Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty / kalosze na mrozy, zimowe lowienie

buty zima mróz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:30

Mam od roku Lemigo New Generation i mogę z czystym sumieniem polecić:

http://jerkbait.pl/t...-7#entry2490825



#142 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:32

Nie pamiętam. W każdym razie wkładka wystawała na zewnątrz.



#143 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2019 - 18:52

A ja podtrzymuję to, co do tej pory- Norfin Yukon. Najcieplejsze i najlżejsze jakie miałem. A miałem i Lemigo i Sorele i rosyjskie z futrem. Wszystkie sprawdzone w starych czasach dobrych zim, Norfiny wypadają najlepiej. 


  • BOB lubi to

#144 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 03 grudzień 2019 - 09:26

Maćku,wprawdzie Norfina nie miałem,ale po Twoim blogu który prowadzisz ciężko mi się z Twoją opinią nie zgodzić... ;)



#145 OFFLINE   Neidar

Neidar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:48

Ja posiadam nie kosztujące majątku Rapala Sportsman's EVA. Lekkie, wykonane z pianki z wyciąganą filcową wkładką. Dwa sezony ze mną a jeszcze nie miałem prawa na nie narzekać. 



#146 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 listopad 2020 - 23:45

kalosze neoprenowe - zastanawiam się nad zakupem

 

Demar reklamuje swoje (MODEL 120) do -10stopni mrozu - czy rzeczywiście da radę łowić przy ujemnych temperaturach np. pstrągowanie w styczniu na śniegu?

są jeszcze kalosze lemigo angler 119 - pewnie podobnie

 

jeżeli ktoś użytkuje powyższe modele - proszę o opinie czy rzeczywiście dają rade przy ujemnych temperaturach? a jak jest przy dodatnich - przy jakiej temp. kończy się komfort?

 

obecnie używam kalosze piankowe lemigo - temperaturowy komfort od powiedzmy 5 do -6 (przy niższych temp. nie łowiłem) - jednak komfort chodzenia średni - szczególnie na pochyłych powierzchniach - stopa zjeżdza i  palce opieraja o nosek ;(... dlatego rozważam kalosze neoprenowe...

 

dzięki z góry za komentarze



#147 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 05 grudzień 2020 - 21:19

Witam wszystkich ..

Jako że sezon biegania po brzegach rzeki zbliża się u mnie dużymi krokami,więc szukam butów w których chciałbym przemieszczać się często w trudnych warunkach ,niskie temperatury,błoto i woda,czasami po wyżej kostki,ale zazwyczaj przed....
Wszelkiego rodzaju gumiaki,filcaki odpadają.
Ostatnio użytkowałem Hi-Tec Sajama Mid,niestety po dwóch sezonach zimowych przegrały walkę z żywiołem 😉
Jakich butów używacie Panowie i co byście polecili na zbliżający się sezon zimowo-wiosenny 😉
Pozdrawiam

#148 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 grudzień 2020 - 20:05

Polecę  Meidle.

Ja na ciężej mam te:

http://www.meindl24....mfs,3,6260,2845

Na lżejsze warunki takie ale poprzednie modele:

http://www.meindl24....gtx,3,6260,3069

http://www.meindl24....gtx,3,6260,4628

a jak jest gorąco to:

http://www.meindl24....pri,3,6260,3176

Wszystkie pory roku w zasięgu :) .

Ostatnio zdradziłem Meidla i idą do mnie takie buty na łazęgowanie. Zobaczymy co wartują.

https://www.spartoo....08&fcsize=1#rst


Użytkownik Jozi edytował ten post 08 grudzień 2020 - 20:08

  • kostom63 lubi to

#149 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 09 grudzień 2020 - 09:28

Ponieważ sezon mi się przedłużył i coś mnie podkusiło, żeby w grudniu latać za rybami, to dorzucę swoje trzy grosze do tematu. Od kilku lat moimi podstawowymi butami na wyjścia wędkarskie były GROMY od Protektora, to postanowiłem je sparować z grubą skarpetą. Niestety, nie dają rady. W marszu jest ok, natomiast jeśli się stoi, to zaczyna być w nich zimno, nawet w skarpecie z wełny merynosa. Już zacząłem się rozglądać za butami lub kaloszami, które zapewnią mi komfort. Ale doznałem olśnienia. Przecież państwo polskie w postaci armii zapewniło mi buty:-) Na ćwiczeniach rezerwy dostałem trzewiki zimowe WZ 933/MON czyli popularne Termosy. Dałem im szansę i przekonałem się, że warto. Gruba skóra, wyściółka, perforowana wkładka plastikowa zapewniająca ruch powietrza w bucie. Może chodzenie w nich nie jest jakieś superkomfortowe bo są dość sztywne, ale stopa nie marznie i wody też za bardzo się boją. Nie ślizgają się, mają bardzo grubą podeszwę. Z wad na pewno należy wymienić to, że nie nadają się do prowadzenia samochodu. Są dość szerokie, mało pracują na zgięciu stopy. Nie są też lekkie. Ale były darmowe:-) Na portalach aukcyjnych cena oscyluje w okolicach 160 zł za parę. Dodam jeszcze, że firmy robiące ciuchy na złą pogodę powinny wynajmować takich ludzi jak ja, marznących prawie zawsze i prawie we wszystkim. Skoro nie zmarzłem w Termosach, to mogę je z czystym sumieniem polecić. 


  • Jozi i G_rzegorz lubią to

#150 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 09 grudzień 2020 - 09:45

Co do 933/MON, to trzeba jeszcze patrzeć na producenta. Jest 3-ech. Najlepsze jakościowo są Demary. Warte rozważenia są również trzewiki myśliwskie Demar M6, to te niższe, albo bodaj M7 wyższe, oraz Hanzele. 933/MON sam mam i nie użytkuję bo nie ma takich zim żeby je wykorzystać, leżą zakonserwowane w pudełku już któryś rok z kolei i nie zanosi się żebym je założył, M6 wystarczają w zupełności. M6 noszę na co dzień w porze jesiennej gdy łażę nad wodą albo przewiduję łażenie nad wodą, bardzo wygodne buty, trzeba włożyć swoją wkładkę, mi oryginalna demarowska "ortopedyczna" czy jak tam ją nazywają, w ogóle nie pasowała. Włożyłem Arpenaz 300 z decathlonu i jest ideał.

P.S. dodam tylko że 933/MON bez problemu wytrzymują 6-8h stania na 20-o stopniowym mrozie bez najmniejszego uszczerbku dla nogi. Sprawdzone osobiście.


Użytkownik Sołtys edytował ten post 09 grudzień 2020 - 10:00


#151 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 grudzień 2020 - 13:43

Ponieważ sezon mi się przedłużył i coś mnie podkusiło, żeby w grudniu latać za rybami, to dorzucę swoje trzy grosze do tematu. Od kilku lat moimi podstawowymi butami na wyjścia wędkarskie były GROMY od Protektora, to postanowiłem je sparować z grubą skarpetą. Niestety, nie dają rady. W marszu jest ok, natomiast jeśli się stoi, to zaczyna być w nich zimno, nawet w skarpecie z wełny merynosa. Już zacząłem się rozglądać za butami lub kaloszami, które zapewnią mi komfort. Ale doznałem olśnienia. Przecież państwo polskie w postaci armii zapewniło mi buty:-) Na ćwiczeniach rezerwy dostałem trzewiki zimowe WZ 933/MON czyli popularne Termosy. Dałem im szansę i przekonałem się, że warto. Gruba skóra, wyściółka, perforowana wkładka plastikowa zapewniająca ruch powietrza w bucie. Może chodzenie w nich nie jest jakieś superkomfortowe bo są dość sztywne, ale stopa nie marznie i wody też za bardzo się boją. Nie ślizgają się, mają bardzo grubą podeszwę. Z wad na pewno należy wymienić to, że nie nadają się do prowadzenia samochodu. Są dość szerokie, mało pracują na zgięciu stopy. Nie są też lekkie. Ale były darmowe:-) Na portalach aukcyjnych cena oscyluje w okolicach 160 zł za parę. Dodam jeszcze, że firmy robiące ciuchy na złą pogodę powinny wynajmować takich ludzi jak ja, marznących prawie zawsze i prawie we wszystkim. Skoro nie zmarzłem w Termosach, to mogę je z czystym sumieniem polecić. 

 

Z tym prowadzeniem samochodu to tak nie do końca prawda. Osobiście bez problemu prowadzę w nich auto i to nawet na kilkudziesięciokilometrowych dystansach. Może są trochę sztywne ale bez przesady. 



#152 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 13 listopad 2021 - 19:58

Cześć. Testowa ktoś buty Savage Gear Performance ?

pozdrawiam



#153 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 14 listopad 2021 - 16:02

Cześć. Testowa ktoś buty Savage Gear Performance ?

pozdrawiam

Zamówione, pierwsze testy w przyszły weekend :) Wyglądają ciekawie, mam nadzieję, że z rozmiarem trafiłem. 


  • intoxication lubi to

#154 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 14 listopad 2021 - 18:21

Daj znać. Tez pewnie zamówię.

#155 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 16 listopad 2021 - 20:28

Daj znać. Tez pewnie zamówię.

Dzisiaj doszły, rozmiar ok. Rozmiarówka typowo europejska. But wygląda solidnie, jest wygodny. Jedynie mam wątpliwość co do tej ,,gumo-siateczki,, na cholewce, mam nadzieję, że nie zacznie pękać od zginania... W sobotę pierwsze testy nad wodą. 


  • intoxication lubi to

#156 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 24 listopad 2021 - 20:08

Buciory mniej więcej  przetestowane, 5 dni nad wodą. Jak już pisałem wygodne, dopasowane, można spokojnie wejść do wody, do kostek, nie przemakają, bardzo dobrze zaimpregnowane, woda spływa jak z gumiaka. Przy temperaturze powietrza 2 stopnie na plusie ciągle zapewniają komfort termiczny. Sznurowadła dobrze trzymają, nie rozwiązują się przez kilka godzin chodzenia. Po tych kilku dniach jak najbardziej polecam. 


  • M a r a s i intoxication lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty, zima, mróz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych