Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki Voldemorta

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
465 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 09:04

Apetyt rośnie w miarę jedzenia ......

człowiek zaczyna wybrzydzać, może by tak wszystkie wędki mieć na łódce tej samej długości :whistling: .

Znając już Poppinga P904-2 (który okazał się wędką podstawową na łajbie) przyszła kolej na jego krótszego braciszka  P844-2 MHX

 

Załączony plik  B (1)-001.jpg   18,95 KB   45 Ilość pobrańZałączony plik  B-001.JPG   27,73 KB   44 Ilość pobrań                uchwyt IPS16 + przelotki Fuji ramka V

Załączony plik  C.JPG   78,46 KB   45 Ilość pobrańZałączony plik  C (1).JPG   92,71 KB   45 Ilość pobrań             uchwyt DNPS16 + przelotki Fuji ramka Y

Załączony plik  D.JPG   53,87 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  D (1).JPG   32,69 KB   42 Ilość pobrań             uchwyt DPS17 + przelotki Fuji ramka V

Załączony plik  AAA.JPG   76,53 KB   39 Ilość pobrań                     a tutaj już klasyczna pełna rękojeść + DPS17 + przelotki Fuji ramka Y

 

Tym blankiem lubię łowić gdy głównym celem jest sandacz, ale spodziewam się również okoni. Główki w zakresie 7-25g + gumiaczek (w moim przypadku do 2,5")

Bądź gdy głównym celem są okonie żerujące głęboko poniżej 8m i trzeba założyć główkę minimum 10g + niewielkiego gumisia.

 

Mam wrażenie, że ten blank jest ciut delikatniejszy od dłuższego brata P904-2, którego z kolei używam, gdy się spodziewam poza sandaczem przyłowu w postaci szczupaka.

Osobiście  łowię na P844-2 uzbrojoną w uchwyt IPS16 + Fuji Alconity od 25 do 5,5. :)

 

Ciąg dalszy wkrótce :)


  • Dingo i biker1 lubią to

#22 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 05 marzec 2015 - 11:25

Do wędkowania podchodzę sentymentalnie (przez pryzmat dziecięcych lat spędzonych z wędką nad wodą), czyli jestem również tradycjonalistą, dlatego BAAARDZO podoba mi się ta ostatnia wędeczka klasycznie wykonana (pełna rękojeść)... C-U-D-O! ;)



#23 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 12:06

To może na chwilę zostawimy "króciaki" w spokoju, wszak mieszkam w Krakowie, a płynie tu czysta (taki żarcik) i rybna rzeka Wisła.

Uwielbiam łowić jazie, klenie z częstym przyłowem bolenia, sporadycznie sandacza.

Używam do tego wędki również na blanku MHX - ST1142   290cm 5-14g. Gotowa wędka jest bardzo lekka ~ 130 gram. można łowić bez zmęczenia cały dzień   :) Dla mnie to taki rzeczny lekki uniwersał, można z jedną wędką jechać na ryby i całą wymienioną wyżej czwórkę obsłużyć woblerami w zakresie 2g - 10/12g . Rzuca ona bardzo ładnie małymi smużakami, a w razie potrzeby lekki boleniowy wobler posyła na drugą stronę Wisły. Nie ma problemu z zacięciem, czy wyholowaniem np. 70cm rapki.

 

Załączony plik  A-004.JPG   25,13 KB   37 Ilość pobrańZałączony plik  A (1)-004.JPG   27,2 KB   37 Ilość pobrań              uchwyt IPS16 + przelotki Fuji ramka Y

Załączony plik  B-005.jpg   30,74 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  B (1)-005.jpg   35,69 KB   52 Ilość pobrań                            uchwyt DPS17 + przelotki PacBay Minima4

Załączony plik  K.JPG   50,61 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  K (1).JPG   60,97 KB   32 Ilość pobrań   uchwyt DPS17 + przelotki Fuji ramka Y

 

 

Osobiście używam wędki z uchwytem IPS16 z kpl. przelotek Fuji Alconite Y (w 99% używam cienkiej plecionki do łowienia tą wędką)

Wkrótce będę składał dla siebie nową wędkę na tym blanku, ale z przeszczepionym uchwytem z wędek Dragona serii Guide Select - również bardzo lubię takie rękojeści (nie omieszkam się pochwalić gotową wędką :) )

 

 

Cd. nastąpi wkrótce.

 

 


  • kogut, Norbert 78 i piotrmr lubią to

#24 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 marzec 2015 - 16:25

 

 

attachicon.gifB-005.jpgattachicon.gifB (1)-005.jpg                            uchwyt DPS17 + przelotki PacBay Minima4

 

 

 

To chyba moja :) ?


Użytkownik tebe edytował ten post 05 marzec 2015 - 16:26


#25 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 16:50

To chyba moja :) ?

:whistling:  A czy ja Pana w ogóle znam :doh:

Tak Tomaszu ta jest akurat Twoja - połowiłeś już coś na nią?

 

Jest tutaj już kilka (bądź będzie) wędek naszych Kolegów z forum, a także moich prywatnych  i moich osobistych znajomych.

Niestety są tylko niektóre złożone przeze mnie w ostatnich  2 latach, bo w zeszłym roku padł mi komp. i wielu zdjęć już nie odzyskałem :(



#26 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 17:06

W zasadzie swoją przygodę z rodbuildingiem zakończył bym już po pierwszych wędkach P904-2MHX, MB843-2MHX, S842-2MHX, P844-2MHX  i ST1142MHX, bo miałem już to co mieć chciałem, ale ........ ta "zabawa"  jednak wciąga. Odezwali się Koledzy którzy też by chcieli mieć takie wędki, no i cóż .....miałem się podołać  :)

Była to jednak dosyć droga zabawa, elementy kupowałem w Warszawie (całe szczęście miałem tam gdzie przenocować), ale koszty z zakupem i podróżą były dramatyczne dla portfela. Całe szczęście - mamy to forum i .... objawiła się pracownia BRC.  Sklep jak na moje potrzeby zaopatrzony pierwsza klasa, a Pan Robert zawsze chętnie służy pomocą i koszty przesyłki w porównaniu z Warszawą  :) :) :) Sklep BRC ma jeszcze tą zaletę, że jak czegoś nie posiadają w ofercie, to po sygnale, że coś takiego by się potrzebowało, potrafi to zorganizować.

Tak więc po namowach kumpli, łatwym dostępie do komponentów, wolnym czasie w zimowe wieczory zabrałem się za budowę kolejnych wędek - część już z nich przedstawiłem, czas na następne...



#27 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 17:36

Jednak by ogarnąć krakowską Wisłę ST1142, to było jednak trochę mało.

By się dobrać celowo do Boleni, czy Sandaczy potrzebna mi była mocniejsza wędka. Pierwszym kijem do tego celu był złożony St.Croix 5SC90MHF-2,

ale ..... po pierwszej wywrotce na kamieniach szybko zapadła decyzja, zmieniam kij na ciut delikatniejszy i raczej z innej półki cenowej, bo złamanie takiej wędki =  100% siwych włosów na głowie. Zdjęć tej wędki już nie mam, ale wstawiam zdjęcia lżejszego St.Croixa 5SC90MLF-2

 

Załączony plik  S5000110.JPG   107,22 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  S5000133.JPG   59,26 KB   28 Ilość pobrań uchwyt IPS16 + przelotki Fuji ramka Y

 

Po namyśle padło na ST1083F MHX 5-18g  275cm długości (ach ta gwarancja MHX  robi swoje  :)  )

 

Załączony plik  B-004.JPG   32,82 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  B (1)-004.JPG   51,91 KB   26 Ilość pobrań     uchwyt DPS17 + przelotki Fuji ramka Y

Załączony plik  A-003.JPG   87,9 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  A (1)-003.JPG   32,97 KB   26 Ilość pobrań     uchwyt DPS18 + przelotki Fuji ramka Y

 

I przy tej wędce już pozostałem :)  Miota wszystkie przynęty boleniowe, a na sandacza ma wystarczająco mocy do zacięcia z dużej odległości.

 

Na dolnej fotce jest rękojeść zbudowana z korka aglomerowanego, miałem co do niego mieszane uczucia, ale Kolega  łowiący na tą wędkę nie zgłasza żadnych zastrzeżeń co do trwałości - więc można się do tego korka przekonać :)

 

 

Cdn

 



#28 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 17:46

Do wędkowania podchodzę sentymentalnie (przez pryzmat dziecięcych lat spędzonych z wędką nad wodą), czyli jestem również tradycjonalistą, dlatego BAAARDZO podoba mi się ta ostatnia wędeczka klasycznie wykonana (pełna rękojeść)... C-U-D-O! ;)

:)

Wstyd się przyznać ale,

akurat zbudowanie takiej rękojeści było łatwizną, nic nie trzeba było kleić, czy toczyć  - Sklep BRC załatwił całą robotę za mnie :blush: - wystarczyło tylko rozwiercić korek i nakleić go na blank.

 

:bighair: Jakie te ludziska nieżyczliwe - doceniają łatwiznę, a nie zauważają ciężkiej pracy :excl:

 

Kolego Dokuś wiesz, że żartuję :) :) :)


  • Dokuś lubi to

#29 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 marzec 2015 - 19:41

:whistling:  A czy ja Pana w ogóle znam :doh:

Tak Tomaszu ta jest akurat Twoja - połowiłeś już coś na nią?

 

Jest tutaj już kilka (bądź będzie) wędek naszych Kolegów z forum, a także moich prywatnych  i moich osobistych znajomych.

Niestety są tylko niektóre złożone przeze mnie w ostatnich  2 latach, bo w zeszłym roku padł mi komp. i wielu zdjęć już nie odzyskałem :(

Jacku, a połowiłem już trochę na nią. Woblerem 2 cm miota na taką odległość że szczena opada i to bez większego wysiłku. Na razie połowiłem okoni i jakieś przyłowy w postaci szczupaków, rybkę trzyma pięknie, ładnie się ugina, naprawdę jestem z tej wędki baaardzo zadowolony. No i pięknie i estetycznie wykonana :).

 

Dzięki Jacku za zbudowanie i rady ;)

 

Pozdrawiam !



#30 OFFLINE   piotrmr

piotrmr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 05 marzec 2015 - 21:04

Jacku Gratuluję wątku!! :clappinghands:  Długo na to czekałem!!!! :whistling:



#31 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 06 marzec 2015 - 08:33

Cześć Piotrze,

a Ty łowisz na "moją" wędkę, czy dalej służy ona jako ozdoba?  :D

Niestety Twojej wędki zdjęć nie umieściłem - bo ich nie mam, awaria komputera pochłonęła wiele zdjęć :(



#32 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 07 marzec 2015 - 09:35

By się dostać do najdalej stojących kleni i jazi zbudowałem wędkę 320cm 4-8lb 3-14gram ST1262 MHX

Fakt lekkie przynęty posyła na największe odległości :) , smużaki można precyzyjnie poprowadzić bardo daleko od siebie, piękna praca pod rybą, praktycznie brak spadów.

 

Załączony plik  S5000527.JPG   29,46 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  S5000566.JPG   28,29 KB   30 Ilość pobrań

 

W tym akurat przypadku zastosowałem uchwyt Fuji SKM 17 + przelotki PacBay minima4 + Top Fuji SiC

 

Dla mnie ta wędka miała jedną wadę - długość transportowa (podziwiam łowiących na jednoczęściowe króciaki - sam transport takich wędek zapewnia tyle emocji co łowienie na nie :)  )

 

Ale  zanim do tego doszedłem, musiałem to na własnej skórze doświadczyć ....

 

 



#33 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 07 marzec 2015 - 10:18

Przez moment zapomniałem oddychać!... ...Ale właśnie - ten nieszczęsny transport - z jednoczęściowymi - ambaras, ale z dwuczęściowymi w tej długości - też nie jest lekko.... Poza tym - piękna wędeczka, świetnie dobrane komponenty i piękne wykonanie! :)



#34 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 07 marzec 2015 - 11:02

Przez moment zapomniałem oddychać!... ...Ale właśnie - ten nieszczęsny transport - z jednoczęściowymi - ambaras, ale z dwuczęściowymi w tej długości - też nie jest lekko.... Poza tym - piękna wędeczka, świetnie dobrane komponenty i piękne wykonanie! :)

Konstruktywne słowa krytyki - czyli pochwały są jakże mile widziane  :)  :)  :)

Dla mnie wszystko co się nie zmieści do bagażnika auta, jest niezbyt poręczne.

Czasami auto z częścią sprzętu zostawia się gdzieś na odludziu i ..... po co kusić złodzieja.


  • Dokuś lubi to

#35 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 09 marzec 2015 - 10:18

Z kolei na mniejsze rzeczki pod pstrąga, klenia, czy sandacza i szczupaka na lekko złożyłem wędkę na blanku ST1023F MHX

260cm długości  7-18 gram. Wędka bardzo szybka, cięta z czułą szczytówką do woblerów 4-8cm, błystek 2,3 czy do jigowania z główkami 4 - 15 gram.

 

Załączony plik  A-002.JPG   87,49 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  A (1)-002.JPG   92,35 KB   26 Ilość pobrań  uchwyt DPS17 + przelotki Fuji KR-H + FST na szczycie

Załączony plik  B-003.jpg   22,7 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  AAAA.jpg   46,52 KB   25 Ilość pobrań           uchwyt DPS17 + przelotki PacBay minima4 + ICFST na szczycie

 

Cdn


  • gulf lubi to

#36 OFFLINE   piotrmr

piotrmr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 09 marzec 2015 - 11:51

Cześć Piotrze,

a Ty łowisz na "moją" wędkę, czy dalej służy ona jako ozdoba?  :D

Niestety Twojej wędki zdjęć nie umieściłem - bo ich nie mam, awaria komputera pochłonęła wiele zdjęć :(

Jacku na wędkę już łowię i jestem MEGA zadowolony!!! :D  ma ona u mnie dożywocie!!!! to jest to czego szukałem od dłuższego czasu! już myślę nad kolejną konstrukcją :rolleyes: oczywiście twojego wykonania!!!!!! :P



#37 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 10 marzec 2015 - 07:43

"Ale  zanim do tego doszedłem, musiałem to na własnej skórze doświadczyć ...."

 

Powstał więc pomysł zbudowania wędki jednoczęściowej, chciałem wędkę troszkę delikatniejszą od MB843 MHX, z bardziej pracującą szczytówką  Wybór padł na SB812 Blend MHX  205cm 10-18gram.

Wyszła wędka bardzo "elektryczna" i cięta, pięknie pokazująca opad przynęty od ~ 12 gramowej główki.

 

Załączony plik  S5000501.JPG   36,43 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  S5000505.JPG   27,09 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  A (2).JPG   24,67 KB   27 Ilość pobrań

Ta akurat wędka była zbudowana na Alconitach Fuji ramka Y od30 do 6 + Top FST6 i bardzo wygodny uchwyt DNPS18 Gunsmoke

 

Miała jednak jedną wadę, tak jak pisałem wcześniej - transport nad wodę, to było prawdziwe wyzwanie :)

 

 

Cdn



#38 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 11 marzec 2015 - 01:03

"Ale  zanim do tego doszedłem, musiałem to na własnej skórze doświadczyć ...."

 

Powstał więc pomysł zbudowania wędki jednoczęściowej, chciałem wędkę troszkę delikatniejszą od MB843 MHX, z bardziej pracującą szczytówką  Wybór padł na SB812 Blend MHX  205cm 10-18gram.

Wyszła wędka bardzo "elektryczna" i cięta, pięknie pokazująca opad przynęty od ~ 12 gramowej główki.

 

attachicon.gifS5000501.JPGattachicon.gifS5000505.JPGattachicon.gifA (2).JPG

Ta akurat wędka była zbudowana na Alconitach Fuji ramka Y od30 do 6 + Top FST6 i bardzo wygodny uchwyt DNPS18 Gunsmoke

 

Miała jednak jedną wadę, tak jak pisałem wcześniej - transport nad wodę, to było prawdziwe wyzwanie :)

 

 

Cdn

Jednoczęściówka... Dla mnie wyzwaniem jest zdecydować się na nią! Niby wszystko jest na TAK, ale jak pomyślę właśnie o tym nieszczęsnym transporcie... ...Ano, chyba jeszcze wszystko przede mną!... ;)



#39 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 marzec 2015 - 08:18

Jednoczęściówka... Dla mnie wyzwaniem jest zdecydować się na nią! Niby wszystko jest na TAK, ale jak pomyślę właśnie o tym nieszczęsnym transporcie... ...Ano, chyba jeszcze wszystko przede mną!... ;)

 

Ale wie kolega jakie są emocje podczas pakowania się do auta i później wyjmowania z niego (oby całego) sprzętu  :)

Można to porównać do solidnego kopnięcia sandacza po 3 godzinach pustego łowienia :D i to czterokrotnie (załadunek/wyładunek pod domem i nad wodą). W zasadzie to można jechać z wędką na basen i tak będzie dzień pełen wrażeń  :lol: :lol: :lol:

Pomijając transport, naprawdę udany blank, łowiłem nim kilka razy (inną wędką na tym blanku) i był cały czas banan na twarzy.



#40 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 11 marzec 2015 - 12:11

Ale wie kolega jakie są emocje podczas pakowania się do auta i później wyjmowania z niego (oby całego) sprzętu  :)

Można to porównać do solidnego kopnięcia sandacza po 3 godzinach pustego łowienia :D i to czterokrotnie (załadunek/wyładunek pod domem i nad wodą). W zasadzie to można jechać z wędką na basen i tak będzie dzień pełen wrażeń  :lol: :lol: :lol:

Pomijając transport, naprawdę udany blank, łowiłem nim kilka razy (inną wędką na tym blanku) i był cały czas banan na twarzy.

;) Wiem, wiem! :) ...a zwłaszcza jak się jedzie autkiem z jednoczęściówkami i ...całą rodzinką! ;) Ja tak akurat mam, bo często jeżdżę na wieś do rodziców lub około 200km do krewnych i tam łączę odwiedziny z wypadami wędkarskimi. Samochód zapakowany pod sufit, pełna obsada i wszyscy się wiercą (zwłaszcza dzieciaki), bo długa podróż nuży... Z dwuczęściowymi wychodzi to zgrabniej i mniej stresująco... Przynajmniej dla mnie. :) Pozdrowionka!







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: AUTORSKI, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych