Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie w Holandii / wieści z Holandii / Holandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 23 styczeń 2023 - 08:33

Do 10KM nie są potrzebne papiery a powyżej muszą być "ichniejsze".


Kuba, raczej chodzi o to, że jednostka nie może móc pływać więcej niż 20km/h. Nawet jak bierzesz ponton i silnik 6km rozpędzi Cię powyżej 20km/h to i tak "becalen"

#342 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 23 styczeń 2023 - 08:37

dodatkowo (z tego co wyczytałem na stronach www)jednostki pływające szybciej niż 20 kmh muszą być rejestrowane w Holandii jako speedboat

#343 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 styczeń 2023 - 08:51

O ile ja pamiętam (a taką definicję podawał policjant, który kontrolował nam kwity na gumie + 20KM, chyba w 16 albo w 18 roku) istotne jest to, czy prowadzisz speedboat, czy nie. A speedboat to jednostka, która osiąga ponad 20km/h.

 

Za długo pisałem ten post i koledzy mnie ubiegli ;)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 23 styczeń 2023 - 08:53

  • wujek lubi to

#344 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 23 styczeń 2023 - 09:43

Panowie, w maju jadę autem z rodzinką na rowery do Holandii. Planuje jednak zabrać "trawelka" albo casta i poszukać jakiejś ciekawej prywatnej wody z szansą na dużą rybkę - chce pokazać dziecku i nieco się pobawić. Czy znacie jakieś wody do polecenia, gdzie można przyjechać, zapłacić i porzucać z brzegu nieco (ewentualnie parę h z łódki)? 

 

Dzięki ! 

 

K. 



#345 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 23 styczeń 2023 - 11:05

W maju okres zamknięty chyba że po 27.

Użytkownik Enio edytował ten post 23 styczeń 2023 - 11:06


#346 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 styczeń 2023 - 11:25

Pozostaje muszka i/lub przynęty naturalne.



#347 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 styczeń 2023 - 09:25

witam gdzie w Rotterdamie warto wybrać się na okonia, mam tylko 2 dni więc nie ma za bardzo czasu na szukanie miejscówek


  • strary lubi to

#348 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 31 styczeń 2023 - 18:42

witam gdzie w Rotterdamie warto wybrać się na okonia, mam tylko 2 dni więc nie ma za bardzo czasu na szukanie miejscówek

Akurat w samym mieście nie łowiłem, ale myślę że wszędzie tam na Leku czy Maasie masz szansę na okonia 40+ , musisz tylko sobie sprawdzić pływy bo to woda pływowa i różnice poziomów będą pewnie z dwu metrowe (przypływ/odpływ).


  • eljotnes i strary lubią to

#349 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 06 luty 2023 - 12:40

Panowie planuje sie wybrac w połowie czerwca na kilka dni do Holandi,do brata-tylko ze on w temacie ryb/wedkowania to noga całkowita.

Taki pozytek z niego w tej sytuacji,ze bede miał sie gdzie zatrzymać bez ponoszenia  kosztów.

I teraz pytanie -chce nastawic sie na bolenie z brzegu bez pływadła-to głowny cel wyjazdu,poleccie prosze gdzie wedkować,jakiej rzeki-zbiornika szukac-brat mieszka w Utrechcie.ale dojazd nie bedzie problemem,bede miał jego auto do dyspozycji



#350 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 06 luty 2023 - 13:46

Najbliżej masz rzekę Lek,ma ona główki i na początek z brzegu to na nich bym się skupił. Możesz również pojechać trochę dalej na Waal lecz myślę że na Lek równie dobrze polowisz

#351 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 06 luty 2023 - 14:04

Dzięki za info,właśnie myślałem o rzece waal,ale sprawdzę i poszukam info o lek.

#352 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 luty 2023 - 18:48

Nie mając gotowych miejscówek, "połowienie" nie jest wcale takie oczywiste. Ramiona ujściowe Renu i Mozy są naprawdę rybne ale nie na zasadzie, że gdzie nie staniesz tam kosisz. Wody są praktycznie nieczytelne, jednolicie nudne i monotonne, gdyby nie liczne populację ryb to można by je nazwać beznadziejnymi. Płytkie, płaskie klatki i równy głęboki nurt, brak przykos, raf, przelewów itd. jedyne co można namierzyć to kanty odcinające klatki od głównego koryta...Doradzam pozyskanie choć kilku pewnych i sprawdzonych met.

Edit- Na domiar złego, totalny brak spokoju, w korycie niekończące się kolumny, potężnych barek, które mielą ogromne masy wody, generując fale jak na morzu...tylko ryby są magnesem, który pozwala znieść łowienie.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 08 luty 2023 - 18:52

  • Friko, Bury knives i cyprys19 lubią to

#353 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 luty 2023 - 21:39

https://youtube.com/...g?feature=share

#354 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 13 luty 2023 - 19:15

Najbliżej masz rzekę Lek,ma ona główki i na początek z brzegu to na nich bym się skupił. Możesz również pojechać trochę dalej na Waal lecz myślę że na Lek równie dobrze polowisz

Łowiłem przez kilka lat dużo na Leku w okolicach Utrehtu i nawet złowiłem nawet kilka bolków :D , ale totalnie bym się na nie tam nie nastawiał. Praktycznie nie ma tam ukleji ,a więc i powierzchniowego żerowania, więc będziesz szukał igły w stogu siana... Ja skupił bym się na tamtejszych wielkich okoniach i sandaczach, a jak będziesz miał szczęście to może przyłowisz jakiegoś  czy. np. metrowego szczupaka.


  • kniachu lubi to

#355 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 15 luty 2023 - 21:29

Decyzja zapadła, od 17 do 22 marca Moza w okolicach Venlo.

Wstępne namiary z koła wedkarskiego w Moers to okolice Goch ale po holenderskiej stronie.

 

Może i Ren okolice Duisburga ale to się zobaczy jak pójdzie z licencją i obawiam się stosowania C&R w Niemczech.

 

Może ktoś podpowie jakie gramatury za sandaczem, okoniem bo nie chcę kilogramów ołowiu ze sobą ciągnąć i lasu wędek.

 

 

Może ktoś chętny potowarzyszyć?


Użytkownik strary edytował ten post 15 luty 2023 - 21:30


#356 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 15 luty 2023 - 21:49

Z licencja w NRW może być ciężko. Odpuścił bym Niemcy i skupił się na Holandii jak już tam bedziesz.

#357 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 15 luty 2023 - 22:17

Licencja niemiecka, turystyczna, wstępnie załatwiona, reszta formalności na miejscu, Ren kusi swymi ostrogami ;)



#358 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 15 luty 2023 - 22:24

Decyzja zapadła, od 17 do 22 marca Moza w okolicach Venlo.

Wstępne namiary z koła wedkarskiego w Moers to okolice Goch ale po holenderskiej stronie.

 

Może i Ren okolice Duisburga ale to się zobaczy jak pójdzie z licencją i obawiam się stosowania C&R w Niemczech.

 

Może ktoś podpowie jakie gramatury za sandaczem, okoniem bo nie chcę kilogramów ołowiu ze sobą ciągnąć i lasu wędek.

 

 

Może ktoś chętny potowarzyszyć?

Okolice Venlo to jeśli z brzegu to możesz spróbować przy wpływce do żwirowni w Lamm albo Kamp. Woda zaczyna się już pomału klarować więc powinno być tylko lepiej. Gramatury to od 15 do 35g(w zależności od aktualnego uciągu) Jeśli będziesz miał możliwość z łodzi to oczywiście kanty 


  • strary lubi to

#359 OFFLINE   ryudo

ryudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 08 maj 2023 - 17:43

Cześć Panowie. 

W drugiej połowie czerwca odbywają się zawody wędkarskie z kajaka na Haringvliet.
Jestem prawie zdecydowany, ale problem polega na tym, że nigdy tam nie byłem..  
Oczywiście jest masa filmów na popularnym portalu, ale każda garść informacji będzie bardziej niż pomocna. 
Jeśli znajdzie się jakaś dobra dusz, ktora uchyli rąbka tajemnicy stawiam duże piwo i z góry dziękuję. :)
 

 

#360 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 10 maj 2023 - 08:29

Może będę w czerwcu 1 dzień na HV. Tylko pytanie skąd startujesz i jaki obszar zawodów? Bo to duży zbiornik a kajakiem masz bardzo ograniczone możliwości przemieszczania się. Podeślij linka do tych zawodów to z ciekawości zobaczę.
  • ryudo i Krzysiu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych