Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mikro 4/3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 styczeń 2017 - 09:27

Michał, pytałem o coś do 3 tys. (a nie powyżej) i o zmiennoogniskowy obiektyw, a nie stałkę, czyli dokładnie na odwrót, niż wskazałeś.... :D

Szukaj coś w kompaktach Lumix LX100, Canon G5X, Sony DSC RX100, bo jak chcesz bezlusterkowca i zoomy to albo tanio i ciemno albo jasno i z bólem :lol:  :lol: .Wiem już coś ten temat :D .



#82 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 29 styczeń 2017 - 10:32

Za ok 500 usd kupisz używanego Olympusa odm em5 mark2. Aparat mały uszczelniony, odchylany ekran, wspolpraca po wifi ze smartphonem. Na zooma już nie wystarczy, ale kup Pan sigme Art 17 lub 30 2.8 I gwarantuje że będziesz Pan zadowolony

Sent from my HUAWEI MLA-L03 using Tapatalk
  • remek, Guzu i Kamil Z. lubią to

#83 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 30 styczeń 2017 - 12:46

Tak jak pisze peresada. Kamil, stosunkowo mało napisałeś o swoich oczekiwaniach ale jeśli te wymienione są najważniejsze to:

 

Załączony plik  oly.jpg   63,22 KB   8 Ilość pobrań

 

Ma coś w sobie plus oczekiwane funkcjonalności. Ma też znacznie więcej, możliwość pełnego sterowania z telefonu z podglądem zdjęcia na etapie kadrowania jest nawet fajniejsza niż obracany ekran.

Był taki moment że na alle.... pojawiło się ich sporo w cenie zgodnej z twoim planem. Razem z kitowym zoomem 14-42.

 

 

Szukaj coś w kompaktach Lumix LX100, Canon G5X, Sony DSC RX100, bo jak chcesz bezlusterkowca i zoomy to albo tanio i ciemno albo jasno i z bólem :lol:  :lol: .Wiem już coś ten temat :D .

 

Można na kity narzekać ale nie przesadzałbym. Jeśli ktoś wie czego na prawdę potrzebuje to jest sens wydawać kasę na jasne i bardzo jasne szkła. Jednak, dla większości użytkowników którzy sprzęt używają w sytuacjach codziennych a nie "nakręcają się" czytając fora kitowe szkło, w szczególności od Olka, daje radę.

Panowie, macie użyteczne ISO na poziomie 3200 i stabilizację we wszystkich kierunkach na poziomie takim że mój (inżynierski) umysł przestał już dawno pytać jak oni to robią.

Ile razy w ciągu najbliższego roku będzie potrzebny na łódce słoik ze światłem 2:0 ??? :-) ;-)

 

Olkami "trochę" się bawię od czasów kiedy użyteczne ISO kończyło się na 400 a słowo "stabilizacja" dla wszystkich było jednoznaczne ze stabilnym Manfrotto. To co dostaje się teraz "w kicie" pozwala zapomnieć o wymianie sprzętu przez wiele lat.

tomaszek11


  • krzychun lubi to

#84 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 21:11

Panowie, dziękuję za rady. Kwestia Olympusa została poruszona przeze mnie tylko poprzez rekomendację mojego kolegi-fotografa i jako jedna z opcji :) Absolutnie nie ograniczam się do jednej marki, ani też systemu... (może jednak D5200+Tamron 17-50? ;) )


  • popper lubi to

#85 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:29

Kamil lumix g7 z kitem kosztuje 2800 cos koło tego :-)

A d5209 i Tamron o świetle 2.8 nie przekracza 3000 ?;P

#86 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 luty 2017 - 19:58

Wszystko kwestia gustu, potrzeby i kasy.Jakie duże chcesz mieć pstrykadło, ile chcesz na nie wydać miedzi, wybór należy do Ciebie i sam musisz wybrać.



#87 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 luty 2017 - 21:29

Patrząc na TO, wejście w system 4/3 nie wróży niskich kosztów. Przecież na kicie się nie skończy ;)



#88 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 01 luty 2017 - 22:02

Lumiź g7 to w tej chwili jedna z najlepszych opcji do filmowania do 3 tys. Potem Gh4 ale to już ponad 6tys.Idąc dalej do pełnej klatki sony a7s ii za 14 tys :)

Tanio nie jest tak więc G7 przy ultra 4k to moim zdaniem jedyna rozsądna opcja bo potem robi się z $$$ na grubo.



#89 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2017 - 06:41

Lumiź g7 to w tej chwili jedna z najlepszych opcji do filmowania do 3 tys. Potem Gh4 ale to już ponad 6tys.Idąc dalej do pełnej klatki sony a7s ii za 14 tys :)

Tanio nie jest tak więc G7 przy ultra 4k to moim zdaniem jedyna rozsądna opcja bo potem robi się z $$$ na grubo.

Sławku Leca z dwoma obiektywami jest jeszcze "tańsza" :lol:  :lol: .

http://www.fotoplus....0-280mm-f-2-8-4

Waldek czy drogo, raczej na tamten świat nic nie zabierzemy, więc wcale nie jest drogo :) .

Tu jest fajna opcja dla wędkarza.

http://www.ceneo.pl/44214462#tab=click


Użytkownik Jozi edytował ten post 02 luty 2017 - 07:11


#90 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 luty 2017 - 13:26

.....
Aha. Budżet, jakim dysponuję, to... hm... raczej nie chciałbym przekraczać 3k PLN.

Z góry dzięki![/quote]

Dalej doradzamy, czy to jazda "bez trzymanki"?

#91 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2017 - 13:37

.....
Aha. Budżet, jakim dysponuję, to... hm... raczej nie chciałbym przekraczać 3k PLN.

Z góry dzięki![/quote]

Dalej doradzamy, czy to jazda "bez trzymanki"?

No co TY chcesz, jest link z propozycją 2990 zł na GX80 ^_^ .



#92 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 październik 2017 - 09:04

Czesc,

 

Pozwole sobie odkopac temat zalozony przez Remka.

 

Przymierzam sie do Olympus EP-M5 Mark II z obiektywem Olympus Zuiko 14-42 Pancake na samodzielne pstragi i fotki ze statywu. 

 

Przekonuje mnie obracany ekran / programowany samowyzwalacz i wilgocioszczelnosc

 

Dzieki za opinie / komentarz

 

Pozdrawiam



#93 OFFLINE   krisss

krisss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 październik 2017 - 20:11

Danielu, będziesz miał wtedy uszczelniony aparat, a obiektyw nie, wiec to nie będzie działać . Kitowy ez jest mały i taki sobie, jeśli chodzi o jakość zdjęć. Wymieniłem go na Panasonica 14-140 i różnica w jakości zdjęć jest znaczna. Jak na taki zakres ogniskowych ten stabilizowany zoom jest bardzo dobry. W dodatku bardzo cichy, co ma znaczenie przy filmowaniu. Nikt z moich poprzedników nie wymienił stałki 30mm makro Panasonica. Świetny sprzęt i zbliżenia można poczynić i rybom, i przynętom. Moim zdaniem nie warto kupować dobrego aparatu i słabego obiektywu.   


  • Guzu lubi to

#94 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 październik 2017 - 21:17

Danielu, będziesz miał wtedy uszczelniony aparat, a obiektyw nie, wiec to nie będzie działać . Kitowy ez jest mały i taki sobie, jeśli chodzi o jakość zdjęć. Wymieniłem go na Panasonica 14-140 i różnica w jakości zdjęć jest znaczna. Jak na taki zakres ogniskowych ten stabilizowany zoom jest bardzo dobry. W dodatku bardzo cichy, co ma znaczenie przy filmowaniu. Nikt z moich poprzedników nie wymienił stałki 30mm makro Panasonica. Świetny sprzęt i zbliżenia można poczynić i rybom, i przynętom. Moim zdaniem nie warto kupować dobrego aparatu i słabego obiektywu.   

 

Dzieki za odpowiedz.

A miales stycznosc z Panasonica szkielkiem 20 mm, 1.7 II ASPH ? 



#95 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 20 październik 2017 - 21:52

Danielu, kolega dobrze radzi. Nie warto kupować słabego szkła do tak dobrej puszki. Pomyśl nad dobrym zoomem. Stalka jedna to mało. Zaraz zacznie ci brakować ogniskowej, dojdą nowe i nim się zorientujesz bagażu przybędzie. Popatrz za niedużym zoomem, najlepiej ze stałym światłem.
  • Guzu lubi to

#96 OFFLINE   krisss

krisss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 październik 2017 - 10:29

Dzieki za odpowiedz.

A miales stycznosc z Panasonica szkielkiem 20 mm, 1.7 II ASPH ? 

Tego obiektywu nie miałem. Mam za to Panasonica 25mm 1.7. Mały, tani, ostry przyzwoicie z dobrym rozmyciem tła. Na zewnątrz daje radę, w pomieszczeniach lepszy byłby P. 20mm. Na rybach używam go często, bo jest lekki z powyższymi zaletami.

Dobry zomm zastąpić potrafi kilka stałek. Ale efekty (zdjęcia) będą trochę gorsze. Ta 20mm Panasonica będzie według mnię optymalna jeśli miałby być jedynym stałoogniskowcem. Ale uprzedzam lojalnie, rzadko kończy się na jednym obiektywie. Jak zobaczysz jakie efekty możesz uzyskać dobrym obiektywem, to będziesz chciał wypróbować je wszystkie, a potem kupić. A na rybach będziesz zastanawiał się czy łowić, czy zdjęcia robić :) . 


  • Guzu lubi to

#97 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 październik 2017 - 10:57

Tego obiektywu nie miałem. Mam za to Panasonica 25mm 1.7. Mały, tani, ostry przyzwoicie z dobrym rozmyciem tła. Na zewnątrz daje radę, w pomieszczeniach lepszy byłby P. 20mm. Na rybach używam go często, bo jest lekki z powyższymi zaletami.
Dobry zomm zastąpić potrafi kilka stałek. Ale efekty (zdjęcia) będą trochę gorsze. Ta 20mm Panasonica będzie według mnię optymalna jeśli miałby być jedynym stałoogniskowcem. Ale uprzedzam lojalnie, rzadko kończy się na jednym obiektywie. Jak zobaczysz jakie efekty możesz uzyskać dobrym obiektywem, to będziesz chciał wypróbować je wszystkie, a potem kupić. A na rybach będziesz zastanawiał się czy łowić, czy zdjęcia robić :) .


TAK to właśnie widzę
W wielu opiniach online pojawia się informacja że jak mieć jeden to właśnie ten
:)

#98 OFFLINE   krisss

krisss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 październik 2017 - 11:29

Gdybym dziś kompletował zestaw, też bym zaczął do Panasa 20mm. A potem wiadomo... jak ze sprzętem wędkarskim :) .



#99 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 październik 2017 - 12:46

Przez chwile miałem w rękach. Uważam, że jest niezły. Natomiast po tych różnych sprzętach co przerzuciłem przez ręce dochodzę do wniosku, że aparat to musi mieć odpowiedniej wielkości matrycę. Minimalny dla mnie rozmiar to aps-c. Aparatu z mniejsza matrycą nie kupię .... No i teraz patrząc na 4/3 i 20 mm to jest mega wąsko jak dla mnie. Na łodzi to zrobisz portret i to ... też musisz mieć dużą jednostkę pływającą :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Guzu lubi to

#100 ONLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 21 październik 2017 - 12:59

Daniel jakby co to w marcu lub kwietniu są w Łodzi targi fotograficzne. Wielu wystawców umożliwia przetestowanie sprzętu. Tylko nie pamiętam czy olek też. Choć co roku się zmienia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych