Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic (kolejne generacje) - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
947 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 17 październik 2009 - 12:02

Czesc,wobler 129 nie kombinuj z tanimi szimaniakami,kup penna i po krzyku.Jedynym problemem tego kolowrotka jest ...brak zapasowej szpuli :lol: .

#62 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2009 - 15:41

kup penna i po krzyku.Jedynym problemem tego kolowrotka jest ...brak zapasowej szpuli :lol: .


Oraz stożkowy nawój plecionki,o tym defekcie mało kto pisze,a z tego co wiem,takie egzemplarze trafiają się czasem.

#63 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 październik 2009 - 15:44

A i jeszcze sobie przypomniałem, że ostatnio w sklepie kręciłem kilkoma kołowrotkami w granicach 300 -400 zł i na sucho bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie Okuma Epix Pro. Nie wiem jak z trwałością będzie ale pewnie nie gorzej niż z Szimaniakami w tej cenie.
Jest teraz moda na Stradiki, Slamery, Ceretete, Sretetete itp. Są to z pewnością dobre młynki, ale z nazwijmy to masówki, też da się wybrać młynek na kilka sezonów. Np. wspomniana przeze mnie Epix czy Zauber czy Red Arc.

#64 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 październik 2009 - 18:22

Hehe ciekawa dyskusja. Ja mam czarne Shimano gt 3010 które ma 15 sezon. I choć na niego ostatni łowię rzadziej to przez 10sezonów to był mój jedyny! kręciołek.I powiem tylko to że nie ma chyba tak trwalej konstrukcji. I zgadzan się z kolegą Psulek który twierdzi że 4000 rozmiar np. na pstrągi jest za duży. Niech spróbują z różnymi to docenią co to znaczy dobrany sprzęt ( 2500 max moje skromne zdanie).Ma jeszcze Sustaina 2000fb i naprawdę daje rade.Łowię nim intensywnie i daje radę jak nie wiem co. I do tego płynnie chodzi aż banan na gębie się pojawia. Moje skromne zdanie jest takie że jeśli kręciołek na tzw. wałek ślimakowy który jest odpowiedzialny za posuw osi( szpuli) to jest sporo trwalszy niż napęd na jakimś kółku ( czasem kwadratowe
kółko jak w catanie nexave czy innym Shimano) albo np. Tierra Daiwy czy Caldii albo Advantage.A stradici które nie miały portu do smarowania były naprawdę trwałe. A co do tego mojego Aero 3010 to wierzcie mi ale był nad wodą około 90 razy w roku. I dalej śmiga pięknie. Coś wiem o Shimano bo smarowałem kolegom przez ostatnie lata sporo różnych Shimańców i co nieco widziałem.

#65 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 17 październik 2009 - 19:35

Również użytkowałem przez pewnie okres 2 czarnuchy Super X 4000 GT rocznik 2002 i Aero 3010 lata 90, powiem szczerze, że jakoś mnie nie zachwyciły, może dlatego, że nie miałem do nich jakiegoś WIELKIEGO sentymentu, bo nie łowiłem nimi 10lat.Może dlatego, że poprzedni użytkownicy nie przykładali wagi do konserwacji...trudno powiedzieć...W Aero 3010 luz już był znaczny, choć po konserwacji u takiego fajnego Pana, znanego na forum :mellow: chodziły później o wiele lepiej B)

Właśnie przeglądając alledrogo zauważyłem czarnucha Aero 4000 GT używanego za 650zł...lekka przesada :unsure:

Choć w tej chwili wolę znacznie nowsze konstrukcje Shimano.

#66 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2009 - 19:41

Lekka przesada piszesz ? 650 złotych !!!!!
Nie wiem czy za nowego dałbym tyle. To jednak nie Stradic

#67 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 17 październik 2009 - 19:45

Lekka przesada piszesz ? 650 złotych !!!!!
Nie wiem czy za nowego dałbym tyle. To jednak nie Stradic

No rzeczywiście lekka to mało powiedziane, cena masakra, ciekawe kto kupi :lol:
Ostatnio na allegro był Super X 3000 GT stan bdb za 280zł, bodajże kolega @szpiega, który sprzedaje, okazję są trzeba szukać i być na baczności jeśli komuś zależy na czarnuszku.

#68 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 październik 2009 - 20:42

[quote]
Jedynym problemem tego kolowrotka jest ...brak zapasowej szpuli :lol: .
[/quote]

Oraz stożkowy nawój plecionki,o tym defekcie mało kto pisze,a z tego co wiem,takie egzemplarze trafiają się czasem.
[/quote]

@biosteron
Czy mógłbyś nieco rozwinąć myśl: co znaczy defekt i to że takie się trafiają..
Czyli, że jakieś są gorsze, inne lepsze ? Czy też to, że ich nawój się nie nadaje ?
Nie rozumiem. :wacko:

Pozdrawiam
Grzesiek

#69 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 październik 2009 - 14:20

A wielkość młynka? Jak zwykle. Punkt widzenia zależy od punktu łowienia. Odra, czy Wisła, to nie to samo, co ciurek o o rozpiętości brzegów 10 m a łowienie sumów, troci to nie to samo co okoni. Sandacze z opadu, też nieco inaczej.


No właśnie o to chodzi. Tylko że nie wszyscy jeżdżą na pstrągi lub małe rzeczki co widać po wypowiedziach. All round na Wisłe to dla mnie Shimano 5000-4000. I da się tym połowić wszystko i wszędzie. Na siurku pstrągowym jak dla mnie 2500 to max, 1500-2000 idealne.




#70 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 19:51

[quote]
Jedynym problemem tego kolowrotka jest ...brak zapasowej szpuli :lol: .
[/quote]

Oraz stożkowy nawój plecionki,o tym defekcie mało kto pisze,a z tego co wiem,takie egzemplarze trafiają się czasem.
[/quote]

@biosteron
Czy mógłbyś nieco rozwinąć myśl: co znaczy defekt i to że takie się trafiają..
Czyli, że jakieś są gorsze, inne lepsze ? Czy też to, że ich nawój się nie nadaje ?
Nie rozumiem. :wacko:

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]
Defektem - mankamentem tego kołowrotka, jest to, iż w moim modelu 360(China), nawój linki, był w kształcie stożka, kołowrotek był zakupiony w US .

ps.
Sory, ze tak długo, ale dopiero teraz doczytałem :mellow:.

#71 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2011 - 01:34

[quote]
Jedynym problemem tego kolowrotka jest ...brak zapasowej szpuli :lol: .
[/quote]

Oraz stożkowy nawój plecionki,o tym defekcie mało kto pisze,a z tego co wiem,takie egzemplarze trafiają się czasem.
[/quote]

@biosteron
Czy mógłbyś nieco rozwinąć myśl: co znaczy defekt i to że takie się trafiają..
Czyli, że jakieś są gorsze, inne lepsze ? Czy też to, że ich nawój się nie nadaje ?
Nie rozumiem. :wacko:

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]
Defektem - mankamentem tego kołowrotka, jest to, iż w moim modelu 360(China), nawój linki, był w kształcie stożka, kołowrotek był zakupiony w US .

ps.
Sory, ze tak długo, ale dopiero teraz doczytałem :mellow:.
[/quote]

Hahaha, pytałem w październiku. 2009r :lol: Nie gniewam się i nie biorę tego do siebie ;)
Doczytałem później, że niektórzy kombinowali z podkładkami, że US to, a China tamto... Ostatecznie nie kupiłem Slammera, ale może kiedyś.. :mellow:

Pozdrawiam
Grzesiek

#72 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 luty 2011 - 13:33

Wracajc do tematu mialem stradica 3000 SFC , 3000GTM obecnie tylko 1000FH i 2500FB co do takiego lowienia mysle,ze 3000GTM pomimo swojego wieku pobil by je wszystkie na glowe jezeli chodzi o trwalosc i konstrukcje 300SFC powiem tez niczego sobie napewno latwiej go teraz dostac niz GTM-a a i jakosc i konstrukcja tez by przeszly za to cena troche kosmiczna ja szukalbym GTM w dobrej cenie niz nowsze modele szkoda nowego sprzetu na morska orke

#73 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 20 luty 2011 - 17:18

Panowie a dlaczego Stradic GTM-RC rozmiar 4000 ma mniejszą pojemność szpuli niż ten sam mniejszy młynek 2500 ?? GTM-RC 3000 i 4000 maja takie same szpule ktore mieszczą 0,25mm/140m a 2500 0,25mm/160m. To jest dla mnie dziwne. Przecież wiekszy rozmiar więcej warzy 2500 - 315g a 4000- 390g i powinien miec wieksza szpule. Dlaczego tak jest ? Na duże ryby np na Sumy to ten młynek sie nie nadaje już bo grubej plecionki zmiesci sie na niego zaledwie kilkanascie metrów.......

#74 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 luty 2011 - 21:29

To właśnie różnego typu patenty shimano, nie zawsze waga idzie razem z rozmiarem szpuli dla przykładu 3000 SFC na płytszą szpulę niż 2500FC- tak już po prostu jest lub też korpus jest wręcz taki sam a rotor większy i tym spowodowana jest większa waga kołowrotka.

#75 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 luty 2011 - 08:37

Maciek, może TP? czasem trafi się w dobrej cenie, np. na allegroszu aukcja nr 1474750521, wgląda całkiem dobrze, o ile jest sprawny technicznie wziąłbym go zamiast stradica.

#76 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 styczeń 2012 - 17:41

Witam
Zacząłem kompletować nowy sprzęt szczupakowy spinningowy i długo zastanawiałem się nad kołowrotkiem. W końcu wybłr padł na Shimano Stradic 4000 FC produkcji japońskiej. Przez trzy lata uźytkowałem teź Stradica w wersji GTM-RB produkcji malezyjskiej i nie byłem do końca zadowolony. Zwłaszcza, źe juź przy ściąganiu obrotłwki nr 3 słyszałem terkotanie mechanizmu. Zachęcony pozytywnymi opiniami wersji japońskich zdecydowałem się na zakup, choć nie był on dla mnie tani.
I w związku z tym mam parę pytań. Moźe dla ktłrych są one śmieszne, ale dla mnie istotne.

1. Czy wersje japońskie shimano mają wystarczającą ilość smaru. Chodzi mi o to, źe niektorzy twierdzą, źe shimano oszczędza na smarach?

2. W pudełku w komplecie znajduje się kilka podkładek. Do czego one słuźą?

3. Czy to prawda, źe aby Shimano zaczęło lepiej jeszcze pracować musi się trochę pokręćić? Teraz kręcąc nim na sucho bardzo ładnie pracuje, ale czy po kilku wyjściach na ryby będzie pracował jescze bardziej cicho i miękko?

4. Pytanie do uźytkownikłw japońskich Shimano. Czy pod obciąźeniem mechanizm pracuje rłwnieź cicho, czy raczej moźe być tak jak w przypadku malezyjskich wersji. Czyli słychać mechanizm?

5. Jak wygląda z trwałością japońskich Shimano. Czy jest trwalszy od odpowiednikłw malezyjskich?

Pytania te są związane z normalną eksploatacją kołowrotka


#77 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 05 styczeń 2012 - 19:02

Witam.Ja posiadam Stradica made in japan ale wersję 2500 FH.Mam go od 3 tygodni i był ze mną 2 razy na rybach i stwierdziłem źe pod obciąźeniem pracuje lepiej niź na sucho.Podkładki słuźą do regulowania nawoju źyłki.Stradici są bardzo trwałymi konstrukcjami młj np. pochodzi z 2006r i śmiga jak nłwka.
Pozdrawiam Kuba.

#78 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 styczeń 2012 - 19:04

Czyli pewnie się jeszcze wpracuje jak płjdzie na ryby ze mną.
Dzięki za odpowiedź

#79 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 05 styczeń 2012 - 19:11

Pewnie tak :mellow: .

#80 OFFLINE   TomekT

TomekT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 styczeń 2012 - 19:28

A ty jak często smarujesz swojego japońca i uźywasz dołączonej oliwki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych