Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon Fishmaker Ti. Cudo czy cudo na papierze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 06 luty 2015 - 21:18

Raczej rzetelny i profesjonalny jak to zwykli mawiać tamtejsi ,,testerzy". :)

Jest zapotrzebowanie czyli kasa to i ktoś to wykorzystuje - poziom musi byc dostosowany do maksymalnej ilości wejść, odsłon.

To, że takie strony prezentuja taki poziom jest spowodowane prostym rachunkiem ekonomicznym - jakby były to testy prawdziwe to by mało kto to czytał (ilość wejść byłaby stała - czytaliby to fachowcy, ilu ich jest?)  z nich nikt nie wyżyje itd.

Zyje się z Kowalskich i ich kijów profesjonalnych "zwęgla tytanowego"

Mnie nawet dziwi, że tam mało cycatch panienek mają i marne te panny - to mnie martwi, że wędkarza nie szanują itd. :)

To takie "M jak miłość" świata wędkarskiego ;)

 

Wracając do tematu: na "nowe" też jest nieustanne zapotrzebowanie, co roku jest ten sam scenariusz... po roku te same narzekania i reklamacje itd cały ten cyrk...


Użytkownik JL48 edytował ten post 06 luty 2015 - 21:22

  • Friko, Guzu i zorro lubią to

#22 OFFLINE   Marcins Fishing Adventures

Marcins Fishing Adventures

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2015 - 12:50

Ta wersja Ti niczym nie różni się od Fishmakera 2 (oprócz koloru)  :rolleyes:



#23 ONLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 marzec 2015 - 18:23

Ta wersja Ti niczym nie różni się od Fishmakera 2 (oprócz koloru)  :rolleyes:

Rozumiem że masz oba dla porównania.?



#24 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 06 marzec 2015 - 19:12

Na forum zawsze najwięcej do napisania mają Ci co danego sprzętu nie mają. Z góry wiedzą że będzie ble, nie ma smaru i zniszczy się po 5 wypadach nad wodę.


  • Okonhel i tier lubią to

#25 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 14:33

Na forum zawsze najwięcej do napisania mają Ci co danego sprzętu nie mają. Z góry wiedzą że będzie ble, nie ma smaru i zniszczy się po 5 wypadach nad wodę.


Bo większość to sami fachowcy z nadmiarem wiedzy
którym aż ta wiedza się wylewa, praktyka z kołowrotkiem nie jest im do niczego potrzebna bo i tak wiadomo że to będzie gniot. Radzę poczekać na opinie tych którzy napiszą 'mam, używam'

#26 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:00

http://jerkbait.pl/t...fishmaker-2-ti/



#27 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 marzec 2015 - 08:59

Bo większość to sami fachowcy z nadmiarem wiedzy
którym aż ta wiedza się wylewa, praktyka z kołowrotkiem nie jest im do niczego potrzebna bo i tak wiadomo że to będzie gniot. Radzę poczekać na opinie tych którzy napiszą 'mam, używam'

Bo wiedzą "z życiowego doświadczenia", że zjazd z Kasprowego nawet na tytanowo-kosmicznych wrotkach absolutnie nie gwarantuje, że "sie na morde nie poleci"...



#28 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 10:19

Kołowrotki to nie zjazd z Kasprowego. Mój wpis nie dotyczył technologii użytej do produkcji kołowrotków tylko ogólnie na temat wpisów osób które się wypowiadają o sprzęcie którego nie mieli, i na oczy nie widzieli. Twój wpis o zjeździe odbieram własnie tak, jakbyś się do tych osób zaliczał. Życiowe doświadczenie to za mało bo na etapie niektórych nowości jest to tylko zgadywanie i nie chodzi mi o ten  model. Jednak dla mnie bieżąca praktyka z konkretnym omawianym sprzętem  jest bardziej miarodajna :) Żeby nie robić off topa, jestem fanem shimano, ale uważam że fishmaker wersja I był ciekawą i mocną konstrukcją (mam go działającego do dziś, a przeszedł odrzańską katorgę), lecz faktycznie miał kilka uporczywych wad, ale już w wersji II je poprawili (chociaż idąc na łatwiznę). Ząbkowanie w fishmakerze....dla mnie, jako użytkownika shimano ono JEST, takie samo jak w zauberach i dla porównania Stellą czy też tańszym rarenium to fishmaker na jest. Wersji TI nie miałem i nie widziałem, nie wypowiadam się o nim.



#29 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 10:23

Wg. ,,specjalistów" z JB Fishmaker jest do kitu, ale Shimano za 2 tys. suchy jak pieprz w środku jest super.

#30 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 marzec 2015 - 10:37

Wg. ,,specjalistów" z JB Fishmaker jest do kitu, ale Shimano za 2 tys. suchy jak pieprz w środku jest super.

Mylne wrażenie czyli "gówno prowda"...

 

"Specjalistom z JB" nikt, na ogół, nie płaci za to co piszą, w związku z powyższem, śmiało potrafią napisać, że nowy, nietani, czarny Sustain ledwo trzyma się kupy, a Team Dragon za trzy paczki jest całkiem przyzwoitą maszyną...


  • Friko lubi to

#31 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 marzec 2015 - 10:47

No właśnie i tu dochodzimy do tematu "Suchy jak pieprz". Jakiś trend ostatnio w kołowrotkach, że w srodku smaru jak na lekarstwo , może żeby praca była maslana i nadmiar smaru nie spowalniał - nie wiem. Otwieram ostatnio kołowrotek, który niewiele łowienia "powąchał" a w środku śladowe ilości smaru. Prędzej czy później coś szumieć lub ząbkować musi,,,,

Załączony plik  n.JPG   39,35 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  w.JPG   32,89 KB   19 Ilość pobrań


  • ezehiel lubi to

#32 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2015 - 10:51

Mylne wrażenie czyli "gówno prowda"...
 
"Specjalistom z JB" nikt, na ogół, nie płaci za to co piszą, w związku z powyższem, śmiało potrafią napisać, że nowy, nietani, czarny Sustain ledwo trzyma się kupy, a Team Dragon za trzy paczki jest całkiem przyzwoitą maszyną...


Ciekawy jestem ile dragon musiałby zapłacić żeby któryś z tych specjalistów zaczął chwalić ich nowy tytanowy statek kosmiczny :D
ale by później płaczu było jakby nie daj Panie Boże ktoś kupił i tytanu nie znalazł.

#33 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 marzec 2015 - 11:02

No ale to nie Dragon będzie płakał, to co ich to obchodzi... Ważne aby się założenia sprzedażowe zgadzały...



#34 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2015 - 11:08

Kołowrotki to nie zjazd z Kasprowego. Mój wpis nie dotyczył technologii użytej do produkcji kołowrotków tylko ogólnie na temat wpisów osób które się wypowiadają o sprzęcie którego nie mieli, i na oczy nie widzieli. Twój wpis o zjeździe odbieram własnie tak, jakbyś się do tych osób zaliczał. Życiowe doświadczenie to za mało bo na etapie niektórych nowości jest to tylko zgadywanie i nie chodzi mi o ten  model. Jednak dla mnie bieżąca praktyka z konkretnym omawianym sprzętem  jest bardziej miarodajna :) Żeby nie robić off topa, jestem fanem shimano, ale uważam że fishmaker wersja I był ciekawą i mocną konstrukcją (mam go działającego do dziś, a przeszedł odrzańską katorgę), lecz faktycznie miał kilka uporczywych wad, ale już w wersji II je poprawili (chociaż idąc na łatwiznę). Ząbkowanie w fishmakerze....dla mnie, jako użytkownika shimano ono JEST, takie samo jak w zauberach i dla porównania Stellą czy też tańszym rarenium to fishmaker na jest. Wersji TI nie miałem i nie widziałem, nie wypowiadam się o nim.



Jak rozbierzesz xxxx kolowrotkow jak taki specjalista z jb który stara się uchronić forumowiczów przed "tytanowym deszczem" wiór z fiSzmeJkera to zrozumiesz że nie trzeba używać kolowrotka żeby jakąś tam opinie wydać, odrobina pojęcia i można sobie wyczytać z glupiego schematu że czesto w innym kolorku obudowy z super hiper nazwą kryje się ten sam sztruks co w poprzedniku.
  • Friko i zorro lubią to

#35 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 11:42

hehe ja cie proszę nie pisz już nic więcej :-) Obrońcy ludzkości znawcy schematów. Tacy fachowcy że firmy wędkarskie biją się o nich żeby mieć takich w swoich szeregach. Twój wpis to kolejny internetowy bełkot.


Jak rozbierzesz xxxx kolowrotkow jak taki specjalista z jb który stara się uchronić forumowiczów przed "tytanowym deszczem" wiór z fiSzmeJkera to zrozumiesz że nie trzeba używać kolowrotka żeby jakąś tam opinie wydać, odrobina pojęcia i można sobie wyczytać z glupiego schematu że czesto w innym kolorku obudowy z super hiper nazwą kryje się ten sam sztruks co w poprzedniku.



#36 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2015 - 11:47

hehe ja cie proszę nie pisz już nic więcej :-) Obrońcy ludzkości znawcy schematów. Tacy fachowcy że firmy wędkarskie biją się o nich żeby mieć takich w swoich szeregach. Twój wpis to kolejny internetowy bełkot.

nie wiem co to są firmy wędkarskie ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest, chyba że chodziło ci o firmy produkujące sprzęt wędkarski, jeśli tak to mozesz dalej wierzyć że zależy im aby robić coraz lepszy i wytrzymalszy sprzęt z myślą o dobrze wędkarzy.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 10 marzec 2015 - 11:48


#37 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 12:05

zmieniasz sens mojej wypowiedzi, nie o tym była mowa. Moja wiara w co wierzę to moja sprawa. Dla przypomnienia moja wypowiedź dotyczyła samozwańczych fachowców których jest zatrzęsienie na JB, którzy raz w życiu nasmarowali kołowrotek i powtarzają to samo co usłyszą od innych. To jest właśnie fachowość która tu kwitnie i się rozrasta niczym plaga. I ty to nazywasz ochroną forumowiczów Oczywiście są tu też osoby które się naprawdę znają i których zdanie ja osobiście sobie cenię bo na własne oczy widziałem jak pracują przy rozebranych kołowrotkach ale różnica polega na tym że żaden z nich się jeszcze nie wypowiedział na temat sprzętu którego nie miał w ręku i którego nie rozkręcił aby zajrzeć do środka. Za to ci którzy nie mieli, nie dotykali, tylko usłyszeli mają najwięcej do powiedzenia. Już wiesz na czym polega różnica ? Dlatego ciągle pisze że najbardziej miarodajne są opinie tych którzy sprzęt posiadają, użytkują na co dzień. Chyba że ty sądzisz inaczej :) To już twoja indywidualna sprawa.

 

nie wiem co to są firmy wędkarskie ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest, chyba że chodziło ci o firmy produkujące sprzęt wędkarski, jeśli tak to mozesz dalej wierzyć że zależy im aby robić coraz lepszy i wytrzymalszy sprzęt z myślą o dobrze wędkarzy.


Użytkownik tier edytował ten post 10 marzec 2015 - 12:13


#38 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2015 - 12:18

zmieniasz sens mojej wypowiedzi, nie o tym była mowa. Moja wiara w co wierzę to moja sprawa. Dla przypomnienia moja wypowiedź dotyczyła samozwańczych fachowców których jest zatrzęsienie na JB, którzy raz w życiu nasmarowali kołowrotek i powtarzają to samo co usłyszą od innych. To jest właśnie fachowość która tu kwitnie i się rozrasta niczym plaga. I ty to nazywasz ochroną formowiczów Oczywiście są tu też osoby które się naprawdę znają i których zdanie ja osobiście sobie cenię bo na własne oczy widziałem jak pracują przy rozebranych kołowrotkach ale różnica polega na tym że żaden z nich się jeszcze nie wypowiedział na temat sprzętu którego nie miał w ręku i którego nie rozkręcił aby zajrzeć do środka. Za to ci którzy nie mieli, nie dotykali, tylko usłyszeli mają najwięcej do powiedzenia. Już wiesz na czym polega różnica ? Dlatego ciągle pisze że najbardziej miarodajne są opinie tych którzy sprzęt posiadają, użytkują na co dzień. Chyba że ty sądzisz inaczej :) To już twoja indywidualna sprawa.


Liczysz na to że opinia użytkownika fishmakera który np posiada tylko ten młynek jest miarodajna ? Kręci ? Kręci Ma szpulke ? Ma i wystarczy niektórym, akurat o tych szpecach one shotowych masz rację w 100% tylko uwierz że niektórzy potrafią z daleka rozpoznać gówno zapakowane nawet w bardzo ładny papierek i niezależnie od tego jaką nazwę maszynce nada producent i jak kosmicznych zmian nie wprowadzi w opisie to beznadziejna konstrukcja nawet ze złota będzie nadal beznadziejna, a z reguły hiper opisy to czysty marketing i tuszowanie realnej wartości towaru.
  • Friko i Majo lubią to

#39 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 12:32

Dobrze wiesz że przy kołowrotkach można na szybko określić tylko parametry użytkowe, po wyglądzie, po użytych materiałach, czy ma luzy, spasowanie, bez rozkręcania na szybko.... ale i tak najważniejszym sprawdzianem jest... praca kołowrotka w trakcie sezonu. No chyba oczywiste że dla mnie bardziej miarodajne będzie określenie kogoś kto napisał że po 3 miesiącach nad Odrą sprzęt zaczął ząbkować, ale kręci lekko i ładnie nawija jak nowy, niż kogoś kto napisze że na pewno po 3 miesiącach mi się rozleci bo to przecież dragon czy mikado a wiadomo że najlepsze to tylko shimano i daiwa. A fachowców którzy z daleka rozpoznają gówniany sprzęt w ładnie ubrany papierek nie polecam bo to tylko świadczy o ich fachowości :) Dla takich nazwa zmiany firmy na tym samym kołowrotku powoduje że szybko zmieniają zdanie na jego temat :)

 

ps, hiperopisy to nie jedyny wyznacznik jakości i trwałości. Ale nie znaczy też że wszyscy tylko kłamią w nich :)


Użytkownik tier edytował ten post 10 marzec 2015 - 12:37


#40 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 10 marzec 2015 - 12:34

A jak Pan Łukasz poruszył już kwestię "kupy", to nie trzeba wchodzić koniecznie w każdą leżącą na trawniku z nadzieją, że może wreszcie TA, rozniesiona po dywanach, będzie w końcu "fiołkowa"...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych