Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podbieraki muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 25 styczeń 2019 - 17:48

To lekki nie jest.
No i długość rączki raczej do łowienia z brzegu.Tak łowisz?

#62 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 styczeń 2019 - 18:11

Tak, w większości z brzegu, dlatego kupiłem ciut dłuższy. W wodzie dłuższa rękojeść nie przeszkadza, a czasami może pomóc
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • kocmyrz lubi to

#63 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 09 styczeń 2020 - 20:01

Z całym szacunkiem dla firmy Fishpond bo lubię tą firmę.....ale te podbieraki to plastik fantastik. Jak już coś kupujesz w USA to kup coś porządnego. Ja poszedłem inną drogą zamiast kupować gotowy szajs zleciłem wykonanie u Chrisa Pongraca. Wpisz "Chris Pongrac nets" i wyskoczy nazwa firmy "Out of the riffle woodworks" zdjęcia jego rzemieślniczej roboty. Sympatyczny gość w USA ,ma bardzo pozytywne podejście do Polaków (miłośnik polskiej kiełbasy:) robi jedne z najlepszych podbieraków na świecie. Zapłaciłem około 750 zł , podbierak rewelacyjny. Klasa, piękne drewno. Chris robi na zamówienie podbieraki i pudełka muchowe drewniane. Polecam. Tanio nie jest ale zamiast co chwilę zmieniać na inny i wiecznie być nie zadowolonym lepiej kupić jeden a dobry, dopasowany pod konkretnego wędkarza, konkretną potrzebę. Gdybym miał kupić tani podbierak to kupiłbym polski drewniany - Salix Alba i jeszcze jedna firma robi fajne, nie pamiętam nazwy,taki mały wygięty podbierak-też świetny. Mój podbierak wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

Załączone pliki


  • kocmyrz i Franc lubią to

#64 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 09 styczeń 2020 - 20:22

Z całym szacunkiem dla firmy Fishpond bo lubię tą firmę.....ale te podbieraki to plastik fantastik. Jak już coś kupujesz w USA to kup coś porządnego. Ja poszedłem inną drogą zamiast kupować gotowy szajs zleciłem wykonanie u Chrisa Pongraca. Wpisz "Chris Pongrac nets" i wyskoczy nazwa firmy "Out of the riffle woodworks" zdjęcia jego rzemieślniczej roboty. Sympatyczny gość w USA ,ma bardzo pozytywne podejście do Polaków (miłośnik polskiej kiełbasy:) robi jedne z najlepszych podbieraków na świecie. Zapłaciłem około 750 zł , podbierak rewelacyjny. Klasa, piękne drewno. Chris robi na zamówienie podbieraki i pudełka muchowe drewniane. Polecam. Tanio nie jest ale zamiast co chwilę zmieniać na inny i wiecznie być nie zadowolonym lepiej kupić jeden a dobry, dopasowany pod konkretnego wędkarza, konkretną potrzebę. Gdybym miał kupić tani podbierak to kupiłbym polski drewniany - Salix Alba i jeszcze jedna firma robi fajne, nie pamiętam nazwy,taki mały wygięty podbierak-też świetny. Mój podbierak wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

A - i jeszcze jedno. Padło tutaj zdanie że magnes słaby do podbieraka i jest z tym problem. Wiem że "znawcy" noszą podbierak na plecach. Bo wszyscy tak noszą. I w USA i w Europie i wszędzie. Ja też tak nosiłem bo inni też nosili, mimo że wiecznie mi to przeszkadzało. W necie pełno jest zdjęć wędkarzy z podbierakiem na plecach więc następni małpują poprzedników. Sięganie ręką za plecy i szukanie po omacku podbieraka jest po prostu niewygodne i nie ergonomiczne. W skrajnych przypadkach powoduje bóle łopatki i łokcia. Mokry podbierak brudzi też plecy (śluzem ryb też - fujjj). Kilka lat małpowałem więc innych "znawców" i od około 10 lat noszę plecak siatką do dołu na uchwycie przypiętym do pasa od spodniobutów. Uchwyt zrobiłemsobie sam bo nikt go nie produkuje. Prawą ręką trzymam wędkę, lewa ręka nie szuka podbieraka za plecami, ma go blisko na lewym udzie. Chwyt jest naturalny, prosty, przypomina sięgnięcie po kolta przez rewolwerowca:) Polecam to rozwiązanie. Wiem że wyśmiejecie to bo tak jest niezgodnie z ogólnie przyjętym schematem.


  • aigle lubi to

#65 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 styczeń 2020 - 20:38

Nowy nabytek na nowy sezon: Fishpond River Armor Edition Net:

 

 

Grzegorz, fajny sprzęt, dobry zakup. Gdybym miał okazję przygarnął bym NOMAD MID-LENGTH BOAT NET. Może kiedyś pokarzą się i u nas...  ;)



#66 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:08

A - i jeszcze jedno. Padło tutaj zdanie że magnes słaby do podbieraka i jest z tym problem. Wiem że "znawcy" noszą podbierak na plecach. Bo wszyscy tak noszą. I w USA i w Europie i wszędzie. Ja też tak nosiłem bo inni też nosili, mimo że wiecznie mi to przeszkadzało. W necie pełno jest zdjęć wędkarzy z podbierakiem na plecach więc następni małpują poprzedników. Sięganie ręką za plecy i szukanie po omacku podbieraka jest po prostu niewygodne i nie ergonomiczne. W skrajnych przypadkach powoduje bóle łopatki i łokcia. Mokry podbierak brudzi też plecy (śluzem ryb też - fujjj). Kilka lat małpowałem więc innych "znawców" i od około 10 lat noszę plecak siatką do dołu na uchwycie przypiętym do pasa od spodniobutów. Uchwyt zrobiłemsobie sam bo nikt go nie produkuje. Prawą ręką trzymam wędkę, lewa ręka nie szuka podbieraka za plecami, ma go blisko na lewym udzie. Chwyt jest naturalny, prosty, przypomina sięgnięcie po kolta przez rewolwerowca:) Polecam to rozwiązanie. Wiem że wyśmiejecie to bo tak jest niezgodnie z ogólnie przyjętym schematem.

Nikt nie wyśmieje, bo muszkarze mają klasę ;) ...ale zapolemizuję jeśli pozwolisz.

Umieszczenie na plecach rączką w dół jest wygodne i sięgnięcie jest proste. Ja noszę na plecaku lub czasem na kamizeli lub kurtce. Podbierak jest wysoko i nie haczy o krzaki i drzewa podczas marszu, Znajduje się, że tak powiem w świetle sylwetki i trzeba mieć pecha by się zaczepił o brzegowe przeszkody.Silny magnes i sprężyna z tworzywa pozwalają na wygodne zdjęcie i podebranie. Kłopotliwe jest tylko czasem upięcie go ponownie na plecaku, bo na kamizeli lub kurtce już jest prosciej.

Tak więc magnes na górnej krawędzi obręczy podbieraka i jest ok.

Założenie w sposób który opisujesz powoduje, że siatka jest nisko. Jeśli brodzimy to może być ok, ale gdy wychodzimy na brzeg to myślę, że mogą być zaczepienia.

Ja do pasa od spodniobutów przypinam na magnesie kij do brodzenia, po lewej stronie na niedługiej lince.Tak więc gdy idę brzegiem podpieram się kijem w lewej, wędzisko w prawej, a podbierak na plecach.

Sam podbierak fajny, oryginalny. Pozdrawiam Paweł :)

Załączony plik  San-03.jpg   104,58 KB   16 Ilość pobrań
 


Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 09 styczeń 2020 - 21:13


#67 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:19

Paweł. Nie bałeś się tam przechodzić na II turbinach? :D :)
  • Paweł Bugajski lubi to

#68 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:26

Paweł. Nie bałeś się tam przechodzić na II turbinach? :D :)


Sprawnego wędkarza nic nie przeraża 😉
  • Paweł Bugajski lubi to

#69 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 styczeń 2020 - 20:26

Napalonego!!!!! Sprawność pokazuje się po.   ;)  :P


  • Bułka lubi to

#70 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 styczeń 2020 - 20:42

Paweł. Nie bałeś się tam przechodzić na II turbinach? :D :)

"Nic to"  jak mawiał mały rycerz ;)

Prawdziwa jazda to Bornholm...

 

Załączony plik  DSCN0038.JPG   51,28 KB   10 Ilość pobrań


  • Bułka lubi to

#71 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 styczeń 2020 - 20:53

Zgadza się. Morze to niespodzianki. 

Kumpla jak nakryło w tym (tfuuuu, tamtym)  roku to wędkę na drugi dzień znaleźli.  :lol:  :lol:  :lol:

Czekał na dnie w piasku.   



#72 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 październik 2020 - 21:53

Panowie polećcie podbierak do którego zmieszczę głowacicę (oby:)) lub szczupaka, jedyne wymogi to gumowa siatka.

#73 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 08 październik 2020 - 09:08

Na szczupaka mam coś takiego
JAXON SOFT MESH 60 (53 X 60)

Dużą rybe spokojnie zmieści, siatka gumowana, lekki i można przenosić na plecach na magnesie. A i kosztuje tyle co nic🙂

#74 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 październik 2020 - 10:33

Na szczupaka mam coś takiego
JAXON SOFT MESH 60 (53 X 60)

Dużą rybe spokojnie zmieści, siatka gumowana, lekki i można przenosić na plecach na magnesie. A i kosztuje tyle co nic

 

Siatka gumowa a gumowana to ogromna różnica. I dla ryby (obrażenia) i dla wędkarza (jak ma wyhaczać zaplątane kotwiczki)...



#75 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 październik 2020 - 11:22

Najgłębszą gumową siatkę na aliexpress widziałem 55cm. Ale ciężka bo sama siata 0,5kg waży. Do tego reszta i jest co nosić

#76 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 08 październik 2020 - 12:04

Najgłębszą gumową siatkę na aliexpress widziałem 55cm. Ale ciężka bo sama siata 0,5kg waży. Do tego reszta i jest co nosić

 

Zawsze jest coś za coś....



#77 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 08 październik 2020 - 12:07

Panowie polećcie podbierak do którego zmieszczę głowacicę (oby:)) lub szczupaka, jedyne wymogi to gumowa siatka.


Snowbee, takie ryby wchodzą bez problemu
https://drive.google...ew?usp=drivesdk

https://www.snowbee....th-rubber-mesh/
  • gulf lubi to

#78 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 październik 2020 - 12:11

Przemek to są siatki gumowane , gumowe - https://pl.aliexpres...#3564#16062#206



#79 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 08 październik 2020 - 12:14

Mateusz te podbieraki mają gumowe siatki. Na Islandii innych używać nie można

#80 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 październik 2020 - 12:17

Mateusz te podbieraki mają gumowe siatki. Na Islandii innych używać nie można

Miałem taki ale odesłałem bo mi sie waga nie zgadzała z deklarowaną , i mój miał siatke gumowaną  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych