Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porównanie striping basket


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:33

Dobra.

Wyrzeźbiłem takie cuś ;)

Miejsce po wykarczowanych (z całości ociekacza na kubki pozostawiłem 8szt) kołkach będzie jeszcze trzeba przelecieć papierkiem ściernym. Zresztą, zobaczymy, czy ta nakładka nie będzie gdzieś łapała linki. Jak tak, to wyleci i wkleję słupki z gumowego wężyka. Pasek znalazł się przy Orvisowskich śpiochach. 

 

Brawo Ja ! :D

 

 

W ścianka bocznych wytnij sobie jeszcze otwory w krawędziach by móc wnie włożyć kij - bardzo pomaga.

Jak coś to rzuć okiem na moje fotki z Flytiers.


  • bacyk lubi to

#62 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:45

Zaklej otwory po bokach, z dwóch stron taśmą izolacyjną (w kolorze białym to nie będzie widać ;)). Według mnie linka bedzie się czepiać narożników, ale to już sam nad wodą zweryfikujesz. 



#63 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:52

W ścianka bocznych wytnij sobie jeszcze otwory w krawędziach by móc wnie włożyć kij - bardzo pomaga.

Jak coś to rzuć okiem na moje fotki z Flytiers.

Taaaaak. Wiem. I pamiętam o tym. Dzisiejsza operacja była wykonywana jeno przy pomocy noża, więc "szlifowanie" tych rowków zostawiłem na inną okazję. Ale w planach są od początku ;)

 

 

Zaklej otwory po bokach, z dwóch stron taśmą izolacyjną (w kolorze białym to nie będzie widać ;)). Według mnie linka bedzie się czepiać narożników, ale to już sam nad wodą zweryfikujesz. 

Biorę to pod uwagę. Spróbuję, najwyżej zmienię koncepcję ;)



#64 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 styczeń 2017 - 09:48

W minionym sezonie przekonałem się , że do bezstresowego brzegowego  łowienia na muchę w Wiśle , konieczny jest Striping Basket . <_<

Podest dziecięcy od dawna zalegał w pawlaczu i aż się prosił żeby go wykorzystać .Dokupiłem lizaki po 75gr za sztukę  . Wkład w budowę miski wniosły entuzjastycznie moje dzieciaki :)  , niszcząc zawartość rożków :D . Teraz trzeba zdobyć jakiś pasek i miska będzie gotowa.

Załączone pliki


  • Janusz Wałaszewski, Bastuś z Bratko, Kamil Z. i 3 innych osób lubią to

#65 OFFLINE   m_ar

m_ar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Marek

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:16

To chyba najładniejszy Striping Basket hand made jaki widziałem. Czysto elegancko schludnie. Pozwolę sobie skopiować  :D 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#66 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:31

To chyba najładniejszy Striping Basket hand made jaki widziałem. Czysto elegancko schludnie. Pozwolę sobie skopiować  :D 

Mówiąc o skopiowaniu , masz na myśli niszczenie lizaków ? :D

Zniszczenie (wylizanie) 8 szt , to pracochłonne zadanie :D . Bez dzieciaków nie dał bym rady ;) .


  • STREMER i m_ar lubią to

#67 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:04

Pisarzu, zauważę, że kosz tym lepszy im w nim suszej, czyli nie wplywa do niego woda.Gdy w koszu jest woda to jego funkcja utyka, bo linka po prostu gorzej podnosi sie z wody, z nawet cienkiej warstwy, niż z suchego.

Brodząc głeboko ryzykujemy to iż woda dostanie się do Twego kosza bocznymi otworami.Moim zdaniem lepszy jest szczelny kosz bez otworow z ktorego co jakiś czas programowo wylewamy wodę pochylajac go, niz taki w którym jest wilgotno.

Oczywiscie nawet gdy woda nie dostanie się do kosza podczas brodzenia to pojawia się tam z czasem bowiem ocieka z uzywanej linki.Wtedy należy wylać wszystko z kosza i znów jest ok.

Tak więc, wracajac do pierwszych postów polecam zamkniety, lekki, elastyczny kosz z drugiego wpisu.Dlaczego lekki?Bowiem Orvis jest co prawda solidny, ale swym ciężarem stopniowo przemieszcza się niżej i nizej szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych-wiele ciuchow, fala itp.

 

Załączony plik  DSC00040.JPG   57,28 KB   22 Ilość pobrań

 

pozdrawiam - Paweł

 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#68 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 styczeń 2017 - 14:52

Paweł , dziękuję za cenne uwagi :)  . Uwagi tym cenniejsze, że pochodzą od kogoś kto z nie jednego kosza linkę wyciągał ;)( a może to było o chlebie i piecu) . :D

Tak jak pisałem , ten kosz ma chronić linkę podczas łowienia z brzegu , dlatego te otwory mi nie przeszkadzają. Następny który mam zamiar zrobić , będzie większy i po Twoich radach na pewno szczelny . :)

 

Pozdrowienia .

   Piotrek


  • Paweł Bugajski lubi to

#69 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:27

Może coś takiego?

 

https://www.alibaba....4838.0.0.H2kctO


  • Darek P lubi to

#70 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 19:57

Mam taki kosz i jest OK



#71 ONLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 21 styczeń 2017 - 23:54

W mojej samoróbce w wycięciach pod muchówkę wcisnąłem wężyk przeciętny wzdłuż przez co nie uszkadza korka podczas np. wyczerpania ryb.
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#72 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 24 październik 2017 - 21:24

Witam.

Do owadzich marketów rzucili właśnie dostawę świeżutkich striping basket'ów. Jeden z modeli jest gustownego zielonego koloru. Posiada też bardzo ładne zwierzaczki i roślinki namalowane z przodu.

Powiem wprost ... uwiódł mnie swym wdziękiem ...

Zacząłem przymierzać i okazało się że leży przy boku i na brzuchu o wiele lepiej niż ten z dużego marketu meblowego. No i ma przede wszystkim olbrzymie zalety w postaci braku jakichkolwiek dziur, przez które mogłaby się wlewać woda oraz ładnie wyprofilowane zagłębienia na to żeby połozyć na nim spokojnie kijek.

Z zadumy nad tak doskonalym gadżetem muchowym wyrwał mnie dopiero wzrok mojej żony oraz kilku całkiem obcych osób, które widząc jak przymierzam do różnych części swego ciała ten kawałek plastiku, leżacy w koszu razem z nocnikami, zaczęli dosyć niepewnie zerkać na ochroniarza - prawie osiemdziesięcioletniego emeryta, mogącego spokojnie wejść mi pod pachę ... cóż moja mina faktycznie była nieciekawa gdy uświadomiłem sobie że po odwróceniu basketu krówka z konikiem będa hasać na głowach a kotek będzie wisiał na płotku od dołu ...

Nagle przypomniałem sobie że do tej pory nie znalazła jeszcze zastosowania konkretnej wielkości naklejka jednego z niezliczonej ilości pism dla muszkarzy, wydawanych w naszym kraju i ... już wiedziałem że będzie mój  :P

Pozdrawiam.

PS. Jak "się dorobi" pasek i reszta moich pomysłów w temacie - nie omieszkam wrzucić kolejnych zdjątek  ;)

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 24 październik 2017 - 21:27


#73 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 październik 2017 - 17:37

Dziś też nabyłem identyczny :-)

#74 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 25 październik 2017 - 17:52

Mi nie podpisywały te z podnóżków dla dzieci, linka się czepia krawędzi i wypada, wkurzyłem się i po rozmowie z Adamem Sikorą zamówiłem w Vision oryginalny, cena dosyć spora, ale kupuje się to raz na bardzo długi czas i nie będzie obciachu na wędkarskich wyjazdach zagranicznych ;-)

#75 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 25 październik 2017 - 18:13

Forest z tą Sztuką Łowienia wygląda gustownie. Szkoda tylko tej krówki i kotka...

 

Dla mnie stripping basket to sprzęt niemal nieodzowny, zarówno na jeziora, łódkę czy do łowienia z brzegu.

 

Oszczędza nerwy i linkę.

 

Warto.



#76 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 październik 2017 - 19:06

Mi nie podpisywały te z podnóżków dla dzieci, linka się czepia krawędzi i wypada, wkurzyłem się i po rozmowie z Adamem Sikorą zamówiłem w Vision oryginalny, cena dosyć spora, ale kupuje się to raz na bardzo długi czas i nie będzie obciachu na wędkarskich wyjazdach zagranicznych ;-)


Być może jest jak napisałeś i być może kiedyś dojde do takiego samego wniosku. Nie mam problemu z wydaniem kasy na wędke, kołowrotek, plecak, kurtke, buty czy śpiochy. Ale prawie 200 zł za kawałek plastykowego "nocnika"na dzień dzisiejszy jest dla mnie nie do przyjęcia. Zrobie, połowie z tym i wtedy się będe ewentualnie głowił. Zdania są podzielone i jednym samoróbki pasują innym nie.

#77 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 25 październik 2017 - 19:09

Witam.

Mirek ... wiedziałem że kiedyś TAKA naklejka tchnie życie w przedmiot martwy i nijaki na pozór.

Zauważ przez ile lat pieczołowicie ją przechowywałem ...  ;)

Pozdrawiam.



#78 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 październik 2017 - 19:11

A co do wyjazdów zagranicznych i obciachu ........ takie samoróbki można znaleźć na zagranicznych forach i to więcej niż u nas. Jak widać tam nie mają kompleksów :-)
  • deejaybialy lubi to

#79 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 25 październik 2017 - 19:24

Zrobie, połowie z tym i wtedy się będe ewentualnie głowił. Zdania są podzielone i jednym samoróbki pasują innym nie.

Jakby Ci samoróbka nie przypasowała, to polecam ten

https://youtu.be/a1EKGkNxVXo

Użytkownik mack edytował ten post 25 październik 2017 - 19:50

  • Paweł Cieśliński lubi to

#80 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 25 październik 2017 - 19:45

Dzięki @mack. W razie co wróce do wątku i będę rozważał inne, zalinkowany przez Ciebie też.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych