Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty do brodzenia ... gdzie kupić za rozsądną cenę?

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 luty 2015 - 16:51

Używam Patagonie Riverwalker  4 rok. Dobijam je w słonej wodzie i na ostrych kamieniach, jedynie nitka jedna puściła w miejscu podwójnego szwa. Ja ze swoich jestem zadowolony i mogę polecić :) :)



#22 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 23 luty 2015 - 17:11

Koledzy a buty Vision Loikka Gummi używał ktoś?

 

#23 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 25 luty 2015 - 09:31

Co do loikii to mój znajomy ma drugi sezon bodajże. Gumę z kolcami. Nie narzeka. Z tego co wiem kupił je jakoś bardzo okazyjnie. Tylko ten kolor jak dla mnie zbyt jasny. Choc w realu i po czasie aż tak bardzo żółte nie są. Mi osobiście podobają sie w nich kolce. Przypominają te z opon zimowych. I z tego widziałem fajnie się trzymają śliskich powierzchni.

#24 OFFLINE   mxo

mxo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:adam

Napisano 25 luty 2015 - 11:36

Loikka na Gumie ja używam
Dla mnie bomba wygodne nie męczą nogi przy chodzeniu nawet 12h :)
Mega wygodne w zakładaniu jak i zdejmowaniu

Szczerze polecam te buty

#25 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 26 luty 2015 - 19:25

podobne te kolce ..? ?? ;)

Załączone pliki



#26 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 luty 2015 - 09:25

Znam takich którzy uzywaja kolców do opon motocykli do motocrossu. Na alllegro mzona je kupić. Krótkie, dobrze się wkręcaja, dobrze trzymaja i słabo scieraja. Kosztuja grosze.

A swojego czasu jeden ze sklepów wędkarskich oferował je jako kolce/wkręty do butów do brodzenia z jakaś niebotyczną marżą. Marżą za spakowanie w woreczki strunowe, a nie sprzedaz na kilogramy czy sztuki jak to ma meisjce na allegro.



#27 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 27 luty 2015 - 11:16



Znam takich którzy uzywaja kolców do opon motocykli do motocrossu. Na alllegro mzona je kupić. Krótkie, dobrze się wkręcaja, dobrze trzymaja i słabo scieraja. Kosztuja grosze.

A swojego czasu jeden ze sklepów wędkarskich oferował je jako kolce/wkręty do butów do brodzenia z jakaś niebotyczną marżą. Marżą za spakowanie w woreczki strunowe, a nie sprzedaz na kilogramy czy sztuki jak to ma meisjce na allegro.

Co do tych kolców które polecasz to sam zakupiłem gdy byłem ostatnio w PL 100 sztuk za...27 zł ha ha. Są sprzedawane bodajże po 2,7 zł za 10 szt. Co do ich wytrzymałości i jakości to fakt. Niewiele ustępują kolcom sprzedawanym jako stricte do butów. Jedyne co je różni to chyba kolor i wygląd..choć są bardzo podobne do kolców pewnej firmy która sprzedaje je 15 razy drożej.. Dla zainteresowanych foto. Gdyż w sumie temat kolców też jest powiązany z butami. Szczególnie gdy kosztują grosze nie podniosą zbytnio ceny butów gdy zakupimy np podeszwę gumową lub filc bez kolców.

 

1926201_kolce2.jpg

 

1926200_kolce1.jpg


Użytkownik sebastian1983 edytował ten post 27 luty 2015 - 11:18


#28 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 27 luty 2015 - 13:37

Mam takie kolce wkręcone w buty. 

Jak za tą cenę to są git choć po około 10 wyjściach się już stępiły i myślę że jeszcze z 10 razy i będę musiał je wymienić. Mówię tu o łowieniu parę ładnych godzin w Sanie. 



#29 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 27 luty 2015 - 19:48

Warto by powiedzieć ,gdzie takie kolce kupić.Czy to zwykle wkręty dostępne w budowlanych marketach ?Planuje wyskoczyć na San  i potrzebuje właśnie jakiś kolców ,a nie chce za wiele wydawać.Zapytam przy okazji,czy zdarza się uszkodzić podeszwę takimi wkretokolcami? 



#30 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 27 luty 2015 - 22:15

Wpisz na allegro w wyszukiwarce "kolce atv" i Ci wyskoczą. Co do uszkodzenia to raczej nie ma takiej możliwości gdyż są one takiej samej długości i średnicy co oryginalne kolce. Jeśli planujesz zamontować je do butów z podeszwą filcową musisz tylko wcześniej nakłuć lub nawiercić bardzo cienkim wiertłem filc aż do gumy żeby przy wkręcaniu nie odpychać filcu przyklejonego od gumowej podeszwy. Idealnie sposób montażu kolców pokazuje na którymś ze swoich filmów pan Adam Sikora. Łatwo znaleźć ten film w necie. A tak w ogóle to musisz zobaczyć czy Twoje buty mają odpowiednio grubą podeszwę żeby po zamontowaniu kolec nie wyszedł wewnątrz buta gdyż wtedy podeszwa to najmniejszy pikuś gdyż możesz uszkodzić skarpetę w śpiochach. Ale praktycznie każde buty mają odpowiednio grubą podeszwę. Niestety nie są to zwykłe kolce z marketu budowlanego gdyż te z marketu nie są utwardzane a te są. Jeśli nie łowisz codziennie przez 360 dni w roku to na takie weekendowe łowienie jak ja to mówię po kilka godzin dziennie w zupełności te kolce do atv w zupełności wystarczą i wytrzymają. Poza tym późniejszy koszt ich wymiany jest śmiesznie niski.


  • pawelG lubi to

#31 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 27 luty 2015 - 23:13

Wpisz na allegro w wyszukiwarce "kolce atv" i Ci wyskoczą. Co do uszkodzenia to raczej nie ma takiej możliwości gdyż są one takiej samej długości i średnicy co oryginalne kolce. Jeśli planujesz zamontować je do butów z podeszwą filcową musisz tylko wcześniej nakłuć lub nawiercić bardzo cienkim wiertłem filc aż do gumy żeby przy wkręcaniu nie odpychać filcu przyklejonego od gumowej podeszwy. Idealnie sposób montażu kolców pokazuje na którymś ze swoich filmów pan Adam Sikora. Łatwo znaleźć ten film w necie. A tak w ogóle to musisz zobaczyć czy Twoje buty mają odpowiednio grubą podeszwę żeby po zamontowaniu kolec nie wyszedł wewnątrz buta gdyż wtedy podeszwa to najmniejszy pikuś gdyż możesz uszkodzić skarpetę w śpiochach. Ale praktycznie każde buty mają odpowiednio grubą podeszwę. Niestety nie są to zwykłe kolce z marketu budowlanego gdyż te z marketu nie są utwardzane a te są. Jeśli nie łowisz codziennie przez 360 dni w roku to na takie weekendowe łowienie jak ja to mówię po kilka godzin dziennie w zupełności te kolce do atv w zupełności wystarczą i wytrzymają. Poza tym późniejszy koszt ich wymiany jest śmiesznie niski.

Dzięki za wyczerpujące informacje.pozdrawiam



#32 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 luty 2015 - 08:56

Warto by powiedzieć ,gdzie takie kolce kupić.Czy to zwykle wkręty dostępne w budowlanych marketach ?Planuje wyskoczyć na San  i potrzebuje właśnie jakiś kolców ,a nie chce za wiele wydawać.Zapytam przy okazji,czy zdarza się uszkodzić podeszwę takimi wkretokolcami? 

Podobno się sprawdzają http://allegro.pl/ko...5042517299.html


  • pawelG lubi to

#33 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 luty 2015 - 09:24

http://allegro.pl/ko...5068132833.html



#34 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 05 marzec 2015 - 15:00

Co do Patagonii to sam chętnie coś bym sie dowiedział. Czasami u mnie jest coś z ich oferty w bardzo atrakcyjnych cenach ale nigdy nie miałem ani ja ani nikt z moich znajomych nic z tej firmy. A jak w ich butach spisują sie gumowe podeszwy na ślizgich kamieniach?

 

późno odpisuję - ja kupiłem Patagonie Hardrock z podeszwą guma + kolce (o takie: http://troutundergro...7/rocksgrip.jpg) i jak narazie po 3 długich wyjazdach (po 10h nad wodą) mogę powiedzieć, że są super. Na tą chwilę mogę opisać jedynie komfort noszenia, pierwsza wyprawa trochę mnie obtarły, bo są bardzo solidnie wykonane i muszą się "nauczyć" kształtu stopy/ kostki. Ale drugi wyjazd, 10h - już rewelacja. Lekkie, przestaje się je czuć na nodze, dobrze trzymają kostkę. Wyglądają na bardzo solidnie zbudowane więc jak nie zgubię to będą służyły parę dobrych sezonów, tym bardziej, że łowię nie częściej jak 2-3 razy w miesiącu + 2 razy w roku po 7-10dni z rzędu. Na kamieniach trzymają ładnie, w trudnym terenie bardzo dobrze się chodzi. Poślizgi zdarzały się jedynie na namokniętym, glinianym brzegu małej rzeczki... ale to raczej żaden but nie ugryzie takiej powierzchni... Miałem też te Simmsy Headwater'y - mniej solidne ale jeszcze bardziej komfortowe i lekkie. Też były ok. Pozdr  



#35 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 18:30

Używam Patagonie Riverwalker  4 rok. Dobijam je w słonej wodzie i na ostrych kamieniach, jedynie nitka jedna puściła w miejscu podwójnego szwa. Ja ze swoich jestem zadowolony i mogę polecić :) :)

To bardzo dobre buty, ich zaletą jest nie duża waga, nie nasiąkają  za bardzo wodą, szybko schną, wersja z gumową podeszfą idealnie trzyma się na błotnistych brzegach, nie konieczne jest wkręcanie kolcow, szczegolnie w pierwszych 2 latach łowienia.

Ja swoje jeszcze katuję, ale do 4 lat bedzie ciężko, miały już wizytę u szewca (prawy), lewy też wymaga, ale chyba już nie dożyje.

ogólnie są wyświstane, ale zrobiły olbrzymie ilości km brzegiem Odry. Czasem codziennie w użyciu.

Szczerze polecam, jeśli nie ten model, to nowsze - ultraligty, idealne do długich spacerów nad rzeką, lekkie wygodne, 3 lata spokojnie, bardzo czestego  - sportowego wędkowania. Rock Grip to też wypas, jeszcze solidniejsze, lepsze dla osób więcej brodzących i spędzających  jeszcze więcej czasu  na kamieniach.

Podstawa to dobrze dobrany rozmiar, nie sugerujcie się mitami - 4 rozmiary większym butem i 3 parami narciarskich skarpet :lol: .


  • Kamil Z. lubi to

#36 OFFLINE   comen

comen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaLaskowice

Napisano 31 marzec 2016 - 08:41

Odświeżę nieco temat butów.Chodzi mi o taki model scierra cc3 XP.

Czy ktoś je używa. Jakieś opinie?

          







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych