Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uniwersalny travel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:21

@jaceen, dzięki za rozwinięcie.

 

Porównywałem kilka raczej niedrogich kijów od shimano z tych samych serii i dużo korzystniej wypadały dwuskłady od traveli. Choć te ostatnie mają cechy dla których można wiele wybaczyć, myślę, że można je traktować jako zupełnie inne kije od odpowiedników w dwóch składach. Stąd moje pytanie.

 

Muchówki są świetnym przykładem na to, że wieloskład (2+ :) ) może być bardzo zgrabnym kijem. Jednak wieloskładu nawet mało różniącego się od dwuskładu jeszcze nie widziałem. Ale mogłem mało widzieć ;)


  • jaceen lubi to

#42 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:54

@jaceen, dzięki za rozwinięcie.

 

Porównywałem kilka raczej niedrogich kijów od shimano z tych samych serii i dużo korzystniej wypadały dwuskłady od traveli. Choć te ostatnie mają cechy dla których można wiele wybaczyć, myślę, że można je traktować jako zupełnie inne kije od odpowiedników w dwóch składach. Stąd moje pytanie.

 

Muchówki są świetnym przykładem na to, że wieloskład (2+ :) ) może być bardzo zgrabnym kijem. Jednak wieloskładu nawet mało różniącego się od dwuskładu jeszcze nie widziałem. Ale mogłem mało widzieć ;)

Nie ma czego porównywać ponieważ tanie travele są bardzo żle uzbrojone.Najlepszy blank mono,dwuczęściowy czy travel można tym sposobem spaprać


  • kaziu1976 lubi to

#43 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 05 maj 2017 - 12:22

Dzisiaj spacerujac brzegiem jeziora pomyslalem ze warto by miec zawsze w bagazniku jakis uniwersalny kijek.
Wydaje mi sie ze spining od 2.4 do 2.7 metra i wyrzut mysle do 25 gram wystarczy.
Ktos cos slyszal albo widzial w Warszawskich sklepach? Raczej wersje ekonomiczne czytaj tanie mnie interesuje.

#44 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 maj 2017 - 13:07

Dzisiaj spacerujac brzegiem jeziora pomyslalem ze warto by miec zawsze w bagazniku jakis uniwersalny kijek.
Wydaje mi sie ze spining od 2.4 do 2.7 metra i wyrzut mysle do 25 gram wystarczy.
Ktos cos slyszal albo widzial w Warszawskich sklepach? Raczej wersje ekonomiczne czytaj tanie mnie interesuje.

 

Abu diplomat, shimano exage, shimano beastmaster... troche tego jest.


  • Krzysztof Jeżyna lubi to

#45 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 maj 2017 - 13:31

o kurczaki a tego nie wiedziałem, a  bedę musiał kupić szczytową cześć bo mi pękła, ciekawe co mi powiedzą w serwisie?


I jak, udało się? Bo ja próbowałam przez sklep, ale odmówili sprzedaży szczytówki.

#46 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 05 maj 2017 - 15:48

Abu diplomat, shimano exage, shimano beastmaster... troche tego jest.


Dzieki za podpowiedz z tym abu. Smieszna cena a jest jakas tuba w zestawie :)

#47 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 maj 2017 - 15:57

Dzieki za podpowiedz z tym abu. Smieszna cena a jest jakas tuba w zestawie :)

 

Nie ma sprawy, sam mam takiego zakupionego jako 'panic buy', ale ryby jakies polowil ;)



#48 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 05 maj 2017 - 16:43

Dzisiaj spacerujac brzegiem jeziora pomyslalem ze warto by miec zawsze w bagazniku jakis uniwersalny kijek.
Wydaje mi sie ze spining od 2.4 do 2.7 metra i wyrzut mysle do 25 gram wystarczy.
Ktos cos slyszal albo widzial w Warszawskich sklepach? Raczej wersje ekonomiczne czytaj tanie mnie interesuje.

Ja sobie chwalę Mikado DaVinci Travel spin 275cm  5-15 i 20-25cw (dwie szczytówki) po złożeniu 4 części mają 63cm  jest do tego tuba.


  • Krzysztof Jeżyna lubi to

#49 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 09:40

Może ktoś napisać pare słów z wrażeń użytkowania Abu Diplomat Travel 240cm 10-25g? Jaki jest jego realny c.w.? Da radę polowic główka 5g i guma 3"? Ile w gorze komfortowo da radę łowić?

#50 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 07 czerwiec 2017 - 12:09

Może ktoś napisać pare słów z wrażeń użytkowania Abu Diplomat Travel 240cm 10-25g? Jaki jest jego realny c.w.? Da radę polowic główka 5g i guma 3"? Ile w gorze komfortowo da radę łowić?

Rzuc okiem na te kilka postow. Mysle, ze etherni dobrze go opisal. http://jerkbait.pl/t...ektravel/page-8



#51 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2017 - 01:38

Panowie, macie jakies doswiadczenie z travelami D.A.M.
Interesuje mnie ktorys z:
Effzet TRV G2 2,75/25-80
Quarda Safar 2,7/30-80
Jaki konfortowy zakres wyrzutu, ile max katapultuja?
Nie ukrywam ze zasieg i amaortyzacja istotne.

Chyba ze ktos ma inne propozycje ~2,7m i do 80-100gram, do dalekich rzutow na skalki?
Wlasnie przegladam oferty i jakis maly wybor.

#52 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 07 czerwiec 2022 - 10:31

Witam,

 

czy ktoś może powiedzieć więcej o tej wędce DAM Effzett TRV G2 2,45m 20-60g(realny zakres cw,akcja itp.) lub Abu Garcia Diplomat Spinning - 2,43m 10-25g?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.



#53 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 07 czerwiec 2022 - 10:57

Miałem TRV do 45g, 213cm z tego co pamiętam. Fajny badyl, złamały z mojej winy niestety. Akcja? Jak travel z półki sklepowej :). Co jest w nich ok, to krótki dolnik. Wygląda na to, że G2 to jest to samo co moja wersja, bo ktoś się domyślił, że DAM Safari, to szrot. Nawet pierścienie i kolor blanku są takie same. Byle nie bierz DAMa Safari. Drogi i strasznie lipny pod tzw.ręką. Pewnie dlatego jest G2. Jeśli to to samo co jedynka, moim zdaniem tak, to bierz. 200 nie piniondz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych