Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta, Poznań i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   brek69

brek69

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Przemek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 18:15

na bolenia nie chodzę, ale parę przyłowów miałem



#202 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 20:58

A u mnie sandaczyki i boleniki,jeden szczupak ( pierwszy na Warcie od 3 lat). Kleniojazie to raczej u mnie przyłów z racji stosowanych przynęt, więc tu na zero. Pozostaje zaznaczyć że bywam nad wodą maks 3h na tydzień, więc trudno tak naprawdę mi osądzać faktyczny stan rybostanu i chęci ryb na współpracę.

#203 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 czerwiec 2020 - 21:04

Klenie, klenie, klenie... Jeden szczupak. Bolenia brak. Rybki trzeba wychodzić obserwując uważnie wodę. Są odcinki jałowe.


I pytanie gdzie te bolenie... A kiedyś tak fajnie waliły 😩
  • Maciek Rożniata lubi to

#204 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 22:52

Jak walą ,to nie biorą...jak cisza,to dają się nabrać, całkiem inaczej niż kiedyś, nadal 65+ brak,tak więc nie ma sensu fotek robić 🤣

#205 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 czerwiec 2020 - 18:54

Co sądzicie o jeziorze strykowskim ?
Podobno fajne okonie można łowić ?
I gdzie na sandacza w okolicach poznania można wyskoczyć po za Warta ?

#206 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 wrzesień 2020 - 11:37

Panowie jakie wnioski/wyniki co do tej połowy sezonu na Warcie ?
Wróciłem do łowienia po 3-4 latach przerwy i jestem zaskoczony, na minus oczywiście. Boleń z "mojego" odcinka praktycznie zniknął, sporadyczne ataki- gdzie parę sezonów temu woda się gotowała, łowię ryby maks 50cm. Miejscowy spec mówi to samo, łowiąc 60-100 boleni w sezonie w tym ma ledwo 20.
Co cieszy to nagłe pojawienie się sandacza, osobniki nie duże ale biorą coraz śmielej i coraz więcej. Szczupaka jak nie było tak nie ma - 3 pistolety od maja.
Myślę sobie czy to nie zasługa niskiej wody czy ki czort ale o przyzwoitą rybę ciężko.
Z chęcią posłucham Waszych opinii bo może robię coś źle albo czas się przenieść na inny odcinek.
 


  • Maciek Rożniata i norbertz lubią to

#207 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 wrzesień 2020 - 12:26

Ja pitole , witaj po latach !!!!

#208 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 wrzesień 2020 - 18:14

@tofik kope lat ! Co tam jak tam, jak ryby ? Dawaj opowiadaj !



#209 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 wrzesień 2020 - 19:34

Generalnie to wygląda to tak jak u Ciebie, tak więc co tu dużo gadać, nie ma o czym mówić 🤣 Po latach to lepiej się spotkać nad rzeką i iść tak długo jak nogi poniosą 😀Jeszcze jakby Grześka znaleźć...to było coś.

#210 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2020 - 16:21

Panowie, ja to jestem świeży wędkarz jeśli chodzi o Warte w Poznaniu, więc można by kiedyś ogarnąć wspólne wędkowanie  ?:)



#211 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 wrzesień 2020 - 10:10

Panowie jakie wnioski/wyniki co do tej połowy sezonu na Warcie ?
Wróciłem do łowienia po 3-4 latach przerwy i jestem zaskoczony, na minus oczywiście. Boleń z "mojego" odcinka praktycznie zniknął, sporadyczne ataki- gdzie parę sezonów temu woda się gotowała, łowię ryby maks 50cm. Miejscowy spec mówi to samo, łowiąc 60-100 boleni w sezonie w tym ma ledwo 20.
Co cieszy to nagłe pojawienie się sandacza, osobniki nie duże ale biorą coraz śmielej i coraz więcej. Szczupaka jak nie było tak nie ma - 3 pistolety od maja.
Myślę sobie czy to nie zasługa niskiej wody czy ki czort ale o przyzwoitą rybę ciężko.
Z chęcią posłucham Waszych opinii bo może robię coś źle albo czas się przenieść na inny odcinek.
 

Brak szczupaka spowodowany jest bardzo niskim stanem wody na wiosnę - aby tarło było dobre i udane woda musi zalać wszystkie strumyki i rzeczki wpadające do Warty, trawę, trzciny gdzie on składa ikrę. Jak jest za mało wody, to szczupak nie ma gdzie się wytrzeć. Dlatego jest go bardzo mało. Sandacz składa ikrę na dnie, stąd nie jest tak wrażliwy na brak wody. Dlatego sandacza jest w chwili obecnej więcej. To tak z moich obserwacji.



#212 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 21 wrzesień 2020 - 13:13

Ja bym powiedział że go nasypali do Warty a nie się wytarł.


  • tofik, Krzysiek Rogalski i Kupisz lubią to

#213 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 21 wrzesień 2020 - 13:40

Dobrze napisane Robercie. Zaznaczyć trzeba też że ten "nasyp" maleje w oczach,,bo przecież "sandacz taki 40-50cm jest najlepszy"

#214 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 wrzesień 2020 - 06:29

Brak szczupaka spowodowany jest bardzo niskim stanem wody na wiosnę - aby tarło było dobre i udane woda musi zalać wszystkie strumyki i rzeczki wpadające do Warty, trawę, trzciny gdzie on składa ikrę. Jak jest za mało wody, to szczupak nie ma gdzie się wytrzeć. Dlatego jest go bardzo mało. Sandacz składa ikrę na dnie, stąd nie jest tak wrażliwy na brak wody. Dlatego sandacza jest w chwili obecnej więcej. To tak z moich obserwacji.

To jedna rzecz, druga to to że wszystko w wielkości konsumpcyjnej dostaje w łeb, a mały i średni szczupak w takiej rzece jak Warta na żywca jest dość łatwy do złowienia-  to i nie ma potomstwa.
Co do sandacza zgodzę się z kolegami powyżej, wszystkie jakie złowiłem tego roku w obrębie 2km były jak spod sztancy- identyczne.



#215 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 wrzesień 2020 - 08:07

To jedna rzecz, druga to to że wszystko w wielkości konsumpcyjnej dostaje w łeb, a mały i średni szczupak w takiej rzece jak Warta na żywca jest dość łatwy do złowienia-  to i nie ma potomstwa.
Co do sandacza zgodzę się z kolegami powyżej, wszystkie jakie złowiłem tego roku w obrębie 2km były jak spod sztancy- identyczne.

Ja się z wami zgodzę, że dosypali. I dobrze, że dosypują. Ale druga sprawa, to chciałem zwrócić uwagę na niski stan wody i różnicę w rozmnażaniu jednego i drugiego gatunku.

 

Dobrych parę lat temu, jak były te powodzie, to pełno było malutkich szczupaczków na płytkiej wodzie, które uciekały jak się podchodziło do wody. No ale wtedy było więcej wody.

 

Ja na odcinku, na którym kiedyś regularnie łowiłem szczupaki, od 3 lat nie złowiłem ani jednego. ;-(



#216 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2020 - 14:09

przypomnijcie sobie jak wyglądała Warta przed ekspansja bobra , pełno było wiklin przy wodzie  , drzew , ryba miała się gdzie schronić,  teraz już tego niema , brzegi są ogołocone


  • Maciek Rożniata lubi to

#217 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 wrzesień 2020 - 14:46

Oczywiście Robercie że tak, ale to chyba najmniejszy czynnik. Większy wpływ ma notoryczny brak wody co w dużym stopniu ogranicza tarło nie tylko szczupaka. Okręg poznański zapomniał totalnie o istnieniu rzeki i to widać po braku kontroli,zarybień czy jakiej kolwiek innej formie dbania o wodę. Dodatkowo duże zatrucie którego skutki będą widoczne jeszcze bardzo długo. No i modne teraz pływanie "turystyczne" łodziami motorowymi które dewastuje nie umocnione odcinki rzeki...i pewnie o kilku czynnikach zapomniałem, ale wydaję mi się że te najważniejsze wymieniłem.

#218 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2020 - 15:35

brak wody , to nie tylko susza ,ale i dyrektywa ptasia na Jeziorsku , lepiej  dla ryb już nie będzie

http://ine.eko.org.p...eas.php?rek=435


  • Maciek Rożniata lubi to

#219 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 listopad 2020 - 20:31

nowy RAPR http://www.poznan.pz...gu_poznanskiego

http://www.poznan.pz...asad_wedkowania


  • malinabar lubi to

#220 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 02 listopad 2020 - 22:51

Dobrze ze wrocil normalny okres ochronny sandacza. Natomiast boli brak mozliwosci wspolnego lowienia z dzieciakami na spinning :/ I nie widze powodu dlaczego ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych