Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta, Poznań i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rataj81

rataj81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjapoznan

Napisano 29 listopad 2007 - 23:18

witam chociaz sezon juz prawie za pasem chciałbym wyskoczyc jeszcze
na duzego szczupaczka zna moze kto jakis gleboki odcinek Warty
kolo Ponania?

#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 01 grudzień 2007 - 20:05

Chyba nie za pasem ale ma sie ku zakonczeniu...niewazne, poszukaj glebokich jezior.


#3 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 02 grudzień 2007 - 15:41

koło Poznania nie znam,znam koło siebie ale na Warcie z dużym szczupakiem jest jak z dużym sumem ,lepiej jedż nad jezioro jak Ci kolega radzi.A jak już tylko Warta to szukaj miejscówek gdzie ryby zimują w zeszłym roku byłem świadkiem jak z takiego miejsca wyciągnieto 92 cm.

#4 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 13:09

A propos łowisk w pobliżu Poznania.
Szukam łowiska typowo sandaczowego, najlepiej z możliwością wypożyczenia łódki.
Bytyń już zwiedziłem, niestety w tym roku jakby za karę łódki z tego jeziora zniknęły przed sezonem sandaczowym :(


#5 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 grudzień 2007 - 13:57

A na Bytyń można przyjechać ze swoją łódką? Czy to ciekawa woda pod względem drapieżnika? Już w tym roku planowałem je odwiedzić, ale jakoś nie znalazłem nikogo kto by mnie zachęcił . O duże szczupaki niestety coraz trudniej...
Ja wędkuje gdzieś między Poznaniem a Gnieznem ale nie słyszłem by ktoś z moich znajomych w tym roku złapał szczupaka większego niż 80cm... No ale każdy ma innych znajomych wiec może kto inny wie .

#6 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 14:17

Jak najbardziej można przyjechać z własną łodzią, niemniej jednak zezwolenia na wędkowanie z łodzi sprzedawane były (w tym roku) do końca września.

#7 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 14 grudzień 2007 - 21:16

Szczerze mówiąc nigdy w bytyn nie wierzyłem. Mam swoje zdanie co do wód PGR udostępnionych dla wędkarzy , myślę że są to wody w których niewiele już zostało dla nas wędkarzy. Owszem pierwsze sezony bywają dobre bo przecież jakoś trzeba klienta przyciągnac i przyzwyczaić. Co do sandaczy w okolicy poznania już dawno nie słyszałem. Za to w okolicy leszna jest jeszcze kilka jezior gdzie nie są przypadkiem min woniesc i klika kilka okolicznych. Co do szczupaka to też nie jest najlepiej choć coś ruszylo się na warcie. W tym roku zaliczylem co najmniej ok 50 sztuk po ok 50cm. Kilka pod 60cm jeden 67cm jeden 72cm no i jeden 86cm. Najważniejsze to uszanowac te pistolety i Będzie dobrze.
  • la-bazooka lubi to

#8 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 21:39

Wracając do wątku sandaczy: dzisiaj w TV widziałem jak straż rybacka ściągała sieci kłusoli z jeziora Łódzko-Dymaczewskiego w których było mnóstwo pięknych sandaczy, w jakim stanie możecie sobie wyobrazić :(. Wniosek: ryby są, ale WYĆ się chce oglądając takie obrazki!!

#9 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 grudzień 2007 - 22:40

Jeśli chodzi o sandacze to jest jeden taki 200ha zalew jakieś 20km od Poznania. Niestety nie można wędkować tam z łódki, bo pewnie PGRy wiedzą że jest dużo sandacza :D - albo było... Co tu dużo mówić kończy się dzierżawa rybakowi i ten czesze wodę równo :(. A jeszcze pare lat temu było to świetne łowisko...
Podobno za rok ma się to zmienić, ale jest to tylko informacja zasłyszana, więc nie bierzcie sobie jej do serca.

#10 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 13 lipiec 2010 - 11:28

Witam:)Jak w temacie chodzi może ktoś z kolegów w tych rejonach ze spinningiem?:D Dzisiaj byłem od 3:30 łowiąc na małe wobki (pod klenia) i złowiłem kilkanaście okonków w tym jeden miarowy....
Są momenty ,że bolenie biją jak by wojna była i ktoś granatmi rzucał:)
Jak wam tam idzie z jaziem i kleniem?:D
pozdro


#11 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:24

Byłem tam parę razy, jednak bez rewelacji Głównie starałem się oszukać bolenia, co mi się tam jeszcze nie udało. Dla mnie łowisko monotonne, przez ten beton.
Pozdrawiam Filip :D

#12 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 lipiec 2010 - 18:20

Witam
Często łowię na Warcie, ale unikam betonu ponieważ na tym odcinku ciężko o konkretną rybę (króluje okoń i to mały). Generalnie na Warcie w Poznaniu trudno złapać coś porządnego, ale niespodzianki się zdarzają. Po powodzi pojawiło się sporo ładnego okonia takiego do 30 cm, ale trzeba dobrze szukać. Jeśli chodzi o bolenie to te z miejskiego odcinka są wyjątkowo wybredne i trudno je namówić do brania :D.

#13 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 14 lipiec 2010 - 08:41

A co z kleniem i jaziem na betonach?

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 lipiec 2010 - 21:57

Z Wartą w Poznaniu nie jest źle. Ja nie łowię w zasadzie na betonach, wolę inne odcinki. Jednak na bolenie nie narzekam, zeszłe dwa lata rzadko wracałem bez ryby (znaczy metaforycznie bo ryba wracała do wody). Sum też się zdarza. Z sandaczem gorzej, ale ma jeszcze sens za nim pochodzić. Szczupak to już dłubanina choć jak ktoś zdesperowany to można spróbować, bywają niespodzianki.
Ja tu w zasadzie jestem z importu, choć już kilka lat i nie mogę się nadziwić skąd tej ryby tyle w tej rzece w sytuacji, gdy co drugi skur..... ma 3-4 wędkizarzucone, w łeb dostaje wszystko co się rusza, gdy popada to nurtem płynie papier toaletowy, prezerwatywy i co tam tylko człowiek wymyślił. A rzeka jeszcze się jakoś broni, przynajmniej póki co.....
A odnośnie betonów to naprawdę w Poznaniu są lepsze i o wiele przyjemniejsze miejscówki.

#15 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 15 lipiec 2010 - 09:29

Nie łowiłem od 2lat na betonach, ale dla mnie to było pierwsze łowisko jaziowo-kleniowe (prawy brzeg do mostu kolejowego za którym beton się kończył). Polecam małe wobki smużące po powierzchni. Wtedy nie ma problemu z czepiącymi się małymi okoniami a kleniki i jazie atakuja aż milo (choc oczywiście nie są to olbrzymy).

#16 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 15 lipiec 2010 - 10:29

Prawy to jest ten od strony katedry czy od strony miasta?

#17 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 15 wrzesień 2010 - 11:45

Witam a może ktoś chodzi za Sandaczem na betonce??
Jeżeli tak to proszę o jakies informacje:)
p.s nie wierzę ,że koledzy z WLkp nigdy tam nie łapiecie,łapaliście ;)
Podzielcie się info heh

#18 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 15 wrzesień 2010 - 18:16

Bobesku sprawdź pm.
pzd

#19 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 16 wrzesień 2010 - 07:51

ok dzięki każde info cenne:)

#20 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 10 luty 2011 - 13:47

Panowie idzie gdzieś porzucać na Warcie w Poznaniu lub bliskich okolicach?:D Próbuje ktoś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych