Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta/Noteć Gorzów i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
344 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   KacperG

KacperG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 12 marzec 2016 - 20:38

Warta to specyficzna rzeka ale i ciekawa ,jeszcze potrzebuje troche czasu żeby ruszyć,



#22 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 13 marzec 2016 - 07:16

U mnie tez niestety cisza... :/

Załączone pliki


  • Dokuś lubi to

#23 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 13 marzec 2016 - 07:17

Nawet na pierwszym zdjęciu gdzie odnoga wpada do Warty
  • Wanio lubi to

#24 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 16 marzec 2016 - 00:11

Ktos moze juz widzial klenie w tyn roku na Warcie ?

#25 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 16 marzec 2016 - 07:41

W okolicy Wronek chyba nikt klenia nie widział w tym roku. Ja się dzisiaj wybiorę po południu na rekonesans. Zapowiadają piękną pogodę. Jutro też.

#26 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 20 marzec 2016 - 21:46

Wczoraj byłem nad wodą na wysokości Kłopotowa, przy promie i kilka razy usłyszałem ewidentne chlapnięcie lecz zmarszczona woda przez wiatr nie pozwoliła mi na dokładną lokalizację więc zaczyna się coś dźiać, tyle że było bardzo słonecznie. Pozdrawiam

#27 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 21 marzec 2016 - 00:45

Wczoraj byłem pomiędzy Obrzyckiem a Wronkami... Oczywiście - zero ludzi... Na początku zupełnie nic się nie działo i żadnego życia nie zauważyłem, ale na ostatniej główce zobaczyłem kilka centymetrowych rybek, które spłoszyła moja przynęta... Pół godziny później te rybki zaatakował mały klenik a po zachodzie słońca większa rybka (45-50cm) zrobiła trochę szumu w płytkiej wodzie między roślinkami i wystającymi trzcinami... Usiadłem i obserwowałem. Kilka razy się wynurzyła - był to boleń, który przygotowywał się do tarła...Nadzieja wstąpiła we mnie - może Warta się odrodzi!... :)

Załączony plik  1.jpg   56,92 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   51,27 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  4.jpg   61 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  7.jpg   43,11 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  8.jpg   39,05 KB   13 Ilość pobrań

 

 



#28 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 31 marzec 2016 - 18:44

U mnie dzisiaj jeden klenik pod wymiar i to w pierwszym rzucie. Potem już bez brania, ale Warta na szczęście ożyła bo widać spławy.

#29 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 02 kwiecień 2016 - 22:55

Byłem dzisiaj znów na warcianym rekonesansie... Po trzech godzinach bezskutecznego obławiania najbardziej obiecujących miejsc zaczepiłem woblerek na płytkim przelewie i wszedłem po niego. Jak byłem w wodzie wprost na mnie napłynął mizerny klenik (około 22-24cm)... Niesiony z nurtem kolebał się jak dobry wobler. Na głowie miał coś białego - jakby pleśniawkę... Nie miał siły czmychnąć przede mną - zrobił tylko jeden nerwowy zwrot, ale nurt poniósł go dalej... Miałem wrażenie, że tylko chwile dzielą go od tego, aby popłynął do góry brzuchem... Była to pierwsza rybka, którą zobaczyłem. Następne dwie uwieczniłem na fotkach... Niestety - to wszystko.

Załączony plik  IMG_7434.JPG   218,1 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7439.JPG   223,72 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7440.JPG   295,73 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7441.JPG   196,25 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_7437.JPG   261,35 KB   12 Ilość pobrań



#30 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:16

Byłem dzisiaj trochę porzucać za kleniami i zaliczyłem cztery brania w tym jedno ładne walnięcie, ale niestety ryba się nie zacięła.

#31 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:20

Byłem dzisiaj trochę porzucać za kleniami i zaliczyłem cztery brania w tym jedno ładne walnięcie, ale niestety ryba się nie zacięła.

Gdzie łowiłeś Kolego? Powyżej czy poniżej Wronek? Ja łowię w okolica  Obrzycka i nic się nie dzieje... (relacja powyżej). Słyszę jednak (nie po raz pierwszy), że kilka kilometrów poniżej - w okolicach Wronek, chłopaki już ładnie rybki połowili!...



#32 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 06 kwiecień 2016 - 06:15

Ostatnie dwa razy byłem na wysokości Smolnicy, ale na lewym brzegu i to właśnie tam brania miałem. W sumie to nie aż tak daleko od ciebie.
  • Dokuś lubi to

#33 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 06 kwiecień 2016 - 09:40

Ostatnie dwa razy byłem na wysokości Smolnicy, ale na lewym brzegu i to właśnie tam brania miałem. W sumie to nie aż tak daleko od ciebie.

To bardzo blisko! Pięknie! Będę jeździł z większą wiarą! Na lewym brzegu również wędkuję (od strony Koźmina), ale w tym roku jeszcze nie byłem. Dzięki za wiadomości!



#34 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 06 kwiecień 2016 - 14:31

Taka prośba do moderatorów, żeby zmienić temat tego wątku np na "Warta - od Poznania do Gorzowa". Wtedy bardziej odpowiadałby prowadzonej w nim dyskusji.
  • Rafał1 lubi to

#35 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 07 kwiecień 2016 - 14:05

Wczoraj byłem w poszukiwaniu kleni na odcinku miejskim w GW. Łowiłem na jiga, miałem pare odprowadzeń. Na jiga skusił się jedynie mały jaź. Ku mojemu zaskoczeniu pokazały się bolki. Jednego wyciągnąłem na wysokości spichlerza ;D (69cm) 


  • Dokuś lubi to

#36 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 24 kwiecień 2016 - 09:12

Co tu taka cisza? Chłopaki piszcie co nad wodą się dzieje! (Warta - Oborniki/Obrzycko/Wronki - czy macie jakieś doświadczenia/wieści z tego odcinka?)



#37 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:52

Byłem może ze trzy razy nad rzeką (niestety ogranicza mnie ostatnio brak czasu)i od czasu spadku temperatury powietrza i wzrastającego poziomu wody brania ustały. Planuje urlop w pierwszym tygodniu maja więc wtedy uderzę nad Wartę z łodzi. A co u ciebie Dokuś?
  • Dokuś lubi to

#38 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 24 kwiecień 2016 - 12:10

Byłem może ze trzy razy nad rzeką (niestety ogranicza mnie ostatnio brak czasu)i od czasu spadku temperatury powietrza i wzrastającego poziomu wody brania ustały. Planuje urlop w pierwszym tygodniu maja więc wtedy uderzę nad Wartę z łodzi. A co u ciebie Dokuś?

Od dwóch tygodni w szpitalu leżę i teraz chyba wyjdę.... Śledzę forum i "nadstawiam ucha", ale nie ma wielu sygnałów znad wody z "naszego" odcinka... Dzwoniłem do kolegów, ale większość odpuściła sobie ten odcinek - jedni łowią w samym Poznaniu (lub powyżej) a inni dopiero ...we Wronkach (i poniżej)!... ;)



#39 OFFLINE   pack3r

pack3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 kwiecień 2016 - 11:17

Przez ostatnie dni spędziłem wiele godzin w poszukiwaniu okoni w okolicach Gorzowa w takich miejscach jak port, ujście Kłodawki do Warty, doły warty od strony ulicy warszawskiej, stara Warta, Warta i rozlewiska w okolicach Borka oraz Brzozowca i poważnie straszna lipa. Teraz zganiam słabe wyniki na pogode, oby było lepiej bo na moich miejscach typu "pewniak" też nie brały okonie więc to nie problem z moimi przynętami. Jedyne co to w okolicach Borka wziął mi wielki sum na małą obrotówkę, wyciągnął całą żyłkę z kołowrotka i na szczęście węzeł się rozwiązał przy przyponie. 



#40 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 28 kwiecień 2016 - 12:36

Przez ostatnie dni spędziłem wiele godzin w poszukiwaniu okoni w okolicach Gorzowa w takich miejscach jak port, ujście Kłodawki do Warty, doły warty od strony ulicy warszawskiej, stara Warta, Warta i rozlewiska w okolicach Borka oraz Brzozowca i poważnie straszna lipa. Teraz zganiam słabe wyniki na pogode, oby było lepiej bo na moich miejscach typu "pewniak" też nie brały okonie więc to nie problem z moimi przynętami. Jedyne co to w okolicach Borka wziął mi wielki sum na małą obrotówkę, wyciągnął całą żyłkę z kołowrotka i na szczęście węzeł się rozwiązał przy przyponie.


Ja z kolei wczoraj miałem parę brań i parę szczupaków pospadalo mi z kija w tej zatoczce vis a vis admiry: ) im pogoda była gorsza tym brania lepsze: )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych