Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty z Kaszub

real fish woblery przynęty z kaszub kaszub bait kaszubbait

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 26 kwiecień 2015 - 18:51

Dzisiaj popróbowałem sobie malowanie nowej płoteczki ;) Faktura łuski oraz odwzorowanie detali całkiem dobre :)
Jeszcze oko do poćwiczenia i drobne zmianki ;)  Praca będzie jak pod cykade + lusterkowanie i odskoki po podszarpywaniu.  

No i dwie "uklejki" które trafiły do Wojtka (J-23) na testy :)

Załączone pliki



#22 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 26 kwiecień 2015 - 20:41

Jak na parę miesiecy dłubania rozwinąłeś skrzydła .

Ta płoteczka przypomina mi dzieła innego twórcy przez duże T .


  • Kaszub Bait lubi to

#23 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 18 maj 2015 - 21:38

Chociaż na chwilkę znalazłem czas żeby coś wydłubać .

Uklejki oraz płotki imitujące żywe :) do tego jeden struganiec w malowaniu płotki.
Waga od 7 do 12 g . Pracę dostosowałem na dwa sposoby, jedna agresywna bardzo wyczuwalna na kiju coś na cykade druga delikatniejsza. Przy podszarpywaniu odskoki na boki i błyskanie ciałem :D

właśnie się suszą po epoxy :D

Załączone pliki


  • fish28 i Pride lubią to

#24 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 18 maj 2015 - 21:56

To duża płoć jak i te małe wymiatają! Niczym żywe! I o to chodzi ;)

Użytkownik Szymon3069 edytował ten post 18 maj 2015 - 21:59


#25 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 19 maj 2015 - 12:23

Drugie oraz trzecie zdjęcie.. mega :D



#26 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 04 czerwiec 2015 - 09:27

Czekam na kotwiczki tylko :) w piątek już będą napewno :D
Filmik z pracą będzie wieczorem lub jutro :)

Załączone pliki


Użytkownik radekc1991 edytował ten post 04 czerwiec 2015 - 09:39


#27 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 04 czerwiec 2015 - 16:47

Podobają mi się uzyskane przez Ciebie pastelowe odcienie. Fajnie kontrastuja z nimi oczka.
Przy okazji jakie "epoxy" używasz - bo domyślam się, że tak są "lakierowane"?

Użytkownik marcinc edytował ten post 04 czerwiec 2015 - 16:51


#28 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 04 czerwiec 2015 - 23:01

Podobają mi się uzyskane przez Ciebie pastelowe odcienie. Fajnie kontrastuja z nimi oczka.
Przy okazji jakie "epoxy" używasz - bo domyślam się, że tak są "lakierowane"?

Zrezygnowałem z epoxy bo mi to nie wychodziło.Mam suszarke obrotową ale z niska temperatura była i mi nie wychodziło...

To zwykły domalux nakładany zanurzeniowo :)



#29 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 16 lipiec 2015 - 18:12

post-55161-0-34805800-1435248957.jpg

post-55161-0-66986700-1435249032.jpg

Pierwsze fajne rybki siadają na płoteczki , widać bolenią smakuje  :)  Jest też dużo szczupaków i okoni ale na razie średnie rozmiary :)
c06540dcff6f3c77med.jpg

Na razie robota odłożona na czas wakacji ale projektów na jesień/zimę jest dużo :)



#30 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:01

Bardzo fajnie odlała sie uklejka, podoba mi  sie korpus  :) , no i najważniejsze łowią!



#31 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 lipiec 2015 - 02:14

Zrezygnowałem z epoxy bo mi to nie wychodziło.Mam suszarke obrotową ale z niska temperatura była i mi nie wychodziło...

To zwykły domalux nakładany zanurzeniowo :)

 

Radku a co nie szło? :) może pomogę :P

 

Pozdr

M


  • Kaszub Bait lubi to

#32 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 17 lipiec 2015 - 12:32

Radku a co nie szło? :) może pomogę :P

 

Pozdr

M

Przygotowałęm sobie epoxy, nakładałem cienko i równomiernie pędzlem (oglądałem jak Mikko to robił na YT)  potem nie miałem opalarki i podgrzewałem suszarką troche.  Suszarka krećiła się przez 20 godzin napewno :)
drugiego dnia epoxy było twarde lecz lepkie troche...
Po tygodniu dalej jest lekko lepkie ...
Po miesiącu dalej dziwne w dotyku :)

Miałem dwa Twoje jerki i w nich epoxy było jak szkło i mega twarde ! :)

To moze podsuniesz jakiś pomysł ? :)



#33 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 lipiec 2015 - 12:48

Odpowiedz jest prosta :) złe proporcje. Za jakis czas jak przeprowadze warsztat i zrobie suszarkę z prawdziwego zdarzenia to będzie film krok po kroku co i jak. No i wszystkie moje "myki" tam będą :)

 

Odmierzałeś wagowo czy objętościowo?

 

Moja pierwsza przynęta - łamany okoń przestał się kleić po roku, ale dalej jest dziwny w dotyku. Nie możesz się szybko poddawac :ph34r:

 

Pozdr

M


  • joker, @slider@ i Sebalos lubią to

#34 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 lipiec 2015 - 12:50

Fajne te bezstery, dzisiaj też będę tego typu pykał. Szczupłe je żreją aż im się płetwia trzęsą  ;)  

 

Ed. Co do lakieru/epoxy, jeżeli jest dwuskładnikowy to spróbuj utwardzacz sam nałożyć pędzelkiem- tak robiłem przy żywicach odlewniczych i silikonie jeśli nie związały tak jak powinny i pomaga, może i tutaj się uda.


Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 17 lipiec 2015 - 12:54


#35 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 17 lipiec 2015 - 14:46

Odpowiedz jest prosta :) złe proporcje. Za jakis czas jak przeprowadze warsztat i zrobie suszarkę z prawdziwego zdarzenia to będzie film krok po kroku co i jak. No i wszystkie moje "myki" tam będą :)

 

Odmierzałeś wagowo czy objętościowo?

 

Moja pierwsza przynęta - łamany okoń przestał się kleić po roku, ale dalej jest dziwny w dotyku. Nie możesz się szybko poddawac :ph34r:

 

Pozdr

M


To czekam z niecierpliwością na filmik :)

Odmierzałem wagowo na wadze jubilerskiej :) Teraz pytanie czy jak dam więcej katalizatora tzn że będzie lepiej ?? bo możliwe że dałem go trochę z górką :D

 

Fajne te bezstery, dzisiaj też będę tego typu pykał. Szczupłe je żreją aż im się płetwia trzęsą  ;)  

 

Ed. Co do lakieru/epoxy, jeżeli jest dwuskładnikowy to spróbuj utwardzacz sam nałożyć pędzelkiem- tak robiłem przy żywicach odlewniczych i silikonie jeśli nie związały tak jak powinny i pomaga, może i tutaj się uda.

Piotrek ale TY jestes bardziej pro to jestem ciekaw jak to wyjdzie z pod Twojej ręki :D a patent wypróbuje :)



#36 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 lipiec 2015 - 20:28

Odmierzałem wagowo na wadze jubilerskiej :) Teraz pytanie czy jak dam więcej katalizatora tzn że będzie lepiej ?? bo możliwe że dałem go trochę z górką :D

Katalizator?

Czyżbyś stosował żywice trzy składnikowe? (Są takie również).

Jeśli masz na myśli utwardzacz, to masz odpowiedź, gdzie tkwi błąd. Ilość utwardzacza należy precyzyjnie odmierzyć w proporcji do żywicy. Za dużo żywicy - będzie dłużej wiązała. Za dużo utwardzacza - nie zwiąże się z żywicą i pozostanie na powierzchni jako "lepka" warstwa. Źle wymieszania, mogą być różne efekty, łącznie z częściowym niezwiązaniem, czyli plamami na powierzchni woblera częściowo tylko związanej żywicy. 

 

Czy teraz jeszcze można uratować, takie "dziwne w dotyku" woblery? Oczywiście, że można. Trzeba pokryć je lakierem. Można poliuretanowym, ale lepiej będzie zastosować zwykły bezbarwny nitro. Rozpuszczalnik lekko "nadgryzie" nie w pełni stwardniałą powierzchnię żywicy i nie będzie trzeba nawet matowić żywicy przed lakierowaniem. 

 

Generalnie (prawie) każda żywica wymaga stosowania bardzo precyzyjnego dawkowania. A każda (SIC!) wymaga dokładnego wymieszania. Ma być jednorodną cieczą, bez żadnych wewnętrznych smug czy przebarwień. Lepiej ją podgrzać przed zmieszaniem, łatwiej się wtedy wiążą składniki i łatwiej się odgazowuje. Suszarka lub opalarka po żywicowaniu musi być stosowana ostrożnie i lepiej przeprowadzić wcześniej próby na odpadach, by wiedzieć, kiedy zaczyna się przedobrzać. Jest to proste, ale wymaga doświadczenia.

 

Powodzenia.


  • Kaszub Bait lubi to

#37 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 lipiec 2015 - 20:50

 

Piotrek ale TY jestes bardziej pro to jestem ciekaw jak to wyjdzie z pod Twojej ręki :D a patent wypróbuje :)

Miszczuniu, tu nie ma żadnej wielkiej filozofii- byle dobrać ciężar odpowiednio, żeby trzymał poziom przy prowadzeniu i się nie kładł (to dużo bardziej istotne niż ewentualne przeciążenie)- to raz, dwa to odpowiednio ustawić oczko w zależności od tego jaką pracę (mocniejszą czy delikatniejszą) chcesz uzyskać, a trzy rozmieścić obciążenie tak, żeby wabik układał się w wodzie tak jak chciałbyś to widzieć finalnie- 90% firmowych leci na ryja, ja wolę jak pracują w poziomie.



#38 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 lipiec 2015 - 23:26

Radku, Janusz już chyba wszystko napisał. Zamocz te wobki w Hartzlacku i powinno pomóc.

 

Jeżeli uzywasz Envirotexu to popełniłeś jeden bardzo duży błąd (też to kiedyś zrobiłem). Tą żywicę odmierza się objętościowo a nie wagowo.

Najlepszym spodobem na odmierzanie są strzykawki. Kup 4 sztuki strzykawek 10ml, napisz na kawałku papieru 2x Envirotex A i 2x Envirotex B wytnij i przyklej po jednej nalepce na strzykawkę. Później przewierć zakrętki wiertłem 4mm (chyba 4,5mm ale pewny nie jestem więc spróbuj  4mm najpierw) i wciśnij tam strzykawkę. Jak potrzebujesz odmierzyć daną ilość przewracasz do góry nogami, dajesz kilka sek zeby bąbel poleciał do góry i odmierzasz. Po wyjęciu pełnej strzykawki zatykasz dziurę drugą pustą i działasz a żywica nie ma niepotrzebnego kontaktu z powietrzem.

 

Po tym zabiegu obie strzykawki A i B nagrzewasz przed suszarką do włosów (nigdy opalarką bo roztopi wszystko) przez ok 40sek-1min i wstrzykujesz je do pojemniczka do mieszania. Teraz mieszasz powoli ale bez przesady, żeby wytworzyć jak najmniej bąbelków powietrza. Ja używam patyczków do lizaków z euroshopu i dociskam je do dna kieliszka. Takim sposobem po kilku próbach będziesz mógł wymieszać żywice dobrze bez tworzenia ani jednego bąbelka!

 

Pozdr

M

 

Edit: sposób Mikko nie jest dobry, na bank on już tak nie robi. Nie pamiętam bo dawno oglądałem ale on chyba odmierzał na oko w dwóch osobnych pojemnikach. Takim sposobem przelewając z jednego do drugiego to co zostaje na ściankach niszczy proporcje 1:1.


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 17 lipiec 2015 - 23:29

  • joker i Kaszub Bait lubią to

#39 ONLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 18 lipiec 2015 - 14:48

Panowie teraz to już naprawdę wszystko, wszytko wiem !! :) Dzięki bardzo za wskazówki, na pewno wszystko wdroże i powinno być dobrze, mam nadzieje że niedługo będę się mógł pochwalić niedługo super wobkami ładnie pokrytymi epoxy :D

Ostatnie co mi wpadło do głowy czy epoxy stwardnieje w temperaturze "pokojowej" czy muszę podczas suszenie podnieść temperature żeby dobrze się utwardziło ??

Ale elita Lurebuildingu w moim wątku to zaszczyt Panowie :)

 


Użytkownik radekc1991 edytował ten post 18 lipiec 2015 - 14:54


#40 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 lipiec 2015 - 18:16

Dupa sraka a nie elita :)

Epoxy bez problemu stwardnienie Ci w temp pokojowej. Potrwa to troszkę dłużej. Ja jak nie mam jakiegoś napiętego terminu to nie podgrzewam.

Pozdr
M





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: real fish, woblery, przynęty z kaszub, kaszub bait, kaszubbait

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych