Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Suzuki

blank suzuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
788 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 styczeń 2018 - 16:13

A to ktos nie pisal kiedys ze nie ma gwarancji bezposredniej Suzuki na blanki sprzedawane w PL (czy tam w Europie)?

Ze gwaracje obsluguje BRC w swoim zakresie.

 

 

Cos takiego pamietam gdzies przeczytanego na forum.



#462 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:40

Gwarancja była już poruszana w tym wątku kilkanaście stron wcześniej.
  • Del Toro lubi to

#463 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 styczeń 2018 - 18:03

Teoretycznie tak, ale ponoć Suzuki robi i wypuszcza tak świetne blanki, że jeśli się złamie to tylko z winy użytkownika. Słyszałem o 3 wypadkach, 1 przez głupotę, 2 sztuki trzasnęły w czasie wędkowania. 1 reklamacja uwzględniona.Ogólnie słabo.

Dla porównania: miałem takie dziwne plamki na swoim matagii, wysłałem fotkę do BRC i po tygodniu dostałem wiadomość że producent stwierdził,że wszystko jest OK ale jak chce to mogę mieć nowy element, z zapytaniem czy mi go wysłać. Więc tu chyba podejście do klienta jest lepsze.

To co napisałem wyżej to jest właśnie informacja z BRC. Więc kolego nie wiem gdzie te Suzuki były reklamowane skoro Robert z BRC twierdzi ,że nie miał reklamacji na Suzuki.

Tym bardziej nie rozumiem Twojego pytania "Wiecie jak wygląda sprawa gwarancji na blanki suzuki? Ktoś już reklamował? " Skoro twierdzisz ,że znasz przypadki reklamacji Suzuki.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 26 styczeń 2018 - 18:07


#464 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 styczeń 2018 - 18:16

Właśnie były reklamowane i cienko to wyglądało. To, że Robert twietdzi że nie bylo zadnej reklamacj nie znaczy że nikt nie reklamowal. Bo widzę terax ze mija się z prawdą. Niedawno jeszcze miał multikonta i sam sobie chwalił blanki ktore mial w ofercie.

Użytkownik Andru77 edytował ten post 26 styczeń 2018 - 18:17

  • xeniowy lubi to

#465 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 26 styczeń 2018 - 21:00

Właśnie były reklamowane i cienko to wyglądało. To, że Robert twietdzi że nie bylo zadnej reklamacj nie znaczy że nikt nie reklamowal. Bo widzę terax ze mija się z prawdą. Niedawno jeszcze miał multikonta i sam sobie chwalił blanki ktore mial w ofercie.

Jeszcze nie złamałeś i już się martwisz,jako użytkownik obecnie dwóch a miałem w sumie cztery zapewniam że jak będziesz używał wędki zgodnie z przeznaczeniem i opisem cw to nic się nie wydarzy. Te blanki znoszą naprawdę wiele nawet dość znaczne przeciążenie,zbudujesz jeden i zechcesz mieć drugi one są jakieś hipnotyczne.

#466 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 26 styczeń 2018 - 22:27

Akurat jeszcze nie mam. Kilka widziałem, używałem nad wodą, jakoś mnie nie zahipnozowaly, choć blanki ciekawe.

#467 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 29 styczeń 2018 - 09:57

Hej 

 

To  tak  jak  z  miłością   od  pierwszego spojrzenia  :D  skoro  jak  piszesz  testowałeś  kilka  sztuka  nad  wodą   ( szczęściarz  )  i nic  w  nich  Ciebie  nie  chwyciło  ,    to   nic  z  tej " miłości " nie  będzie  .....

 

mnie  osobiście   na  tyle   zaciekawiły  ,   że   po  pierwszym  kiju  zrobiłem  drugi   i  przymierzam  się    do  trzeciego  .....myślę   że  w   zakresie  6-12  lb    i   20/25 lb  naprawdę   można  wybrać   coś ciekawego

 

pstrąg/ szczupak  na  lekko     i  szczupak  na  ciężej  ....


  • Paweł J i pawello lubią to

#468 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:14

Jeszcze nie złamałeś i już się martwisz,jako użytkownik obecnie dwóch a miałem w sumie cztery zapewniam że jak będziesz używał wędki zgodnie z przeznaczeniem i opisem cw to nic się nie wydarzy. Te blanki znoszą naprawdę wiele nawet dość znaczne przeciążenie,zbudujesz jeden i zechcesz mieć drugi one są jakieś hipnotyczne.


Ciekawią mnie te Blanki, ale po pierwsze przy konkurencyjnych konstrukcjach w tych pieniądzach masz gwarancje , prawdziwą gwarancje , jak złamiesz ze swojej winy to za niewielka opłata dostajesz nowy blank tak jest w st.c , talon , Phenix. No i drugie sprawa kupowanie czego kolwiek i liczenie na prawdomówność w brc to jaka abstrakcja :D będziesz czekać pol roku a potem dowiesz się ze Blanki zostały uszkodzone ;) szkoda zdrowia lepiej i taniej zamówić z Niemiec. Albo ściągnąć samemu.

#469 ONLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:18

Maciek, to tak jak u mnie. Trochę przez przypadek stałem się posiadaczem RXF-8LB-762, a już myślę o kolejnych i jedynie wysoka cena blanku w mocniejszych modelach studzi mój zapał ale pewnie niedługo :)



#470 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:31

Ciekawią mnie te Blanki, ale po pierwsze przy konkurencyjnych konstrukcjach w tych pieniądzach masz gwarancje , prawdziwą gwarancje , jak złamiesz ze swojej winy to za niewielka opłata dostajesz nowy blank tak jest w st.c , talon , Phenix. No i drugie sprawa kupowanie czego kolwiek i liczenie na prawdomówność w brc to jaka abstrakcja :D będziesz czekać pol roku a potem dowiesz się ze Blanki zostały uszkodzone ;) szkoda zdrowia lepiej i taniej zamówić z Niemiec. Albo ściągnąć samemu.

Nic nie jest wieczne ,ja nie jestem specjalnym dbaluchem sprzętowym ale jak używasz wędki zgodnie z przeznaczeniem to co może się stać? Są większe i bardziej uznane firmy które mają w doopie roszczenia gwarancyjne . Tak jak napisałeś zawsze można zamówić z niemcowni.

#471 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:42

No  tak

 

 

ale  gdyby   były  jakiś  problemy  z  reklamacjami  na  te  blanki  czy  problem  z  ich  realizacją   już  by  w  tym  wątku  ktoś   pisał  .....  mogłem  zakupić  w  Niemczech , ale  doczekałem   na  obniżkę   cen  i  zakupiłem

 

 

w  BRC  i  dzięki  sprzedającemu  miałem  okazję  zapoznać   się  z  kilkoma  blankami  suzuki / matagi  ...i  wybrać  bardziej  świadomie  ...

 

Pawello  też  mam ten  kij  u mnie  szczupak  na  lekko  4-6 gramów  plus  3" pulse  shad / kopyto  ....



#472 ONLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:31

Ciekawią mnie te Blanki, ale po pierwsze przy konkurencyjnych konstrukcjach w tych pieniądzach masz gwarancje , prawdziwą gwarancje , jak złamiesz ze swojej winy to za niewielka opłata dostajesz nowy blank tak jest w st.c , talon , Phenix. No i drugie sprawa kupowanie czego kolwiek i liczenie na prawdomówność w brc to jaka abstrakcja :D będziesz czekać pol roku a potem dowiesz się ze Blanki zostały uszkodzone ;) szkoda zdrowia lepiej i taniej zamówić z Niemiec. Albo ściągnąć samemu.

 

Ja mam inne doświadczenia jeśli chodzi o reklamacje w BRC i nie mogę narzekać.



#473 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 05 luty 2018 - 14:38

Powoli (bardzo powoli - budżet) przymierzam się do kija pod głębsze okonie na gumy ~3", z główkami 4-max 8g, woblery twichowane i poppery 5-7 cm i do pstrągowania na jigi, gumy i wobki - max 7 cm minnow. O ile już się orientuję, blank Suzuki RXF-6LB-702 jest na tyle uniwersalny, że powinien mi do tego wszystkiego wystarczyć. Chyba, że napalam się na jakiś mit superwypasionego blanku Suzuki i albo nie ma tak uniwersalnej wędki, albo załatwię sprawę np. Blaasem SLF706 nano, który też rozważam ;)

 

Proszę o opinie użytkowników wyżej wymienionej Suzuki, a dodatkowo, jeśli ktoś dysponuje, proszę o zdjęcia ugięcia, gdyż ani w tym wątku, ani w bazie ugięć takich zdjęć nie ma (na początku tego wątku kiedyś ktoś wrzucał zdjęcia którejś 6LB, ale je wsiąkło). Z góry dzięki!



#474 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 05 luty 2018 - 14:59

W katalogu matagi są ugięcia blankow pod różnym obciążeniem z tym że niewielkim(obciazeniem). Fajna sprawa. Może i gdzieś jest coś podobnego z suzuki?

Użytkownik Andru77 edytował ten post 05 luty 2018 - 15:00


#475 ONLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 05 luty 2018 - 15:15

tak się gnie RXF-4LB-601-PRO


  • Adrian Tałocha i guma lubią to

#476 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 05 luty 2018 - 18:36

Powyższy film widziałem - ciekaw jestem jak z różnicami i czy 6lb ma (przy długości 7') mocy w dolniku, żeby w razie szczęśliwego splotu wydarzeń zatrzymać kabana w pomorskiej rzece. No i czy da radę z wymienionymi przeze mnie powyżej przynętami? Czekam na opnie zaznajomionych z tym kijem :)



#477 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 05 luty 2018 - 19:17

Cofnij się do pierwszych stron wątku bo był już ten model opisywany.

#478 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 luty 2018 - 19:41

W katalogu matagi są ugięcia blankow pod różnym obciążeniem z tym że niewielkim(obciazeniem). Fajna sprawa. Może i gdzieś jest coś podobnego z suzuki?


http://www.turizao.c...uki_blanks.html
  • Andru77 lubi to

#479 OFFLINE   lefrajt

lefrajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur

Napisano 05 luty 2018 - 19:42

Czytałem cały wątek i tak jak pod okonie na gumy z główkami do 7-8g wychodzi, że spoko, tak nie wiem jak z wobami i popperami się zachowa (akurat w kwestii twitchingu i popperów jestem świeżakiem - nie do końca wiem jaka wędka do tych metod/przynęt pasuje najlepiej). Nadal jednak mam wątpliwość, bo zdania są podzielone co do pstrągów. Wiem że ciężko pogodzić jiga na 3 gramowej główce i 7 cm wobler, a do tego zatrzymać w razie czego rybę 60cm, a wiem, że nawet większe się zdarzają w mojej okolicy, chociaż większość łowionych będzie miała około 40 cm. Zdjęcia ugięcia chętnie bym zobaczył mimo wszystko :) Blank kosztuje, jak dla mnie, mnóstwo pieniędzy, do tego wstyd byłoby go zbroić biedniej niż w Torzity, więc chcę sobie zdanie wyrobić jak najlepiej. 



#480 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 05 luty 2018 - 20:18

blanki sprawdzają się świetnie pod woblera, u mnie wystarczy 4lb ale nie próbowałem zatrzymać nic większego niz 50cm... ja lubię delikatny blank i mocną żyłkę (ta 4lb wytrzyma ekstremalnie siłowy hol na dobrej 0,20)... ewentualnie wez pod uwagę 8lb - to też jeszcze nie będzie kołek... mam 12lb, ale jeszcze jako blank i mam wrażenie, że byłby niezły na większe pstrągi...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 05 luty 2018 - 20:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BLANKI, blank, suzuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych