Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

multik a ciężar przynęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 05 wrzesień 2005 - 07:53

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Pytaniae dotyczy najmniejszego ciężaru przynęty którą można wyrzucić z multi 4601 a jaką z multi 5601. Chodzi mi o to czy np. woblerkiem o masie 10 g da radę rzucić z nich na sensowną odległość. I drugie pytanie to: czy do jerkingu konieczna jest plecionka bo prawdę mówiąc za bardzo jej nie lubię i jakoś nie mogę się do niej przekonać. Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2005 - 08:07

@Shogun, na pierwsze pytanie nie odpowiem bo nie używam tych multików. Wydaje mi się jednak, że z 10g przynętą będziesz miał problem.
Natomiast jeśli chodzi o plecionkę to oczwyiście, że lepiej jej używać bo:
1. Podczas szarpania żyłka rozciąga się jak guma i trudno kontrolować w pełni kolejne szarpnięcia. (większa precyzja)
2. Mniej odstrzelonych przynęt. Przy zastosowaniu tej samej średnicy masz większą moc.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 05 wrzesień 2005 - 10:13

Remek wilkie dzięki. Ale czy tylko Remek ma coś do powiedzenia na ten temat. Przecież forum jest otwarte, a i kilku z was na pewno rzuca tymi maszynkami. Czekam na jakieś informacje.
Pozdrawiam.

#4 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 05 wrzesień 2005 - 10:17

Remek odpowiedział kompletnie, więc po co więcej?

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2005 - 14:37

A dlaczego to nie lubisz plecionki?
Jeśli zamierzasz łowić małymi woblerami (10g) polecam konstrukcje bardziej delikatne. Służą do tego zwłaszcza kołowrotki low profile oraz oczywiście zwykłe okrągłe :D ale nie klasy C3/C4 (Conquest, Calcutta :D itd.). Jeśli napiszesz w jakim przedziale cenowym interesuje Ciebie maszynka to myślę, że wiele osób z tego forum będzie Tobie w stanie pomóc.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 wrzesień 2005 - 16:04

4601 nadaje sie do malych przynet, ale ja polecam takze low profile, bo ergonomika lepsza
jerkowanie bez plecionki tez mozna uprwiac, tylko po co?

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 wrzesień 2005 - 17:11

Jeśli chodzi o przynęty ok 10 gram to c3 4601 powinien poradzić sobie bez problemu. Oczywiście zakładając, że cały zestaw będzie rozsądnie dobrany :mellow:

jeśli chodzi o 5601 to do tej pory mialem styczność tylko z serią ULTRA CAST - rónież abu (mam na mysli stycznośc praktyczną) i 10 gramowe pryznety są czymś co przy dużej wprawie można posłać, ale nie będę do oszałamianjące odległości... 4601 będzie lepszym wyborem.

#8 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 wrzesień 2005 - 20:32

Zgadzam się z Mifkiem. Nie należy rozpatrywać samego multica. Trzeba stworzyć zestaw. Czym woblerek jest mniejszy tym ten dobór musi być staranniejszy.
W rzucaniu dobrze dobranym zestawem główną rolę odgrywają umiejętności rzucającego, a nie masa przynęty.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych