Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uniwersalny travel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 luty 2015 - 14:48

Z racji tego, że przymierzam się do nabycia travelka, zacząłem rozglądać się za czymś konkretnym. Wstępnie planowałem ukręcić coś niedrogiego i szukałem rozwiązania w doborze odpowieniego blanku. Jednak, po paru przemyśleniach stwierdziłem, że kij nie będzie często użytkowany i szkoda kasy na projekt, który będzie na stałe jeździł w twardej tubie w aucie i wyciągany będzie urlopowo/"szybkowypadowo"/awaryjnie.

 

Stąd pomyślałem o gotowcu seryjnym.

 

Przeznaczeniem miałby być w większości przypadków szczupak, od małego 1-1,5kg, po średnie 5-6kg. Łowisko komercyjne, gdzie często jestem ma w swoich "czeluściach" też parę grubasów essoxów metrówek, jak i kilka niewielkich sumków (10-30kg). Trafiają na kije nie często ale potrafią się nadażyć. Poza tym łowiskiem, kij byłby wykorzystywany głównie wakacyjnie, na jakieś zarośnięte starorzecza i stawy zalewowe Wisły, urlopowe polowania z brzegu i z łódki nad jezioremi (naprzemiennie z browarkiem w drugiej dłoni ;). Ostatecznie jako kij awaryjny, przy (odpukać) awariach sprzętu nad Wisłą lub innym akwenem.

 

Przynęty głównie szczupakowe gumy 8-12cm na główkach 8-15g, obrotówki typu Lusox nr 3,4, lekkie wahadła i ostatecznie woblery 10-14cm.

 

Długość kija optymalnie 240cm, c.w. do 40g. Zależy mi, aby zarówno w dole (główka 8g + guma 3"), jak i w górze (guma 5", główka 12g) dało radę komfortowo łowić.

 

W oko wpadł mi składak Daiwa Megaforce Travel Spin 240cm 10-40g.

http://centrumwedkar...-11897-240.html

 

Całkiem nieźle sie prezentuje, jednak nie wiem jak z akcją i pracą. Może ktoś miał do czynienia z tym kijem i może cos napisać?

 

Może macie jakieś inne propozycje składaka w podanych wyżej parametrach, dostępnego w Polsce (internet). Cena max do 500zł, choć wolałbym ciut taniej.

 

Marzy mi się Beastmaster BX 240/270MH S.T.C 14-40g ale raczej nierealne gdzieś go dostać.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 luty 2015 - 14:50


#2 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 09 luty 2015 - 15:01

Savage Gear Travel Roadrunner XLNT 213cm 10-40g

 

http://castmania.jim...ear-roadrunner/


Użytkownik @Wojti edytował ten post 09 luty 2015 - 15:04


#3 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 luty 2015 - 15:33

http://jerkbait.pl/t...veli/?hl=travel



#4 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 09 luty 2015 - 15:49

Savage Gear Travel Roadrunner XLNT 213cm 10-40g

 

http://castmania.jim...ear-roadrunner/

Mam ten model tylko 3-16gr.i szczerze polecam. Też mam zamiar kupić jeszcze travelka 10-40 i pewnie kupię ten model SG ewentualnie okuma black Rock na sprawdzenie. 



#5 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 luty 2015 - 15:52

Dzięki za odpowiedź.

 

Tego SG oglądąłem w necie, tez przykuł moją uwagę z racji tego, że bardzo lubię kije tej marki. Niestety 213cm to dla mnie ciut za krótko (90% połowów z brzegu), a wersja 243cm jest juz raczej za mocna (20-80g).

 

Temat z bazą traveli przeczytałem kilka razy, oglądałem też w necie kije wymienione w tym temacie, które mnie zainteresowały. Jakoś do Mikado czy Jaxona nie mam wciąż zaufania, a inne to przeróżne "wytwory", które już nie są produkowane lub nie wystepują w sprzedaży na terenie RP. A nie chciałbym kija, który po uszkodzeniu pójdzie na śmietnik z powodu braku części zapasowych lub utrudnień z ich zdobyciem.

 

Stąd Daiwa, SG i tego typu popularne marki i ich modele najbardziej do mnie przemawiają. Zauważyłem jednak, że większość traveli w podanym przeze mnie przedziale c.w. ma długość 213cm, co jest trochę za krotkie dla mnie... :(


Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 luty 2015 - 15:53


#6 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 luty 2015 - 16:21

Mam Daiwa Trueflight.
4 czesci, 2,75 cm, cw do 40 g.
cw troche zawyzony, Wg mnie max 30 g.
Jest to calkiem fajny uniwersal.
Andrzej

#7 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 09 luty 2015 - 16:43

Mi najbardziej w łapie leżały DAM Effzett TRV. Mają 2,4m cw 15-45 oraz 20-50g przy 2,7m. CW jest według mnie zawyżone i ten 15-45, to takie realne 10-30g. Mowa oczywiście o modelach pod szczupaki, bo jeśli chodzi o najbardziej uniwersalne kijki, to Jaxon XT-Pro NG Royal Travel - baaaardzo czuły blank z dużymi możliwościami katapultowania przynęt. Daiwę Megaforce oglądałem w sklepie i na tyle, co mogłem przetestować, to blank wydawał się słabo przenosić drgania jak na cenę wędziska.



#8 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:10

Dotarła do mnie sklepowa nóweczka:

 

e98c8a76d043ab06m.jpg

 

Kij bardzo sympatyczny,nie jakaś mega parabola,ale ładnie się ugina,bardzo ładnie wykończony,przelotki dobrej jakości,ale czuć,że lekkie nie są,zobaczymy,jak będzie współgrał z kołowrotkiem,który teoretycznie nie przystaje do tej wędki :D .



#9 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 sierpień 2015 - 16:02

Dotarła do mnie sklepowa nóweczka:

 

e98c8a76d043ab06m.jpg

 

Kij bardzo sympatyczny,nie jakaś mega parabola,ale ładnie się ugina,bardzo ładnie wykończony,przelotki dobrej jakości,ale czuć,że lekkie nie są,zobaczymy,jak będzie współgrał z kołowrotkiem,który teoretycznie nie przystaje do tej wędki :D .

 

Która to wersja? Jak wrażenia z użytkowania? 

 

Zastanawiam się nad BX 240/270 MH i szukam opinii kogoś kto miał go w rękach.



#10 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 18:41

Dokładnie to ten model,wrażenia z użytkowania pozytywne,kijek ładnie pracuje pod obciążeniem,rzuca się nim przyjemnie,jeśli chodzi o minusy,to dla niektórych może być ciut przyciężki (polecam go heteromagnesowi),ja lubię dłuższe dolniki,więc ta część mogłaby być kilka cm dłuższa,przelotki są niezbyt trafione do tego kija,szczególnie szczytowa i omotki,które odwarstwiają się od blanku po pewnym czasie,nie przeszkadza to w niczym,jedynie są to estetyczne wrażenia i nie odosobnione,b mam podobny efekt w Beastmaster AX Silurus 270/300.


  • michaex lubi to

#11 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 19:02

To moze byc to fajna baza do zbudowania ciekawego travela ;) Wprawdzie przebudowa kija (nowy dolnik i nowe przelotki) podrożą sprawę ale moje SBMy stały sie na prawdę fajnymi kijami po przeróbkach.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 sierpień 2015 - 19:03


#12 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 sierpień 2015 - 20:26

CM Punk, bardzo dziękuję!



#13 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 21:23

Owszem,baza fajna,ładnie pracuje pod obciążeniem,uchwyt to rzecz względna,bo nie każdemu pasuje długi dolnik,natomiast tak,jak wspomniałem,przelotki to najsłabszy punkt (choć zanim zabrałem go nad wodę,to pisałem,że nie są takie złe),można z tego kija więcej wyciągnąć.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 27 sierpień 2015 - 21:25


#14 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 sierpień 2015 - 23:48

A czy ktos natknal sie na travel rod dlugosci 2.7m i cw 3-18? Gdyby sie skladal z przynajmniej z 3 czesci to juz byloby cos. Do 300pln za uzywke.

#15 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 31 sierpień 2015 - 01:14

A czy ktos natknal sie na travel rod dlugosci 2.7m i cw 3-18? Gdyby sie skladal z przynajmniej z 3 czesci to juz byloby cos. Do 300pln za uzywke.

 

Shakespeare Agility Spinning Rod, 2-15g, 2.7m, w czterech czesciach, tuba w zestawie. ~ £50

 

http://www.shakespea...nning,8153.html



#16 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:18

Shakespeare Agility Spinning Rod, 2-15g, 2.7m, w czterech czesciach, tuba w zestawie. ~ £50

 

http://www.shakespea...nning,8153.html

 

A ty Pawel zamiast sie na ryby wybrac to siedzisz i posty na jerkbait nabijasz :)

 

Jesli chodzi o wedke to na papierze/fotce wyglada na to czego szukam ale tylko chyba na papierze. Mowie to dlatego ze w tym roku dostalem z amazon Shakespeare Agility na brzany i miala dosc miekka akcja, wolalbym sztywniejsza wedka. Oprocz tego mam juz w domu jeden spinning Shakespeare z takiego samego materialu jak ten travel. Tez miekka. Jesli nic innego mi nie wpadnie w oko to moge ja zamowic i sprawdzic czy sie myle. W najgorszym wypadku odesle.

 

Jak macie chlopaki jakies inne propozycje do dawac, dawac :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 31 sierpień 2015 - 21:21

  • Del Toro lubi to

#17 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:29

A ty Pawel zamiast sie na ryby wybrac to siedzisz i posty na jerkbait nabijasz :)

 

Jesli chodzi o wedke to na papierze/fotce wyglada na to czego szukam ale tylko chyba na papierze. Mowie to dlatego ze w tym roku dostalem z amazon Shakespeare Agility na brzany i miala dosc miekka akcja, wolalbym sztywniejsza wedka. Oprocz tego mam juz w domu jeden spinning Shakespeare z takiego samego materialu jak ten travel. Tez miekka. Jesli nic innego mi nie wpadnie w oko to moge ja zamowic i sprawdzic czy sie myle. W najgorszym wypadku odesle.

 

Jak macie chlopaki jakies inne propozycje do dawac, dawac :)

 

Czekam jak dobre rozeznanie zrobisz :D 

A to lipa ze ta wedka miekka taka. Myslalem nawet nad ta wesja 11'



#18 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 listopad 2016 - 11:36

Mam ten model tylko 3-16gr.i szczerze polecam. Też mam zamiar kupić jeszcze travelka 10-40 i pewnie kupię ten model SG ewentualnie okuma black Rock na sprawdzenie. 

Jestem zainteresowany tymi kijami. Jaki jest realny CW wersji 10-40g i 3-16g? Z gory dziekuje.



#19 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 listopad 2016 - 18:05

Ja ze swojej strony mogę polecić kijek Mikado sensual travel spin 2.70 m 5-17 gr . Jest to wklejka złożona z 4 segmentów. Łowiłem  nią szczupaki na blachy, okonie z opadu na gumy, pstrągi na wahadłówki, bolenie na to i na to:) sandacze, oraz białoryb na spławik. Największa ryba sum 130 cm wyciągnięty z naprawdę mocnego nurtu. Wędka tak mi się spodobała, że kupiłem taki sam żonie na prezent. Ma jedna wadę, segmenty potrafią się w czasie łowienia przekręcać względem własnej osi.

Bardzo polecam:)



#20 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 13 listopad 2016 - 18:10

Tylko ze sensuala nie ma juz w sprzedaży. Da Vinci jest chyba na tym samym blanku

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych