Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Badyle ''Levego''

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
548 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2015 - 13:11

W końcu :), w pełni ukończony kijek ''wzdręgowy''. Jeszcze chwila i drugi mocniejszy kijek też będzie gotowy.

Załączone pliki


  • Maciek Rożniata, Del Toro, Kuballa44 i 1 inna osoba lubią to

#42 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2015 - 16:02

Projekt ''składak'' ukończony,ostatecznie kijek został uzbrojony przelotki w takim składzie Y-25,16,12 ; LV-10,8 ; L-8,7,(2x) 6 + top 6.Omotki dalej lakierowane lakierem jedno-składnikowym LV-1(3-warstwy),bez użycia suszarki obrotowej.

Załączone pliki



#43 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2015 - 11:23

Kolejny projekt i tym razem ''majster'' cały czas patrzy na ręce.

Załączone pliki



#44 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2015 - 19:32

Kolejny ''projekt'' ukończony,choć trochę to trwało (kij leżał 2 tygodnie,zanim znalazłem czas aby go polakierować <_< ). Jest to kolejny składak tym razem wklejka przeznaczona pod okonia.Cześć szczytowa z wklejką zaadoptowana została z kija Mikado Essential Perch 240 do 10g (część została oskórowana i wypolerowana,sama wklejka skrócona o 4cm i odpowiednio oszlifowana aby zmniejszyć efekt przesztywnienia ).Orginalny dolnik od tego kija był strasznie pałowaty i wędka pracowała przy obciążeniu tylko na 1/2 długości,więc został zastąpiony ''wolniejszym'' dolnikiem o mniejszej zbieżności od Okumy Lure Mania 260 6-21g ( który został odpowiednio skrócony od dołu).Ostatecznie kijek ma 230cm długości,dostał uchwyt Pac Bay GBS 16 +trochę korka,burla i korkogumy i uzbrojony w orginalne przelotki od kija Mikado (miało być ekonomicznie) : LV 20,12,10,8,6 -L 5(tą dodałem od siebie :D ),(3x) 4+ top 4.Pierścienie w kolorze tytanu wraz z zaczepem składanym i nić Pro Wrap kolor Iron Ore.

Załączone pliki


  • Przemek lubi to

#45 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 15 marzec 2015 - 14:08

Kurczę na forum jest garstka osób robiących wędki coś jakby pod mój nos, no i Ty w 100% się zaliczasz do takich osób (reszty wcale nie minusuje toż to mój gust)

Gdyby już taki kijek się znudził to daj znać ja znajde jakis fundusz i oczywiście miejsce dla niego........ nad wodą

 

 

Pozdrawiam, a i może teraz coś postrugasz??



#46 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2015 - 16:19

Kurczę na forum jest garstka osób robiących wędki coś jakby pod mój nos, no i Ty w 100% się zaliczasz do takich osób (reszty wcale nie minusuje toż to mój gust)

Gdyby już taki kijek się znudził to daj znać ja znajde jakis fundusz i oczywiście miejsce dla niego........ nad wodą

 

 

Pozdrawiam, a i może teraz coś postrugasz??

Mam w planie jeszcze jeden kij do zrobienia (blank i komponenty już kupione w BRC.pl i HiLevel.se czekam tylko na wysyłkę).Co do strugania to przez ostatnie miesiące mam tyle wolnego czasu co nic.Strugam najwyżej ''głupa'' ja bawię się z synem i na uczelni ,jak się nie wyrobię w czasie z oddaniem zadanego projektu.Czasami ,gdy na prawdę ''wycisnę'' wolną godzinkę to siadam trochę do imadełka i coś tam ukręcę (koguty lub mikro-jigi),ot nic wielkiego.



#47 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 15 marzec 2015 - 18:38

Kolejny projekt i tym razem ''majster'' cały czas patrzy na ręce.

Podoba mi się :D Wędka i " ten majster "  :lol:  :lol: ..



#48 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2015 - 20:52

Podoba mi się :D Wędka i " ten majster "  :lol:  :lol: ...

Kocur to mój drugi wszędobylski syn,tylko ten został adoptowany,dlatego niepodobny do mnie :D :D :D .



#49 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 15 marzec 2015 - 21:49

Też moczy kija  :lol:  :lol: ?? Mój kot zawsze kradnie żywce z wiaderka  :ph34r:  :ph34r: ..



#50 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 25 marzec 2015 - 17:34

Paweł, ja serio mówiłem o tej robocie u Ciebie :):):)

nie zapominaj o paczce dla mnie, przed majem musimy się dogadać ;)

jak coś to pw, gdy będziesz miał czas.

 

 

 

 

Pozdrooooooooo



#51 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 29 marzec 2015 - 16:54

Eh, ten kijek pod wzdręgi i białoryb wyglądem wpasował się idealnie w mój gust. I tak patrze na ten swój tworek z muchówki.... Eh. :D Ugięcie też super.
Mógłbyś powiedzieć jak wyszedł w kosztach finalnie?



#52 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 marzec 2015 - 19:22

Też moczy kija :lol: :lol: ?? Mój kot zawsze kradnie żywce z wiaderka :ph34r: :ph34r: ..


Dobrze że nie ze stołu !!!! :D

#53 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 marzec 2015 - 19:24

Projekt ''składak'' ukończony,ostatecznie kijek został uzbrojony przelotki w takim składzie Y-25,16,12 ; LV-10,8 ; L-8,7,(2x) 6 + top 6.Omotki dalej lakierowane lakierem jedno-składnikowym LV-1(3-warstwy),bez użycia suszarki obrotowej.


Omotki śliczne. :)
Idzie ten lakier kupić w PL ?

#54 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 29 marzec 2015 - 19:40

Dobrze że nie ze stołu !!!! :D

Nie jadam ryb :D .. Taki ze mnie wędkarz  :wacko: .. 



#55 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2015 - 16:31

Eh, ten kijek pod wzdręgi i białoryb wyglądem wpasował się idealnie w mój gust. I tak patrze na ten swój tworek z muchówki.... Eh. :D Ugięcie też super.
Mógłbyś powiedzieć jak wyszedł w kosztach finalnie?

Blank kupowałem w SE a komponenty w PL całość razem około 500-550 zł.Jak by się uprzeć to można zejść poniżej 500zł w budowie kijka takiego typu.


  • Kuballa44 lubi to

#56 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2015 - 16:43

Omotki śliczne. :)
Idzie ten lakier kupić w PL ?

Co najśmieszniejsze to tego lakieru używam do lakierowania woblerów, więc z powodzeniem krajowy domalux silver go zastąpi.Przy takim lakierze jest trochę zabawy,ale już przy drugim kijku ogarnąłem co i jak.Jak się ma czas to w 2 dwa można wykończyć omotki na "zicher" (3 x warstwy lakieru z odstępem 6 godzinnym miedzy warstwami,po wszytkim minimum 3 dni na całkowite związanie i utwardzenie lakieru).Do amatorskiej ''produkcji" 3-5 kijków rocznie dla siebie jak najbardziej wystarczy.



#57 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2015 - 16:58

Miałem w planach jeszcze jeden kijek na blanku muchowym PacBay 8' w klasie 6 (zamówienie złożone w BRC) ale po 3 tygodniach czekania,wynikły jakieś problemy z dostępnością czy wysyłką takowych blanków,więc zamówienie będzie anulowane.W zamian wymyśliłem ,że zrobie kijek na blanku MHX ST1141 9'6'' 2-6lb (3-10g),uzbrojony w przelotki ATC Microwave,tym bardziej,że w sklepie u ''sąsiadów'' (Szwecja) cena na niektóre blanki i komponenty jest nie ukrywam kożystniejsza niż w PL.



#58 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 marzec 2015 - 08:20

Co najśmieszniejsze to tego lakieru używam do lakierowania woblerów, więc z powodzeniem krajowy domalux silver go zastąpi.Przy takim lakierze jest trochę zabawy,ale już przy drugim kijku ogarnąłem co i jak.Jak się ma czas to w 2 dwa można wykończyć omotki na "zicher" (3 x warstwy lakieru z odstępem 6 godzinnym miedzy warstwami,po wszytkim minimum 3 dni na całkowite związanie i utwardzenie lakieru).Do amatorskiej ''produkcji" 3-5 kijków rocznie dla siebie jak najbardziej wystarczy.


Nie uzywałem Domaluksu Silver ale jak poliuretanem robisz omotki to nie robią ci sie bąbelki powietrza ? Mi sie to bardzo często zdarzało. Może to była kwestia niewyschniecia poprzednich warstw. :(

#59 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 31 marzec 2015 - 08:46

Jak się za dużo nałoży i nie poczeka aż przeschnie, to się zbombli.


  • Paavo lubi to

#60 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 31 marzec 2015 - 19:29

Nie uzywałem Domaluksu Silver ale jak poliuretanem robisz omotki to nie robią ci sie bąbelki powietrza ? Mi sie to bardzo często zdarzało. Może to była kwestia niewyschniecia poprzednich warstw. :(


Bąble zdarzaly mi się tylko przy zgęstniałym lakierze,na swieżym jest to do ogarniecia,ale tak jak napisałem lakier musi schnąć minimum 6 godzin przed kolejną warstwą,przynajmniej ten który używam.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych