Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze buty do brodzenia

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
534 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 luty 2015 - 00:01

Kacper, koledzy katują te butki na wyprawach od jakiegoś czasu i nic złego nie dzieje się. Chociaż mieli obawy podobne do Twoich, kupili zestawy naprawcze, tzn linki, kółka itp. Uwierz, że na jednym wyjeździe na Islandię albo do Patagonii sprzęt dostaje tak, jak przez rok w Polsce na Sanie, czy Dunajcu. 



#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 10 luty 2015 - 17:15

Kacper, koledzy katują te butki na wyprawach od jakiegoś czasu i nic złego nie dzieje się. Chociaż mieli obawy podobne do Twoich, kupili zestawy naprawcze, tzn linki, kółka itp. Uwierz, że na jednym wyjeździe na Islandię albo do Patagonii sprzęt dostaje tak, jak przez rok w Polsce na Sanie, czy Dunajcu. 

 

Kurcze- to ''moje'' szkockie czy walijskie rewiry musza byc jakies z kosmosu bo wszyscy kumple co zakupili owe Korkersy zajechali je w bardzo krotkim czasie ( rok, poltora, nie za czestego lowienia) :( 



#23 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 luty 2015 - 21:47

To ciekawe. Co im się działo, tzn jakie najczęściej usterki?

 

edyta - pisałem o G4, nie wiem co to Korkersy


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 11 luty 2015 - 14:17


#24 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 luty 2015 - 22:24

tez słyszalem o tych korkersach pare niepochlebnych opinii .

 

w sumie to teraz zastanawia się miedzy simmsami a orvisami.



#25 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 luty 2015 - 22:37

zaraz popatrze na te orvisy. :)

Miałem guidy simmsa, wytrzymały bardzo dużo — jeden z moich typów w kategorii niezniszczalne. Ale w końcu padły, po nich przyszły visiony, rozleciały się sporo przed upływem gwarancji, w dodatku 1500 km od domu i pewnie z 500 od najbliższego serwisu. Wkur...ące niezależnie od poziomu serwisu w Krakowie jak sprzęt uniemożliwia łowienie. Teraz od roku Orvis river guard ZIP. Bardzo wygodne w wodzie, chyba mają szansę być co najmniej tak trwałe jak guidy ale zamek z boku bezkonkurencyjny. Cieszy prawie jak zamek w woderach. Cięzżkie ale to konsekwencja solidności. Dlatego jako uzupełnienie do belly lekkie patagonie bez kolcòw (do płetw) i mamy zestaw uniwersalny w cenie simmsòw.
tomaszek11

#26 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 luty 2015 - 22:56

Kacper, koledzy katują te butki na wyprawach od jakiegoś czasu i nic złego nie dzieje się. Chociaż mieli obawy podobne do Twoich, kupili zestawy naprawcze, tzn linki, kółka itp. Uwierz, że na jednym wyjeździe na Islandię albo do Patagonii sprzęt dostaje tak, jak przez rok w Polsce na Sanie, czy Dunajcu. 

Możliwe, nie miałem ich w rękach, ale chyba na FORS-ie ktoś miał problem z BOA. 

Co do korkersów to kumpel je ma, metalheady, porażka. Gubił podeszwy, potem zaczęły mu się odklejać, a wyglądają po tym czasie użytkowania słabo... Z tym, że nie dba o sprzęt w ogóle. 

 

Co do jednego wyjazdu, to ciężko mi powiedzieć/odnieść się, ale myślę, że u mnie lekko nie mają - bywają czasy, że są 10-15 dni z rzędu moczone. A kolega, który ma Guide'y to w zeszłym roku przez miesiąc nie zdążył ich wysuszyć (cały czas ryby - z przerwami dzień/dwa -  na Dunajcu). 

 

Guide'y i Rivershedy mogę z czystym sumieniem polecić, bo wiem co są w stanie znieść. 



#27 OFFLINE   razor73

razor73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 luty 2015 - 14:07

wiem ze dadza rade , juz sa lepsze od tych co mialem poprzednio też z decathlonu , przewaga jest to ze sa wyższe , i maja jezyk zszyty do boków i nie bedzie tam wpadał piach i kamyki.

Minusem było  trzymanie boczne kostki i braka możliwości wkręcenie kolców, przez piankową podeszwe , w tych nowych jest juz gumowa .

 

Plusem cena 69zł i to ze sa super lekkie ( pływają ) i na tym koniec :P

 

Zastanawialem się nad tymi Visionami http://hurch.pl/loik...-stud-p710.html

z loikka jestem bardzo zadowolony

używam 2gi rok i jest ok

bardzo wygodne, doskonale trzymają nogę

jak z wytrzymaloscią???????? to się dopiero okaze :)



#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 11 luty 2015 - 17:28

Witam,

 

W Korkersach odpadaly podeszwy, druty przebijaly wiazania itd. 

 

Z drugiej strony wszystko zalezy gdzie owych butow uzywamy, czy kamienie w rzece sa okragle czy ostre, luzne czy stale.

 

Bujo

 

P.S. Jakis czas temu kupilem Redingtony, drugi juz rok, przezyly dwutygodniowa Szwecje ( watpie by gdziekolwiek bylo gorzej) i dalej robia, jak sie rozwala kupie nastepne bo od teraz kazdy wyjazd jest juz bonusem, podobnie jak wodery  Scierry CC3, jestem zadowolony :)



#29 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 luty 2015 - 17:54

Vision hopper na vibram z mini wkrętami  , których używam od dwóch sezonów moge polecić . Nie są najlepsze ale ..... najlżejsze , bardzo szybko schną , dają radę ze skałkami , błotem , piachem i solą . Stosunkowo niedrogie i co najważniejsze  nie widać żeby miały dosyć . Fajne bootsy B)



#30 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 luty 2015 - 23:30

Przede mną zakup, dlatego tak bacznie śledzę wątek i pytam o szczegóły. Moje zabytkowe simmsy (nawet nie ma już tego modelu) zaczynają rozpadać się. Dziwię się, że jeszcze stoją w jednym kawałku i o własnych siłach.  :D Piszcie o swoich butkach, piszcie.



#31 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 luty 2015 - 18:10

Od dwóch lat mam Simmsy Freestony nowszy model ,nie bawię się w suszenie i ogólne dbanie tylko je używam .Jedyna rzecz która się zużyła to sznurówki ale i tak na razie ich nie wymieniam .Buty są bardzo wygodne, pancerne i jak kiedyś je zajadę to na pewno kupię takie same.W zeszłym roku byłem przez 3 tygodnie  w NZ ja miałem roczne Simmsy a kolega nowiusieńkie Visiony moje w zasadzie nie zmieniły swojego wyglądu a od kolegi podeszwy wyglądały tak http://hlehleblog.pl...-vision-loikka/. Niby drobiazg ale czy tak powinno się stać po trzech tygodniach.


  • Guzu lubi to

#32 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2015 - 18:21

no wsłasnie , widzialem ten wpis na blogu Hlehle. Ale znam serwis visiona i nie słyszalem by kogos odprawili z kwitkiem .

 

Miotam sie cały czas tym bardzie ze wszystkie te buty są w podobnej kasie , licząc import prywatny.


  • popper lubi to

#33 OFFLINE   mxo

mxo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2015 - 19:26

Jestem posiadaczem visionow loika jak na pierwszy kontakt jestem bardzo zadowolony
Mega wygodne buty!
Polecam

#34 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9479 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 luty 2015 - 19:28

Jestem posiadaczem visionow loika jak na pierwszy kontakt jestem bardzo zadowolony
Mega wygodne buty!
Polecam

Również chyba powinienem polecić, chociaż używam nie za często  ;)



#35 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 luty 2015 - 23:02

Jestem posiadaczem visionow loika jak na pierwszy kontakt jestem bardzo zadowolony
Mega wygodne buty!
Polecam

Uwielbiam takie wpisy :) .

Ostatnio kupiłem śpiochy Scierry trzy wejścia nad wodę i nie ciekną myślę że to powinno wystarczyć żeby uznać je za idealny towar. ;)


  • Guzu lubi to

#36 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 luty 2015 - 23:25

Po roku z hakiem nieregularnych lowow koncze zajezdzac Loikka Vision.

Mialem odsylac i reklamowac...ale chyba nie zdaze.

 

Dolowie w nich ten sezon. Zostana jak rezerwa obuwnicza na wypadek jakiejs nieprzewidzianej wpadki. W koncu i tak woze towar autem.

 

Dla jasnosci : 

 

Lowie weekend, czasami dwa w miesiacu.

Intensywnie - tyle ile trwa dzien.

 

Buty sa lekkie, stabilne i fajnie sie w nich porusza.
Ale wytrzymalosc maja slaba.

 

Wyciera sie material.od wewnatrz i od zewnatrz - peka ta zolta skora syntetyczna. W srodku poszycie wytarte.

U mnie jest duzo kolcow - przyznaje. Sznurowki juz dawno RIP.

Skaly jako takie u mnie zabijaja butow. Wlasnie kolce - miejscami 100 % roslinnosci jest kolczasta....

 

Poza tym pekla guma wokol buta (ta od zewnatrz nad podeszwa) - na zgieciu stopy.

Teraz nie mam jak zrobic zdjecia - buty w Hiszpanii. Pochwale sie przy okazji :)

 

Drugi raz ich nie kupie. Siegne w koncu po simmsy.

 

W miedzyczasie styralem Scierra sc 3 oddychacze i siegnalem po Vision Ikon (tak sie chyba zwa).

Zdecydowanie polecam te spodnie - taki lekki offtop.

 

Nie jestem wieloletnim pstragazem, ale juz pierwszy sezon nauczyl mnie co to znaczy Okulary.

Drugi co to znaczy Buty i Spodnie.

 

Oszczedzanie na tym, to albo nielowienie na maxa, albo igranie z losem.

 

Panowie : zatem, ktore radzicie  ?

Roslinnosc -  kolce, troche blota, troche skal, troche zwiru. Tylko rozwiazania bezkompromisowe mnie interesuja. Wersja podkuta.



#37 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 luty 2015 - 23:44

Od razu oszczędzanie ,niektórzy lubią kupować częściej jak by na to nie patrzeć jest to pewna forma przyjemności ;) .

Ja wiem jedno na ciężkie tyranie  buty tylko simmsa reszta to imitacje  :) .


  • Guzu lubi to

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 luty 2015 - 23:45

Od razu oszczędzanie ,niektórzy lubią kupować częściej jak by na to nie patrzeć jest to pewna forma przyjemności ;) .

Ja wiem jedno na ciężkie tyranie  buty tylko simmsa reszta to imitacje  :) .

 

Simmsa ktore ? 

na stronie ich juz tych rivershed nie ma...

G4?

G3?



#39 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 luty 2015 - 23:51

Ja mam te ale na wibramie http://www.simmsfish...-boot-felt.htmldla mnie ideał.



#40 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 luty 2015 - 23:53

Ja mam te ale na wibramie http://www.simmsfish...-boot-felt.htmldla mnie ideał.

 

czyli Twoim zdaniem (a z Twoim zdaniem sie licze) te na wibramie plus kolce.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych