Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze buty do brodzenia

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
534 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2015 - 20:43

Wiec tak , dorosłem psychicznie do zakupu dobrych butów do brodzenia , dzis po raz kolejny kupilem substytut czyli trekingi z deathlonu .

 

I nastąpił przełom , postanowiłem kupić porządne buty przeznaczone (przez producenta) do brodzenia :P , nie latam w nich jakoś przesadnie duzo , 30 razy w roku to max. 

 

Głównie rzeki nizinne  , wody pstrągowe ale raczej o dnie piaszczysty z pojedynczymi kamieniami, w planach pęrę razy trocie te z rzek i morza .

 

Ma to być najlepszy but dostępny na rynku , biorąc pod uwagę trwałość, stabilność i wygodę. Nie koniecznie najwyższą cene :P

 

proszę od sugestie 

pozdr 600 :)


Użytkownik Del Toro edytował ten post 04 styczeń 2019 - 16:32


#2 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 03 luty 2015 - 22:31

Simms Rivershed, ale jeśli jesteś tak jak piszesz 30 dni w roku na rybach to Freestone dadzą radę. Ściągaj z USA, u nas ceny są z kosmosu :)


  • mundas233 lubi to

#3 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 03 luty 2015 - 23:17

No ale na takie 30 wyjść to te z Decathlonu spokojnie dadzą radę biorąc pod uwagę warunki w jakich łowisz, piszę głównie z autopsji zeszłorocznej, też łowiłem w podobnych warunkach na zestaw treki decathlon plus śpiochy no i ogólnie wszystko było oki.



#4 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 luty 2015 - 00:01

wiem ze dadza rade , juz sa lepsze od tych co mialem poprzednio też z decathlonu , przewaga jest to ze sa wyższe , i maja jezyk zszyty do boków i nie bedzie tam wpadał piach i kamyki.

Minusem było  trzymanie boczne kostki i braka możliwości wkręcenie kolców, przez piankową podeszwe , w tych nowych jest juz gumowa .

 

Plusem cena 69zł i to ze sa super lekkie ( pływają ) i na tym koniec :P

 

Zastanawialem się nad tymi Visionami http://hurch.pl/loik...-stud-p710.html



#5 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 04 luty 2015 - 00:32

Simms Rivershed, ale jeśli jesteś tak jak piszesz 30 dni w roku na rybach to Freestone dadzą radę. Ściągaj z USA, u nas ceny są z kosmosu :)

A gdzie mozna jeszcze dostać freestone ,bo długo szukałem i nr 45 jakby nie było nigdzie.Mi to wyglądało jakby zakończono ich produkcji.



#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 luty 2015 - 09:17

Nie wycofali, jest teraz nowy model -> http://www.simmsfish...stone-boot.html

Gdzie kupić na świecie ? Pisz na PW. 


  • pawelG lubi to

#7 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 04 luty 2015 - 09:39

Simms Rivershed, ale jeśli jesteś tak jak piszesz 30 dni w roku na rybach to Freestone dadzą radę. Ściągaj z USA, u nas ceny są z kosmosu :)

Dokładnie. Freestone w USA kupisz za 99 $.



#8 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 luty 2015 - 10:54

Kilka par miałem, testowałem.

Najlepsze okazały się Orvisy River Guard™ Ultralight Men's Wading Boots.

Na gumowej podeszwie z extra twardymi wkrętami –nic nie śmierdzi,  podeszwa w przeciwieństwie do filcu nie nasiąka, nie musi schnąc na balkonie 4 dni,  nie robią się ciężkie, nie przenosisz syfu z jednego łowiska na drugie.

Bardzo dobrze się wiążą i nie luzują w trakcie chodzenia. Dobrze trzymają kostkę i są bardzo wygodnie.

Mam porówanie z Simmsami, Patagonią i korkersami i dla mnie to naprawdę numer 1.

Tylko że szukał bym pewnie gdzieś albo w USA, albo UK albo gdzieś na wyprzedażach bo u nas cena trochę zaporowa.

Ja swoje w zeszłym roku kupiłem (na wyprzedązy posezonowej)  za 111$ + 19$ przesyłka.


  • wene lubi to

#9 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 luty 2015 - 11:27

zaraz popatrze na te orvisy. :)



#10 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2015 - 15:55

Simms Rivershed  sa najlepszymi butami do brodzenia jakie w tej chwili sa dostepne. Jakosc, wygoda i cena. Tyle w temacie. 


  • Bujo, Wiktor i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 04 luty 2015 - 16:39

Simms Rivershed  sa najlepszymi butami do brodzenia jakie w tej chwili sa dostepne. Jakosc, wygoda i cena. Tyle w temacie. 

 

Najlepsze buty jakie mialem, szczegolnie wersja z wolframowymi kolcami ( studded). Nawet zlodzieje w Szwecji wiedzieli co dobre i zabrali stare Simmsy zostawiajac nowe Visiony :) 


  • popper i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 luty 2015 - 18:56

Simms guide boots ,mam 2 sezony,super na Wisłę podeszwa na wibramie,dobrze się po błotnistych burtach wspina,stabilizacja jak narciarskie buciory i lekkie sa,schną szybko.ja swoje wyrwałem na e-bay za 1/3 ceny polskiej.polecam bardzo,naprawdę warto.

Załączony plik  guide-boot-vibram.jpg   35,52 KB   75 Ilość pobrań

 



#13 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 04 luty 2015 - 20:13

http://www.cabelas.c...oots/722456.uts



#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 luty 2015 - 20:55

Jeśli już najlepsze to G4 - http://www.simmsfish...-boa-boot.html 

Nie ma się co rozwiązać, kostka supersztywna, twarda podeszwa do chodzenia po kamieniach, jest gdzie wkręcić kolce.


  • robert.bednarczyk lubi to

#15 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 luty 2015 - 22:36

Jeśli już najlepsze to G4 - http://www.simmsfish...-boa-boot.html 

Nie ma się co rozwiązać, kostka supersztywna, twarda podeszwa do chodzenia po kamieniach, jest gdzie wkręcić kolce.

Najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze. Co w przypadku gdy boa się zepsuje, a jesteśmy gdzieś na kolskim ? Nie miałem ich w ręku, ale nie budzą mojego zaufania patrząc na nie, jednak rivershedy czy g3 są bardziej pancerne. 

 

Ja wciąż się upieram przy Rivershedach, kolega który omen nomen dużo łowi (więcej ode mnie, a ja około 100 dni w roku) posiada G3 i stan zewnętrzny po 2,5 roku jest gorszy od moich. Z tym, że więcej łowi na wodach górskich, gdzie wiadomo więcej kamieni, buty bardziej dostają po dupie. Ja więcej moczę w solance, dużo chodzę po brzegach (w tym roku 15 dni na trociach, moczone i chodzone na mrozie). Po 3 latach wyglądają bardzo dobrze, trochę zżółkł przeźroczysty materiał przy uchwytach na sznurówki i w zeszłym sezonie zaczęły się powoli odklejać podeszwy bo wytarły się nici, którymi są przyszyte - przykleiłem butaprenem i do tej pory się nie odkleja. A no i w tym roku ze sznurówek zaczęła odchodzić wierzchnia warstwa ( w środku sznurek jest cały, niepoprzecierany). Chyba simms wycofał je ze swojej oferty, a były w niej bardzo długo, muszę się rozejrzeć i kupić sobie na zapas jeszcze jedną parę tych butów. Simmsy są pancerne ale przez to dość ciężkie, jak jesteś filigranowej postury to możesz po całym dniu łowienia być zmęczony ;)



#16 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 luty 2015 - 22:44

A ktoś może miał styczność z tymi butami ? 

 

http://allegro.pl/pr...5001529059.html


Użytkownik Plecha edytował ten post 04 luty 2015 - 22:46


#17 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2015 - 23:43

A ktoś może miał styczność z tymi butami ? 

 

http://allegro.pl/pr...5001529059.html

Do Polski przywiozlem sobie Korkers Chrome. Nie moge powiedziec jak sie maja z wytrzymaloscia poniewaz nie sa uzywane wiecej niz kilka razy w roku. Sa natomiast wygodne, a opcja z wymiana podeszwy jest rewelacyjna. BOA system jest latwy w uzyciu, ale cos mi mowi, ze przy czestym uzywaniu bedzie do wymiany. Jakosc jest tez ok.

Do Simms'ow Rivershed jest jednak spora droga. Rivershed sa poprostu bardzo dobre. Pod kazdym wzgledem.



#18 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 01:28

cały czas mnie ciekawi opinia na temat tych visionów , głównie prze rewelacyjny serwis z jakiego znana jest ta  marka w  .

 Za ta samą cene co visiony mam wspomniane Simmsy i Orvisy , 200usd + wysyłka 



#19 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 luty 2015 - 08:37

Kurde, szkoda że doczekaliśmy się czasów gdy przy kupnie nie taniego sprzętu pierwszą rzeczą o której myślimy to serwis….

Wiesz, jeżeli o te Orvisy chodzi to serwisem nie musisz się martwić … bo go nie będziesz potrzebował ….

A mało prawdopodobnym jest abyś te River Guard rozniósł w 2 czy 3 lata … chyba ze 100 dni w górskiej, ostro kamienistej rzece ..to może Ci się uda …

Poczytaj co w USA przewodnicy o nich piszą … i bardzo aktywni użytkownicy …



#20 OFFLINE   Przemfish

Przemfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Frąckowiak

Napisano 06 luty 2015 - 21:24

Cześć, buty Vision o które pytasz kupiłem w zeszłym roku i dość intensywnie je użytkowałem zarówno w dorzeczu Gwdy, jak nad Wartą. Jestem z nich zadowolony. Nie zauważyłem istotnych śladów zużycia. Buty są lekkie, podeszwa dobrze się trzyma nawet na dość śliskich kamieniach. Kostka w miarę dobrze usztywniona, wysychają bez problemu. Co ważne bez kłopotu się sznurują i raczej rzadko trzeba sznurówki "dociągać". Słowem w mojej opinii to dobry zakup.

Pozdrowienia, Przemfish







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych