Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

st.croix czy robinson diaflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   polskisudak

polskisudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawlkp oborniki
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 luty 2015 - 14:23

Witam szukam kija na rzeke(Warta), na której de facto będę stawiał pierwsze kroki z nastawieniem na sandacza ew przyłów sum. przynęty to generalnie woblery roznego rodzaju plus czasami guma-ale nie klasyczny opad bo nie lubie-bardziej wleczenie przytrzymywanie itp.szukalem i mam wątpliwości czy st.croix wild river 2,75 10-28g lub 14-56g czy robinson diaflex classic 3.0 10-50g. Jeśłi ktoś miał doswiadczenie z tymi kijkami to może podpowie cos,a moze jakies inne propozycje?

pozdrawiam boruch



#2 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 18 luty 2015 - 14:41

St.croix wild river to niski moduł i kiepsko uzbrojony fabrycznie ale mocne kije, natomiast Robinson diaflex to wysoki moduł[prawie ceramika] i przyzwoite uzbrojenie[chociaż uchwyt za mały i kiepski korek], zniosą też sporo.



#3 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 18 luty 2015 - 14:45

Jak głownie do woblerków to brał bym WildRivera z tym że oczko niżej do 21 bo woblerki sandaczowe raczej duże i oporowe nie są więc je ogarniesz a w razie czego ta 21gramówka ogarnie i klenia i bolka - ot taki rzeczny uniwersał.


  • jersey i mateuszxt lubią to

#4 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 luty 2015 - 15:06

Luke, nie wiem czy dobrze przeczytałeś, ale kolega pisze o przyłowie w postaci suma, a nie klenia.

Niedawno puściłem Diaflexa do 38g i łowiłem nim woblerami sandaczowymi. Nie miałem z tym problemu, sum mi się nie podczepił, ale jakby to zrobił to walkę spokojnie mógłbym podjąć. WR do 21g przy tej długości to nie dwumetrowy Premier z tym samym cw.

W sumie to masz kolego trudny wybór :). Macałeś te dwa kije czy info z internetu?



#5 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2015 - 15:36

Co do St Croix to nie wiem ale Diaflexa będzie się nadawał, sam takiego posiadam i polecam. 



#6 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 18 luty 2015 - 20:50

ja uwazam ze jak masz wydac na kiepskiej jakosci stc to lepiej kup diaflexa a porownanie ja lowie tournamentem basem mxf a mialem okazje porzucac mojo basem tez mxf niby to samo ale roznica kolosalna



#7 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 luty 2015 - 08:36

Dlatego za jednego tournamenta mozna kupic dwa mojo bassy;) Ja posiadam WR w najkrotszej wersji 86MHF2 i jest to moj ulubiony kij szczupakowy, zdecydowanie bardziej wole jego prace i pelne ugiecie niz np avida czy rage ktore rowniez posiadam. Pozdrawiam
  • Dragar lubi to

#8 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 19 luty 2015 - 10:31

L3siU, a do którego Avida porównujesz? Pytam bo mam tego 2,9m do 18g i uważam ugięcie za wzorcowe.



#9 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 19 luty 2015 - 10:48

Ten przyłów suma sobie kolego odpuść bo to jak wygrać w totka praktycznie. Kijem do 50 gram nie połowisz z opadu. Warta to nie odra tu się stosuje lekkie główki więc i kij musi być stosunkowo czuły, delikatny.



#10 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2015 - 11:28

90% mojego chodzenia po Warcie za sandaczem z gumą to główki 10-12 gr. Na pozostałe składają się lżejsze i cięższe , ale 20 gr stosuję sporadycznie i nie pamiętam żebym przekroczył. Także kija do 50 gr nie używam nigdy. Uncjowy kij do ciężkiego łowienia sandaczy wystarczy na tej rzece. Do łowienia o jakim piszesz lepszy nawet lżejszy. Wysoki moduł nie potrzebny ale też nie musi przeszkadzać. Oba kije się nadadzą w odpowiednich wagach ale może lepiej doskładać/upolować używkę w postaci Avida-taki kompromis.

#11 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2015 - 12:23

Ten przyłów suma sobie kolego odpuść bo to jak wygrać w totka praktycznie. Kijem do 50 gram nie połowisz z opadu. Warta to nie odra tu się stosuje lekkie główki więc i kij musi być stosunkowo czuły, delikatny.

 

Nie zgodzę się z Tobą kolego Kozi. Ja łowię diaflexem 10-50 i nierzadko stosuję główki 7g i jakoś sobie radzę a nawet chwalę sobie ten kij. Co do suma to również zdementuję. Co prawda 10-50 diaflex classic absolutnie nie jest kijem sumowym ale ma spory zapas mocy i z własnych doświadczeń wiem, że sporym przyłowem sobie poradzi. W moim przypadku był to sumek pod 172cm z wiślanego nurtu, łatwo nie było ale rybka wyholowana.


Użytkownik pioo edytował ten post 19 luty 2015 - 12:26


#12 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2015 - 12:24

 


Użytkownik pioo edytował ten post 19 luty 2015 - 12:25


#13 OFFLINE   polskisudak

polskisudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawlkp oborniki
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2015 - 13:51

Witam. Z tym przyłowem, to jak nazwa wskazuje cos nie zamierzonego a chcialbym przynajmniej w jakims procencie miec szanse. dziekuje za wszystkie opinie bo pomacac w sklepie to jedno, a po spedzeniu iles tam godzin nad woda rzeczywistosc jest nieraz ciut inna. pozdrawiam



#14 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 19 luty 2015 - 14:06

Łowiłem starym Wild Riverem, o oczko mocniejszym, ale ten też wytrzyma rekina; oglądałem Diaflexy i ja bym tutaj w ogóle nie miał dylematu: St. Croix! 



#15 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 19 luty 2015 - 14:08

ja lowie takich przylowow w roku od kilku do kilkunastu niektore nawet 2m i wedka typowo sumowa bym nie lowil ale to sprawa indywidualna



#16 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 luty 2015 - 14:27

Jack_Daniels mam avida 86mhf2 czyli ta sama dlugosc i moc co wild river. Avid to tez swietny kij, co do tego nie ma zadnych watpliwosci. Po prostu wild river bardziej mi lezy i mialem na nim mniej spadow niz na avidzie. Pozdrawiam
  • Obcy lubi to

#17 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 20 luty 2015 - 05:27

Pochwalę jeszcze Wild Rivera, bo w ogóle nie trafia do mnie to porównanie. Dragon HM80 jest na tym samym blanku, a z o wiele lepszym uzbrojeniem, uchwytem i też bym go nie chciał tak w ogóle, a w porównaniu z tym St.Croix w szczególe, więc co to za rozterki w przypadku o wiele gorzej uzbrojonego Robinsona.
Wild Rivera znam tak, że to prawie moja wędka, bo na ryby chodzę ze starszym człowiekiem, który jest właścicielem, a ma chore nogi, szybko się męczy, siada, i ja wtedy odkładam swojego pożal się boże Team Dragona i łowię na St.Croix. Jest to najbardziej uniwersalny kij jaki miałem w rękach - na tyle sztywny, że ładnie zacina, nie siada mu szczytówka w nurcie, a podczas holu fajnie się gnie (miałem na nim trochę szczupaków do 75cm i kilka sandaczy do 60, widziałem hol większych). Wędka bardzo mocna - mówię cały czas o 8'6" i 1 1/4 oz, ale przecież ten nie będzie dużo słabszy - śmiało może mieć u kogoś dożywocie. Naprawdę polecam.



#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2015 - 06:22

Żadne halo, że WR jest bardziej uniwersalnym kijem jak avid, niższy moduł więc nie ma co porównywać. Avid to  kij od szczotki a jeszcze z plecionką to 50/50 spad szczupaka. Miałem MHF-a, więc wiem o czym piszę, do sandaczy był idealny.



#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2015 - 07:42

Żadne halo, że WR jest bardziej uniwersalnym kijem jak avid, niższy moduł więc nie ma co porównywać. Avid to kij od szczotki a jeszcze z plecionką to 50/50 spad szczupaka. Miałem MHF-a, więc wiem o czym piszę, do sandaczy był idealny.

W jakiej długości ?

#20 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 luty 2015 - 08:08

Żadne halo, że WR jest bardziej uniwersalnym kijem jak avid, niższy moduł więc nie ma co porównywać. Avid to  kij od szczotki a jeszcze z plecionką to 50/50 spad szczupaka. Miałem MHF-a, więc wiem o czym piszę, do sandaczy był idealny.

Pewnie sobie nowych nakupiłeś. Stary Avid  AS****MHF2 to kij na szczupaka, bolka i większe białoryby. Do sandacza tak, pod wobki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych