Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum 270cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 luty 2015 - 14:15

Nie mam pytań. Ale nie zdziwie się jak u nas pływają takie. Na pewno bardzo bym chciał, chociaż 2 albo 3 :)

Dwa to mało ale już trzy po 90 i masz dokładnie taki wymiar jak Włoch  :P .


  • gawron lubi to

#22 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 27 luty 2015 - 15:42

Sacha a dwa po 135 ? :))



#23 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 27 luty 2015 - 16:08

Piękny pomnik

#24 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2015 - 18:01

Mega rybcia. Dalej pływa więc jest szansa dla rozochoconych  :D



#25 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2015 - 20:45

Troche inny kaliber ryby niz "polskie" prezentowane z tej wody z zeszlego roku ...a tamte tez byly rekordowe ;)

I odnosze sie tylko do wielkosci glowy ryby. Bo ta nie ulega zmianie w roznych porach roku.

Niestety, ale parcie na szklo i wyscig o rekordy wsrod rekordow to zmora polskiego wedkarstwa w wersji ¨PRO¨ ...

 

Guzu widzę, że brylujesz w podważaniu wielkości ryb złowionych przez innych wędkarzy. Parę dni wcześniej w temacie o pstrągach, teraz o sumachJ Piaskownica ciąg dalszy, jak ktoś już przy pstrągach zauważył. Dziwię się tylko, że tu swoich wąsów nie wstawiłeś, tak jak „ponownie” pstrągów, tak dla porównania. Ech ... i zarzucasz jeszcze komuś parcie na szkłoJ

 

Dziwię się także, że będąc doświadczonym łowcą, nie wiesz że ryba na zdjęciu może być różnie zaprezentowana, wydawać się mniejsza lub większa, niż w faktycznie jest. Dlatego w ocenach rzeczywistej wielkości trzeba być ostrożnym.

„Polskie” sumy z tamtego roku były szybko wypuszczone, nie było czasu na efektowne sesje zdjęciowe, bo liczyła się kondycja ryb. Co więcej ten mniejszy 249 cm nie był nawet wyniesiony na brzeg (był za ciężki i szkoda było go narażać na jakieś przypadkowe uszkodzenie). Był mierzony w wodzie i jak się później okazało podczas oglądania nagrań, mierzenie było mocno niedokładane, ryba była wygięta i można było spokojnie dodać +7cm. Pierwsze info o 249 jednak pozostało, ja z tym nie miałem i nie mam żadnego problemu, więc te zarzuty o wyścigu w rekordach to chyba z jakiegoś żalu podnosisz.      

Drugi sum był już dokładnie zmierzony, z czego jest pełne nagranie i zdjęcia.

Ten 270 cm to ogrom ryby, podkreślony jeszcze odpowiednią prezentacją. Tak na marginesie tylko dodam, że bracia Ferrari mają po 160 cm w kapeluszu, bez urazu dla niższych wzrostem, chodzi mi tylko o efekt porównawczy przy prezentowaniu ryb. „Polskie” sumy były trzymane przez +/- 100 kg przy 185 cm.


  • czaro73 i paawelek83 lubią to

#26 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2015 - 20:54

Jak by nie było wąsal jest bardzo pokaźny i chętnie bym z takim się zmierzył by mieć później ogromną satysfakcję z uwolnienia go za zapewne wspaniałą walkę jaką by musiał stoczyć.



#27 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 27 luty 2015 - 21:01

Moje wędkarstwo nie obejmuje parcia na takie rybki. Ale rozumiem Wasze podniecenie :D


  • sacha i Predatorhunter lubią to

#28 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 luty 2015 - 21:01

.


Użytkownik spy edytował ten post 27 luty 2015 - 21:08


#29 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 luty 2015 - 21:02

Jak patrzylem na foty, zastanawialo mnie ile ten facet ma wzrostu :) mozna by go w trolu ciagac :) ryba piekna fakt :)


  • Hesher lubi to

#30 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2015 - 21:06

Ryba piękna, widziałe ja juz wcześniej kilka dni. Ale filmiku nie i jestem odrobinę zaskoczony faktem że ten sum podczas filmowania ani razu praktycznie nawet nie poruszył skrzelami.

Czy to oznacza że był tak wymęczony walką? Pytam z ciekawości, bo w życiu zlowiłem jednego małego suma i nie mam absolutnie z tymi rybami doświadczenia. Czy te "dziadki" i Bartki takie juz są?



#31 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 luty 2015 - 21:08

Po co miałby ruszać skrzelami?



#32 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2015 - 21:08

Moje wędkarstwo nie obejmuje parcia na takie rybki. Ale rozumiem Wasze podniecenie :D

 

Ja tam wielkiego parcia na takie ryby nie mam ale dwa, trzy razy w roku lubię jechać na sumową zasiadkę. Największy jakiego osobiście wyjąłem miał 156 cm więc żadna wielkość przy pokazanym ale wyjąłem swojego na Warcie i nadal w niej pływa. Kilka podobnych ale w przedziale 120-150 cm trafiło mi się na ciepłym kanale w okolicach Konina. Widziałem jednak osobiście takiego 194 cm złowionego przez jakiegoś amatora mięsa rybiego w kaliskim Szałe, niestety nie został wypuszczony.



#33 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2015 - 21:12

Po co miałby ruszać skrzelami?

 Dobre pytanie.... :ph34r:



#34 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 27 luty 2015 - 21:17

Ryba ogromna ale faktycznie jakaś taka mało żywa przynajmniej na tym filmie B)



#35 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 luty 2015 - 21:27

Przyzwyczajona do fleszy.


  • rybak109 lubi to

#36 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2015 - 22:09

Guzu widzę, że brylujesz w podważaniu wielkości ryb złowionych przez innych wędkarzy. Parę dni wcześniej w temacie o pstrągach, teraz o sumachJ Piaskownica ciąg dalszy, jak ktoś już przy pstrągach zauważył. Dziwię się tylko, że tu swoich wąsów nie wstawiłeś, tak jak „ponownie” pstrągów, tak dla porównania. Ech ... i zarzucasz jeszcze komuś parcie na szkłoJ

 

Dziwię się także, że będąc doświadczonym łowcą, nie wiesz że ryba na zdjęciu może być różnie zaprezentowana, wydawać się mniejsza lub większa, niż w faktycznie jest. Dlatego w ocenach rzeczywistej wielkości trzeba być ostrożnym.

„Polskie” sumy z tamtego roku były szybko wypuszczone, nie było czasu na efektowne sesje zdjęciowe, bo liczyła się kondycja ryb. Co więcej ten mniejszy 249 cm nie był nawet wyniesiony na brzeg (był za ciężki i szkoda było go narażać na jakieś przypadkowe uszkodzenie). Był mierzony w wodzie i jak się później okazało podczas oglądania nagrań, mierzenie było mocno niedokładane, ryba była wygięta i można było spokojnie dodać +7cm. Pierwsze info o 249 jednak pozostało, ja z tym nie miałem i nie mam żadnego problemu, więc te zarzuty o wyścigu w rekordach to chyba z jakiegoś żalu podnosisz.      

Drugi sum był już dokładnie zmierzony, z czego jest pełne nagranie i zdjęcia.

Ten 270 cm to ogrom ryby, podkreślony jeszcze odpowiednią prezentacją. Tak na marginesie tylko dodam, że bracia Ferrari mają po 160 cm w kapeluszu, bez urazu dla niższych wzrostem, chodzi mi tylko o efekt porównawczy przy prezentowaniu ryb. „Polskie” sumy były trzymane przez +/- 100 kg przy 185 cm.

 

Nazywaj to jak chcesz. Moze byc piaskownica.

Ja okreslilbym to raczej "znajomoscia realiow". 
Wiem, jak reaguja ludzie zyjacy z wedkarstwa w momencie zlowienia rekordowej ryby. 

Mialem okazje widziec to na wlasne oczy kilkukrotnie.

Dotychczas nie spotkalem w warunkach lowiska jednej osoby, ktora wylamywalaby sie z tego schematu. 
Jak spotkam taka pierwsza, byc moze bede mniej kategoryczny w osadach. Wtedy moze wyjde z "piaskownicy".

 

Sumow wstawiac nie bede. Jesli interesuja Cie moje osiagniecia w tym zakresie to pozwole sobie odeslac Cie do moich wpisow w watkach sumowych z poprzednich lat.

Zastrzege, ze nie mam na rozkladzie ryb w kategorii 250 plus. Kilka zlowionych przeze mnie 220 i  230 plus w zupelnosci wystarcza do zaspokojenia moich ambicji w kategorii sumow. 

 

Dziekuje za wyjasnienia dotyczace ryby 249 - aczkolwiek nie wiem o ktora rybe dokladnie chodzi. 

 

Mam wystarczajaco duzo dystansu do siebie, lowionych rybek i moich "kolegow po kiju", by narazajac sie na zarzut "piaskownicy" wyrazic wlasna opinie. 

Nawet jesli to spali kilka mostow dla mnie. Wole byc smiesznie nieufny niz obludnie zachwycony i zazdrosny.

Nie zabiegam o popularnosc w branzy, ani uznanie tuzow. 

 

Pozdrawiam z piaskownicy

 

Guzu



#37 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 27 luty 2015 - 22:56

Guzu, odnosisz się do "znajomości realiów" i podajesz jakieś bliżej nieokreślone przypadki zachowań wędkarzy „żyjących z wędkarstwa” przy, czy po złowieniu rekordowej ryby.

Pozwolę sobie wyprowadzić Cię z błędu. Ja nie jestem „wędkarzem żyjącym z wędkarstwa”. Nigdy nie zarobiłem na tym hobby złotówki i zarabiać nie zamierzam. Dla mnie łowienie to jedynie hobby, na które nie mam niestety zbyt wiele czasu. Łowienie to jedynie przyjemność, a nie źródło utrzymania, choćby dodatkowe. Z naszej trójki jedynie TK można uznać za „zawodowca” w tym sensie, że łowieniu poświęca znacznie więcej czasu i jest testerem sprzętu wędkarskiego. Z tego co wiem również na tym nie zarabia.

Dziwię się również, że jak już parę razy widziałeś zachowania „żyjących z wędkarstwa”, to odnosisz to do wszystkich. Może być to zwyczajnie nieuczciwe wobec tych „innych”, a są tacy, uwierz.  

Zalogowany jestem od niedawna, ale tę stronę śledzę już od dłuższego czasu, bo sporo można się tu dowiedzieć, nauczyć a później wykorzystać w praktyce. Twoje sumy widziałem, tylko pogratulować.

Życzę dystansu nie tylko do siebie, ale również do innych, bo trudno będzie z piaskownicy wyjśćJ

Pozdr.        



#38 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2015 - 23:02

Guzu, odnosisz się do "znajomości realiów" i podajesz jakieś bliżej nieokreślone przypadki zachowań wędkarzy „żyjących z wędkarstwa” przy, czy po złowieniu rekordowej ryby.

Pozwolę sobie wyprowadzić Cię z błędu. Ja nie jestem „wędkarzem żyjącym z wędkarstwa”. Nigdy nie zarobiłem na tym hobby złotówki i zarabiać nie zamierzam. Dla mnie łowienie to jedynie hobby, na które nie mam niestety zbyt wiele czasu. Łowienie to jedynie przyjemność, a nie źródło utrzymania, choćby dodatkowe. Z naszej trójki jedynie TK można uznać za „zawodowca” w tym sensie, że łowieniu poświęca znacznie więcej czasu i jest testerem sprzętu wędkarskiego. Z tego co wiem również na tym nie zarabia.

Dziwię się również, że jak już parę razy widziałeś zachowania „żyjących z wędkarstwa”, to odnosisz to do wszystkich. Może być to zwyczajnie nieuczciwe wobec tych „innych”, a są tacy, uwierz.  

Zalogowany jestem od niedawna, ale tę stronę śledzę już od dłuższego czasu, bo sporo można się tu dowiedzieć, nauczyć a później wykorzystać w praktyce. Twoje sumy widziałem, tylko pogratulować.

Życzę dystansu nie tylko do siebie, ale również do innych, bo trudno będzie z piaskownicy wyjśćJ

Pozdr.        

 

Dzieki za pozytywny przekaz i podstawy do wiary w ludzi :)

 

Czy sie uda wyjsc z piaskownicy ?  czas pokaze. 

Jesli otrzepie sie piachu, dam znac .

 

Pozdrawiam i milego weekendu

 

Guzu



#39 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 luty 2015 - 15:10

Jak to nie fotomontaż, to ukłon do gruntu dla łowcy. 



#40 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 01 marzec 2015 - 00:56

Ze trzy podobnej wielkości wąsy podarły mi zestawy na Odrze w poprzednim sezonie. Rzekłbym nawet, że nadal rosną i jak będę stary to będą miały już ze 3,5 metra w... moich opowieściach  :P Ryba naprawdę zacna. Ciekawe jak podebrać takiego dzika na/z belly boat? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych