Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przebicie pontonu na wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 lipiec 2018 - 19:53

Ja sądzę, że to stało się albo podczas zjeżdżania na wodę albo podczas wyciągania z wody ze wskazaniem na to drugie. Możliwe, że jakiś hak czy kotwiczka zostały na przybrzeżnej roślinności i zrobiły kuku mojemu kolibrii.

 

Jak masz trudny teren do wodowania warto pomyśleć o gumie pod balony szerokości 20 cm , kleisz i zapominasz o kamieniach szkle itp. 2 sposób to grubsza mata ze sklepu budowlanego , nie folia a mata jutowa. koszt około 25 zł, też zdaje egzamin.


  • S.N. lubi to

#62 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 lipiec 2018 - 22:29

Jak masz trudny teren do wodowania warto pomyśleć o gumie pod balony szerokości 20 cm , kleisz i zapominasz o kamieniach szkle itp. 2 sposób to grubsza mata ze sklepu budowlanego , nie folia a mata jutowa. koszt około 25 zł, też zdaje egzamin.

 

Człowiek całe życie się uczy ... Wodowałem i woduję z łąk ... Dziękuję za wskazówki :)


  • pietryk lubi to

#63 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 wrzesień 2019 - 09:20

Nam ostatnio przydarzyła się sytuacja jedna na milion. W trakcie jak odstrzeliłem swoją obrotówkę z zaczepu - kolega brał zamach rzutowy - trafił swoją wędką w moją obrotówkę, której grot wbił się w burtę. Przyznam trochę nie fajnie bo staram się mega dbać o dętkę (Kolibri 300 PP) - nie wyciągając kotwiczki spłynęliśmy do brzegu. Po wyciągnięciu grotu i polaniu burty wodą pojawiły się delikatne bąbelki i pod palcem czuć było syczenie schodzącego powietrza. No cóż - zestaw naprawczy w dłoń - nałożyłem klej z tubki na burtę i na łatkę (nie miałem czym odtłuścić powierzchni :/ ) - nawet nie odczekałem chwili (wcześniej kleiłem numery rej i uchwyt borika więc wiem jak ten proces powinien dokładnie wyglądać) i nie nakładałem drugiej warstwy. Łatkę przykleiłem odczekałem 5 min i na wodę. 4 godziny dalszego pływania nie wykazały żadnych oznak ubywania powietrza. Klej powinien złapać dobrze gdyż burta była napompowana i grzało słońce toteż jego wyschnięcie przebiegło na pewno szybciej. Ale sytuacja we łbie siedzi i jeszcze nie raz na wodzie będę pewnie sprawdzał czy oby na pewno trzyma ciśnienie.....


Użytkownik scOOtt edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 09:21


#64 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 04 wrzesień 2019 - 21:30

mega fajna  rzecz to łatki rowerowe samoprzylepne. Nie trzeba czekać  na zaschnięcie kleju itd. Delikatnie  matowimy miejsce z dziurką, naklejamy jak naklejkę i dociskamy   na   chwilę reką  i  po problemie- i koszt  śmieszny bo za  6 łatek około  10zł   https://rowerowy.com...od/topeak-patch



#65 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 07 wrzesień 2019 - 13:16

Z gumą do pvc?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych