Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mikro 4/3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:45

Wolałem g7 ze zwgledu na budowę lustrzankowa a co za tym idzie lepsze rozmieszczenie przycisków :-) a i tak u mnie robi bardziej za kamerę niż za aparat :-)
  • Jozi lubi to

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 grudzień 2016 - 18:35

No mnie lepiej się podoba gX7 bo zgrabniejszy i trochę tańszy, jak dla mnie to mały kosmos, bo do tej pory małpki :lol: .



#23 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 grudzień 2016 - 16:03

Miesiąc temu kupiłem olka epl3, używkę. Niestety dopadł mnie standard kitowego obiektywu olka - pękła taśma. Obiektyw wysłany do naprawy.

Z minusów to crop factor x2, a plusów - maleństwo, szybkie, ciche z przyzwoitą stabilizacją.

Jeśli ktoś potrzebuje czegoś taniego to może być dobry wybór (miałem brać coś w systemie samsunga, ale podobno przestali go wspierać.)

Aha, ciągle przystawiam go do oka i wyglądam jak debil gdy się orientuję że muszę kadrować na LCD, niestety celownik jest koszmarnie drogi.

Za jakiś tydzień będę się brał za testowanie starych obiektywów m42 i pentax K. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak czy siak, do lustrzanki wrócę już chyba wyłącznie po to by robić na slajdzie :)



#24 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:31

dla mnie  m43 to idelany format. używam chyba z rok, i już na pewno nie wrócę do amatorskich lustrzanek. 

przedtem używałm nikonoskiej serii d5000 z różnymi obiektywami głownie stałoogniskowymi.

od jakiegoś roku posiadam olympusa omd e-m5 mk2 ( kupiłem dosyć tanio używkę). nie mam zupełnie zastrzeżeń.

aparat jest świetny, uszczelniony ze stabilizacją. do tego mam 3 stałki:

olympusa 25mm 1.8, samyanga 12 2.0 i sigmę 60 2.8

wystarcza mi to do wszystkiego. zestaw z kazym obiektywem jest mały i poreczny. 

dla mnie najważniejszą zaletą m43 to 100%owo celny autofocus. w zasadzie w każdych warunkach. 

jakość fotografii, rozdzielczość, kolory, dynamika przebija moim zdaniem nikonowskiego cropa na podobnej matrycy ( mpix)

przynajmniej mam takie wrażenie kiedy patrze na fotki z nikona i z olympusa.

wadą systemu jest cena obietywów, chociaż można znaleść napawdę dobre szkiełka za niewielkie pieniądze jak na przykład seria sigmy art:

19 2.8, 30 2.8, 60 2.8

zdecydowanie polecam i pozdrawiam


Użytkownik peresada edytował ten post 19 grudzień 2016 - 22:31

  • remek lubi to

#25 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 20 grudzień 2016 - 20:06

Dzięki za info. Planuję stałkę około 20mm, wolałbym 1.2-1.4 (jeśli są, bo nie sprawdzalem), jednak może ekonomia zmusi mnie do f 2.8 i wtedy info o sigmie się przyda :)
Ceny szkieł nie są niskie, ale Przecież do każdego systemu jasne obiektywy kosztują spore pieniądze.
Mój nie jest uszczelniony, w dodatku jest z okrojonej wersji. Do zadań amatorskich na razie lepszej puszki mi nie potrzeba. A jak to się zmieni to sie aparacik wymieni, a obiektywy zostaną :)

#26 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 grudzień 2016 - 21:13

well, takie jasne też są. na przykad sigma 30mm 1.4, panas/leica 25 1.4 czy oliympus 25 1.2

sigmę oglądałem i jest ..... wielka. cenowo jednak zdecydowanie lepiej niż panas czy olympus, które to moim zdaniem są za drogie jak na obiektywy stałoogniskowe.

seria art ma wyjątkowo dobry stosunek cena/ jakoś.używane mozna wyrwać za 100usd ( ja sam kupuje wyłącznie używany sprzęt foto)

no ale nie tak jasne. wybór masz.

powodzenia



#27 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 grudzień 2016 - 12:09

Tutaj małe co nieco a propo filmowani z lumixa g7



Wszędzie było dość wysokie ISO co niby te aparaty nie wytrzymuja :)

#28 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 grudzień 2016 - 12:10

well, takie jasne też są. na przykad sigma 30mm 1.4, panas/leica 25 1.4 czy oliympus 25 1.2
sigmę oglądałem i jest ..... wielka. cenowo jednak zdecydowanie lepiej niż panas czy olympus, które to moim zdaniem są za drogie jak na obiektywy stałoogniskowe.
seria art ma wyjątkowo dobry stosunek cena/ jakoś.używane mozna wyrwać za 100usd ( ja sam kupuje wyłącznie używany sprzęt foto)
no ale nie tak jasne. wybór masz.
powodzenia


Byś mógł podeslac link do sigmy 1.4 mtf ?

#29 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 grudzień 2016 - 20:01

Prosze bardzo:

http://www.optyczne....ywu&test_ob=394
Sent from my HUAWEI MLA-L03 using Tapatalk


Użytkownik peresada edytował ten post 24 grudzień 2016 - 20:03


#30 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 grudzień 2016 - 10:25

Tu masz z opiniami ludzi, którzy użytkują:

http://www.optyczne....yp=0&moc=0

Mnie nabiera na spacer zooma, tego nowszego z większą dziurką

http://www.optyczne....yp=0&moc=0

później jak ryb już nie będzie w naszych wodach to stałki :D .

Jest jeszcze kwestia dobrej współpracy pomiędzy szkłem a aparatem.

Najlepiej to jak są z jednej firmy szkło + body.


Użytkownik Jozi edytował ten post 25 grudzień 2016 - 10:47


#31 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 grudzień 2016 - 11:03

Jozi podlinkowałeś nie ten obiektyw. Na temat zoomów się nie wypowiem. Dla mnie m43 to doskonała jakoś fotek przy niewielkich rozmiarach zestawu. 

Zoomy moim zdaniem wykluczają taką kombinację. Mam tu na myśli głównie rozmiar i wagę. 

Wolę niewielką lekką i dobrą optycznie stałkę. Należy wspomnieć również aspekt finansowy, bo w miarę jasny zoom z dobrymi parametrami jak np. olympus 12-40 2.8 kosztuję kolosalny sos...

Pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 25 grudzień 2016 - 11:06


#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 grudzień 2016 - 11:30

No tak faktycznie teraz przyjrzałem, że to inna obudowa, mój błąd.

Wiadome cena jasnego zoomka zabija na wejściu, ale ten 14-140 taki uniwersałek jest bo zakres ma dobry nie jest za bardzo duży, no i najważniejsze, ostrzenie masz mechaniczne nie ręczne.Jak dopniesz redukcję pod mechanikę to robi się już wielkość zoomka.

Cena to fakt jest konkurencyjna ale w danej sytuacji zmieniaj obiektyw jak już by pstrykać fotkę, jest wiele za i przeciw. Kiepski ze mnie znawca, bo dopiero zaczynam naukę z micro 4/3 ale czytam co ludziska piszą, np. fajne forum.

http://forum.olympus...D-E-M10-dylemat

Myślisz, że mnie nie kusi :) ?

http://www.fotoplus....20mm-f-1-7-ASPH


Użytkownik Jozi edytował ten post 25 grudzień 2016 - 11:32


#33 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 grudzień 2016 - 18:54

to nie tylko obudowa, to inny obiektyw. nie bardzo rozumiem o czym piszesz o tej mechanice? 

wszystkie obiektywy które wskazałem mają AF i wspólpracują z każdym trybem AF aparatów m43 ponieważ są to obiektywy dedykowane i z bagnetem m43

tak jak pisałem wcześniej dla mnie zoom jest za wielki i za ciężki z resztą osobiście nie bardzo widzę potrzeby zabierania nad wodę obiektywu z ekwiwalentem 20-280mm . osobiście uważam że na ryby bez problemu możemy zabrać jeden standardowy obiektyw stałoogniskowy i nic nie trzeba zmieniać. po prostu robić fotki. dodatkowo należy pamiętać ciągle o samej jakości/rodzielczości fotografi. stałki tutaj po prostu są lepsze.

ten panas który wskazałeś jest na pewno fajny, niewielki i dobry optycznie. warto poszukac na ebay czy innych miejscach z używanym sprzętem.moża trafić używki grubo poniżej 1000pln. dodatko ryzykujemy mniej  kupując używaną stałkę. 

mechanicznie prostsza niż zoom, nie ma co tam się popsuć  :-)

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 25 grudzień 2016 - 18:58


#34 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:21

AF działa jak najbardziej ale mogą być problemy, że np. soft panasonica nie do końca będzie sobie radził z obiektywem olympusa, w grę wchodzą niuanse-przynajmniej takie rozważania prowadzą ludzie na forum(chodzi o to że może być lekkie przekłamanie w ostrości).Mówią o tym goście niby amatorzy ale prawie jak zawodowcy.

Wiadome na ryby stałka i ryba jeszcze urośnie w obiektywie, ale mnie interesuje taki trochę uniwersał, by go nie odpinać i nie zmieniać.

Mało to na forum ludziska szukają uniwersalnej wędki :) .Wiadome, że jak coś uniwersale to raczej do d...y, ale wygoda skłania nas do kompromisów.

Według mnie takim kompromisem będzie nowy obiektyw panasa 14-140 z jego gabarytami i wagą spokojnie do przełknięcia,  miast stelki obiektyw :) .

http://www.fotoplus....POWER-O-I-S-OEM

O stałkach oczywiście też myślę, póki co tylko myślę.

Kit który mam 1przy GX 7  14-42 zostanie przeznaczony do macro. Jeszcze ze starych czasów wygrzebałem raynoxa 250 i czeka mnie wykonanie przejściówki z 46mm na 43 mm i zakup pierścieni pośrednich.Jak zabawa się mi spodoba to będę myślał rozszerzeniu sprzętu.

Popatrz jakie goście preferują zestawy.

http://www.m43.eu/lu...ych-obiektywow/


Użytkownik Jozi edytował ten post 26 grudzień 2016 - 10:22


#35 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 grudzień 2016 - 10:52

cóż, probowałem kilka obiektywów panasa na moim body olympusa i problemów nie miałem ( choć nie wykluczam że takowe mogą zaistnieć. to wyłącznie moje dośwadczena). poza tym ja wskazuję głównie sigmę, która ostatnio gra chyba w innej lidze i robi doskonałe obiektywy za ułamek ceny jakich rządają za swoje obiektywy producenci aparatów. z tą setką to chyba przesada? ja mam trzy ( olympus 25 1.8, samyang 12 2.0 i sigma 60 2.8 ),a używam głownie standardu 25mm ( a wiec i ryby są normalnego rozmiaru). zoom mam w nogach, bo wolę chyba jaśniej i lepszą rozdzielczość. w zasadzie rozpatrywałem jednego zooma  - olympusa 12-40 2.8, bo w miarę  jasny i robi naprawdę dobre fotki, ale dla mnie za duży.  taki słoik pasuję do jakiegoś DXa. dla mnie jak już wspomniałem micro to micro. dobra fotka  aparatem który z obiektywem zmieści się w dłoni :-)

 

Załączony plik  IMG_20161226_025410.jpg   60,62 KB   13 Ilość pobrań

 

co do tych list, to jak łatwo zauważyć każdy ma odmienna. z resztą to dotyczy wymażonych szkieł  a nie takich które się posiada, wiec dla mnie to żadna wykłądnia.

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 26 grudzień 2016 - 11:22


#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 grudzień 2016 - 14:23

Muszę przyznać, że według mojej wiedzy jaką posiadam to zakres stałek masz optymalny do codziennego focenia :) .

Krajobraz, rybki i portretówka w małym obrazku.



#37 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 grudzień 2016 - 14:28

Pomału dojrzewam do stałek, chyba zacznę od Panasonic Lumix G 25/1,7 ASPH.

Są nowe w dobrej cenie :) .Później się zobaczy.

Raczej pójdę w panasonica by było oprogramowanie bardziej kompatybilne niż z olympusa.



#38 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 31 grudzień 2016 - 03:55

dobry wybór, rozważ używkę, bo moze być dużo taniej, a tu naprawde nie ma co się zepsuć.

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 31 grudzień 2016 - 03:59

  • popper lubi to

#39 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 31 grudzień 2016 - 07:38

.


Użytkownik peresada edytował ten post 31 grudzień 2016 - 08:09


#40 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 grudzień 2016 - 18:57

dobry wybór, rozważ używkę, bo moze być dużo taniej, a tu naprawde nie ma co się zepsuć.

pozdrówka

No to po mnie :D . Trzeba jakiś kij sprzedać :lol: . Panasonic 25/1,7 zamówiony, używek nie widać, nowy 8 stówek to jeszcze idzie przeżyć :) .

Na używkę już zacząłem polowanie, na celowniku panas G 42,5/1,7 :) .Zobaczymy co z tego będzie.


  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych