Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do jerków 60-120gr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wichura75

wichura75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaNorth Ireland

Napisano 01 marzec 2015 - 17:57

Witam.

Mam prośbę o poradę w wyborze multika do przynęt około max 120gr,nie chciałbym się zrazić do castingu na samym początku a zaczynam dopiero zabawę.Jaki moglibyście polecić? Interesowało by mnie coś z na przykład shimano,czy system DC to faktycznie coś super czy nie jest aż tak potrzebny? Co do ceny to nie mam ograniczeń oczywiście w granicach rozsądku;) ,dzięki za podpowiedzi.



#2 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 01 marzec 2015 - 18:03

Witam mam do zaoferowania okuma Citrix 270xi chyba jakoś tak jak byś był zainteresowany daj znać pozdrawiam.



#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2015 - 18:11

Shimano Curado 301 (dość duży) Daiwa Lexa 300. ABU Toro 51 (raczej trudno osiągalne) To modele płaskie ja takie lubię. Ale pod tak ciężkie klocki świetne będą okrąglaki. (np na a.pl jest w tej chwili ABU 5601 UL) 


  • szczupak1 lubi to

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2015 - 19:50

Luna 203 ? :)

#5 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 01 marzec 2015 - 20:03

Kolega ma Calcuttę201 DC i rzuca z niej wabiki od 10 do 100gr i jest spoko. DC pomaga w zejściu z gramaturą, a przy klockach po 40-100gr DC jest zbędny, ale pomoże na początku oszczędzić nerwów na brodach (choć w młynkach z DC też można brodę zrobić)



#6 OFFLINE   wichura75

wichura75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaNorth Ireland

Napisano 01 marzec 2015 - 20:27

Dzięki,właśnie nad calcuttą się zastanawiam,to mówisz że DC nie jest aż tak bardzo potrzebne? a wiesz może czy ten multik ma terkotkę przy wyciąganiu linki?



#7 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2015 - 20:28

Dc nie ma.

#8 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 01 marzec 2015 - 21:02

DC pomaga np jak pod wiatr rzucasz....gramaturę zmniejszasz, przy "cegłach" nie jest niezbędny. Młynek fajny i sam bym chętenie takiego zanabył ;)



#9 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2015 - 21:16

Czy dc jest potrzebny ,z perspektywy czasu napiszę że nie.Przydaje się w pewnych warunkach,ale do klocków 40 -120 jest zbędny.W zupełności wystarczy zwykła calcutta ,jak masz parcie na okrągłe i metalowe z terkotką to ryoga ma zdaje się terkotkę.

#10 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 marzec 2015 - 23:00



Witam.

Mam prośbę o poradę w wyborze multika do przynęt około max 120gr,nie chciałbym się zrazić do castingu na samym początku a zaczynam dopiero zabawę.Jaki moglibyście polecić? Interesowało by mnie coś z na przykład shimano,czy system DC to faktycznie coś super czy nie jest aż tak potrzebny? Co do ceny to nie mam ograniczeń oczywiście w granicach rozsądku;) ,dzięki za podpowiedzi.

 

Proponuję CC 201DC. Używam regularnie cały sezon na przemian z Ryoga 2020Hl i 1016HL. Jeśli do jerków to CC 201DC. Miałem też CC 201 jednak z DC wydaje się być lepiej dopracowanym. Mój egzemplarz używam od nowości, kupiony w 2008 roku. Przynęty to głównie wahadła (od 14 do 62 gram) i jerki max co mam to sto kilka gram. Multik dobrze leży w dłoni, niezawodny hamulec rzutowy (przy jerkach bez znaczenia), przydaje się w rzutach pod wiatr i lżejszych przynętach, dobry hamulec walki (wymieniłem okładziny na Carbontex). Są inne multi równie poręczne i dobre, CC 201DC darzę dużym sentymentem stąd mój głos w Twoim poście... ;) By wzmóc Twój zapał kilka fotek multika - http://www.andrzejstanek.pl/post/95

 

 

029_zpsfzohvkdn.jpg

 

010_zpsengfcmfn.jpg



#11 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2015 - 23:27

Czy dc jest potrzebny ,z perspektywy czasu napiszę że nie.Przydaje się w pewnych warunkach,ale do klocków 40 -120 jest zbędny.W zupełności wystarczy zwykła calcutta ,jak masz parcie na okrągłe i metalowe z terkotką to ryoga ma zdaje się terkotkę.

Dokładnie tak jak wełpuś napisał.DC do lekkich i średnich przynęt.Zresztą dzisiaj przetestowałem mojego antka dc7 na Parsęcie/Puchar Wierzbickiego-256 zawodników i jeden tylko z pazurem ;) ,reszta korba/.Bardzo mocny wiatr a bez tego bym nie połowił a tak tylko 1 bródka :)

Spróbuj na początek  mniej zainwestować np. w ABU C3,C4 a potem choroba może się rozszerzyć/CC,Ryoga itp/ :D 

A propo terkotki to właśnie dzisiaj dostałem w prezencie ABU 6501 C3 z dawnych lat/terkotka miła dla ucha :P /będzie do trola

na morskie trotylle ;) .


Użytkownik gaweł edytował ten post 01 marzec 2015 - 23:32

  • BOB lubi to

#12 OFFLINE   wichura75

wichura75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaNorth Ireland

Napisano 01 marzec 2015 - 23:33

Dzięki za podpowiedzi,

Andrzej dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i namówiłeś mnie ;) właśnie kupiłem ten model,przesyłka powinna dojść do mnie do dwóch tygodni,jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


  • PILOT, minecjusz i MarcinZet lubią to

#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2015 - 11:09

Dokładnie tak jak wełpuś napisał.DC do lekkich i średnich przynęt.Zresztą dzisiaj przetestowałem mojego antka dc7 na Parsęcie/Puchar Wierzbickiego-256 zawodników i jeden tylko z pazurem ;) ,reszta korba/.Bardzo mocny wiatr a bez tego bym nie połowił a tak tylko 1 bródka :)

Spróbuj na początek  mniej zainwestować np. w ABU C3,C4 a potem choroba może się rozszerzyć/CC,Ryoga itp/ :D

A propo terkotki to właśnie dzisiaj dostałem w prezencie ABU 6501 C3 z dawnych lat/terkotka miła dla ucha :P /będzie do trola

na morskie trotylle ;) .

Gratulacje Pawełku, jestem pewien, że godnie reprezentowałeś rodzinę castingowców :)

(podeślij mi fotę 6501..czy ładniejsza od mojego 6501UC? ;) )



#14 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 02 marzec 2015 - 17:41

Gratulacje Pawełku, jestem pewien, że godnie reprezentowałeś rodzinę castingowców :)

(podeślij mi fotę 6501..czy ładniejsza od mojego 6501UC? ;) )

Stary wypust/nówka aż smar wyparował :D /pw ;)



#15 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 02 marzec 2015 - 21:34

Dzięki za podpowiedzi,
Andrzej dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i namówiłeś mnie ;) właśnie kupiłem ten model,przesyłka powinna dojść do mnie do dwóch tygodni,jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Jak nie przypasuje chętnie odkupię:), pzdr

#16 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 03 marzec 2015 - 00:01

Andrzej jak wstawi zdjęcia, od razu lepiej się kupuje;-) Super foty.



#17 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 03 marzec 2015 - 10:06

Ta cała galeria to jest nr1!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych