Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning Gunki - informacje o wędkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 15 luty 2015 - 21:07

Czy ktoś z was użytkuje spinningi jak w temacie.



#2 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 15 luty 2015 - 21:14

Ostatnio oglądałem jednoskład na targach, gunki pezon michel ss-190mh  na maxa zajebiaszczy kijek. Lekki, sprężysty, mocny blank...ale ta cena  :huh:  Naprawdę super leżał w łapie..jeden zaprzyjaźniony sklep ma ten kij, poczekam aż poleży troche na półce sklepu  zakurzy się  i chyba go zabiore.


  • KoziolPrzecinak lubi to

#3 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 15 luty 2015 - 21:22

Nie ma zbyt wielu opini o tych kijach a te które można znaleźć są pozytywne. Przymierzam się do nowego kija do opadu i ta marka coraz bardziej chodzi mi po głowie.


Użytkownik krisspin edytował ten post 15 luty 2015 - 21:23

  • Kaka8281 lubi to

#4 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 15 luty 2015 - 22:15

Osobiście nie posiadam, ale słyszałem wiele dobrych opinni na ich temat



#5 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 luty 2015 - 22:27

Miałem okazję troszkę dwoma lub trzema kijkami porzucać. Czy są warte tych pieniędzy to już inna bajka. Ale ogólnie kije fajne. Jak potrzebujesz więcej info odezwij się do Andrzeja Lipińskiego.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

#6 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisano 16 luty 2015 - 00:18

Cześć, już o nich troszkę było na forum , przyznam się znowu że posiadam Gunki Kaze 215 cm do 21 gr,(realnie 25 gr) niezłe komponenty, na spigocie, szybka szczytówka, bardzo podobny w akcji i parametrach do st.croix premier 7 stóp do 3/4 Oz. Taki ciut sztywniejszy i mocniejszy. Moj kupiony okazyjnie tu na forum za coś ok 320 zł leciuteńko krzywy. W tej chwili robi za zapas do mhx, bo na forumowej giełdzie nikt nie chciał dać 250 zł, a sprzedawać na siłę to go szkoda.
Tomek
  • Kolorowy lubi to

#7 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 19 luty 2015 - 13:07

Posiadam GUNKI BUSHI ROD S-195 MH 7-28g

Wędka bardzo mocna i bardo bardzo szybka. Nie powala wagowo, ale to chyba przez dość mięsisty blank.

Poniewaz lowie tylko sandacze to ta wedka jest idealna, jest tylko jedno ale- waga. Mam tez aetos'a i jego praca jak dla mnie jest zbyt polegliwa ;) ten bushi to "pendolino" :D, przy delikatnych pstrykach z miejsca zanderek dostaje w nosa.

To wszystko jednak zależy kto co lubi, jeden lubi super expres inny z kolei ... 



#8 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 19 luty 2015 - 21:11

Czyli firma może niezbyt popularna w naszym kraju ale z tego co widzę po opiniach to kije są warte swojej ceny.



#9 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 20 luty 2015 - 10:25

moim zdaniem BUSHI, który posiadam nie jest dla każdego.



#10 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 20 luty 2015 - 10:54

moim zdaniem BUSHI, który posiadam nie jest dla każdego.

A możesz rozwinąć swoją wypowiedź i inapisać jakie wady lub zalety dostrzgasz w tych kijach.



#11 OFFLINE   zzlublin

zzlublin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wojteczko

Napisano 20 luty 2015 - 16:56

Czyli firma może niezbyt popularna w naszym kraju ale z tego co widzę po opiniach to kije są warte swojej ceny.

 

To prawda. Ja z Gunki spotkałem się tylko na Targach Rybomanii. W sklepach nie zauważyłem tej firmy.


  • Piokop7254 lubi to

#12 OFFLINE   kuba81

kuba81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:kuba

Napisano 21 luty 2015 - 17:27

A możesz rozwinąć swoją wypowiedź i inapisać jakie wady lub zalety dostrzgasz w tych kijach.

napisalem już w poprzednim poście.

wada: waga

zaleta?: extra szybkie wedzisko, solidny blank.

mówiąc, że to nie dla każdego miałem na myśli właśnie jego szybką pracę. znajomi łapali nim chwilkę i mówili, że im ten model nie pasuje bo za sztywna pała i za szybka. dla mnie jest bardzo fajnie. tak jak kto lubi.



#13 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 21 luty 2015 - 20:57

Kuba81 dzieki za info muszę iść pomacać ten kijek bo z twojego opisu wnioskuje, że będzie mi pasować gdyż lubie szybkie kije. 



#14 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 luty 2015 - 21:50

Pezon&Michel , seria Gunki , modele : Kaze,Yama,HI,Hayashi.

Te 4 modele przywoziłem kiedyś do Szczecina.

Żadne inne kije się tak dobrze nie sprzedawały.

I prywatnie i na sklepy.

Ale tylko ten przedostatni wypust.

Jeden ze sprzedawców do dziś o nie pyta.

 

Nowe modele , z nową rękojeścią jakoś mi nie podchodzą.


Użytkownik makamba edytował ten post 21 luty 2015 - 21:51

  • szczupak1 lubi to

#15 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 03 kwiecień 2015 - 13:55

Witam. Ktoś posiada Gunki  Bushi S-180 2-7g. Interesują mnie odczucia odnośnie czułości i szybkości blanku.



#16 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 maj 2015 - 19:27

Hej podbiję temat.

Ma ktoś doświadczenia z GUNKI Bushi S-195M 195cm / c.w. 5-18g??  

Interesuje mnie czy jest to raczej sztywna pałka czy bardziej kluskowaty kijek i coś o szczytówce. Machałem kilkoma gunkami ale z tym modelem nie miałem styczności.

Czy jest warta swojej ceny? (wiem, śliski temat). Chodzi mi o takie elementy jak przelotki, jakoś rękojeści itp.

Ktoś, coś? ;) 


  • Marioo lubi to

#17 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 26 maj 2015 - 13:14

Mam casta Gunki Hayashi 1/4-1oz 198cm jednoskład (odłączana rękojeść) i powiem tak: ogarnia mnie zdziwienie, że tak mało jest amatorów tego kija, a co za tym idzie - opinii na jego temat. Ja co prawda fachowcem od casta nie jestem, bo dopiero trzy sezony nauki za mną, ale żadną wędką nie łowiło mi się tak... nie wiem,  przyjemnie? Rzucałem tym kijem w zakresie od obrotówki 8g do gumy 16cm na 8g główce (czyli jakieś 33-35g) i nie widzę różnicy w jakości w rzutów, zarówno jeżeli chodzi o odległość, jak i ładowanie się kija. Do tego akcja taka jak lubię - szczytowa, przechodząca w parabolę pod obciążeniem. Kij mega szybki. Pracował z młynkami Revo SX, Ambassadeur Classic, a ostatnio Tatula. Cóż jeszcze mógłbym powiedzieć? Może to, że trzy sezony  temu, zaczynając przygodę z castem zmieniałem kije co tydzień :)  Ten był czwarty i mam absolutną pewność, że gdybym na niego nie trafił, to do casta bym się zniechęcił (już niewiele brakowało)  :D



#18 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5436 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:05

Ja dzis nabylem i testowalem gunki shigeki 190 cm 10-28 g. {ierwsze wrazenia takie ze dolnik mega krotki jednak po 3 h machania zero zastrzezen . kij lekki , szybki , czuly ,na 8g główce czuc prace kopyta 7cm. do tego lekki mlynek i jak dla mnie rewelacja.



#19 OFFLINE   adampatryk

adampatryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:23

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem gunki pandora 235 cm do 10 g. Po kilku pierwszych rzutach chciałem ją dać dzieciakom do zabawy. Jednak po kilku godzinach łowienia pokazała swoje mocne strony. Super czuły, trzyma rybki i pomimo 235 cm nieźle rzuca.

#20 OFFLINE   PatrykPatryk

PatrykPatryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 11:12

Witam . Posiadam Gunki Saburau Hayashi 7-28/ 210 z pewnością mogę polecić kij dla osób lubiących sztywne kije . Wędki używam głównie pod koguta , zaczyna lepiej gadać od 20 gram . Kij naprawdę szybki i bardzo czuły . Mięsisty blank dodaje pewności heh :D cena jest przystępna jak na kijek takiej jakości bo kupiłem go za 375 zł. Dolnik pokryty pianką Eva z którym raczej nie ma prawa nic się stać bo naprawdę solidnie się prezentuje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych