Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa - rolki, płozy czy podpory?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
792 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 28 luty 2021 - 07:46

Nie! Nigdy tak nie rób.

#362 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 710 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 luty 2021 - 08:19

Czy można zastosować uchwyt na pas krótki tak jak jest to pokazane na tym przykładzie...czyli nie do ramy, tylko do profilu wysuwanego który trzyma listę oświetleniową. Bo mam podobnie a zależy mi na krótkich pasach...

attachicon.gif Screenshot_20210227-231218_Gallery.jpg

Można, tylko jest spora szansa, że twoja łódź razem z tą listwą oświetleniową zostaną na asfalcie albo zajmą miejsce koło Ciebie w samochodzie :)


  • Radbraw lubi to

#363 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 luty 2021 - 09:16

Piotrek tak jak wyżej napisali koledzy nie rób tego w ten sposób. Ta wysuwana belka ze światłami ma tendencję do przesuwania góra- dół  mimo ,że jest jeszcze trochę schowana w profilu ramy.

 

Tu masz fotkę gdzie jest ucho ale już na ramie. Tyle tylko ,że ktoś kto to mocował nie miał wyobraźni ta grzechotka  po jednej jeździe uszkodzi laminat. Te pasy napinające nie nadają się do tego co widzimy na fotce. lodz-wedkarska-lakefoxriverfox-35738834.



#364 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 28 luty 2021 - 10:03

Mam podobny problem ale grzechotkę zamocowałem do ramy śrubą .

Po przejechaniu po łące i błocie grzechotka przestała działać  cała była zapiaszczona .

Szukam dobrego rozwiązania do wożenia silnika na pawęży .

Teraz mam silnik 9,9 kM i daje rade sam włożyć na pawęz ale 20 już  nie dam rady .

Trzeba wykombinować mocowanie które będzie trzymać silnika połączony tylko z łódką a nie łódka i  przyczepka .

To są dwa odmienne elementy i inaczej pracują w czasie jazdy .



#365 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 luty 2021 - 10:49

Na lawecie są cztery komplety ,kilometrów ma nalatane sporo po deszczu ,śniegu, soli ,piachu i jakoś nie mam problemu aby działały. Porównując ją do wyjazdów z łódką to można śmiało napisać ,że łódka jeździ okazjonalnie :) 

Pewnie spryskałeś czymś więc się lepi kurz czy też piach. Grzechotki niczym nie smarujemy  ani też spryskujemy a jak jest piach czy też błoto to zanurzamy ją po wodowaniu w wodzie robimy kilka ruchów grzechotką i wieszamy aż ociekną z wody.

Jadąc z łódką też zapewne warunki mam podobne i jakoś nie narzekam na działanie grzechotki.

Spodzina musi być podparta bo w czasie jazdy cały czas pracuje i się buja co jest nie wskazane dla pawęży w łódce. Jak masz dobrze zamocowaną łódkę na przyczepie a zapewne masz to jak spodzina będzie podparta do ramy przyczepy po przez jakiś łącznik/element /amortyzator to będzie zawsze lepiej jak byś miał tą spodzinę podeprzeć o skorupę łodzi -IMO


  • Plastik lubi to

#366 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 28 luty 2021 - 11:47

Witam ja silnik podnoszę na pierwszy ząbek tak jak do pływania po płyciznach i zapinam go gumą do ramy przyczepy ,co ogranicza jego podskakiwanie na wertepach ,tak przewoziłem hondę 10kM i tak samo przewożę hondę 20kM i jak do tej pory nic się nie dzieje ,przyczepę mam na sprężynach i mam amortyzatory . 

Załączone pliki


Użytkownik perch22 edytował ten post 28 luty 2021 - 11:47

  • Radbraw lubi to

#367 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 28 luty 2021 - 20:40

W poprzedniej łódce silnik miałem na podporze amortyzowanej i to było super (tylko przyczepa była idealna pod to rozwiązanie, rolka najazdowa robiła tu robotę i silnik z elektr. trymem moźna było docisnąć).
Załączony plik  20210228_203642.jpg   81,32 KB   35 Ilość pobrań
  • M a r a s lubi to

#368 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 01 marzec 2021 - 11:30

Panowie stoję przed dylematem i liczę na Waszą pomoc.
Przyczepa pod ponton.
Zwykła czy łamana?

Użytkownik Jammaey edytował ten post 01 marzec 2021 - 11:30


#369 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 01 marzec 2021 - 12:33

W poprzedniej łódce silnik miałem na podporze amortyzowanej i to było super (tylko przyczepa była idealna pod to rozwiązanie, rolka najazdowa robiła tu robotę i silnik z elektr. trymem moźna było docisnąć).
attachicon.gif 20210228_203642.jpg

Czy w aluminiowych łodziach potrzebne jest takie rozwiązanie ?
Mam silnik bez elektrycznego trymu.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 01 marzec 2021 - 12:34


#370 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 07 marzec 2021 - 08:27

Chodzi Ci o koło zapasowe  post-48115-0-25247200-1577736750_thumb.j tutaj jest w pionie , rzeczywiści lepiej  , mniej przeszkadza jak jest w poziomie  , mam takie mocowanie w swoich przyczepach towarowych . Po niedzieli jadę zamawiać , teraz to każdy dochodzi po Sylwestrze 2020  :P  :P  :P  , dam firmie Suskiego jeszcze trochę odpoczynku   :)

 

 

 

czy wysokośc położenia płóz u suskiego jest regulowana ?



#371 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 07 marzec 2021 - 08:27

Tak

#372 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 07 marzec 2021 - 09:39

ok to namówiliście mnie na Suskiego

model ten co u pawlo29 lub podobny

łódż bedzie Riverfox 400 lub coś podobnego do 165 szeroka - jeszcze jestem na etapie zakupu

 

moge coś pozmieniac na etapie zamówienia, a nawet pojechac osobiście do Radomia

 

przeczytałem wątek i  zastanawiam się czy nie poszerzyc lekko przyczepy w stosunku do standardowych 160 cm, z nadkolami żebyłodka była jak najniżej  ? - co radzicie ? moze sa uzytkownicy takiej  łodzi i tej przyczepy ?

jakie zmiany /dodatki jeszcze sugerujecie  z praktyki ?

łodż ma dość płaskei dno wiec na neiduzej wysokości przechodzi zapewne w swoja maxymalna szerokośc

 

trap taki pod rolkami czy taki z boku jak i pawlo29 ? widziałem tez na zdjęciach że maja szersze trapy pod rolkami

 

prośba do kolegów  o porade


Użytkownik selk edytował ten post 07 marzec 2021 - 09:40


#373 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 07 marzec 2021 - 10:25

Trap ważne żeby był nieważne gdzie, błotniki metalowe weź - można po nich wchodzić do lodki bez problemu, tylne obrysowki dlugie żeby dobrze w lusterkach było widać,

Użytkownik womaly23 edytował ten post 07 marzec 2021 - 10:25

  • pawlo29 lubi to

#374 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 marzec 2021 - 10:31

Tak się składa że w kwietniu odbieram foxsa 405 i będzie na tej przyczepce , do przyczepki dołożyłem z przodu trapy wygodniej się chodzi zdjęcia wstawiłem wcześniej i teraz co ważne z tyłu do rolki to jest 2 jak patrzysz od tyłu dołożyłem 2 rolki okrągłe poszeżając ją ponieważ ta łódka ma po środku dno szerokie bo tam jest możliwość w dziurę wstawić przetwornik dlatego tu musi być szeroka rolka . Jesteśmy z tego samego miasta możesz na żywo zobaczyć

#375 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 07 marzec 2021 - 11:03

Trap ważne żeby był nieważne gdzie, błotniki metalowe weź - można po nich wchodzić do lodki bez problemu, tylne obrysowki dlugie żeby dobrze w lusterkach było widać,

i koło zapasowe -IMO


  • pawlo29 lubi to

#376 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 07 marzec 2021 - 18:17

Tak się składa że w kwietniu odbieram foxsa 405 i będzie na tej przyczepce , do przyczepki dołożyłem z przodu trapy wygodniej się chodzi zdjęcia wstawiłem wcześniej i teraz co ważne z tyłu do rolki to jest 2 jak patrzysz od tyłu dołożyłem 2 rolki okrągłe poszeżając ją ponieważ ta łódka ma po środku dno szerokie bo tam jest możliwość w dziurę wstawić przetwornik dlatego tu musi być szeroka rolka . Jesteśmy z tego samego miasta możesz na żywo zobaczyć

 

tak jesteśmy z tego samego miasta
ale przyczepke masz juz czy bedzie w kwietniu ? rozumiem że juz bo zdjęcia o których wspominasz obejrzałem i te trapy z przodu niezły pomysł

 

zronbiłeś je z płyt aluminiowych ?

 

ja chciałbym przyczepke zamówic w tym tygodniu - jeśłi mogę to chciałbym podjechac i obejrzec np jutro - dało by rade ? daj znac na priv

 

 

a jak jest z szerokościa ? wystarczy standardowa szerokośc  przyczepki  do foxa ?


Użytkownik selk edytował ten post 07 marzec 2021 - 18:24


#377 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 marzec 2021 - 20:40

Wiadomość wysłałem , przyczepka jest i nie zamierzam jej sprzedać bo jest super , tylko łódkę zmieniam na większą

#378 OFFLINE   Charlie91

Charlie91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 11 marzec 2021 - 01:33

Cześc wszystkim. Stoje przed trudnym wyborem zakupu przyczepki pod moją łódkę (Alfa 390 3,9m x1,7m) płaskodenna z dziobem v

 

przeczytałem wszystkie strony tematu... mój budżet to 3tys. zł a na oku mam te przyczepki : 

 

1. Przyczepa podłodziowa NIEWIADOW P415 do 5 m na sprzedaż Polska Olsztyn, MR15581 (autoline.com.pl)

 

2. Nowe Swidnik TEMA Tema Świdnik B05/045/17 PRZYCZEPA PODŁODZIOWA lekka łódź 4,3m, niehamowna - 2 450 PLN, 2020 - otomoto.pl

 

3. Nowe Neptun Navy N7-12 podłodziowa - 2 790 PLN, 2021 - otomoto.pl

 

 

oczywiście zdaję sobie sprawę że bede dorabiał płozy, prawdopodobnie we własnym zakresie żeby było taniej... plus dokupię jakieś rolki (wertując temat wiem że rolki z TEMA sa na dzień dobry do wymiany) 

 

użytkuje ktoś neptuna ? zastanawiam sie czy rolki sa z dobrego materiału... 

 

czy na przyczepkę 1,60 m szerokości wstawie łodź 1,75 ? 

 

mam zamiar podczepiać ją do samochodu hatchback, nie na każdym jeziorze są slipy, czasami slipy są strome (np martwa wisła) 



#379 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 11 marzec 2021 - 07:04

Spawline - przyczepy mazury... mam i jest spoko (taka masywniejsza od tych co ty pokazałeś)... ps. Na przyczepe 1.6 bez problemu wsadzisz lodz 1.75

#380 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 07:42

Od ponad roku użytkuje przyczepke tema i nie mam sie do czego przyczepić. Nie wiem o co chodzi z tymi rolkami w niej do wymiany. Moim zdaniem jest spoko, nic sie nie dzieje. Moze bym jedną dołożył co najwyżej. Do swojej łódki 3.95 mam 2 rolki i 2 podpory na rufie.

Pozdrawiam
Sadek
  • M a r a s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

3 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Peter110, psulek, binio1111