Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobry serwis silników zaburtowych w Warszawie lub okolicach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2015 - 14:47

Moge polecic serwis:

 

http://www.prestige....pl/kontakt.html

 

Robia najchetniej suzuki i yamahe ale i inne widzialem. Szefowa powinna mnie pamietac, rozmawialem z nia o jerkbaitcie i wykorzystaniu silnikow rowniez w naszym hobby...

Robilem kilka razy w/w marki i bylem zadowolony. Jesli idzie o ceny to nie mam skali porownawczej duzej....trzeba pojechac i porozmawiac. Jak widac w zimie sa nieczynni i najlepiej uderzac na przedwiosniu, kiedy jeszzce nie rzuca sie kładowcy i jednoslady...

 

To mamy rozne doswiadczenia...bo ja plywajac po Wisle kilka razy zalatwilem 4KM yamaszke - glownie sciecie lapatek(ktora ma kiepski system chlodzenia - delikatny) i raz wymienialem pompe w 15KM suzuce - plywalem w roznych warunkach nia.

 

Poza roznymi szopkami z pampa, lopatkami mialem (o czym czesto nie pamietaja serwisy) czesto zawalony kanal odpowiedzialny za przeplyw wody chlodzacej.

 

Gumo



#22 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2015 - 15:26

Ku przestrodze, zakładajcie tylko oryginalne wirniki. Zamienniki są często z kiepskiej jakości materiału i może zdarzyć się zonk na wodzie.


  • mdziam_78 lubi to

#23 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:27

znam te silniki jak własną kieszeń



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2015 - 21:05

Prowadzisz serwis?



#25 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 21 luty 2015 - 21:26

Cześć, tohatsu ma firmowy serwis w Pruszkowie, i chyba nie jest droższy niż mój pan Rysiek, do którego mam trochę bliżej, jak wolisz prywatną odpowiedzialność w cztery oczy to pisz na priv, podrzucę nr. telefonu

#26 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 luty 2015 - 22:02

Andrzeju, zapytam jutro kumpla, serwisuje nasz (wspólny) Tohatsu. Po przerobieniu kilku serwisów, z tym w Pruszkowie włącznie, stwierdzam, że są sami oszuści i krętacze. Walczyłem z zatkanym kanałem chłodzącym. Napłaciłem worek pieniędzy i gówno z tego. Dopiero kumpel rozebrał uczciwie maszynę, naoliwił, wyczyścił, olejki wymienił i śmiga lepiej niż nówka pomimo rozdupconej śruby. Jeśli podejmie się zabawy, dam znać. 



#27 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 21 luty 2015 - 22:31

Kontrola wirnika co roku to podstawa zwłaszcza jak pływamy po piachu.



#28 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 22 luty 2015 - 08:10

Prowadzisz serwis?

nie prowadze serwisu.podpowiedziec moge i ewent. coś pokręcic hehe

miałem dwa takie silnik.jeden pod nazwą Mariner 4 a drugi mam osobiscie tohatsu 5.

kupiiłem rok temu z długa kolumną.a ze troche za długa to poszukałem krótkiej i akurat wczoraj wymieniałem kolumne na S wiec mam świeżo w pamieci która śróbka jest do czego



#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2015 - 09:25

Dorzuce kilka slow jeszzce - serwis, ktory wsadza jakies zastepcze wynalazki zamiast orginalnych czesci i daje na to gwarancje, to papracze i nie ma sensu tam zawozic silnika. Po 2, jak zanosze silnik to nie interesuje mnie, jak to czesto sie w serwisach tlumaczy, ichniejszy "maly przeglad, duzy przeglad". Fachowiec wie (rowniez po konsultacjach z klientem) co moglo ulec zuzyciu i na co trzeba patrzec, zeby silnik po przegladzie mial szanse na przeplywanie sezonu.

 

Poprzedni serwis, mam wrazenie, zmienial tylko olej (oby)...a raz nawet zapomnialo im sie podlaczyc wezyka do powrotu do pompy paliwa...

Jezeli tylko taki serwis jest dostepny w okolicy to proponuje zaczac zglebiac praktyke serwisowania silnikow zaburtowych - na pewno sie zwroci...



#30 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 luty 2015 - 09:45

Pamiętajmy, że przegląd musi kosztować. Jak komuś się wydaje, że ktoś zrobi nam do silnika 10KM przegląd za stówkę to tylko mu się wydaje no chyba że za przegląd uważa wymianę oleju w silniku i w spodzinie ale to raczej jest "wymiana oleju" a nie przegląd.



#31 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2015 - 13:09

Nie polecam Twin Powera na modlińskiej w Warszawie. Kolega oddawał dławiący się silnik mercurego raptem 2 letni to nawymyślali że te modele tak mają i że to wina tzw "cewek" cokolwiek to znaczy. Wystarczyło podstawowe czyszczenie gaźnika . Jak mi kumpel mówił o tych cewkach w mercurym to ładnie się uśmiałem.



#32 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 24 luty 2015 - 13:25

ja serwisuje w Twin Power i jestem zadowolony, kolega w Yamah4u i tez jest zadowolony czego nie mozemy powiedziec o serwisie Liberty - takze ile ludzi tyle teorii


Użytkownik janih edytował ten post 24 luty 2015 - 13:27


#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2015 - 13:41

Dorzuce kilka slow jeszzce - serwis, ktory wsadza jakies zastepcze wynalazki zamiast orginalnych czesci i daje na to gwarancje, to papracze i nie ma sensu tam zawozic silnika. Po 2, jak zanosze silnik to nie interesuje mnie, jak to czesto sie w serwisach tlumaczy, ichniejszy "maly przeglad, duzy przeglad". Fachowiec wie (rowniez po konsultacjach z klientem) co moglo ulec zuzyciu i na co trzeba patrzec, zeby silnik po przegladzie mial szanse na przeplywanie sezonu.

 

Poprzedni serwis, mam wrazenie, zmienial tylko olej (oby)...a raz nawet zapomnialo im sie podlaczyc wezyka do powrotu do pompy paliwa...

Jezeli tylko taki serwis jest dostepny w okolicy to proponuje zaczac zglebiac praktyke serwisowania silnikow zaburtowych - na pewno sie zwroci...

Wolę samemu nie grzebać, chociaż wiem że pewnie dałbym radę.

Wolę dać komuś zarobić, zarabiam na to.

A i pieczątka serwisu się przyda dla przyszłego właściciela.



#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2015 - 13:42

ja serwisuje w Twin Power i jestem zadowolony, kolega w Yamah4u i tez jest zadowolony czego nie mozemy powiedziec o serwisie Liberty - takze ile ludzi tyle teorii

Twin Power trochę daleko. 



#35 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 24 luty 2015 - 13:59

Serwisuje swojego Merca w Tsunami na wybrzeżu obok CW. Szczerze polecam.



#36 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 24 luty 2015 - 14:02

Yamaha4u = Tsunami u Macka



#37 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 24 luty 2015 - 21:40

Twin power bardzo dobry serwis,ja też tam serwisuje swoją 20 i zawsze wszystko jest brylantowe,polecam naprawdę warto mają autoryzację :)



#38 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 24 luty 2015 - 21:41

Fox boat czyli Krzysztof też kożysta z Twin Power .



#39 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 luty 2015 - 22:10

Wybacz Andrzeju, ale koleżka zarobiony i nie bardzo ma ochotę na dłubanie. Poza tym nie wbije pieczątki.  :P


  • kondzit@wp.pl lubi to

#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2015 - 22:21

Wybacz Andrzeju, ale koleżka zarobiony i nie bardzo ma ochotę na dłubanie. Poza tym nie wbije pieczątki.  :P

OK. Dzięki za starania. Pieczątkę najwyżej z kartofla zrobię.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych