Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie w morzu na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2009 - 23:34

Ja kupiłem sobie zwyczajną miskę w zwyczajnym sklepie. W elektryku białe paski zaciskowe oraz rórki termokurczliwe. W dnie miski powierciłem otwory parami po dwa blisko siebie. Od spodu poprzewlekałem przez każdą z nich po jednym pasku. Od góry naciągałem na tak powstałe pary pasków rórkę termokurczliwą i następnie termokurczyłem ją po całej długości. Pasek do przyczepiania na zad można kupić w pasmanterji lub uciąć młodszemu bratu z plecaka.
i gotowe

#22 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 23:48

Ja kupiłem sobie zwyczajną miskę w zwyczajnym sklepie. W elektryku białe paski zaciskowe oraz rórki termokurczliwe. W dnie miski powierciłem otwory parami po dwa blisko siebie. Od spodu poprzewlekałem przez każdą z nich po jednym pasku. Od góry naciągałem na tak powstałe pary pasków rórkę termokurczliwą i następnie termokurczyłem ją po całej długości. Pasek do przyczepiania na zad można kupić w pasmanterji lub uciąć młodszemu bratu z plecaka.
i gotowe



Ja zrobie podobnie,dzieki

#23 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 11 listopad 2009 - 08:39

Miskę do brodzenia można kupić f-my orvis bez problemu u Piotrka Talmy we Wrocławiu w www.Flyhouse.pl, mimo iz to zmodyfikowana miednica egronomiczna to jest lepsza od salix alba czy też składana i chowana do paska jak f-my William Joseph

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 listopad 2009 - 09:32

Koszyk niezły, tylko cena

#25 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 11 listopad 2009 - 15:18

anglicy powiadają iż rzeczy drogie są najtańsze - nie psują się i nie trzeba powtórnie kupować duplikatów, co w sumie wiecej kosztuje. Co do ceny to można pertraktować z Piotrkiem na temat bonusa - wszak zbliżają się Święta!!!!!!!!!!!!!!!!

#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 listopad 2009 - 17:53

Co prawda to prawda.

#27 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 09:18

Stripping baskets, trays and buckets

#28 OFFLINE   Saiblling

Saiblling

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 listopad 2009 - 12:12

Głowicą Airflo40+ nie rzucałem choć znajomi zachwalają. Ja polecam Rio Outbound WF F/I. Supergłądkie przejście w running no i lata okrutnie. Rzucałem co prawda dwuręcznym kijkiem (w morzu) ale przy jednołapce też będzie śmigał.
Jeżeli ktoś zaczyna dopiero przygodę z muchą i głowicą to polecam artykuł:

http://www.sexyloops...haulbasic.shtml

A jak ktoś już 'wymiata' to fajny filmik znalazłem:



Ja próbowałem na dwuręcznej, wychodzi. Frajda okrutna:)

#29 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2009 - 23:50



#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 listopad 2009 - 23:53

Niezłe, niezłe. W sumie nie widać żadnego wysiłku w tych rzutach a linka leci nieźle :D Wniosek - trzeba się uczyć.

#31 ONLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 październik 2016 - 17:09

Witam serdecznie . Chcialbym poruszyc temat polowu troci na muche . W tym roku zaczynam przygode z ta szlachetna ryba . Startuje z kijem 9'# 6 ATC TF 609-4 .Kij tzn mocna 6 -stka ( sam rzuca, zacina i holuje expresowo ) pracujacy na calej dlugosci. Radzi sobie znakomicie z brzanami w mocnym nurcie . Wiec na poczatek wystarczy . Kolowrotek Ross F 1 rozm 2 plus 100 m podladu z plecionki . Mam 4 linki ( F , Intermedium , s5 ,s7 ) . Wstepnie bede stosowal muchy pstragowe tzn. streamery i muchy mokre . Po zapoznaniu sie z lowiskiem zamowie odpowienie trociowe muchy . Zachecam Kolegow do podzielenia sie wiedza o taktyce , odpowiednim dobrze much , prowadzeniu przynety itp .

Pozdrawiam Zbigniew

#32 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 październik 2016 - 18:09

Też rozpracowuję temat, na razie skompletowałem sprzęt, kij Scierra A.N.T. 9'5 #8 do tego kaseciak Scierra IC3 #7/8 ,trochę mały ale na początek musi wystarczyć do tego głowica jak na fotce i oprócz tego linka WF9F. Ponieważ miejsca gdzie do tej pory łowiłem w morzu i Parsęcie mają średnią głębokość nie przekraczającą 2 m więc "tonięcie" zamierzam uzyskać przez zastosowanie odpowiednich polyleader'ów. Jak to będzie zobaczymy, doświadczenie trzeba zdobywać samemu.

Muchy na lato mam od Kacpra, na wiosnę w Parsęcie zamierzam spróbować większych streamer'ów - wszystkiego trzeba się nauczyć  ;)

 

http://www.fishing-t...587-scierra-ant

 

Załączony plik  20160715_230623.jpg   39,36 KB   25 Ilość pobrań

 

przykładowe muchy

 

Załączony plik  20160715_140945(0).jpg   68,32 KB   24 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20160715_141055.jpg   71,02 KB   24 Ilość pobrań

 

 

chętnie wymienię się doświadczeniami w trakcie ich zdobywania, jeszcze w tym roku zamierzam popróbować w morzu (mam blisko  :) )

 

trochę o trociach z Bałtyku, autor; Paweł Bugajski vel Kardi

 

http://jerkbait.pl/b...-bałtyku-wstęp/

 

http://jerkbait.pl/b...bałtyku-metody/


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 22 październik 2016 - 18:47

  • sierżant lubi to

#33 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 październik 2016 - 18:54

Łowienie troci w morzu interesuje mnie od dawna.

Jeżdżę, płyne w tym celu na Bornholm co rok od wielu lat , a co zaobserwowałem to opisałem na blogu.

http://jerkbait.pl/b...ofesora-religi/

Sąsiednie 2 blogowe wpisy także dotyczą  troci na muszkę w morzu...polecam.

Paweł

 


  • Zielony lubi to

#34 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 październik 2016 - 20:49

Jeśli chodzi o łowienie troci na muchę w morzu, to moim zdaniem warto zwrócić uwagę, czy na łowisku w zasięgu rzutu muchą masz miejsca nieco głębsze lub z licznymi kamieniami na dnie. Niby zupełna oczywistość, ale na polskim wybrzeżu Bałtyku często zdarza się, że piach i płycizny sięgają dość daleko w morze i trzeba szukać miejscówek, gdzie da się te wypłycenia przerzucić. Być może z tego właśnie wynika stosunkowo mała popularność w Polsce muchowej metody łowienia troci w morzu względem spinningu. Ale skoro jesteś z Hanoweru, to pewnie będziesz łowił na wybrzeżu niemieckim albo duńskim, bardziej urozmaiconym od polskiego.

 

No i warto rzucić okiem tu:

http://www.fors.com....i-spinning-2016

i na inne pokrewne wątki.

Prawdziwa kopalnia wiedzy znajduje się zwłaszcza tu:

http://www.fors.com....ucha-i-spinning


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 22 październik 2016 - 20:53

  • Jacques lubi to

#35 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 15 marzec 2017 - 09:47

Zbliża się wiosenny ciąg tarłowy śledzia,  tak więc  słone trotki przestawią się  na pokarm dostępny w dużych ilościach a przez czynności które podejmuje mało ostrożny i  łatwy do pozyskania.  Niejednokrotnie widywałem   niespodziewanie wyginające śledziowe zestawy i zdziwienie szczęśliwca .

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy ktoś próbował skusić te piękne ryby na duże stremery-imitację śledzia.  W moim odczuciu trochę  to burzy kanon  niewielkiej trociowej muchy ,aczkolwiek tłusty kwietniowy śledz brzmi intrygująco J

 W temacie muchowego trociowania jestem na etapie poprzedzającym raczkowanie , więc pozostaje mi podeprzeć się opinią  i doświadczeniem szanownych  kolegów.

 

Sprzętowe dylematy pomijamy – jestem przygtowany by cisnąć śledziem.

 

Co myślicie?


Użytkownik ark70 edytował ten post 15 marzec 2017 - 09:48


#36 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 13:45

Czasami zdarza mi się łowić trocie. Wiele na ten temat jest napisane...
Warto zasięgnąć opini miejscowych lub osób które łowią w rejonach gdzie ty zamierzasz...często decydujący wpływ na brania maja morskie pływy ... czasem godzina w dół od max przypływu czasem 80% stanu wody na przypływie.... ;) warto próbować i rozpracowywać swoje miejscówki

#37 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 marzec 2017 - 13:50

Niewiele mam do powiedzenia jeśli chodzi o własne doświadczenia, ale znalazłem coś takiego;

 

http://www.fors.com....44-pokarm-troci



#38 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 15 marzec 2017 - 16:35

Hmmm.. znamiennym wydaje się fakt ze pierwszą słoną trotkę ( trol z ręki) złowiłem w okolicach ławicy śledzi . Wypakowała z impetem w srebrny wobler. Widziałem sporo ryb, tak jak pisałem wcześniej złowionych na zestawy śledziowe .Pytanie czy startowały do śledziowych wabików czy raczej do śledzi.  Może powinien wypowiedzieć się fachowiec -doktor od ryb  ;) ?  

W moim prostym pojmowaniu sprawy ,jeśli ryby reagują na spore w sumie blaszki ,to również większa  mucha powinna się sprawdzić.   Oczywiście traktuje to jako przynętę  wybitnie sezonową i nie sądzę by to miała być cudowna broń zawsze i wszędzie

Wywiad środowiskowy jak i przeprowadzona wizja lokalna  potwierdziły trafność wytypowanej miejscówki. Wiem że ryby bywają tam w miarę regularnie  ( pomijając okresy abstynencji, pływy, prądy tudzież  inne cholerstwa)i podchodzą w granice zasięgu muchówki.  Szkoda by było nie skorzystać z takiej szansy.

 

Mam nadzieję ożywic nieco trociowy watek, co z tego wyjdzie – czas pokaże.



#39 OFFLINE   Michal Flyfishing

Michal Flyfishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2017 - 09:02

Ja też się przymierzam do muchowania za trocią kierunek Rozewie jak tylko woda się oczyści to śmigam.

Z tego co się dowiedziałem muchy to tubisy, krewetki, mokre trociowe



#40 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 25 marzec 2017 - 09:58

Warto, chociażby dla takich widoków..  :)

 

Załączony plik  IMG_4122 - Kopia.JPG   47,6 KB   17 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_4132 - Kopia.JPG   46,35 KB   16 Ilość pobrań

 

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych