Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty do brodzenia ... gdzie kupić za rozsądną cenę?

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2015 - 22:28

Zastanawiam się nad trwałymi butami do brodzenia. Po szybkim żywocie butów Taimen , patrzę w kierunku na Simms.

Czy kupował ktoś za granicą i jak to się ma do krajowych ofert  ?

Pozdrawiam 


Użytkownik Del Toro edytował ten post 04 styczeń 2019 - 16:48


#2 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 20 luty 2015 - 22:52

Popatrz na stronę naszego Decathlona są niezłe a i cena przystępniejsza ,bo wydając parę tysięcy na Si ..lub Ta .... nie masz gwarancji że wytrzymają ileś tam sezonów .Nie ma oddychaczy super wytrzymałych na wieki .Ja kupuję w Decathlonie co trzy lata ich gacie i jestem zadowolony bo i zaliczam Bóbr górny,Kwisę górną ,Parsętę ,Inę ,Wartę u siebie i liczne jeziora i nic się nie dzieje.Myślę że to fajne gacie za rozsądną cenę, mają kilka modeli ,a przy reklamacji nie ma żadnych problemów w tej sieci.To moje osobiste zdanie o wyrobach Decathlona .Pozdrawiam Marek.

#3 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2015 - 22:57

Marku , mnie chodzi o buty. Spiochy mam. Chciałbym buty co nie padną po sezonie.



#4 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 20 luty 2015 - 23:12

Marku , mnie chodzi o buty. Spiochy mam. Chciałbym buty co nie padną po sezonie.

.


Tomaszu ja używam zwykłych butów roboczych z dziurami które robię sam w ich podeszwach i bokach i mam jakieś goretexowe Hi Teki które też potraktowałem wiertarką z wiertłem.Naprawdę tak też można !!!!!
i jest to bardzo ekonomiczne bo buty w sklepach BHP są tanie.Pozdrawiam Marek

#5 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2015 - 23:16

Zastanawiałem się nad tym co piszesz. Przez 7 lat w terenie użytkowałem buty  Meindl , wpadłem na pomysła co by wiekszy rozmiar też zabrać .... pod wodę.  :D



#6 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 20 luty 2015 - 23:18

Jeśli mass kogoś znajomego lub rodzinę w Norwegii polecam tam zakupy butów. Mają mnóstwo wyprzedaży modeli z zeszłego roku tzn 2014 lub starszych. Lub ktoś może przejść sie na miejscu do lokalnych sklepów stacjonarnych gdzie często zdarza sie ze chcą pozbyć sie zaległego towary za bezcen. Ja np kupiłem teraz simsy freestony pierwszej serii podobno nie do zdarcia za 400 koron w przeliczeniu ok 190 zl i dostałem gratis wkręty simsa hardbite. W sklepach internetowych maja np simmsybfreestony zeszłoroczny model za ok 700-900 koron norweskich czyli 340-440 zl w zależności od sklepu i rodzaju podeszwy. Kupiłem też np korkersy za 400 koron z neta z wyprzedaży. Co do wysyłki np do PL, ew cła lub podatku to nie wiem jak wygląda sprawa gdyż mieszkam w NO na stałe więc nie próbowałem. Ale zawsze można zadzwonić i zapytać. PS. z innej beczki np wędziska fenwicka z serii hmg muchowe mają tutaj w pewnym sklepie internetowym po 500 nok czyli 240 zł. Co do adresów sklepów jeśli będziesz zainteresowany mogę pomóc.

#7 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2015 - 23:22

Pewnie jak masz stopę nazwijmy ... niestandardową to jest łatwiej.  :D

Posyłam PW.



#8 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 20 luty 2015 - 23:22

Zastanawiałem się nad tym co piszesz. Przez 7 lat w terenie użytkowałem buty  Meindl , wpadłem na pomysła co by wiekszy rozmiar też zabrać .... pod wodę.  :D


Tomaszu uwież mi ,że to się sprawdza bo wędkując 40-ści parę ,lat zauważyłem że nie wszystko co się mocno świeci , ma się sprawdzić a czasami proste żeczy są świetnym i tanim rozwiązaniem danego problemu.Pozdrawiam Marek.

#9 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 20 luty 2015 - 23:28

Tomaszu uwież mi ,że to się sprawdza bo wędkując 40-ści parę ,lat zauważyłem że nie wszystko co się mocno świeci , ma się sprawdzić a czasami proste żeczy są świetnym i tanim rozwiązaniem danego problemu.Pozdrawiam Marek.


Przepraszam za(żeczy) oczy i palce już nie te.Jeszcze raz przepraszam za błąd.Pozdrawiam Marek

#10 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 20 luty 2015 - 23:41

Pewnie jak masz stopę nazwijmy ... niestandardową to jest łatwiej.  :D
Posyłam PW.

Co do stopy to ja mam buty do brodzenia 47 ha ha więc do standardowej mi daleko. Ha ha

#11 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 20 luty 2015 - 23:42

Nie po to ktos wymyślił buty robocze, buty trekingowe i buty do brodzenia żeby każde z nich tak samo dobrze sprawowały się w tych samych warunkach.
To tak jak z samochodami - z rodzina na wakacje można jechać 911 ale zdecydowanie lepsze do tego będzie mondeo kombi.
Już widziałem skecone kostki po trampkach używanych do brodzenia, czy śmierdzące, namoknięte, ciężkie a na kamieniach śliskie buty robocze.
Oczywiście da się, ale w Decathlonie można kupić całkiem dobre buty  do brodzenia z rewelacyjnym serwisem gdyby co, kolega pisze o simssach awięc ma już trochę świadomości i obycia. Myślę że nie ma co zbaczać z tego kierunku.
Ja sobie i znajomym kupuje buty śpiochy itp goownie w USA i GB. Co prawda aktualny kurs nie zachęca, ale i tak wychodzi od kilkunastu do kilkudziesięciu  % taniej jak u nas. Proponuje szukać na ebay, mrfc, bob, cabelas i innych w duzych sklepach na wyprzedażaćh. Ale i tak już najlepszy okres na wyprzedaże masz za sobą. Rozmiarówka będzie mocno przebrana.

Ostatnio był tu wątek o butach do brodzenia. Zdecyduj się na jakiś model i szukaj w sklepach.



#12 OFFLINE   dariusz

dariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKöln, Niemcy
  • Imię:Darek

Napisano 20 luty 2015 - 23:56

Buty Simms napewno bez problemu wytrzymają pare sezonów. Ja wylicytowalem na Ebay za śmieszne pieniądze nowe Simms G3 Guide z podeszwą Vibram. Z cłem plus przesyłką i także zaoszczędziłem dosyć sporą kwotę. Masz już jakiś konkretny model na oku ?



#13 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 21 luty 2015 - 01:46

Najnowsza propozycja dec chyba lekko rozczarowuje http://www.decathlon...id_8327930.html



#14 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 luty 2015 - 07:15

 http://hurch.pl/keep...-sole-p639.html

 

Wytrzymały produkt, przystępna cena.



#15 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 21 luty 2015 - 17:55

Podeszwa filcowa nie jest wygodna zimą bo się klei śnieg do niej, blotniste podłoże też ryzyko poślizgu. Filc to podeszwa na południowe górskie i wydrukowane wody.

#16 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:40

 http://hurch.pl/keep...-sole-p639.html

 

Wytrzymały produkt, przystępna cena.

Tomek,

 

Mam poprzedniki Keeperów. Jak się spotkamy i one jeszcze dożyją, to zerkniesz, zaklnisz i zapomnisz o tym typie buta (bardzo podobne w ofercie są te z Taimenia, Greys-a, Scierry i wiele innych).

Celuj w simmsa albo korkersy, ale raczej na podeszwie gumowej.



#17 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 luty 2015 - 22:24

tu masz np 1/2 ceny z Polski. A buty naprawdę godne polecenia

http://www.ebay.com/...=item5d545219a2

 

Generalnie trochę tego jest: http://www.ebay.com/...-/179980/i.html



#18 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 luty 2015 - 22:50

Przy obecnym kursie dol i przepisach celnych ,  zysk 100 zł i utrata gwarancji  mija się z celem. Szukam już tylko w kraju i raczej się zdecydowałem.

Dziękuję.


Użytkownik aigle edytował ten post 21 luty 2015 - 22:50


#19 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 22 luty 2015 - 09:02

Polecam Patagonie

#20 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 22 luty 2015 - 13:57

Polecam Patagonie


Co do Patagonii to sam chętnie coś bym sie dowiedział. Czasami u mnie jest coś z ich oferty w bardzo atrakcyjnych cenach ale nigdy nie miałem ani ja ani nikt z moich znajomych nic z tej firmy. A jak w ich butach spisują sie gumowe podeszwy na ślizgich kamieniach?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych