opis http://www.ifiske.se...e-vidostern.htm ale oprócz tego że są jakieś 10 kilowe osobniki i że jest to dość popularne jezioro to niewiele więcej tu jest napisane. Bliskość Varnamo na pewno wpływa na presję wędkarską, ale Szwecja to nie Polska :-)

Jezioro ma powierzchnię 42,6 km2. Średnia głębokość 4,6 m, a maksymalna głębokość wynosi 44 m. Rzeka Lagan przepływa przez jezioro.

do tego dolny wymiar szczupaka i sandacza to 40 cm, reszta ostrzeżeń tu http://vidostern.se/...vardsomrade.pdf


Użytkownik wuran edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 21:50

  • slawito i bal lubią to

#4 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 18 kwiecień 2015 - 21:56

Jak będziesz płacił za  kartę to poproś o "djup karta" napewno dostaniesz .


  • slawito lubi to

#5 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 kwiecień 2015 - 08:50

http://www.djupkarta...joarnaLista.asptu masz info że jezioro jest na liście, a to strona gdzie grupa ludzi robi mapy jezior, napisz do nich może CI udostępnią


  • slawito lubi to

#6 OFFLINE   Pescador

Pescador

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 21 maj 2015 - 22:19

http://www.anglernet...pg_19-48-82.jpg tu masz koniec północnej części jeziora. Ta część jeziora wyraźnie płytka , a że są wahania poziomu wody trzeba uważac.

https://haavet.wordp...land-vidostern/jeszcze parę informacji.


  • slawito lubi to

#7 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 22 maj 2015 - 06:49

dzięki Panowie za wszystkie wskazówki. Coś tam już się dowiedziałem ale nadal są to informacje szczątkowe. Mapy batymetrycznej nie znalazłem w necie na podanych stronach. @pescador jeśli możesz odezwij się, zostawiłem info na pw. 

Pozdrawiam Sławek



#8 OFFLINE   krzlac

krzlac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Lach

Napisano 31 styczeń 2016 - 18:32

Zdobyłeś tą mapę, połapałeś? Planujemy się tam wybrać we wrześniu. Masz jakieś wskazówki?



#9 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 01 luty 2016 - 07:54

Zdobyłeś tą mapę, połapałeś? Planujemy się tam wybrać we wrześniu. Masz jakieś wskazówki?

 

No widzisz kolego nie wiem co Ci napisać o tym jeziorze... Ja już tam na pewno nie wrócę. Byłem w bardzo pechowym terminie, mianowicie w końcówce maja 2015r. Cały tydzień lało, wiało i była jeszcze niska temperatura. Wyniki wędkarskie jak na pierwszym lepszym jeziorze PZW w Polsce.

Jest to ogromny zbiornik, na którym przy trochę większym wietrze byle jaką łódeczką już strach pływać. Byłem w południowej części jeziora w okolicach campingu Toftaholm. Jak pewnie zauważyłeś przez jezioro przechodzi koryto rzeki i są tam spore głębokości sięgające nawet 20 kilku metrów.

Moje próby trollingu, opadingu, blaszingu, jerkinu i ch... wie czego jeszcze nie przyniosły prawie żadnych efektów.

Gdybyś miał jakieś pytania to pytaj na pw.

Aha, kolega był rok przede mną i był umiarkowanie zadowolony...



#10 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 01 luty 2016 - 11:41

Niestety nie działa to w ten sposób, że każde jezioro w Szwecji to kraina obfitości i jezioro marzeń, a każdy wyjazd da kilka metrówek :) Co nie zmienia faktu, że na pewno warunki zrobiły swoje bo bajorko wygląda dość zachęcająco...



#11 OFFLINE   krzlac

krzlac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Lach

Napisano 03 luty 2016 - 18:04

No to mamy dylemat. Chęć jest, grupa (6) jest, domek jest, kasa jest, łodzie są. Tylko te ryby - trzeba będzie wypracować. Dzięki slawito. Jak decyzja będzie na "tak" to zgłoszę się na PW.



#12 OFFLINE   krzlac

krzlac

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Lach

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:33

Opinie się potwierdziły. Raczej słabo - umiarkowanie słabo, jeden szczupak 105 cm był. Tym razem (we wrześniu) bezwietrznie i upał do 28 C. Jak w ostatni dzień pogoda się zepsuła i powiało to zaczęły szczupaki brać - kilka z jednego miejsca. Sandacza bardzo dużo, ale brały drobne. Wyjazd szkoleniowy-kilka delikatnych brań sandaczyków prawie przy każdym ściąganiu przynęty. Można się uczyć prowadzić i zacinać. Dużo okoni, ale w większości do 30 cm- był jeden 42 cm.  Cały czas jednak twierdzę, że jest tam ryba - trzeba szczęścia do pogody. Jezioro nie do przełowienia, łapaliśmy tylko na południowym (10 km długości) a jest jeszcze równie długa część północna. Jak ktoś szuka map batymetrycznych tej wody - to mam kolorowe, także skalibrowane na Androzic (super navigacja smartfonem).


Użytkownik krzlac edytował ten post 19 grudzień 2016 - 20:42

  • slawito lubi to

#13 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:33

A jak zwykle , planujemy pół roku wcześniej i mają  żreć  w te 6 dni w których jesteśmy. Tak rybna woda , może zostać okrzyknięta katastrofą ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych