Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody spółki rybackiej "LECH" - Trzciel i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 luty 2015 - 11:46

Slawek, statystki pisze sie na podstawie udokumentowanych danych.

Co sie tyczy wyzej opisanej sytuacji, to niestety masz racje.W biednym kraju nie ma skrupulow.



#22 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 04 luty 2015 - 12:47

Tak jak Patu pisal. Tylko zysk. Zero ohrony zero zainteresowania. Klusuje kto chce jak chce i gdzie chce. A ludzie siedzacy z czteremkijami wrazenia na mnie nie robia juz Tylko serce boli z ktos na to pozwala.

#23 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 04 luty 2015 - 14:16

Lokalne samorządy nie chcą brać na siebie kosztów utrzywywania takich wód , podobnie my nie chcemy .. Wygrywa ten , co da więcej w przetargu . Albo w ogóle do niego stanie ..

Nieobecni nie mają racji  :rolleyes: Ani fajnego , tajnego łowiska ..

Unijnym okiem

http://www.zpryb.pl/...1YQ=&tabid=1180

 

Drogi Sławku w dwóch kwestiach się z Tobą zgodzę a mianowicie, że nieobecni nie mają racji  :) oraz w braku chęci większości samorządów do ponoszenia kosztów utrzymywania wód . Niestety na tym kończy się zbieżność naszych poglądów. Pamiętaj, że świat zza monitora nie zawsze ma wiele wspólnego z tym rzeczywistym i wiele szczegółów jest poza naszą percepcją  ;) . Wiedzą to ci wszyscy, którzy swoje cztery litery ruszają sprzed komputera i działają w terenie, nie ograniczając swojej wędkarskiej aktywności do tworzenia bogatych w formie a ubogich w treści wypowiedzi w sieci B) . Piszesz, że my nie chcemy, patrz wędkarze, którzy wiedzą jak zaopiekować się daną wodą. Wybacz ale nie posądzam cię o ignorancję, natomiast takie stwierdzenie na nią wygląda  :rolleyes: . Nie zagłębiając się w szczegóły, nie zawsze chcieć to móc  :)

 

PS. Ustalenia unijnych technokratów już dawno przestały mni interesować, dla nich ślimak winniczek to ryba, to tłumaczy wszystko :ph34r: .



#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 luty 2015 - 14:38

Lars , zawsze dobrze jest patrzec na świat bez uprzedzeń . Jest w kraju cała masa wód niechcianych , co można sobie bardzo łatwo sprawdzić , które stosunkowo łatwo można przejąć w uzytkowanie . Poczytaj sobie na bip-ach historie ogłaszanych przetargów , ich wyniki , a dopiero zobaczysz prawdziwy skandal . U nas , w naszym srodowisku nie ma obyczaju dochodzenia do decyzyjności , do zarządzania ani bezpośredniego gospodarowania . Przeciętne kilkusetosobowe koło spokojnie dałoby sobie radę z taką inwestycją . U naszych zachodnich sąsiadów tak to sie właśnie kręci .

Przyjdą i nas nauczą - spoko !! 

Póki co szukajmy tanich porozumień , wynajdujmy wrogich wrogów  .. :) Aha i petycje - bez petycji nic :D


  • vako lubi to

#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 luty 2015 - 14:48

Lars , zawsze dobrze jest patrzec na świat bez uprzedzeń . Jest w kraju cała masa wód niechcianych , co można sobie bardzo łatwo sprawdzić , które stosunkowo łatwo można przejąć w uzytkowanie . Poczytaj sobie na bip-ach historie ogłaszanych przetargów , ich wyniki , a dopiero zobaczysz prawdziwy skandal . U nas , w naszym srodowisku nie ma obyczaju dochodzenia do decyzyjności , do zarządzania ani bezpośredniego gospodarowania . Przeciętne kilkusetosobowe koło spokojnie dałoby sobie radę z taką inwestycją . U naszych zachodnich sąsiadów tak to sie właśnie kręci .

Przyjdą i nas nauczą - spoko !! 

Póki co szukajmy tanich porozumień , wynajdujmy wrogich wrogów  .. :) Aha i petycje - bez petycji nic :D

 

U nas w PL też zaczyna to być jakimś rozwiązaniem. Mam znajomych, którzy podjęli się tego zadania. Mam takich, którzy się do tego przymierzają.

Myślałem i ja o tym, ale niestety moja okolica temu nie sprzyja - nie ma żadnych wód do zgarnięcia.


  • czaro73 lubi to

#26 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 04 luty 2015 - 15:42

Lars , zawsze dobrze jest patrzec na świat bez uprzedzeń . Jest w kraju cała masa wód niechcianych , co można sobie bardzo łatwo sprawdzić , które stosunkowo łatwo można przejąć w uzytkowanie . Poczytaj sobie na bip-ach historie ogłaszanych przetargów , ich wyniki , a dopiero zobaczysz prawdziwy skandal . U nas , w naszym srodowisku nie ma obyczaju dochodzenia do decyzyjności , do zarządzania ani bezpośredniego gospodarowania . Przeciętne kilkusetosobowe koło spokojnie dałoby sobie radę z taką inwestycją . U naszych zachodnich sąsiadów tak to sie właśnie kręci .

Przyjdą i nas nauczą - spoko !! 

Póki co szukajmy tanich porozumień , wynajdujmy wrogich wrogów  .. :) Aha i petycje - bez petycji nic :D

Tylko widzisz Sławku odnosimy się do różnych skal. Ty piszesz o skali kraju i z tej perspektywy wiem, że jest wiele wód "bezpańskich". Ja odnoszę się do własnych doświadczeń na lokalnym poziomie i skali koła kilkudziesięcioosobowego :) . 

 

PS. Broń Boże moje spojrzenie na świat jest całkowicie pozbawione uprzedzeń. Gdyby było inaczej nie dałoby się normalnie na nim egzystować  :D .



#27 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 04 luty 2015 - 19:40

Dobrze że są ludzie,którzy dostrzegają że jest to proceder i stan tych wód nie jest im obojętny.Notabene znam dobrze jeziora wyżej wymienione i jako zwykły wędkarz postrzegam to jako legalne kłusownictwo na niewyobrażalną skalę,gdzie potencjał takich pięknych jezior może ulec zatraceniu na wiele lat lub nie daj Boże na zawsze.
  • wobler129 lubi to

#28 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 luty 2015 - 14:15

Zapraszam również do dyskusji na forum Trzciela. Pokazały się osoby z ramienia spółki rybackiej i rozpoczęła się dość ciekawa dyskusja:

 

http://www.forumtrzc...hp?topic=2210.0



#29 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 05 luty 2015 - 17:46

Witam
czy na jeziorach spółki Lech a dokładniej na jez. Chłop jest dozwolone wędkowanie w porze nocnej ?
Czy możecie także potwierdzić, dowiedziałem się że trolling jest zabroniony na tych wodach.

#30 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 05 luty 2015 - 20:31

zabronione jest lowienie w nocy



#31 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 05 luty 2015 - 20:41

Dzięki za tą informację

#32 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 05 luty 2015 - 20:58

Trolling na Chłopie, przynajmniej przez kilka ostatnich lat, był zabroniony



#33 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2015 - 22:09

Zapraszam również do dyskusji na forum Trzciela. Pokazały się osoby z ramienia spółki rybackiej i rozpoczęła się dość ciekawa dyskusja:

 

http://www.forumtrzc...hp?topic=2210.0

Ostro tam chłopaki na tym forum jedziecie. I dobrze.



#34 OFFLINE   spiderben74

spiderben74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 luty 2015 - 23:36

Hmmm..... :unsure: znam temat to prawda co piszą ludzie, ale niestety to "walka z wiatrakami" i nie zanosi sie żeby coś się w koncu zmieniło.....wszechobecne kolesiostwo...!!!!!!Na to, puki co nie ma rady.......ludzie, którzy tym sie zajmują pamietaja doskonale poprzedni ustrój polityczny....wiekszość z nich siedzi jeszcze po róznych stanowiskach nie tylko w gminach....dalej....ich dzieci z podobną do nich mentalnoscią.....i układami rodziców świetnie się przystosowują do życia w otoczeniu.....



#35 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 06 luty 2015 - 08:22

to trzeba to naglasniac ,bo jak tylko bedzie sie gadac medzy soba to nic to nie da



#36 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 09 luty 2015 - 17:35

Witam
Gratulacje za temat.
Eksploatacja wód przez takich dzierżawców jak opisana spółka LECH czy odłowy ryb na wodach pzw stały się w wielu wypadkach prawdziwą patologią .
Myślę że jedynym ze sposobów na walkę z takimi podmiotami uprawiającymi taki proceder to publiczne pokazywanie to co ci panowie robią. Fora internetowe,prasa lokalna i ogólnokrajowa to miejsca do działania.
Rozmawiałem kiedyś z gościem który pracuje RZGW i powiedział mi że oni poważnie traktują wszelkie informacje czy materiały o nieprawidłowościach na dzierżawionych wodach .
Czyli monitorować ,fotografować ,opisywać tą patologię i wysyłać gdzie się tylko da. I jesli nawet taki pracowity rybak ma gdzieś jakieś plecy , to myśle że że szybko się skończą po takiej ilości przesłanych materiałów dowodowych.
Życzę Wam wytrwałości w działaniu bo te piękne jeziora pszczewskie załugują na ich ratowanie !!! :-)

To, co ja wędkarz odwiedzający ten piękny region kilka razy w roku mogę zrobić dla Was i tych jezior to zaprotestować razem z Wami.
Otóż w tym roku w maju po raz pierwszy mieliśmy z kolegą pojechać na kilka dni nad jezioro Chłop poznać kolejną wodę .
Decyzja była jednomyślna, odwołaliśmy nocleg tłumacząc przyczynę naszej rezygnacji która została przyjęta ze zrozumieniem i dużą znajomością procederu.
Postanowiliśmy że nie damy zarobić tym panom ze społ.LECH . Pieniądze wydamy nad lubikowskim albo szarczem lub jeszcze jakimś innym
Pozdrawiam Mirek
  • wobler129, Kmicic i Artur43 lubią to

#37 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 luty 2015 - 20:14

Super! Aż uśmiech mi się nasunął na twarz :) 

Będę działał w temacie.

 

Serdecznie pozdrawiam

Maciej



#38 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2015 - 22:02

Trzymam kciuki za pomyślny rozwój sytuacji i też Pozdrawiam.

#39 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:15

Czy ktoś wie kto jest aktualnie właścicielem jezior Chłop/Wędromierz? :)  Podobno LECH już ich nie ma. Ktoś wie kto przejął wody i z kim należy się kontaktować?



#40 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:31

kolo trzciela w gospodarstwie rybackim swidwowiec mozesz kupic zezwolenie nr tel 693524224






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych