Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

EGO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 19 kwiecień 2015 - 19:15

Przynajmniej podobną tubę :) 

A co z resztą - nie wiem. Ale sądzę, że jest to niezły trop...Jak niestety przy wielu innych firmach.



#22 OFFLINE   jackman

jackman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 19:24

Zarówno tuba, jak i wędka są identyczne

 

porównajcie sami

 

http://www.ego-fishi.../61-stream.html

 

http://www.maxcatchf...9064-p-431.html



#23 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 19 kwiecień 2015 - 21:31

Jak wejdzie się na kołowrotki też można znaleźć "kilku znajomych". 



#24 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 08:26

W sumie jak się policzy po kursie $ który rozliczają mi na kredytówce, do tego wysyłka itd to ten Ego 9' #6 nie wychodzi tak drogo.

A klonów w sieci jest od groma :( . Kiedyś przerabiałem to szukając kołowrotka Streamstix Troutseeker. :angry: i się lekko załamałem ...



#25 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:08

Na chińskich stronach można znaleźć wszystko i za grosze... Mozna też w cenach wyższych...
Cena odpowiada jakości wykonania i użytym materiałom oraz kontroli jakości...

#26 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 11:15

Na chińskich stronach można znaleźć wszystko i za grosze... Mozna też w cenach wyższych...
Cena odpowiada jakości wykonania i użytym materiałom oraz kontroli jakości...

 

Lepiej za 75 dolcow kupic, zaplacic za przesylke, clo moze sie uda i dostac produkt w sumie czort wie jaki, zamiast zaplacic dolarow sto pare i kupic w Polsce z gwarancja :)


  • tpe, wojciiech i Wobi lubią to

#27 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2015 - 11:21

No ale nie byłoby śledztwa, obcej agentury i dynamitu...


  • wojciiech i hi tower lubią to

#28 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 20 kwiecień 2015 - 12:26

Niektóre produkty rzeczywiście są w podobnych cenach, (+/-) 25 dolarów za gwarancję, przesyłkę z Polski jest ok (cła ci nikt przy tej wartości nie dowali). Natomiast juz na przykład ten szklaczek:

http://www.ego-fishi..._pure_66_2.html

 

można nabyć tu

http://www.aliexpres...2226256060.html

 

i nawet z przesyłka wychodzi 500 pln taniej. Ale co kto lubi 

 

Dla mnie kwestia jest tylko taka, czy firma Ego miała jakikolwiek wpływ na te projekty? Jeśli tak to ok. Jeśli nie, to teksty typu: 

 

 

To właśnie na takich rzekach jak Ribnik, San oraz Socca, rodziły się nasze wędziska, kołowrotki, linki muchowe oraz akcesoria.

 

 

Strategia EGO opierać się będzie zawsze na tworzeniu produktów specjalistycznych, dedykowanych pod konkretne metody muchowe. 

 

 

Uważamy, że nie ma innej drogi jak ogromna ilość ciężko przepracowanych testów, żeby stworzyć doskonały produkt(...)

sa jednak nie do końca uczciwe 



#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 12:28

Niektóre produkty rzeczywiście są w podobnych cenach, (+/-) 25 dolarów za gwarancję, przesyłkę z Polski jest ok (cła ci nikt przy tej wartości nie dowali). Natomiast juz na przykład ten szklaczek:

http://www.ego-fishi..._pure_66_2.html

 

można nabyć tu

http://www.aliexpres...2226256060.html

 

i nawet z przesyłka wychodzi 500 pln taniej. Ale co kto lubi 

 

Dla mnie kwestia jest tylko taka, czy firma Ego miała jakikolwiek wpływ na te projekty? Jeśli tak to ok. Jeśli nie, to teksty typu: 

sa jednak nie do końca uczciwe 

 

A ten szklak z Ali to tez w Polsce zbrojony?


  • teethar lubi to

#30 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 20 kwiecień 2015 - 12:44

Część wędek zbrojonych jest w PL, które dokładnie tego nie wiem (raczej te droższe). Niektóre modele są na blankach Echo robione - na pewno ten model : http://www.ego-fishi...ive_275m_5.html

 

Powiem tak, koledze lekko spękał skagit (warstwa wierzchnia - rzeka trudna, dużo krzaków, często linka babrana w piachu, patykach), jeden mail i nowa głowica 2 dni później w skrzynce leżała. Wszystko na słowo.

Running dużo, dużo lepszy od Airflo - a cena ponad 2x niższa. Czekam teraz na jakieś fajne linki szczupakowe, bo akurat mi brakuje takiej w 3 stopniu, jak wyjdą, a z tego co wiem mają niedługo być to biorę. 

 

Dobra gwarancja, fajne i przystępne cenowo produkty. Ja jestem zadowolony z tego co od nich mam. 

 

Jeśli produkty miałyby być robione w Stanach, czy Europie to ceny byłyby 2 albo i 3 razy większe, coś za coś. A wtedy byłoby narzekanie "Za drogie na nasz rynek. Czemu nie ma wędek budżetowych?"



#31 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 20 kwiecień 2015 - 12:46

Według deklaracji jest tutaj różnica, ale nawet kolor omotek jest identyczny... no i 500 pln za same uzbrojenie w omotki to stawka bardzo wysoka nawet jak na pracownię.  A tu się chyba żaden rodbuldier nie podpisuje pod tym. Za 1000 pln to juź można sobie ściagnąć i uzbroić takie legendarne szklane blanki jak np. Steffen Brothers 



#32 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:26

 Za 1000 pln to juź można sobie ściagnąć i uzbroić takie legendarne szklane blanki jak np. Steffen Brothers 

ze  strony Stefanów:

Shipping Outside of the United States:
International shipping fees vary depending on destination.  We ship FedEx air to ensure safe arrival of your order.  International shipping charges are generally between $120.00 and $160.00.

Przy najtańszej opcji blanku dwuczęściowego - cena z wysyłką wychodzi 270 dołków... Dolicz cło, WAT, zbrojenie i nie wiem jak zmieścisz się w tych wyimaginowanych 1000pln...

Mówię oczywiście o oficjalnych kanałach, a nie zakup przez ciotkę szwagra brata i dowóz osobisty "przy okazji wizyty w kraju".

 

Nie to że bronię Maćka czy coś, ale raz że musi zapłacić podatki i ZUS-y, dwa to raczej nie ma szipfrii... Poza tym coś musi zarobić by się z tego utrzymać i gwarancję bierze na siebie, bo nikt nie wywali kija czy kołowrotka z ktorym się coś stanie, tylko będzie odsyłał...

 

Nikt też nie psioczy na "markowy" sprzęt ktry często też z Shenzen pochodzi... Wszyscy się cieszą dozywotnią gwarancją producenta, nie patrząc na to że za tą gwarancję zapłacili kupując sobie na zapas z 5 czy 6 kolejnych sztuk sprzętu.

 

Jak mozna zapłacić 3k pln za telefon zbudowany na bebechach Samsunga wartych w najnowszym modelu 20$??

 

Jest i inna kwestia... Zamawiając coś w chinach wg własnego projektu trzeba czasem wziąć od nich potęzną partię towaru lub zgodzić się na to że częśc "nadwyżkową" sprzedadzą sami pod własną marką, lub odsprzedadzą innym...

 

Wybór zawsze należy do konsumenta...



#33 OFFLINE   jackman

jackman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:29

Jakiś czas temu przymierzałem się do założenia wątku, w którym ujawnialibyśmy bliźniacze konstrukcje różnych "producentów", ale ręce mi opadły jak zobaczyłem ile tego jest. 

Tak jak piszecie - dzięki takim zagrywkom ceny są niższe, ale po prostu nie lubię jak mi ktoś wciska kit, dorabia ładne historyjki, ładną stronę www, nakleja własne logo, a tak naprawdę sprzedaje "czajniki" i chce żebym myślał, że to polskie wędki, które zrodziły się nad Sanem i Dunajcem.

 

Nawet jeśli jest to dobry sprzęt, warty swojej ceny, to dorabianie tych historyjek jest, moim skromnym zdaniem, nie fair. 


  • Flame i teethar lubią to

#34 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 20 kwiecień 2015 - 15:01

ze  strony Stefanów:

Shipping Outside of the United States:
International shipping fees vary depending on destination.  We ship FedEx air to ensure safe arrival of your order.  International shipping charges are generally between $120.00 and $160.00.

Przy najtańszej opcji blanku dwuczęściowego - cena z wysyłką wychodzi 270 dołków... Dolicz cło, WAT, zbrojenie i nie wiem jak zmieścisz się w tych wyimaginowanych 1000pln...

Mówię oczywiście o oficjalnych kanałach, a nie zakup przez ciotkę szwagra brata i dowóz osobisty "przy okazji wizyty w kraju".

 

 

Złapałeś mnie, powiem nawet więcej za shipping do Polski (tylko Fedex) życzą sobie nawet 200 $, natomast nie trzeba mieć ciotki w USA, wystarczy trochę szarych komórek, żeby zrobić to 70-80 proc. taniej.  

 

Dla mnie cena za szklany kij na chiński blanku no-name 1000 pln, to lekkie przegięcie. Ale może jestem nienormalny 

 

 

 

 

Nawet jeśli jest to dobry sprzęt, warty swojej ceny, to dorabianie tych historyjek jest, moim skromnym zdaniem, nie fair. 

 

 

Osobiscie nie mam nic do Ego, mają prawo sobie ceny jakie chca dyktować, natomiast zgadzam się z powyzszym stwierdzeniem. Z tego co widze to ich mysli projektowej nie ma w tym za wiele... 


Użytkownik kocmyrz edytował ten post 20 kwiecień 2015 - 15:03

  • pafek i teethar lubią to

#35 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 15:58

Witam,

 

To co porownujesz nijak ma sie jedno do drugiego- z jednej strony wedka w sklepie, w pelnej sugerowanej cenie detalicznej, z drugiej blank sciagniety ze Stanow, zapewne bez cla i VAT-u, uzbrojony przez kogos tam, nie sprecyzowano na jakich przelotkach, korku i uchwycie kolowrotka, gotowa wedka dostepna za miesiac, dwa, trzy? 

 

 

Szukajac chinskich no name: Dragon ze wszelkimi customami za wielkie pieniadze, Robinson, Konger, Jaxon- przeciez wszystko co wypuszczaja jest no name, jak sie poszuka mozna znalesc, z muchowych swoich fabryk nie ma Vision, Guideline, Scierra itd, znowu jak sie poszuka to mozna znalesc ''podobne'' kolowrotki czy inne rzeczy. 

 

Co tak na prawde nie jest no name? Sage, Winston, Scott, Loomis, T&T? Jaka jest ich cena w oficjalnej dystrybucji ( zarzadzanej przez europejska mafie sprzetowa)? 

 

Nie znam Ego, nie mialem w rekach zadnego ich produktu, jak sie to wszystko przyjmie zdecyduje rynek, nie widac ich nachalnej reklamy jak wielu innych chinskich cudow wedkarskich ( feniks na ten przyklad ), jesli beda ok to odniosa sukces, jak chlam to znikna z rynku, ot i tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#36 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:29

Ze swoich źródeł wiem kto jest właścicielem EGO i wiem,  że ściągają towar z Chin. Zamawiając odpowiednia ilość na Aliexperss, jest możliwość sygnowania produktu swoją nazwa i tak też robi EGO. A to że dowalają "swoje" ceny, to nie nowość w Polsce.



#37 OFFLINE   Maciej G

Maciej G

    Nowy

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Gałgański

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:10

Witam serdecznie,

 

Widzę, że zrobiło się spore zamieszanie, jeśli pozwolicie chciałbym się pokrótce ustosunkować do tego co zostało napisane powyżej.

Firma Ego nigdy nie ukrywała, że część produktów jest produkowana w krajach azjatyckich.

Firma Ego zaadoptowała kilka gotowych produktów, dokonując w większości przypadków pewnych korekt np. związanych ze spacingiem przelotek, korektą uchwytu kołowrotka. Nieprawdą jest, że nasze produkty kupowane są na aliexpresie czy innej alibabie. Zamawiamy nasze produkty w fabrykach, w których produkują znane od wielu lat na międzynarodowym rynku marki. Wybaczcie ale nie wypada mi tutaj rzucać przykładami. Niestety w tej chwili w Chinach powstało kilku tanich kopistów, którzy produkują bardzo podobne produkty, często używając nawet nie swoich zdjęć. Optycznie bardzo podobne, jakościowo fatalne. Kilkakrotnie pokazywaliśmy te produkty wędkarzom, jakie są różnice, jak kołowrotki są spasowane, nieoszlifowane z ostrymi rantami a wyglądają prawie identycznie. Wędki jakie mają luzy na łączach. Myślę, że na forum są użytkownicy, którzy mogli fizycznie porównać np. Thunder z aliexpres vs Thunder EGO. 

Zapraszam do zakupów na aliexpress i porównania z produktami Ego. 

 

Potwierdzam również, że współpracujemy z fabryką, która jest producentem wielu wędek marki Echo.

 

W razie wątpliwości z chęcią odpowiem na wszystkie pytania na forum lub na maila.

 

Pozdrawiam,

Maciej



#38 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:48

To od razu pytam. Kto robi linki? Oraz: jakie są zasady gwarancyjne i ewentualne naprawy pogwarancyjne?


Użytkownik thymalus edytował ten post 20 kwiecień 2015 - 22:53


#39 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2015 - 23:31

Ja nie jestem Ego, ale mam jedną (na razie) linkę (Nymph Master) i gdyby kosztowała 200+zł, to też bym kupił. Z mojego prywatnego dochodzenia (ciekawość przemożna :unsure: ) wynika, że linki robi Airflo. A nawet, jeśli ktoś inny, to i tak są super.

 

Mam też 2 kołowrotki Ego: Smooth i Super. Może to nie jest poziom Amerykańców za 300$, ale i tak doskonale się sprawują. Luzy niewyczuwalne, waga zdecydowanie w granicach przyzwoitości, hamulec działa płynnie ... czegóż więcej trzeba.

 

Aczkolwiek jedno jest pewne: wędki od nich nie kupię. Nie kupię też Vision, Sage, Hardy, Winston czy T&T. Religia mi zabrania ... sam zbroję B)


Użytkownik Fatso edytował ten post 20 kwiecień 2015 - 23:33


#40 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2015 - 23:36

To od razu pytam. Kto robi linki? Oraz: jakie są zasady gwarancyjne i ewentualne naprawy pogwarancyjne?

Po angielsku, to się nazywa: nitpicker, znaczy: czepialski ;)  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych