Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie do MOTOROWODNIAKÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 listopad 2009 - 18:46

Witam

Ze tak sobie pozwole zadac pytanie nie bardzo w temacie :

na tym trakerze wozisz RADIO (i to tych rozmiarow) czy mnie wzrok myli ? :huh:

Oczywiscie nic mi do tego

Guzu

#42 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 06 listopad 2009 - 19:35

Radio CB do kontaktu z innymi łodziami na różnych łowiskach w Szwecji ponieważ posiadam takie trzy Trackery a wiadomo rozmowy w roamingu drogie i nie można za długo rozmawiać.
Pozdrawiam

#43 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 listopad 2009 - 19:37

Dzieki za info :D

Ma to sens - oczywiscie.Kilka razy plywalem po szkierach. Przydaje sie.

Niemniej jednak aparat wywoluje szacunek swoimi rozmiarami :D


Guzu

#44 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 listopad 2009 - 07:55

Na marginesie jeżeli chodzi o wymiary CB # Waga: 1 kg
# Wymiary: 190x120x35mm
Pozdrawiam
Norbert :mellow:
www.fishingclub.eu

#45 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 09 listopad 2009 - 11:11

Z tego co mi wiadomo to pod PRS podlegają łodzie o mocy ponad 100km,do stu nie musisz się przejmować a tak w ogóle o ile wiem to nie ma potrzeby rejestracji potrzebna jest ona do celów wędkarskich w Urzędach Powiatowych w wydziale ochrony środowiska ale to już co innego. Jedynie pamiętać trzeba o patencie sternika przy takim silniku,gaśnicy,kole ratunkowym i komplecie kapoków.


Warto to skonfrontować z informacjami podanymi na stronach Policji Rzecznej


#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2009 - 11:41

I tu pojawia się problem, bo teoretycznie jednostki o silniku > 20kW nie można zarejestrować jako służącej do połowu ryb. Podobnie jak wielu moich kolegów zaryzykowałem i zarejstrowałem tak 30hp, co przekracza limit. Nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Jak na razie.

#47 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 09 listopad 2009 - 11:45

I tu pojawia się problem, bo teoretycznie jednostki o silniku > 20kW nie można zarejestrować jako służącej do połowu ryb. Podobnie jak wielu moich kolegów zaryzykowałem i zarejstrowałem tak 30hp, co przekracza limit. Nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Jak na razie.


Zgadza się.. Tylko że w Starostwach o tym nie wiedzą. I teoretycznie powinnismy miec podwójną rejestrację. Ale teoretycznie, bo jak mi odpowiedzieli z Komisariatu Policji Rzecznej w Warszawie:

Jeżeli łódź będzie wykorzystywana do sportu i turystyki wystarczy ją zarejestrować w PZMiNW. Z tak zarejestrowanej łodzi również można łowić ryby. To informacja praktyczna. Nie potrzeba dublować rejestracji.



#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2009 - 11:48

W sumie to dobra wiadomość.
A tak BTW - pal licho starostwa (że nie wiedzą). Tak długo, jak policja przymyka na te rejestracje oko, ich niewiedza jest nam bardzo na rękę.

#49 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 09 listopad 2009 - 19:34

Witam.
W temacie motorowodniactwa jestem zupełnie zielony a chcę spytać o ceny rejestracji łódki oraz przyczepki do ciągania tej łódki. Jaki silnik mogę mieć bez uprawnień? Bez patentu długość łódki nie może przekroczyć 7.5 m? Oraz gdzie takich opłat się dokonuje. Zamierzam kupić płaskodenną jednostkę ok 4 m i silniku dozwolonym bez uprawnień by zaoszczędzić sobie biegania i zdawania jakichś egzaminów. Dziękuję za wszelkie info!!!

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 listopad 2009 - 21:52

Rejestracja łodzi chyba 17plnów. Przyczepy chyba ok 100? nie wiem dokładnie. Bez patentu możesz do 10kW czyli ok 13 koni

#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 listopad 2009 - 08:23

Łodzi - potwierdzam, ale w starostwie. Przyczepy - pewnie coś koło tego, ale jeżeli nie ma homologacji i nie była rejestrowana, to musisz się liczyć z koniecznością zrobienia badania technicznego i wyższymi kosztami. Jakimi dokładnie - nie wiem.

#52 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 10 listopad 2009 - 11:10

Witam.
W temacie motorowodniactwa jestem zupełnie zielony a chcę spytać o ceny rejestracji łódki oraz przyczepki do ciągania tej łódki. Jaki silnik mogę mieć bez uprawnień? Bez patentu długość łódki nie może przekroczyć 7.5 m? Oraz gdzie takich opłat się dokonuje. Zamierzam kupić płaskodenną jednostkę ok 4 m i silniku dozwolonym bez uprawnień by zaoszczędzić sobie biegania i zdawania jakichś egzaminów. Dziękuję za wszelkie info!!!


Bez patentu możesz pływać silnikiem do 13,6 KM Co do rejestracji łodzi to w Starostwie.

#53 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 17 listopad 2009 - 19:11

Tak przy okazji motorowodniaków: Warszawski RZGW opublikował INFORMATOR NAWIGACYJNY WISŁY I NARWI...
Na 100 stronach trochę adresów, statystyk i to, co najważniejsze - opis szlaku żeglownego z mapkami. Polecam szczególnie tym, którzy jak ja uwielbiają długie, wiślane (i nie tylko) wyprawy łodziami...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych