Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze buty do brodzenia

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
534 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 31 marzec 2015 - 22:00

Drugi sezon bujam się po Dunajcu w takich oto butkach- Taimen GTX boots vibram + kolce i dają radę, na razie bez zastrzezeń


  • intoxication lubi to

#62 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 19:52

Obiecane zdjęcia "starych" Orvisów.
Pierwsze dwa sezony deptane dwa razy w tygodniu po 10-12 godzin dziennie, pozostałe dużo mniej 2-3 razy w miesiącu pełna dniówka.
Po każdym dniu łowienia buty są płukane po prysznicem i suszone nie na słońcu i to wszystko co z nimi robię.
Muszę też powiedzieć że po dwóch tygodniach odpadły kiepskiej jakości wyściółki wewnętrzne z cienkiej szmatki i to wszycho :)


Te wlasnie buty uzytkowalem przez prawie 12 lat. W koncu padly, mialy prawo.

#63 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 kwiecień 2015 - 20:02

To dobra wiadomość  :) bo lubię je za lekkość i łatwość sznurowania (jednym pociągnięciem) jak jeszcze pożyją parę lat to będę więcej niż zadowolony :)


  • Guzu i ...not here lubią to

#64 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 04:55

 

Simms Freestone, faktycznie mogę polecić, buty pancerne. Jest jednak małe ale, na cało dniowe wyprawy dosyć ciężkie. Myślę o zakupie drugich lżejszych na dłuższe chodzenie, i w związku z tym co byście polecili na vibramie?

 

 

Simms Headwaters( na Vibramie) sa podobno lzejsze,( mialem na sucho w rece Freestony w reku) na ile to jeszcze nie wiem bo dzisiaj dopiero dostalem. Chyba tez juz nie produkowane, ale wciaz na wyprzedarzy.



#65 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 03 kwiecień 2015 - 15:02

Simms Headwaters( na Vibramie) sa podobno lzejsze,( mialem na sucho w rece Freestony w reku) na ile to jeszcze nie wiem bo dzisiaj dopiero dostalem. Chyba tez juz nie produkowane, ale wciaz na wyprzedarzy.

A z innej firmy np orvis, patagonia,cabelas, ew coś innego,ale godnego polecenia?



#66 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 18:29

Nieprodukowane juz Orvis Riverguard , ktore przypominaja te starsze "zielone" , nadal mozna zdobyc gdzies na wyprzedazy. Cabelas....te najtansze modele ( teraz sa taniej po $49 i $55 ) ciezkie nie sa i nawet wytrzymale tylko majac je na nogach zalatuja chinszczyzna niemilosiernie, wrazenie troche butow jak z odpustu. Drozszy model Cabelasa( nie pamietam nazwy) ktory kosztowal okolo $140 okazal sie kompletnym bublem, chociaz wyglada swietnie, i jest na wyprzedazy za $50 ale z tego co czytalem to nie wart nawet tych $50. Z Cabelasem jest ten plus ( ich produkt) ze jak cos sie psuje albo czlowiek jest niezadowolony to oddaje sie bezproblemowo do sklepu bez znaczenia czy uzywane czy nie nawet po kilku miesiacach.

#67 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 03 kwiecień 2015 - 19:14

Widziałem na stronie Cabelasa, dużą obniżkę, ale nie sądziłem że to aż taki bubel. No cóż, czymś ta cena widocznie musi być podyktowana.



#68 OFFLINE   novara

novara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Sylwek

Napisano 07 kwiecień 2015 - 01:09

Jako nowy na tym forum W pierwszej kolejności chciałbym wszystkich powitać!!!

Nie chcę zakładać nowego wątku w tej samej sprawie więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat związany z butami  :)

 

Jako, że zaczynam swoją przygodę z muszkarstwem to mam pytanie czy któraś z wymienionych firm posiada w swojej ofercie buty do brodzenia w "bardzo" dużych rozmiarach?

Niestety przeglądając strony internetowe niczego nie znalazłem :( Jako, że mam 2 metry wzrostu to i stopę mam "dużą" (32cm). Może ktoś z tu obecnych miał w swoim czasie podobny problem i jakoś sensownie go rozwiązał?

Za wszelkie pomocne wskazówki z góry dziękuję. 


Użytkownik novara edytował ten post 07 kwiecień 2015 - 01:11


#69 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 kwiecień 2015 - 02:12

A jaki to jest rozmiar? Simms najwieksze buty ma chyba w rozmiarze 16 US. Wiekszych nie widzialem.



#70 OFFLINE   novara

novara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Sylwek

Napisano 07 kwiecień 2015 - 02:36

A jaki to jest rozmiar? Simms najwieksze buty ma chyba w rozmiarze 16 US. Wiekszych nie widzialem.

Kwestia jest tego typu, że nie wiem jakie ma oznaczenia SIMMS, Czy podany rozmiar to jest rozmiar wkładki czy może zewnętrzny rozmiar buta. :(



#71 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 kwiecień 2015 - 02:59

 To chyba powninien byc rozmiar buta. Ja normalnie nosze numer 12 US. Do brodzenia mam w tej chwili Simms Freestone numer 14. Simms Rivershed numer 13 znowu pasowal idealnie. Mam tez Korkers i tutaj rowniez mam numer 14. Trzynastki byly lekko przyciasnawe i byc moze moglem na tym rozmiarze pozostac. Wolalem jednak lekki luz i wzialem buty rozmiarowo luzniejsze. W kolegi sytuacji to chyba nie ma duzego pola do manewru. Rozmiar 16 US jest chyba najwiekszym jaki jest dostepny. No i pozostaje tylko Simms. Moze sa jakies inne wieksze. Ja osobiscie nie znam zadnych.


  • jkos lubi to

#72 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 07 kwiecień 2015 - 08:27

Kolego novara z racji potrzebnego miejsca w bucie na skarpetę neoprenową praktykuje się zakładanie o numer/dwa większych celem łowienia w komfortowych warunkach dla stopy, przykładowo u mnie stopa ok 26,5cm to dobieram buty na ok 28cm wkładki.



#73 OFFLINE   novara

novara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Sylwek

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:44

... z racji potrzebnego miejsca w bucie na skarpetę neoprenową praktykuje się zakładanie o numer/dwa większych celem łowienia w komfortowych warunkach dla stopy...

Tak wiem dlatego poruszyłem ten temat pod kątem rozmiarówki butów ;) :)



#74 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 15 kwiecień 2015 - 22:31

Rivershedy wycofali z produkcji, szkoda... Ale z drugiej strony - okazja trafić w dobrej kasie na wyprzedaży. 

 

Bierz simms'a, G3, Rivershed, Freestone - będziesz Pan zadowolony. 

Wszyscy mówili kup simmsa Freestone, buty pancerne, na lata. Możliwe że tak kiedyś było, albo mi się trafiła jakaś wadliwa sztuka. Mam te buty http://www.simmsfish...stone-boot.html.

Pięć wyjść po cztery godziny i pierwsza guma od spodu na przodzie się odkleja. Ma ktoś jakiś sprawdzony klej?



#75 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 08:54

A użytkował ktoś może buty

Guideline Alta V2 ?  

#76 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 kwiecień 2015 - 15:11

Wszyscy mówili kup simmsa Freestone, buty pancerne, na lata. Możliwe że tak kiedyś było, albo mi się trafiła jakaś wadliwa sztuka. Mam te buty http://www.simmsfish...stone-boot.html.

Pięć wyjść po cztery godziny i pierwsza guma od spodu na przodzie się odkleja. Ma ktoś jakiś sprawdzony klej?

Butapren lub "klej szewski", u mnie trzyma już bodajże pół roku, po jakimś czasie mi też zaczęły się odklejać - ale było to dużo dużo więcej niż kilka wyjść, poza tym nic się do tej pory nie dzieje. Tylko wyczyść porządnie z piachu miejsce klejenia i musi być przez kilka godzin docisk, kleju nie żałuj. 



#77 OFFLINE   Pawlito

Pawlito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 17 kwiecień 2015 - 19:43

Witam!

 

A czy z takimi butkami miał ktoś do czynienia?

Trochę mnie intrygują.

 

http://www.patagonia...boots?p=79150-0



#78 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:50

A  coś takiego jak super glue?



#79 OFFLINE   Pawlito

Pawlito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:40

A  coś takiego jak super glue?

Mógłbyś nie ironizowac? 

Pytam na poważnie.



#80 OFFLINE   Pawlito

Pawlito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 17 kwiecień 2015 - 21:45

Upsss

 

Przepraszam kolego jeśli się odniosłeś tym cytatem do Pana Kacpera,K, po prostu nie zerknąlem do góry.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych