Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biebrza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 marzec 2015 - 16:18

"

Strzały na rybach

Kłusownicy nielegalnie łowiący ryby na Biebrzy zaatakowali usiłujący zatrzymać ich patrol. Jeden z nich wiosłem uderzył strażnika Państwowej Straży Rybackiej, drugi machając ościeniem (przedmiotem przypominającym widły) straszył policjanta. Dopiero oddane przez niego dwa strzały ostrzegawczy w powietrze sprawiły, że kłusownicy rzucili się do ucieczki. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że wszystko to rozgrywało się po ciemku w samym środku nocy."

"Jak relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, zdarzenie miało miejsce nocą z czwartku na piątek. Patrol złożony z policjantów i strażnika Państwowej Straży Rybackiej sprawdzał brzegi Biebrzy. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli na rzecze łódkę z której ryby w sieci łowiło trzech mężczyzn. Gdy łódka dobiła do brzegu mundurowi ruszyli by zatrzymać kłusowników. Wówczas doszło do incydentu. Jeden z kłusowników drewnianym wiosłem uderzył w strażnika PSR, a drugi wymachując ościeniem groził policjantowi. W obliczu zagrożenie ten – jak przekazuje Szlesińska - wyjął pistolet i dodał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. To powstrzymało ataki kłusowników, którzy dopiero wówczas rzucili się do ucieczki. Jeden z nich wskoczył do rzeki prawdopodobnie chcą przepłynąć na drugi brzeg. Nie udało mu się. W wodzie dopadł go policjant. Okazało się, że był to 33-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Już za dnia w piątek policjanci ustalili i zatrzymali dwóch jego kolegów z nocnego połowu. Byli nimi 27-letni mieszkaniec gminy Wizna i 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Cała trójka usłyszała zarzut nielegalnego połowu ryb – w łódce znaleziono sieć typu drygawica, oraz złowione przez kłusowników ryby: szczupaki,  płocie, bolenie, karasie i liny. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzny usłyszało także zarzuty czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy. Za to przestępstwo kara jest o wiele wyższa niż za nielegalny połów ryb. 33-latkowi z gminy Jedwabne i 27-latkowi z gminy Wizna grozi od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności."

 

Nie ukrywam, że cieszę się z takiej akcji.Brawo dla patrolu.



#2 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 marzec 2015 - 23:49

"

Strzały na rybach

Kłusownicy nielegalnie łowiący ryby na Biebrzy zaatakowali usiłujący zatrzymać ich patrol. Jeden z nich wiosłem uderzył strażnika Państwowej Straży Rybackiej, drugi machając ościeniem (przedmiotem przypominającym widły) straszył policjanta. Dopiero oddane przez niego dwa strzały ostrzegawczy w powietrze sprawiły, że kłusownicy rzucili się do ucieczki. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że wszystko to rozgrywało się po ciemku w samym środku nocy."

"Jak relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, zdarzenie miało miejsce nocą z czwartku na piątek. Patrol złożony z policjantów i strażnika Państwowej Straży Rybackiej sprawdzał brzegi Biebrzy. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli na rzecze łódkę z której ryby w sieci łowiło trzech mężczyzn. Gdy łódka dobiła do brzegu mundurowi ruszyli by zatrzymać kłusowników. Wówczas doszło do incydentu. Jeden z kłusowników drewnianym wiosłem uderzył w strażnika PSR, a drugi wymachując ościeniem groził policjantowi. W obliczu zagrożenie ten – jak przekazuje Szlesińska - wyjął pistolet i dodał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. To powstrzymało ataki kłusowników, którzy dopiero wówczas rzucili się do ucieczki. Jeden z nich wskoczył do rzeki prawdopodobnie chcą przepłynąć na drugi brzeg. Nie udało mu się. W wodzie dopadł go policjant. Okazało się, że był to 33-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Już za dnia w piątek policjanci ustalili i zatrzymali dwóch jego kolegów z nocnego połowu. Byli nimi 27-letni mieszkaniec gminy Wizna i 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Cała trójka usłyszała zarzut nielegalnego połowu ryb – w łódce znaleziono sieć typu drygawica, oraz złowione przez kłusowników ryby: szczupaki,  płocie, bolenie, karasie i liny. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzny usłyszało także zarzuty czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy. Za to przestępstwo kara jest o wiele wyższa niż za nielegalny połów ryb. 33-latkowi z gminy Jedwabne i 27-latkowi z gminy Wizna grozi od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności."

 

Nie ukrywam, że cieszę się z takiej akcji.Brawo dla patrolu.

No i wszystko na ten temat!... Ja bardzo lubię westerny - wtedy rozwiązywało się problemy szybko, od ręki, bez ceregieli... Z drugiej strony poddaję refleksji ile jest warte życie i jaką my - ludzie mamy hierarchię wartości skoro dla kilku rybek (szczupaki, płocie, bolenie...) jeden taki jest gotów zabić drugiego człowieka...


  • Franc lubi to

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2015 - 23:59

No i wszystko na ten temat!... Ja bardzo lubię westerny - wtedy rozwiązywało się problemy szybko, od ręki, bez ceregieli... Z drugiej strony poddaję refleksji ile jest warte życie i jaką my - ludzie mamy hierarchię wartości skoro dla kilku rybek (szczupaki, płocie, bolenie...) jeden taki jest gotów zabić drugiego człowieka...

Nie dla paru płotek. Dla uniknięcia kary. Mysleli że umkną pewnie. Poza tym na 90% napici byli a to powoduje mocniejsze reakcje.



#4 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 05 marzec 2015 - 00:23

No i wszystko na ten temat!... Ja bardzo lubię westerny - wtedy rozwiązywało się problemy szybko, od ręki, bez ceregieli... Z drugiej strony poddaję refleksji ile jest warte życie i jaką my - ludzie mamy hierarchię wartości skoro dla kilku rybek (szczupaki, płocie, bolenie...) jeden taki jest gotów zabić drugiego człowieka...

 

 

Nie dla paru płotek. Dla uniknięcia kary. Mysleli że umkną pewnie. Poza tym na 90% napici byli a to powoduje mocniejsze reakcje.

Na Warcie złapano w ubiegłym roku kłusownika, który sprzedał za ponad 10 000zł ryb, które mu udowodniono (a sprzedawał za pół ceny!) i wiecie jaką karę dostał po roku procesu? 800zł grzywny (!!!) - za niską szkodliwość społeczną... I co Wy na to?



#5 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 05 marzec 2015 - 00:33

Zrobić sprawę cywilną o wyrządzone straty itd.



#6 ONLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 06 marzec 2015 - 09:16

 800zł grzywny (!!!) - za niską szkodliwość społeczną... I co Wy na to?

ja akurat nic , z moich wyliczeń wynika że jeszcze nogą go złapać 12 razy , zostaną mu wtedy jeszcze 4 stówki .

​Dobrze rozwiązałem zadnie  :ph34r: 

oczywiście żart , na pewno  mu nie zostaną a papieroski i wódeczka  :) 

Bezczelność i arogancja bydlaków nie zna granic .

Ile jeszcze potrzeba edukacji ................?


  • Dokuś lubi to

#7 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 06 marzec 2015 - 09:50

Moim zdaniem powinni takim gościom do......lić tak, żeby wielu innych im podobnych miało stracha i przekazali jeszcze innym.

Wiem,że kłusoli się nie wytępi, ale każda akcja to moim zdaniem jakieś ograniczenie dla innych.

Tępić i jeszcze raz tępić kłusoli!!!



#8 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 06 marzec 2015 - 14:19

Biebrza, Wizna... ostatnie w Polsce, naturalne siedlisko batalionów i wielu innych gatunków ptaków, przepiękne krajobrazy, filmy i zdjęcia Puchalskiego... a z drugiej strony napici tubylcy, gotowi zabić człowieka dla uniknięcia kilkuset-złotowej grzywny... ech. Ja bym oddał pięć strzałów i dopiero czwarty i piąty byłyby ostrzegawczymi.

 

Wybaczcie Koledzy, tak tylko... poniosło mnie...


Użytkownik Fiskare edytował ten post 06 marzec 2015 - 14:20

  • NARA lubi to

#9 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 06 marzec 2015 - 20:13

Biebrza, Wizna... ostatnie w Polsce, naturalne siedlisko batalionów i wielu innych gatunków ptaków, przepiękne krajobrazy, filmy i zdjęcia Puchalskiego... a z drugiej strony napici tubylcy, gotowi zabić człowieka dla uniknięcia kilkuset-złotowej grzywny... ech. Ja bym oddał pięć strzałów i dopiero czwarty i piąty byłyby ostrzegawczymi.

 

Wybaczcie Koledzy, tak tylko... poniosło mnie...

Czyli tak jak ja - lubisz westerny.


  • Fiskare lubi to

#10 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 06 marzec 2015 - 21:49

Lubię, ale tylko klasyki  :)


  • Dokuś lubi to

#11 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 28 marzec 2015 - 15:12

Biebrza, Wizna... ostatnie w Polsce, naturalne siedlisko batalionów i wielu innych gatunków ptaków, przepiękne krajobrazy, filmy i zdjęcia Puchalskiego... a z drugiej strony napici tubylcy, gotowi zabić człowieka dla uniknięcia kilkuset-złotowej grzywny... ech. Ja bym oddał pięć strzałów i dopiero czwarty i piąty byłyby ostrzegawczymi.

 

Wybaczcie Koledzy, tak tylko... poniosło mnie...

 

 

 

 

Z tymi tubylcami to prawda, kiedyś wróciłem do auta i dwie opony przebite nożem. Trzeba uważać, a na wszelki wypadek gaz najlepiej mieć zawsze przy sobie. 



#12 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 marzec 2015 - 20:04

Ja gaz noszę od czasu jak mnie zaatakował byk na łące.Na psy też polecam.


  • Maciek_7 i NARA lubią to

#13 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 marzec 2015 - 07:59

Jak? :)  gaz na byka pomaga? :)  Uspokaja się :)


  • Werem lubi to

#14 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 30 marzec 2015 - 08:04

Jak? :)  gaz na byka pomaga? :)  Uspokaja się :)

Na pewno byk, po dawce gazu, zaczyna warować... ;)



#15 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 marzec 2015 - 08:07

Na, i dla byka :)  najlepsza jest krowa :)  byk ma zajęcie, a my możemy obłowić niedostępną miejscówkę :)



#16 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 04 kwiecień 2015 - 09:17

BPN ogłosił ten rok rokiem Suma, tak pytam z ciekawości złowił ktoś ostatnio albo widział złowionego?



#17 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 kwiecień 2015 - 11:14

BPN ogłosił ten rok rokiem Suma, tak pytam z ciekawości złowił ktoś ostatnio albo widział złowionego?

 

http://www.biebrza.o...okiem-suma.html

"(...)Od 2003 roku, Park sprzedając licencje na połów ryb, prosi wędkarzy o sporządzanie rzetelnych rejestrów połowów. Połowy sumów od tego roku odnotowywane są sporadycznie i tylko w niektórych latach. W 2013 roku odnotowano w Biebrzy złowienie 7 sumów (od Dolistowa po Rutkowskie) o wadze od 2 do 7 kg (średnio 4,4 kg).  Instytut Rybactwa Śródlądowego w sierpniu 2011 roku w Jegrzni i Biebrzy, przeprowadził odłowy doświadczalne – rezultat - odłowiono tylko jednego suma. (...)"



#18 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 kwiecień 2015 - 11:44

Z tego co wiem to Park niestety nie zarybia, nie ingeruje w środowisko, pozostawiając rozmnażanie ryb prawom natury. Lecz w takim przypadku jak została garstka gatunku warto byłoby wpuścić kilkaset sztuk i je dobrze przypilnować (choć oczywiście w te ostatnie słowo mało wierzę). Pewnie i tak po wpuszczeniu znaczny procent ryb skończyłby w sieci kłusowniczej czy z rosówką i hakiem w przełyku bo miejscowi nie patrzą na wymiary i okresy ochronne.

 

P.S. W 2013 widziałem jednego suma ok. 80-90cm złowionego z gruntu w miejscowości Rutkowskie. Może to ten jeden z siedmiu :-).



#19 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 kwiecień 2015 - 12:02

Na Biebrzy bywam często :)  okonie, szczupaki, klenie :) wdziałem, suma jeszcze nie :).

Wypatrzeć te 7 sztuk co tam pływa, jest bardzo trudno :)



#20 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 04 kwiecień 2015 - 13:35

Gdyby orzekajacy sędziowie mieli pojęcie jakie szkody kłusole wędkarscy wyrządzają to i wyroki były by inne. Natomiast jeżeli sprawa dotyczy kłusownictwa na zwierzętach to wyroki zapadają konkretnie a to tylko dlatego że większość sędziów jest myśliwym. Taka to sprawiedliwości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych