Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi Zauber CF 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 10 styczeń 2016 - 12:09

...Witam...

 

Mam pytanko co lepsze czy może to samo.

 

Zauber czy Spro Red Arc.

Bo bebechy z tego co oglądałem te same,jak i budowa a Spro o wiele droższy. 

Cena jest bardzo zbliżona, Red Arc jest droższy bo ma zapasową szpulę, a Zauber nie.


Użytkownik Tomek St. edytował ten post 10 styczeń 2016 - 12:09


#22 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 styczeń 2016 - 09:11



Jak to łożyskiem??? W którym miejscu??? Ruch szpuli góra-dół w zdecydowanej większości wynikają z luzu na wormshafcie, czasami oś jest nie dokręcona lub półksiężyc bardzo mocno lata w rowkach. Ale to częściowo wynika z konstrukcji kołowrotka. A z podkładkami trzeba uważać, łatwo przedobrzyć. Jak zrobisz na ,,martwo" w kołowrotku który jeszcze wody nie widział,  to możesz się zdziwić.

 

Znalazłem chwilę czasu to odpisuję, pod pinion na wyeliminowanie luzów góra-dół kosza mieści się takie łożysko i w niczym nie przeszkadza. Nie jest wszystko na sztywno, minimalny luzik jest a młynek jest po sezonie łowienia, raczej ciężkiego, wahadła i woblery w przedziale 20-50 gram zarówno rzeka jak i woda stojąca. 



#23 OFFLINE   rapfen7

rapfen7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • Lokalizacjadelta Warty
  • Imię:Tom

Napisano 31 styczeń 2016 - 01:24

Mam pytanie.Czy szpula z Red Arc10300 pasuje do Zauber 4000?



#24 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 20:38

Mój CF 4000 czuje się doskonale po dwóch sezonach na ZZ, nie dając mi żadnego sygnału pogorszenia stanu zdrowia, a ja jestem wybitnym nadwrażliwcem. Pracował głównie z grubszą plećką i obciążeniem 20-40g, ołów i wahadła. Czy już czas na podgląd wnętrzności? Zdrowy jest.


Użytkownik silurus44 edytował ten post 20 luty 2016 - 20:38


#25 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 luty 2016 - 22:21

Zależy jak dużo łowiony. Jak często,(kilka razy w tygodniu) to po sezonie powinieneś to zrobić już dawno. :) Teraz lepiej zrób.



#26 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 21 luty 2016 - 11:15

Witam, łowie na obydwa modele - red spro i zauber cf. Oba kołowrotki są dobre w swej kategorii, mój zauber cf 4000 był kupowany po wejściu na rynek i miał 2 szpule

Kołowrotki mają takie same środki i części z nich pasują do siebie. Zauber wydaje mi się że ma lepszą jakość malowania, w nowych spro elementy srebne bardzo szybko się wycierają i schodzą.

Wole te konstrukcję niż markowe nowe daiwy i shimano ale oczywiście w tych samych pieniądzach które często nie wytrzymują dwóch lat łowienia.

 

Ps. posiadam red spro 3000 zaraz po wejściu na rynek holenderski (2008) ten kołowrotek różni się znacząco wykonaniem i jakością użytych materiałów i przeżyje pozostałe dwa redy kupione dużo później i śmiem twierdzić że są wykonane z tańszych materiałów.

Uważam także, że na rynku są podróbki redów dużo gorzej wykonane (trafił do mnie do smarowania redzik w wielkości 3000 który nie wytrzymał jednego sezonu - miał mocno zużytą przekładnie, wywalone gniazda łożysk na korbach oraz zatarte łożysko w rolce, dodatkowo złuszczyła się z niego cała farba na elementach srebrnych, wcześniej miał wymienioną korbkę, która pęka w miejscu łączenia dwóch elementów. Kołowrotek kupiony na aledrogo. Dodam, że kolega łowił nim niedzielnie raz w tygodniu przez 3 godzinki - na spina używając woblerów do 12 cm i wahadłówek nr 2 i 3. Kołowrotek nie był rzucany czy nie jeździła po nim terenówka tak jakby sugerował jego stan).

Warto więc kupując kręcioła podjechać i pokręcić kilkoma egzemplarzami, a jeśli nie można to wybrać sprawdzonego handlowca.

Pozdro ZIKU



#27 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 luty 2016 - 17:21

Pinion ma luz stąd i widoczny luz na szpuli góra dół, wokół osi szpuli jak jest luz to już raczej wada (złe spasowanie piniona z kołem zębatym albo jakiś babol inny), u mnie tego nie ma, na korbie jest w każdym chyba modelu zauberowatym nieduży luz, ja obydwa skasowałem, na korbie podkładką , pionowy na pinione dodatkowym łożyskiem. Nie wiem dlaczego ale oglądając CF wydawał mi się na mniej solidnie zrobiony niż starsza wersja FD. Jeśli bebeszki ma też delikatniejsze (głównie mam na myśli przekładnię) to raczej nie pochodzi dłużej, jedynie co to nowa wizualizacja jest hmm bardziej kolorowa choć mnie się wcale nie podoba no ale o gustach się nie dyskutuje ponoć.

 

lol ? kolejna mądrość ? przecież pinion nie jest w żaden sposób połączony z osią, działa dla niej jedynie jako prowadnica, tak jak napisał @Majo , ten luz jest między wodzikiem a wormshaftem, chociaż w większości przypadków to niedokręcona oś...



#28 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 luty 2016 - 17:51

Cóż luz na wałku worma jest praktycznie w każdym zauberze, te 2 mm szpulą się przez to rusza góra-dół ale miałem już zaubera na serwisie gdzie dodatkowy luz powodował pinion pracujący w kołowrotku bo miał luzu też z 2 mm albo lepiej, podkładka wyeliminowała sprawę.

#29 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 luty 2016 - 18:28

Cóż luz na wałku worma jest praktycznie w każdym zauberze, te 2 mm szpulą się przez to rusza góra-dół ale miałem już zaubera na serwisie gdzie dodatkowy luz powodował pinion pracujący w kołowrotku bo miał luzu też z 2 mm albo lepiej, podkładka wyeliminowała sprawę.

 

pinion nie jest połączony z osią nawet jakby miał 1cm luzu szpula będzie miała taki sam.



#30 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 23 luty 2016 - 05:29

pinion nie jest połączony z osią nawet jakby miał 1cm luzu szpula będzie miała taki sam.

 

A jednak nie miała takiego samego. 



#31 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 luty 2016 - 08:07

A jednak nie miała takiego samego.


Ten pinion ma z tym tyle wspólnego co kolor plecionki, ale wystarczy użyć mózgu.

#32 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 luty 2016 - 22:47

Wyzej jest ten link z łozyskiem. Niech mi ktos wytłumaczy gdzie takie łożysko wpakować? Bo jakoś nie moge tyle miejsca znaleźc ...

Użytkownik przemow edytował ten post 24 luty 2016 - 22:48


#33 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 24 luty 2016 - 22:51

Wyzej jest ten link z łozyskiem. Niech mi ktos wytłumaczy gdzie takie łożysko wpakować? Bo jakoś nie moge tyle miejsca znaleźc ...

 

i nie znajdziesz, przecież tam jest mięsa obudowy o wiele za mało, nawet jak coś wpasujesz to nie wytrzyma długo.



#34 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 luty 2016 - 22:55

To jednak da sie z Zaubera helikopter zrobic :-) jeszcze podczepic do obudowy modelu RC i odleci ha ha ha :-)

#35 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2016 - 17:32

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile metrów plecionki 0,28mm wejdzie na szpulę 4000?



#36 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 09 kwiecień 2016 - 08:06

Bez podkładu myślę że że 100 metrów, zależy od plecionki bo 0,28 jednej firmy nie jest tak samo gruba jak 0,28 innej firmy.

#37 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2016 - 12:31

Chciałbym jednak poznać opinię osoby która nawijała na 4000 plecionkę ok 0,28mm, z tego co policzyłem to powinno wejść 120-130m i to by wystarczyło jednak wolę sie upewnić ponieważ nie wiem czy wybrać pod tę pletkę zaubera 4000 czy arctice 5000  ;)


Użytkownik Ziom edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 12:33


#38 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:12

Parametry producenta :
Pojemność szpuli :
żyłka 0,28 - 200 m
żyłka 0,33 - 150 m
Także chyba spokojnie zmieścisz 130 m plecionki 0,28.

#39 OFFLINE   pranagal

pranagal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 00:34

Bez podkładu myślę że że 100 metrów, zależy od plecionki bo 0,28 jednej firmy nie jest tak samo gruba jak 0,28 innej firmy.

Dokładnie tak, zależy od firmy



#40 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 sierpień 2016 - 06:11

Dokładnie tak, zależy od firmy

Zgłoś to odkrycie do kapituły Nobla... :D :D :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych