Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Badyle ''Levego''

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 12 luty 2015 - 12:23

Lakier fajnie tylko zadaleko wyjeżdżasz za omotke ,oczywiście to kwestia gustu tak.Koreczek dopiszczony ,czysto ładnie zpasowane .

#22 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 luty 2015 - 19:23

Fakt faktem czasami zdarzają się wpadki,przy 1 przelotce prowadzącej zbyt daleko ''poleciała'' mi ręka z pędzelkiem i musiałem trochę szerzej polakierować resztę omotek aby całość w miarę zgrywała się wizualnie.Jak to mówią trening czyni mistrza :) .


  • Riqelme lubi to

#23 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 luty 2015 - 22:18

Paweł,spróbuj położyć wędkę na ukos i pisz pochylonym pismem,dużo łatwiej i lepiej będzie wyglądać(uwierz)Projekt fajny.



#24 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 luty 2015 - 22:48

Paweł,spróbuj położyć wędkę na ukos i pisz pochylonym pismem,dużo łatwiej i lepiej będzie wyglądać(uwierz)Projekt fajny.

''Normalnie'' piszę pochylonym charakterem pisma,na tym cieniutkim blanku za bardzo mi to nie wychodziło (ścierałem chyba napis 3-4 razy),stalówkę mam ostrą do rysowania tuszem (trochę się bałem,że zostaną ślady),ale przy następnym projekcie postaram się poprawić :) .



#25 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 12 luty 2015 - 22:59

Jak na początek to nieźle. Trochę niepotrzebnie za dużo wychodzisz z lakierem za krawędź omotki ale ogólnie dosyć równo to wygląda. Jak dla mnie opis i tak lepszy jak pewnej pracowni z Kielc ;)


  • kogut lubi to

#26 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 luty 2015 - 22:59

''Normalnie'' piszę pochylonym charakterem pisma,na tym cieniutkim blanku za bardzo mi to nie wychodziło (ścierałem chyba napis 3-4 razy),stalówkę mam ostrą do rysowania tuszem (trochę się bałem,że zostaną ślady),ale przy następnym projekcie postaram się poprawić :) .

 

Kurcze  :) ostatnio scieralem napis z 50+ razy zeby wyszlo po ludzku  :P Przy okazji przypadkowo starlem ten, ktory wyszedl najlepiej  :wacko:  :ph34r:


  • kogut lubi to

#27 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2015 - 19:49

Jeszcze nie dokończyłem pierwszego kijka,a już zacząłem budować drugi :D .Tym razem projekt "składak'' pod szczupaka i sandacza na "letko'',blank odzyskany z starego Berkley-a Lightning HT 7'9'' (orginalnie miał 8' ale stracił kawałeczek szczytówki) opisany był jako 7-28 g ( na mój gust był raczej 10-max. 22g) akcja fast-mod.Na dolniku blanku wkleiłem 35 cm kawałek kompozytowego starego teleskopu shimano jako wyważenie i na to krótki reargrip z korka,korko-gumy i burl-a,uchwyt PacBay GBS18C oraz nieduży foregrip.Przelotki wykorzystam od złamanej Okumy LureMania (krótki stożek od chyba 25 Y,kończąc na 3x 5l i top 5),do tego czarne pierścionki i nić ProWrap kolor cranberry.

 

 

 

 

Załączone pliki


  • kogut lubi to

#28 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 luty 2015 - 20:33

pytanie do kolegi

w jakiej odległości kolega ustawił przelotke wejściową stożka



#29 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2015 - 21:03

pytanie do kolegi

w jakiej odległości kolega ustawił przelotke wejściową stożka

Wielkości przelotek całego stożka nie przedstawiłem,bo na kijku z którego je zdjąłem jest ich 9+top,na tym który buduje ma być 7+top z tego 2-3szt. mają być model Y reszta to L,więc czeka mnie trochę ''żonglowania''. Wejściową planuje ustawić na 60-61cm od stopki kołowrotka,dopinany docelowo wielkości 3000.



#30 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2015 - 21:09

Troszkę za mało

#31 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2015 - 21:13

To się da 30Y ;) .A tak wogóle to jak rozpoznać pomiarowo z jaką wiekością przelotki mamy doczynienia np. na seryjnym kijku.Wiem,że są specjalne a'la miarki na ringi przelotek,a inne sposoby ?


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 14 luty 2015 - 21:18


#32 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2015 - 22:10

Mierzymy po zewnętrznej stronie pierścienia bez ramki , jak się myle to proszę mnie poprawić ale raczej tak.

#33 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2015 - 13:45

Obmierzyłem zdemontowane przelotki (kij miał 2,90 m) i wyszły mi takie rozmiary: Y-25,16,12; LV-10; L-8,7,(3x)6 +top 6.Czyli w sumie 10 szt.Teraz pytanie Na kiju który teraz buduję,zainstalować 7+top,czy 8+top ,przelotek i jaki stożek z podanych rozmiarów byłby odpowiedni.Przelotka wejściowa była by oddalona 65cm od stopki kołowrotka.Kij ma być pod gumy i koguty.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 15 luty 2015 - 13:49


#34 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 luty 2015 - 14:33

A dlaczego tak mało tych przelotek?



#35 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2015 - 15:04

A dlaczego tak mało tych przelotek?

Nie wiem nie znam się początkujący jestem (i pewnie też oszczędny,a w orginale było tylko 5 przelotek +top) :P .Posiedziałem, troszkę pomyślałem wziąłem taśmę klejącą do ręki i coś takiego wyszło.Przelotki Y-25,16,12; LV-10; L-8,7,(2x) 6 + top.Końcowe obciążenie to 600g.

Załączone pliki



#36 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 15 luty 2015 - 15:31

Jak masz lv8 to zpodaj w zamian za 10 i 4x6L tak wramach testu myślę ze powinno być oki i na pewno lżej na szczycie.

#37 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2015 - 16:07

Jak masz lv8 to zpodaj w zamian za 10 i 4x6L tak wramach testu myślę ze powinno być oki i na pewno lżej na szczycie.

Aż,takiej rozpiętości przelotek luzem to nie mam,ale coś tam wygrzebałem i teraz jest tak Y-25,12; LV-10,8; L-8,7,(2x) 6+top 6.Troszkę lżej,tylko czy takie duży przeskok na początku nie będzie gasił rzutów,chociaż tym kijem na paprochy łowił nie będę.

Załączone pliki



#38 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 15 luty 2015 - 18:18

Masz trochę tych przelotek to myślę ze dasz rade .według mnie to jakbyś znalazł Y 25,12,8 LV7,4x6L i szczyt to by wystarczyło do tego kija , takie jest moje zdanie, może ktoś z większym stażem coś podpowie.

#39 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2015 - 20:30

Masz trochę tych przelotek to myślę ze dasz rade .według mnie to jakbyś znalazł Y 25,12,8 LV7,4x6L i szczyt to by wystarczyło do tego kija , takie jest moje zdanie, może ktoś z większym stażem coś podpowie.

Heh...raczej nie mam ''czarodzieskiego worka'' z przelotkami...zostanie tak jak jest.Kij nie jest jakiś super ''delikates'',bliżej mu do ''pancernika''(papierowych ścianek to on nie ma) i takie było mniej więcej zamierzenie.Ma ogarnąć 3-4'' gumy i koguty na 10-15g główkach i to jest jego ''destination''.Do wobków mam inne seryjne kijki.



#40 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 15 luty 2015 - 22:59

Masz racje nie ma co kombinować tak też będzie dobrze.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych