Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsza Wędka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rafal001

Rafal001

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 25 listopad 2009 - 19:47

Witam-Moja przygoda z spinningiem zaczęła się w tym roku-pierwszy sezon z spinningiem zaliczony-teraz chciał bym kupić nowy kij-na razie chciał bym kupić kij w cenie do 200zł -Chodzi mi o kij do połowu szczupaków i sandaczy (głownie nad jeziorem Solina,J.Rożnowskie,Turawa) mam już kilka wybranych :
http://www.bass-sklep.pl/p/pl/5258/wedka+robinson+diplomat+j ig+master+24020g.html

http://www.szczupak.pl/produkt,2151

http://www.szczupak.pl/produkt,88

http://www.szczupak.pl/produkt,1123

Chciał bym kij 2,4m z wyrzutem max 20g (Czy taki wyrzut jest odpowiedni) Pozdrawiam i proszę o odp

#2 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 25 listopad 2009 - 20:14

A na jakie przynęty zamierzasz łowić? jaka akcja wędziska ?

#3 OFFLINE   Rafal001

Rafal001

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 25 listopad 2009 - 21:19

Myślę o gumach Fishunter,jakieś małe obrotówki podczas zabawy z okoniami.Co do akcji chciał bym sie poradzić Was (eksertów) jaka akcja powinna byc przy polowie sandaczy i większych okoni?

#4 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 26 listopad 2009 - 12:33

Kilka lat juz spininguje i mialem juz wiele wedzisk i jestem pewien ze po paru miesiacach łowienia bedziesz wiedzial jakiej akcji i masy wyrzutu potrzebujesz.Mysle ze nie ma uniwersalnej zasady przy wyborze wedki.Kazdy lubi inaczej lowic i kazdy potrzebuje innej wedki.

#5 OFFLINE   Rafal001

Rafal001

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 26 listopad 2009 - 13:26

Jaką akcję wędziska możecie polecić dla początkującego-na wędce z jaką alcja lepiej czyc branie? pozdrawiam

#6 OFFLINE   dr44

dr44

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 14:18

A nie lepiej dozbierać i zamówić kij w pracowni ? żart <_<

W sumie nie bardzo trafiłeś jeśli chodzi o forum i pytania o kije z dolnej półki (przynajmniej mam takie odczucie po czytaniu tego forum)

Ja se swojej strony preferuję szybsze kije czyli akcja fast, lub x-fast.
Jeśli chodzi o kije w tym przedziale cenowym to może coś z dragona seria mystery na początek, a jak już połowisz to będziesz wiedział czego od wędki oczekujesz, albo coś z kongera. Ogólnie jest dużo wędek w tym przedziale cenowym. Najlepiej przejdź się do jakiegoś sklepu wędkarskiego weź kija do ręki, pomachaj i sprawdź czy ci pasuje.

Jeśli chodzi o mniejsze gumy na niewielkich główkach oraz mniejsze przynęty na okonia to polecam coś o cw nie wyższym niż 20 g.

#7 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 14:25

Ja szczerze polecam Kongera.
Maja bardzo duży wybór wędek w dobrych cenach np. Carbomaxx'y, Aviatory itd do 21 lub 18g. Sam jeszcze takimi czasami łowie na rzece.
Myśle, że póki co nie ma sie co wciągać w droższe kije.
Lepiej sobie dołozyc parę groszy na dobry młynek lub/i plecionkę aby sie nie frustrować;)

#8 OFFLINE   dr44

dr44

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 14:30

KoKoN co do młynka to się zgodzę, w razie w można go dać do następnej wędki, natomiast co do plecionki to szkoda przelotek w taniej wędce :D


#9 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 14:37

Wierz mi, ze Kongery daja rade z plecionkami.
I już nie pisze tutaj, ze maja przelotki SIC;) ale poprostu daja radę;)



#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 18:02

witaj na jerkbait.pl :D

Co do akcji chciał bym sie poradzić Was (eksertów) jaka akcja powinna byc przy polowie sandaczy i większych okoni?

ja kupilem juniorowi, na poczatek przygody z guma, wedke konger IRI skiper 245M ... nie jest to sprzetowe objawienie ale na poczatek wystarczy, kij jest calkiem poprawnie uzbrojony, lekki i mozna sie nim nauczyc lowic na gumy, prowadzac je na rozne sposoby ... pod mniejsza obrotowke tez sie nada ... natomiast przy woblerach mi nie pasuje, poniewaz akcja zblizona do ex-fast jest, wedlug mnie, nieodpowiednia, kiedy lowimy na woblery

ale zawsze najlepiej jest wziasc wedke do reki, w sklepie, przymocowac kolowrotek i organoleptycznie sprawdzic czy lezy :D


#11 OFFLINE   Rafal001

Rafal001

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 26 listopad 2009 - 20:11

Panowie a miał ktoś może do czynienia z któraś z tych wędek które wymieniłem?

#12 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 09:47

Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.
Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

Do kijków Shimano nie mam przekonania, dla mnie sa troszkę za miękkie.


#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 18:44

Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.
Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

jak mozna zlego slowa nie powiedziec o czyms co jest, z doswiadczenia, bardzo urazowe???
uwazam, ze polecanie, czegos, co nie jest dobre, to zla porada

#14 OFFLINE   Rafal001

Rafal001

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 27 listopad 2009 - 19:37

Dziś oglądałem Robinsona Diplomat Top Spin 10-30 g i zainteresowała mnie ta wędka

#15 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2009 - 19:55

Ja osobiście miałem niemiłe doświadczenia z Robinsonem Xenon. Miałem wędzisko Robinson Xenon Heavy Jig do 38g - kij do łowienia na koguty. Niestety któregoś razu wędka nie wytrzymała rzutu Sandrą uzbrojoną w główkę 15g i pękła 2cm poniżej łączenia...Wędzisko było też niedbale uzbrojone w przelotki bo niekoniecznie były one ustawione idealnie w jednej linii. Ale za taką cenę cudów raczej nie można się spodziewać :D
Co do Diplomata - miałem okazję łowić tym kijem i muszę powiedzieć, że wrażenia jak najbardziej pozytywne, ciekawa akcja, nienaganne wykonanie, polecam.

#16 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 20:43

[quote]
Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.
Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

[/quote]
jak mozna zlego slowa nie powiedziec o czyms co jest, z doswiadczenia, bardzo urazowe???
uwazam, ze polecanie, czegos, co nie jest dobre, to zla porada
[/quote]

Miałem na myśli to, że łowi sie tym kijem bardzo przyjemnie, jest bardzo czuły, dobrze leży w ręku jednak
jest bardzo urazowy. Trzeba uwazaż szczególnie na górny skład kiedy pakujemy się na/z ryb, kiedy przechodzimy przez krzaczory nad rzeką. Nigdy kij nie uszkodził mi sie w trakcie rzutów, holi itp. jednak przechodząc przez krzaki zaczepiłem plecionką o gałąź i pekła szczytówka - nigdy to mi sie nie przytrafiło z innyki kijkami. Uważam, że logistycznie nalezy szczególnie uważac i tyle;)
Poniewaz kolega pytał się m.in. o Robinsona napisałem jakie mam doswiadczenia z kijkami tego producenta - nie napisałem, że je polecam.
Polecałem wcześniej Kongery;)


#17 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 listopad 2009 - 20:14

Ja polecał bym Ci shimano hyperloop cw 5- 20. 2.40m mam tego kijka już ze 3 lata,od początku chodzi z plećką i nic z przelotkami się nie dzieję.Jeśli chodzi o c.w to ja rzucałem wabiki prawie 40-sto gramowe i nic się z kijem nie stało.Nie mówię że cały czas przeginałem z gramaturą alę zdarzało się :unsure: Jak na początek polecam.

#18 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 03 grudzień 2009 - 09:21

Witam.
Z wędek fabrycznych jedynymi, które zostały w moim arsenale są dwa dragony - wklejanki, mystery contact jig 2.4m 3-20g i team dragon indeks 28-33-260 2.6m 7-28g. Ten drugi kosztuje +- 350-400zł ale mystery xt to 150zł. To są moim zdaniem durzo leprze wyroby niż tanie shimano, lepiej uzbrojone z dobrą akcją i relacją cena-jakość. Mystery może służyć jako lekka sandaczówka, bądz cięższa okoniówka. team dragon jest też w wersji 2.4m i jest trochę mocniejszy.
Kongery mają fajną akcje, miałem dwa - micros i tango ale są łamliwe.
Pozdrawiam. Klosskuba.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych