Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie w morzu na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 luty 2018 - 19:37

Do dalekich rzutów jedna mucha(spróbuj z dwiema to sam wybierzesz),przypon dł wędki _najgrubszy z dostępnych.
Im cięższy/grubszy front tym więcej siły w noszeniu większych wabików czyli małe pierwszy typ z linków,duże trzeci.
Przy silnym wietrze wędki krótsze 9' i mniej(głowice typu maczuga 30' i mniej np dopasowane skagity),przy flaucie 10' i więcej(głowice 35' i więcej nawet +60' )jak dasz radę optymalnie zrotowac wąskie pętle.
Rozbiegówki żyłkowe,bo lżejsze jak ucieka z uchwytu można owinąc wokół palca(trochę sprytu i da się zrzucić) to w skrócie jednoręczne,ale można tez krótkimi dwuręcznymi tylko raczej bez wiatru-opór chorągwi.

Użytkownik darek1 edytował ten post 07 luty 2018 - 19:43

  • Jack__Daniels lubi to

#122 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 luty 2018 - 22:21

Running w zintegrowanych linkach przeważnie jest jasny - żółty, pomarańczowy, biały. Im ciemniejszy kolor linki tym klasa tonięcia wyższa. Tak to przeważnie bywa, ale nie wiem czy jakiś producent sobie z dnia na dzień nie wymyśli odwrotnie.
Przypon o długości wędki, z czasem jak się nauczysz dobrze rzucać i zauważysz, że ryby są płochliwe to wydłużysz.
Na początek sugeruje jedną muchę, wraz ze wzrostem umiejętności dołóż na krótkim skoczku drugą.
Outbounda bralbym F/I. A coastala slow intermedium.

Jak weźmiesz #7 outbounda to na pewno poleci z #7 i pewnie z #8 dobrze będzie latać.
  • Jack__Daniels i Zielony lubią to

#123 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 grudzień 2019 - 20:03

Odgrzeje kotleta :)
Jeśli lowicie w Polsce na muchę w Bałtyku to jakich miejsc szukacie?
Jaka jest średnia wielkość poławianych ryb?
  • STREMER lubi to

#124 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 13:40

Niedawno została złowiona 80 cm.
Prawdopodobnie jest to rekord Polski na muchę, chyba że ktoś wie o większej.
  • Zielony lubi to

#125 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:00

Odgrzeje kotleta :)
Jeśli lowicie w Polsce na muchę w Bałtyku to jakich miejsc szukacie?
Jaka jest średnia wielkość poławianych ryb?

 

Ja robiłem do tematu bodajże trzy podejścia na przestrzeni lat. Zasięg rzutu mizerny - max 15 m (także z uwagi na mój kiepski double haul). Średnio po godzinie naparzania double haulem miałem już dość. Przy głębszym wejściu do wody (dla poprawienia zasięgu) sznur przy odrzucie do tyłu zawadzał o powierzchnię wody, co potrafiło popsuć wszystko w końcowym etapie. Dobre miejsce do łowienia to pewnie takie gdzie da się dość daleko wejść w morze, a następnie wejść na jakiś głaz, tak by stać wyżej nad poziomem tafli wody. Dodatkowo idealnie byłoby mieć w zasięgu rzutu jakiś uskok dna przy którym lubią się kręcić trocie. Takich optymalnych "muchowych miejscówek" jest jednak u nas relatywnie niewiele. Oczywiście na muchę w Polsce łowić się da i nawet coś tam czasem złowić. Dni gdy ryba jest w zasięgu rzutu muchówką jest jednak zwykle na naszym wybrzeżu niewiele i przypadają na najlepszy sezon wiosenny (czyli teraz  :(). Taka jest chyba po prostu specyfika naszego wybrzeża w porównaniu np. ze Skandynawią. Ograniczenia te można pewnie ominąć za pomocą bellyboat. Mam znajomych którzy w Polsce łowią trocie z plaży wyłącznie na spinning, natomiast jadąc do Danii nie wyobrażają sobie by łowić inaczej niż na muchę. Ot takie moje obserwacje.


  • Wobi, Zielony i STREMER lubią to

#126 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 kwiecień 2020 - 14:48

Niedawno została złowiona 80 cm.
Prawdopodobnie jest to rekord Polski na muchę, chyba że ktoś wie o większej.

Ze trzy lata temu złowilem 83 cm oczywiście na muchę. A wiem o większych.

#127 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 15:37

Ze trzy lata temu złowilem 83 cm oczywiście na muchę. A wiem o większych.

W morzu?

#128 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 kwiecień 2020 - 16:26

Tak w morzu. Bałtyku. Tyle że na Bornholmie. Większość moich znajomych i przyjaciół nie publikuje zdjęć swoich ryb. Ja nawet rzadko robię zdjęcia ryb.

#129 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 11 kwiecień 2020 - 20:46

Niedawno została złowiona 80 cm.
Prawdopodobnie jest to rekord Polski na muchę, chyba że ktoś wie o większej.

Rekord Polski czego?

#130 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 12 kwiecień 2020 - 09:47

1a482b4715f819a8med.jpg

Myślę, że Stremer ma na myśli troć złowioną przez Bartka. To chyba największa złowiona muchówką troć na polskim wybrzeżu stąd teza o rekordzie Polski. Być może były łowione większe i utrzymane w tajemnicy, tego nie wiem. W moim przekonaniu to ryba gigant i niewątpliwie wielkie muszkarskie wydarzenie. Taki muszkarski, nieosiągalny święty Grall. Gratulacje dla Bartka



#131 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 kwiecień 2020 - 10:32

Ryba piękna i wielka. Te ryby o których mówiłem i te które złowiłem lub przy mnie złowiono na muchę nikt nie trzymał w sekrecie. Po prostu nie rozgłaszał ich gdzie się tylko dało. Bo przynajmniej dla mnie nie o bicie rekordów w wędkarstwie chodzi. Dużo znanych mi ludzi w tym i ja nawet rzadko robi zdjęcia złowionym okazom. Szczególnie takie że ryba wyglada jakby miała ze dwadzieścia kilo tylko palce jakieś takie duże.

#132 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 10:16

Zielony,Czy ta ryba została wypuszczona do wody w dobrej kkndycji?

#133 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 13 kwiecień 2020 - 12:30

Filip. Nie wiem czy Bartek ją wypuścił. Generalnie trocie są zabijane i zjadane. Biorąc pod uwagę ile ryb codziennie zabijają rybacy i skalę czyli morze bałtyckie, to myślę, że procent zabranych troci przez wędkarzy jest wyjątkowo mały by nie powiedzieć nieznaczący. Bałtyk to nie małe pstrągowe rzeczki. Zasadniczo nie ganię tego, gdy ktoś taką troć zabierze, choć sam jestem zwolennikiem wypuszczania ryb. Swoją największą troć wypuściłem. Miała 78cm i mam nadzieję, że obecnie jest około metrowym srebrniakiem. Przy czym nie złowiłem jej na polskim wybrzeżu.

 

EDIT/ Zdjęcie kelta usunąłem zgodnie z regulaminem.


  • SzymonP, STREMER i Radek79 lubią to

#134 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 kwiecień 2020 - 12:39

No niestety troć to ryba konsumpcyjna. Nie sądzę by groziło jej jednak z tego powodu w naszym kraju wyginięcie. Jako gatunek "dla rybaków" o dużym znaczeniu gospodarczym jej populacja będzie pewnie cały czas sztucznie podtrzymywana. Tak jak napisał Zielony co innego mała rzeczka pstrągowa, a co innego morze. Z uwagi na zasady jerkbait.pl, które kolidują z powszechnym (zresztą nie tylko w Polsce) trociowym "workflow" zbyt wielu zdjęć troci tutaj nie uświadczymy - a szkoda.


  • Zielony lubi to

#135 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 15:37

Też nie wiem, więc zapytałem. Twoja ryba to kelt i o ile regulamin jest aktualny to nie można ich publikować na tum forum.

#136 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 kwiecień 2020 - 16:03

Na trocie jadę zwykle na tydzień lub dwa. Zwykle co kilka dni zabijam rybę w celach konsumpcyjnych. Resztę ryb wypuszczam. Ta 83 cm to po pierwsze została zabita i zjedzona a po drugie był to bardzo wypasiony kelt. Tak że tu zdjęcia nie będzie. Ryby wypuszczam bo jest taka potrzeba z powodów że nas jest za dużo a ryb za mało. Nie dlatego że to jest bardziej etyczne bo nie jest.

#137 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 kwiecień 2022 - 16:24

Jak tam Panowie? Ktoś coś w morzu działa? Jak pogoda pozwoli to planuję wyskoczyć w okolicy Świąt.



#138 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 20 czerwiec 2022 - 15:27

Jak tam Panowie? Ktoś coś w morzu działa? Jak pogoda pozwoli to planuję wyskoczyć w okolicy Świąt.

Było, minęło.......  ;)

Teraz trzeba wiązać muchy na następny sezon.

Czy macie jakieś sprawdzone wzory na norweskie łowiska?



#139 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 czerwiec 2022 - 18:40

Na Norwegie sa trzy wzory ;)

Krewetka, Vaskebjørn i male baitfishe. 

Jesli bardzo chcesz mozesz lowic na wiecej wzorow, jak kto lubi.

Popodgladaj mojego sasiada czym i gdzie lowi: https://www.youtube....2IO083nL-QtYPiw


  • STREMER lubi to

#140 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 11:26

Cześć

Według znajomego autochtona należy (dobrze jest) mieć, w zależności od pory roku czyli od występowania pokarmu i warunków: samsökiller, pattegrisen, vaskebjoern, magnus, borsteormen, gammarus, tangloppen, sandeel, toby, juletraet i streamki typu minnow - kolejność przypadkowa.


  • STREMER lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych