Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co ubrać pod śpiochy ( spodniobuty ) ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gregkrak

gregkrak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 22:19

Co najlepiej w zimne dni ubierać pod śpiochy oddychające aby nogi i stopy mi nie marzły ?

nie wiem co będzie najlepsze aby odprowadzało wilgoć a zarazem było mi ciepło:

- spodnie z wełny merino ( wełna z owiec merynosów )

- spodnie polarowe

- spodnie z innego materiału  

- skarpety z owczej wełny - kupione u nas w  górach od górali

 

1. Co ubrać pod śpiochy jako dwie warstwy ( okres zimowy )- jakich spodni ( kalesonów ) używać i  w jakiej kolejności je ubierać aby nie okazało się że wodery ( śpiochy ) są oddychające ale spodnie które ubrałem powodują że"mam mokro"

 

2. Co ubrać pod śpiochy jako jedyną warstwę "ogrzewającą" - okres ciepło wiosenny

 

Z góry dzięki za każdą Waszą opinie, podanie konkretnych przykładów ( nazw lub linków ) i podzielenie się doświadczeniem :)

Co najlepiej w zimne dni ubierać pod śpiochy oddychające aby nogi i stopy mi nie marzły ?

nie wiem co będzie najlepsze aby odprowadzało wilgoć a zarazem było mi ciepło:

- spodnie z wełny merino ( wełna z owiec merynosów )

- spodnie polarowe

- spodnie z innego materiału  

- skarpety z owczej wełny - kupione u nas w  górach od górali

 

1. Co ubrać pod śpiochy jako dwie warstwy ( okres zimowy )- jakich spodni ( kalesonów ) używać i  w jakiej kolejności je ubierać aby nie okazało się że wodery ( śpiochy ) są oddychające ale spodnie które ubrałem powodują że"mam mokro"

 

2. Co ubrać pod śpiochy jako jedyną warstwę "ogrzewającą" - okres ciepło wiosenny

 

Z góry dzięki za każdą Waszą opinie, podanie konkretnych przykładów ( nazw lub linków ) i podzielenie się doświadczeniem :)



#2 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 15 marzec 2015 - 09:05

Nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie ale mi taki dobrze się sprawdza.

Ma zimę lub zimną wodę: bielizna termiczna + kalesony oolarowe z decathlonu (dział myśliwski odzież na zasiadki) i oczywiście cieple skarpety, mi sprawdzają się skarpety polarowe solognac - w takim odzieniu spokojnie można łowić kilka godzin w zimnej wodzie.

Na wczesną wiosnę lub jesień bielizna helikon w zupełności wystarcza + ponownie skarpety solognac nie koniecznie polarowe.

W zimnych porach roku lub jeżeli woda jest naprawdę zimna ciężko uniknąć lekkiej wilgoci w spodniobutach ponieważ mamy do czynienia ze zbyt dużą różnicą temp wewnątrz portem i na dworze/wody

#3 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 marzec 2015 - 23:41

Wszystko z merynosa jest ok. trzeba tyko patrzeć na metkę, zawartość wełny merynosa musi być na poziomie minimum 50%. Genialny produkt to wełna z wielbłąda lub kaszmir, ale to nie są tanie rzeczy. 


  • Guzu lubi to

#4 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 22 marzec 2015 - 14:52

Miałem ten sam problem co ty i dzięki JB znalazłem rozwiązanie :

Na łowienie w lodowatej wodzie 1-2C :

1) bielizna termiczna z wełny Meryno

2) spodnie polarowe 500g (na Allegro za 50 parę złociszy)

3) 2 pary grubych skarpet z wełny Meryno.

 

Uwierz,że to w zupełności wystarczy aby przez kilka godzin łowić w dużym komforcie.



#5 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2015 - 18:35

Ja nosiłem pod śpiochy gatki z polypropylenu, takie wojskowe paskudne w kolorze .... ale nawet na pływadle po kilku godzinach moczenia tyłka było komfortowo. Tanie do tego jak barszcz.
  • Pele76 lubi to

#6 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 24 marzec 2015 - 21:03

Ja do dziś używam tych amerykańskich wojskowych ocieplaczy z polipropylenu, te w kolorze rzadkiej kupy ;)

Jak dla mnie, jeden z najlepszych patentów pod wodery w zimne dni.

Pod to jeszcze jakieś cieńsze sprzęty (ja noszę Helly Hansen) i jest cacy.

Czasami jak naprawdę zdrowy ziąb, to zamiast obciągaczy HH zakładam pod polipropylen 2lvl bielizny Helikona.


  • mdziam_78 lubi to

#7 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2015 - 21:26

Dokładnie w tym kolorze. Z bardzo podobnego materiału w wyglądzie jest zestaw seafox 3cz, takibczarny, ale kosztuje 5x tyle. Do tych gaci mam bluzę i 1st layer z polartecu a na koniec primaloft. Szukam cały czas takich kaleson na ciało. Armia wie co robi. Ich wielowarstwowy system naprawdę daje efekty. Oczywiście pot też odprowadza, jest ciepło i sucho.

#8 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:02

zależy kto jak i gdzie łowi, ile wchodzi do wody, ile się przemieszcza, ile km pokonuje

nie warto ubierać 10 par skarpet wełnianych, jak się przechodzi podczas jesiennego łowienia spore odległości

ja pod śpiochy zawsze jesienią, zima i wczesną wiosną ubieram dresik materiałowy, szary zwykły dres, 

skarpety warto ubierać dobrej jakości, nie musi być 10 par  :)

ubieram zawsze skarpety dry fit , nie jest mi zimno i noga się nie poci, pamiętajcie, ze skarpeta neoprenowa też grzeje (grubosc neoprenu na stopie też ma znaczenie)

w cieplejszych miesiącach pod śpiochami mam kr spodenki i tez skarpety dry fit

wszystko trzeba dobrać indywidualnie do swoich preferencji i upodobań :)



#9 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:14

Ja w sumie w oddychających śpiochach po godzinie stania w wodzie o temperaturze ok 20st byłem lekko zmarznięty, stąd niezależnie od warunków kalesony miałem zawsze. Było mi po prostu zdecydowanie bardziej komfortowo.



#10 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 11:46

Ja w sumie w oddychających śpiochach po godzinie stania w wodzie o temperaturze ok 20st byłem lekko zmarznięty, stąd niezależnie od warunków kalesony miałem zawsze. Było mi po prostu zdecydowanie bardziej komfortowo.

wiadomka, ale jakbyś inaczej łowił, przemieszczał się brzegiem, od czasu do czasu wszedł do wody, wyszedł, później znowu to przy 20 st byłbyś cały spocony i komfortu byś nie miał



#11 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2015 - 17:39

Ja oprócz ubrań proponuje zwłaszcza na nogi wkładki rozgrzewające. Koszt w sklepie sportowym kilka złotych i macie spokój na kilka godzin. U mnie sprawdzają się świetnie.



#12 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 03 kwiecień 2015 - 01:32

Ja jakoś nie umiałbym ubrać krótkich spodenek do śpiochów, zawsze, zaaaawsze skóra się spoci, a lepiej ten pot odprowadzić od skóry i nie przyklejać sobie woderów do nóg ;)

Może jestem dziwny, skórzanej tapicerki w lecie też nie lubię jak brykam w szortach :D



#13 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 09:57

Mam pytanie, co wkładać pod spiochy oddychające w okresie maj-wrzesień? Teoretycznie woda już jest nagrzana ale jak się łowi jedynie rano (4:00-4:30 do 9:00), to nie ma jeszcze słońca i często w maju marzłem. Jakoś nie umiem być w samych gatkach lub krótkich spodenkach, bo cienki materiał śpiochów w porannej zimnej wodzie nie chroni odpowiednio. Pomyślałem o samych kalesrakach termo, ew cienkim bardziej opiętym dresie polarowym. Dużo łowię "stacjonarnie", tzn stojąc przez dłuższy czas w wodzie w jednym miejscu (jeziorowe bolenie), zmieniam miejscówki zaledwie kilka razy w ciągu kilku godzin ale czasami trzeba przejść kilkaset metrów na kolejne miejsce.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 28 styczeń 2016 - 09:58


#14 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 15 luty 2016 - 13:16

Ja polecsm kalesony z polartecu
THERMAL PRO 179zł
Polski producent artek
Pozdr
Zbyszek

#15 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 15 luty 2016 - 13:21

Pomyliło mi siłę firma ULTREK

#16 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 15 luty 2016 - 16:40

Myślę, że w tym okresie to bielizna termiczna wystarczy. Jeśli jest to bardziej stacjonarne to wybierz taką która jest cieplejsza. Brubeck ma fajne w swojej ofercie.



#17 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 luty 2016 - 17:03

I nie zapomnij o pampersie  ;)  :). Bo jak jest zimno - to częściej się chce..... , a zanim się dostaniesz - to może być już po ptokach  ;) .



#18 OFFLINE   konio79

konio79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie

Napisano 02 listopad 2016 - 15:05

Może ktoś podpowie jakie skarpety zakupić pod śpiochy, chodzi mi o konkretne marki i modele (np. w decathlon).

Z góry dzięki



#19 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2016 - 15:58

Mi się sprawdzają firmy Expansive z serii hunter. Ciepłe i dobrze odprowadzają wilgoć. W dodatku nie za drogie i polska firma.
  • konio79 lubi to

#20 OFFLINE   mateuszgorycynski

mateuszgorycynski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gorcynski

Napisano 15 listopad 2016 - 17:01

Grube spodnie albo spodnie termoaktywne :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych