Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pas spinningowy (biodrowy), torba biodrowa

pas biodrowy pas spinningowy torba biodrowa pas na przynęty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:19

Niektóre produkty UMPQUA mozna kupić u nas za 'ludzkie' pieniądze. Przy ściąganiu wyjdzie nawet drożej. Np http://allegro.pl/um...tml?source=mlt 


  • xyzzvpc lubi to

#42 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 18 luty 2015 - 22:25

Używałem typowych pasów biodrowych ale przeszkadzała mi ciut mała pojemność, zakupiłem dużą typową torbę biodrową z wszelkimi bajerami itd. ciut większą niż z linku wyżej i jest rozczarowanie, jak za prawie 400zł to grube rozczarowanie. Wracam do sporych pasów biodrowych.


Użytkownik Stary Baca edytował ten post 18 luty 2015 - 22:27


#43 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 luty 2015 - 00:52

Odebrałem dziś torbę z decathlonu i muszę uderzyć się w pierś. Zdjęcia przekłamują.

- w komorę główną pudło o wym. 23x12x6 wchodzi luźno. Wygląda na to, że idealnie podali wymiary głównej komory. Myślę, że 25x15x6 jest to max jaki do niej wejdzie( 7 cm to minimalnie zbyt szeroko- patrze na szwy i 7 cm będzie zbyt mocno wypychać zewnętrzną kieszeń. Gdy włożyłem do komory książkę o wym 25x17cm  wystaje 2 cm nad zamek ( to chyba jedyny wymiar, gdzie darsks86 się pomylił/ zawyżył) Dla mnie ideałem dla tej kieszeni przy zawiązanym pasie będzie pudło o wym 24x14x6cm

-w komorę środkową- zewnętrznę na pograniczu rozerwania wepchnąłem pudło o wym 21x11x5.5cm jednak o zapięciu zamka nie było mowy - brakowalo ok 3cm. Max  wymiary dla tej komory to 19x10x4,5cm ( czyli u mnie wyszło nawet minimalnie więcej niż podał darks86)

-większe kieszenie po bokach. Tu idealnie, dosyć ciasno pasuje podwójne plano plano 3449-22 o wym 16.5x10x5 cm ( tu również wyszło mi minimalnie więcej)

- małe po bokach pudełka o wymiarach 8x8x3cm max.

Na koniec chcę zaznaczyć, że używane przeze mnie pudla plano mają zaokrąglone krawędzie( poza tymi w małych kieszeniach). Przy pudlach o krawędziach ostrych podane wymiary minimalnie się zmniejszą- jakieś.0,5 cm trzeba odjąć.

Wychodzi na to, że Solognac jest całkiem pojemnym pasem i deklarowane 7 litrów jest całkowicie realne. Oczywiście nie ma szans z dużymi torbami biodrowymi, jednak w pewnych sytuacjach będzie ciekawą propozycja. W obecnie dostępnej cenie nie ma się nad czym zastanawiać. Ciesze się, że mogłem osobiście sprawdzić i przyznać  do błędu w ocenie ;)

Po twoim 1 poscie chcialem ci punkt po punkcie troche wytknac, ale ktos mnie uprzedzil, fajnie ze po zakupie sam przekonales sie co ten pas oferuje, bo informacje z neta moga troche mylic.Sproboj nosic go na/pod brzuchem, jest tak fajnie skonstruowany ze nie zsuwa sie ani nie przeszkadza i dostep masz do wszytskich kieszeni bez bawienia sie w przesuwanie.Wiele kieszen to zaleta, kazdy sam zdecyduje co w ktora wlozy, to jest dobre ze kazda z nich pomiesci konkretna rzecz a nie trzeba przerzucac polowe rzeczy aby jedna znaleac, kolejna tego zaleta jest to ze jak wyciagniesz z jednej kieszeni aparat (zalozmy ze go zabierasz na ryby i w jednej z kieszeni jest tylko dla niego miejsce) i nie zamkniesz kieszeni to nie obawiasz sie ze cos innego niechcacy wypadnie.Ja raz jeszcze polece ten pas.



#44 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 21 luty 2015 - 00:20

Wrzucam kolejną torbę biodrowa firmy Aspius Pro fishing http://aspiusprofish...rowa-czarna/106 Pisałem z projektantem tej torby, ale zanim napisze jaką dostałem odpowiedz ciekaw jestem waszych opinii na pierwszy rzut oka. 



#45 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 luty 2015 - 12:04

Torba na brzuchu zawsze utrudnia schylanie się, przykucanie i inne takie czynności które normalnie wykonuje się łażac brzegiem...

Dodatkowo mimo wszystko jednak obciąża kręgosłup. Wygodniej nosić na plecach, jednak wtedy wyjmowanie czegokolwiek wiąże się z kręceniem dokoła...

Lepszym więc rozwiązaniem sa torby z paskiem na ramię i szerokim pasem, które mozna nosić przekręcone do tyłu (vide simms, umpqua itp), a w razie potrzeby po rozpięciu pasa, bezproblemowo się dostać do zawartości, lub jednak typowe pasy z dużą kieszenią z tyłu jako głównym zasobnikiem, oraz mniejszymi po obu stronach do których mozna się dostać bez kręcenia. Przy okazji ciężar jest rozłozony równomiernie.

Piszę to jako człowiek z rozwalonym kręgosłupem który wszelkie niedogodności czuje od razu a nie po długim użytkowaniu czy wędrówce.



#46 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 21 luty 2015 - 15:29

Dostałem informacje, że jest to jedyna tego typu torba na rynku. Jest sztywna, przez co bardzo wygodna do noszenia i dodatkowo mocno usztywnia biodra co powoduje mniejsze zmęczenie kręgosłupa. Projektant twierdzi, że nie ma bardziej pojemnej i wygodnej tego typu torby na rynku, a torba ze strony wedki.pl to nie torba tylko worek na biodra, który tak dobrze nie uchroni lędźwi przed zmęczeniem. Szczerze....ja tam żadnej magii nie widzę, a tym bardziej pojemności- jest zbyt płaska( filmik w opisie) Przez swoją sztywność tez pewnie waży swoje. Wygląda na to, że tylko Aspius Pro Fishing wie jak powinna wyglądać prawdziwa torba biodrowa.



#47 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 luty 2015 - 16:33

Znaczy że torba aspiusa, sztywna i noszona na brzuchu usztywnia kręgosłup i chroni lędźwia?? Mam nadzieję że to żart lub ironia z Twojej strony...



#48 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 21 luty 2015 - 16:57

Znaczy że torba aspiusa, sztywna i noszona na brzuchu usztywnia kręgosłup i chroni lędźwia?? Mam nadzieję że to żart lub ironia z Twojej strony...

 

Przecież nigdzie nie napisałem, że noszona na brzuchu. Oczywiście musi być noszona z tylu.



#49 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 21 luty 2015 - 17:00

A ja polecam JanSport coltrane ''kołczan prawilności" jak to pieszczotliwie ujął,któryś z kolegów tutaj ;)

Śmigam już z nim 3 sezon i jestem mega zadowolony.Cena też niewygórowana.

http://youtu.be/lbahdzN5_gE

 

Mój model posiada dodatkowo po bokach siatkowe kieszenie,do których chowam zapasową szpulę lub wodę...ale kto pije na rybach.Mieści 3 średniej wielkości pudełka przynęt co mi w zupełności wystarcza + podstawowe akcesoria.

Załączony plik  20150221_1641381.jpg   57,09 KB   16 Ilość pobrań Załączony plik  20150221_1652561.jpg   64,22 KB   15 Ilość pobrań

 



#50 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 luty 2015 - 22:43

Produkty Umpqua występują na allegro. Jak nie będą wystawione to na priv dam Ci kontakt do dystrybutora.

#51 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 10 maj 2015 - 17:42

Torba biodrówka z decathlonu http://www.decathlon...id_8181916.htmljest teraz w sklepie stacjonarnym po 39,99. Na moje zbolałe plecy sprawuje się doskonale.



#52 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2015 - 11:50

owszem, ale Cormoran, Daiwa, kiedyś dawno temu DAM miały niemal identyczne pasy dla spinningistów, a ten pas 4-6 lata temu wisiał w decathlonie w częsci wędkarskiej ;-) i wczesniej pod innym brandem niż solognac...

ja go własnie w tedy kupilem, tylko na dziale z łucznictwem mój ma dla tego szelki :D

 

Nie wiem o co cała afera , jak cos kosztuje 50 czy 70 zł to nie będzie super idalem , po tylu latach suwaki chodza , szwy sa jak w nowym , ja swój zmieniam na fishponda bo dla mnie ma za dużo kieszeni , przez to zabieram za duzo przynęt ..... jedno ale  ,brzydkie to jak noc , cały czas , od nowości :P 

 

W sumie wystarczy mi jedna wiesza centralna , kieszeń maja w nią wejsc 2 pdełka   i jakas jedna mala na pierdoły typu agrafk ,multitool i i fc , figury modela też nie mam wiec pasek na ramie musi być , to cała filozofia ,

 

simms , fishpond , orvis , czy innen pies  nawet jest jedno cakiem ładnie wygladajace mikado , ale pasek na ramie  ma do dupy i suwaki sie rozpadaja jeszcze w sklepie ....

 

wybieram fishponda bo jakis taki najładniejszy , szkoda tylko ze nie ma przedstawicielstwa w Polsce ..... i znowu z tym celnikiem bede sie musiał użerać ,



#53 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 maj 2015 - 22:18

Panowie, a może taki gadżet?

 

Osobiście stwierdzam, że jest porządnie wykonana i bardzo praktyczna.

 

Torba Caperlan Shouldpack:

 

http://www.decathlon...id_8325053.html

 

Pozdrawiam,

 

W



#54 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 12 maj 2015 - 14:23

Mi teraz po głowie chodzi taka:

http://www.koederwah...ack-p-9587.html

 

a tu chyba mniejsza wersja

http://www.fishing-f...-Hip-Bag-Review

 

Szkoda tylko,że nie ma ich u nas...

 



#55 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 12 maj 2015 - 14:27

Pas solidny , pojemny ,zmieszczą sie 4-5 pudelek sredniej wielkosci ,w glownej przegrodce , kolejna przegroda mniej pojemna lecz na przypony i pierdoly wystarcza , zostalo mi 8 sztuk gdyby ktos bys zainteresowany priv

Załączone pliki


Użytkownik gammbler edytował ten post 12 maj 2015 - 14:47


#56 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 16 maj 2015 - 17:39

A ktoś coś powie na temat tego pasa ? Jakość ? Wygoda ? Pakowność ?

http://allegro.pl/wo...5039748441.html

Załączone pliki

  • Załączony plik  c0sh.jpg   35,03 KB   16 Ilość pobrań


#57 OFFLINE   kafarus

kafarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Godzwan

Napisano 11 czerwiec 2015 - 23:41

Mi z kolei ten Dragon nie zupełnie się sprawdził, po jednym sezonie puszczają szwy i klamra lubi się rozpiąć :angry:  owszem jest dość pakowny jak na moje potrzeby i wygodny, ale jakość trochę słaba



#58 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 12 czerwiec 2015 - 09:23

Torba Mistralla. Kosztowała około stówki. Wchodzą  pudełka z castoramy NOR 12', chociaż wtedy torba swoje waży. Sama torba jest pakowna jak diabli, dwie dodatkowe kieszenie boczne (jedna jest odpinana przy pomocy pastikowego zatrzasku, dodatkowo ma system molle), jedna przegródka z przodu (butla wody 0,7 wchodzi idealnie). Na klapie torby jest sznurek ze ściągaczem, można więc przytroczyć kurtkę albo bluzę. W środku jedna duża kieszeń a sama klapa od spodu ma kieszonkę przykrytą siateczką i dwie gumki jakby trzeba było przymocować coś od spodu klapy. Mas trzyma nieźle, chociaż brak sztywności powoduje, że pudełka przy chodzeniu się przemieszczają. Dodatkowo można przeciągnąć taśmę na ramię dla dodatkowej stabilizacji. Sama klamra pasa trzyma mocno i pewnie, nie zdarzyło mi się żeby się odpięła przypadkowo. Plusem jest cena, gama rozmiarów (na zdjęciu "L", są jeszcze jedna mniejsza i jedna większa). Minus to niestety wykonanie. Swoją przeszywałem już drugiego dnia używania bo strzelił szew na bocznej ściance. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo szukałem dużej "nerki" i taką własnie znalazłem. Na wady można przymknąć oko, bo samodzielne wzmocnienie szwów to kwadrans roboty (chociaż może to tylko mój egzemplarz miał taką wadę).

Załączone pliki



#59 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 13 czerwiec 2015 - 22:34

A ktoś coś powie na temat tego pasa ? Jakość ? Wygoda ? Pakowność ?

http://allegro.pl/wo...5039748441.html

Chyba się poświęcę i niedługo kupię ten gadżet. U mnie kamizelka nie wchodzi w grę dlatego potrzebuję coś niedużego, żeby mieć w zasięgu ręki przynęty. Reszta w plecak - opcjonalnie kurtka na chłodny wieczór, woda, aparat ew. reszta przynęt. Nie wiem tylko po jakiego grzyba ta przegródka na telefon. żaden dzisiejszy smartphone i tak się tam nie zmieści ;)

 

Jak ktoś miał taką Daiwę to chętnie posłucham opinii



#60 OFFLINE   rafa

rafa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Rafał Mikołaj
  • Nazwisko:Krasucki

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:10

Zrobiłem kiedyś test torby Simmsa, a dokładniej Headwaters Guide Hip Pack.

Może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia!

 

http://wedkarskabrac.pl/?p=2012

 

Pozdrawiam

Rafa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych