Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podbieraki muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 październik 2020 - 19:39

Witam.

Ryba7 ... 

1. Tak samo nie śmierdzą lub tak samo śmierdzą jak się je nie wypłucze

2. Tak samo nie moczą pleców lub tak samo moczą jak się je nie wytrzepie z wody

3. W silikonowym nawet tym głębszym, ryba jak zaczyna skakać, to z reguły wyskakuje z podbieraka, w tym z gumowaną siatką przekręcamy rękę o 90 stopni (bo się da też przekręcić siatkę) i w magiczny sposób ryba przestaje skakać w ogóle ...

Zaplątywanie się przynęty w siatkę gumowaną jest mitem i największą ściemą flajfiszingu ... no może poza zmową producentów w temacie klas wędek i stożkami dla wtajemniczonych  :D ;)

Pozdrawiam.

PS. Używam i jednej i drugiej siatki  :rolleyes:

Chodziło mi o podbieraki z materiałowymi siatkami, nieraz miałem sytuację gdy pstrąg z streamerem w pysku zahaczał jego główką o siatkę i wykonywał kilka zrywów, plątał się okrutnie.. Był to Salix Alba Troć,  głęboki, ładny, lekki ale przez te sytuacje zmieniłem na

 podbierak z silikonową / gumową siatką brendowany znaczniem "T". Nigdy ryba mi z niego nie wyskoczyła, osobiście polecam. Na foto rybka +/- 45cm. Noszę go wkładając miedzy plecy a pas biodrowy.

Załączone pliki


Użytkownik ryba7 edytował ten post 12 październik 2020 - 19:42

  • Paweł Bugajski, gulf, Pendergrast i 1 inna osoba lubią to

#102 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 12 październik 2020 - 21:15

Tak z ciekawości czy ten podbierak ma pływający stelaż? W sensie jest pusty w środku?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • trout master lubi to

#103 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 12 październik 2020 - 23:30

Wszystkie z włókna węglowego są puste w środku ale nie wszystkie pływają. Zależy od wagi samej siatki. Oglądałem kiedyś u kolegi jeden z klonów "ebay'owych".

Miał głęboką, mięsistą siatkę. Był dla mnie za ciężki i minimalnie ale tonął.

 

Kompromis pomiędzy głębokością siatki (bo nie ma nic tak bardzo wkurwiającego nad wodą, jak skaczący pstrąg w bardzo płytkiej silikonowej siatce) a wagą wcale nie przemawia na korzyść "silikonowych" nowości. Choć podchodziłem już do nich wielokrotnie przez wiele lat.

 

Po kilku nieudanych próbach zawsze wracam do nieśmiertelnego Salix'a "troć"........



#104 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 13 październik 2020 - 09:12

Witam.

Pendergast ... ja też swgo czasu szukałem takiego zwijanego "składaka". Miałem nawet jednego w ręce - sygnowany marką Daiwa był.

Przy czymś cięższym w siatce, miałem wrażenie że taśma obręczy (bo to taka grubsza taśma chyba stalowa była) zaraz się zwinie albo złamie w któymś miejscu.

Mało komfortowe to uczucie było więc odpuściłem sobie. Ten z Twojego linku ma "lifetime warranty", ale zauważ że na zdjęciach pokazywany jest z rybkami niemal w pionie tylko.

Jak się zdecydujesz to podziel się wrażeniami.

 

Ja miałem kiedyś szatański pomysł żeby zrobić sobie samemu podbierak ze starszej rakiety tenisowej - jak się pojawiły tanie siatki silikonowe na Ali.

Albo na takiej drewnianej, ze względu na wygodną, długą rączkę, bo takich pobieraków drewnianych praktycznie nie ma na rynku a jak są to kosztują krocie. Albo z kolei z leciutkiej, kompozytowej rakiety dla dzieiciaków (duża główka ale króciutki beam i grip z kolei), ze względu na jej wagę i wytrzymałość konstrukcji.

Ale jak to zwykle bywa pomysł przegrał z lenistwem ...  :rolleyes:

Pozdrawiam.



#105 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 13 październik 2020 - 09:45

Problem mam z hip packami. Mało wygodnie jest z podbierakiem za paskiem a nie odpowiada mi wiszący w wodzie. Poza tym często potrzebny jest tylko patrząc na regulamin niektórych łowisk.

Widziałem tą Daiwę na Amazonie. Całkiem sprytna tylko droższa. Podobne rozwiązanie ma McLEAN ale daje tylko rok gwarancji a trochę kosztuje. Handy Pak robi te podbieraki od 1959 r. czyli się sprawdzają i popyt jest.

Jak zamówię i przetestuję do zdam relację.



#106 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 październik 2020 - 14:59

Mateusz jeśli nosisz hip packa spróbuj takiego patentu :

 

https://e-workwear.p...lucz,-cegi/1101

https://allegro.pl/o...aAaAvW2EALw_wcB


  • Pendergrast i Forest-Natura lubią to

#107 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 październik 2020 - 16:29

"Od zawsze" mam staromodny, drewniany podbierak - z bawełnianą siatką, a jakże - spółdzielni Sprzęt Rybacki. Po drodze miałem kilka nowoczesnych wydumek, ale żadna z nich nie była i nie będzie tak przyjemna dla oka, funkcjonalna  oraz bezproblemowa, jak ten stary, tonkinowy zabytek z czaplą. Naturalny i oczywisty.. 


  • cys82 lubi to

#108 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 listopad 2020 - 22:26

Chodziło mi o podbieraki z materiałowymi siatkami, nieraz miałem sytuację gdy pstrąg z streamerem w pysku zahaczał jego główką o siatkę i wykonywał kilka zrywów, plątał się okrutnie.. Był to Salix Alba Troć,  głęboki, ładny, lekki ale przez te sytuacje zmieniłem na
 podbierak z silikonową / gumową siatką brendowany znaczniem "T". Nigdy ryba mi z niego nie wyskoczyła, osobiście polecam. Na foto rybka +/- 45cm. Noszę go wkładając miedzy plecy a pas biodrowy.


kolego ryba7 i jak ten podbierak, jesteś zadowolony? też rozważam jego zakup,ale zastanawiam się jak go zamontować do kamizelki,bo on nie ma zaczepu do magnesu

#109 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 22 listopad 2020 - 10:13

kolego ryba7 i jak ten podbierak, jesteś zadowolony? też rozważam jego zakup,ale zastanawiam się jak go zamontować do kamizelki,bo on nie ma zaczepu do magnesu

Magnes zamocuj za pomocą trytki do obręczy podbieraka.
  • bartosz311287 i Voiteh lubią to

#110 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 listopad 2020 - 10:29

Magnes zamocuj za pomocą trytki do obręczy podbieraka.

 

brałem to pod uwagę i chyba ten magnes by się do tego nadawał

https://salar.pl/produkt-3292-k-162



#111 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2020 - 14:00

Jestem bardzo zadowolony, jest głęboki, lekki i już sporo ryb podebrał. Noszę go włożonego za pas biodrowy, nie używam żądnych magnesów itd dla mnie to najwygodniejsza opcja.

Załączone pliki


Użytkownik ryba7 edytował ten post 22 listopad 2020 - 14:00

  • Forest-Natura i Grzegorz G. lubią to

#112 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 listopad 2020 - 19:39

"Od zawsze" mam staromodny, drewniany podbierak - z bawełnianą siatką, a jakże - spółdzielni Sprzęt Rybacki. Po drodze miałem kilka nowoczesnych wydumek, ale żadna z nich nie była i nie będzie tak przyjemna dla oka, funkcjonalna  oraz bezproblemowa, jak ten stary, tonkinowy zabytek z czaplą. Naturalny i oczywisty.. 

Witam.

Dla mnie naturalny i oczywisty to jest więcierz z wierzby, przez Rzepichę dla Piasta Kołodzieja jeszcze ukręcony ... cóż ... imię zobowiązuje - nosił bym, jeno mi zapleśniał ...  :rolleyes:

Pozdrawiam.


  • Wobi i gregx1 lubią to

#113 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 listopad 2020 - 20:23

Pochwalam.. Trochę klasyki we fly fishingu nie zawadzi. Czapla, Brodin albo Salix to elegancka kontynuacja tradycji. Tonkinowy kwiatek w rynsztunku nowoczesnych, fly fishingowych knechtów.. :)  



#114 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 23 listopad 2020 - 07:44

brałem to pod uwagę i chyba ten magnes by się do tego nadawał

https://salar.pl/produkt-3292-k-162

Ten jest ok, nada się każdy, który ma oczko z dwóch stron. Jedna trytka spokojnie wystarczy.
 



#115 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 04 maj 2021 - 12:13

Panowie za jakość trzeba zapłacić. Albo tania chińszczyzna z twardą i płytką siatką lub miękka i głęboka siatka w Fishpond , Brodin i Rising ale tu ceny zaczynają się od 400zł. Przerabiałem na własnej skórze

Ja za swój podbierak dałem około osiem stów ale mam podbierak na całe życie i synowi zostawię. Drewniany podbierak ręcznie robiony w małej firmie to naprawdę najlepszy wybór. Czym większa firma tym gorszy wyrób. Ja to się dziwię że jeszcze ktoś się łapie na hasła " Jesteśmy światową korporacją...." bo to dla mnie antyreklama. Za jakość się płaci ale to jest naprawdę tańsze niż co chwilę zmieniać na inny bo brak satysfakcji.



#116 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 maj 2021 - 05:26

Kiedys tez myslalem, ze bede mial cos na cale zycie. Pakowalem rzeczy na parkingu do samochodu i nie wszystko spakowalem. Zostal wlasnie podbierak. 


  • grisha i Ektom lubią to

#117 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 05 maj 2021 - 19:07

Ja za swój podbierak dałem około osiem stów ale mam podbierak na całe życie i synowi zostawię. Drewniany podbierak ręcznie robiony w małej firmie to naprawdę najlepszy wybór. Czym większa firma tym gorszy wyrób. Ja to się dziwię że jeszcze ktoś się łapie na hasła " Jesteśmy światową korporacją...." bo to dla mnie antyreklama. Za jakość się płaci ale to jest naprawdę tańsze niż co chwilę zmieniać na inny bo brak satysfakcji.



Pewnie super jest.
Ja za swój dałem 50zł i mam 10 lat.
Pewnie wytrzyma i drugie tyle,a może i więcej.

Użytkownik Radek79 edytował ten post 05 maj 2021 - 19:07


#118 OFFLINE   janosik_84

janosik_84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaRaz tutaj, raz tam
  • Nazwisko:Bez zmian ;)

Napisano 07 styczeń 2022 - 07:47

Ja ostatnio nabyłem budżetowy York 44886, jeszcze do mnie nie dotarł, mam nadzieję że nie będzie za płytki:

ktoś może posiada??

 

https://allegro.pl/o...TdkNWQ0ZDJhNWU=

 

 

DANE TECHNICZNE:

  • Długość: 69cm.
  • Wymiary kosza: 48cm x 40cm.
  • Średnica oczka: 2,5cm.
  • Głębokość siatki: 33cm


#119 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 styczeń 2022 - 22:26

 

Ja ostatnio nabyłem budżetowy York 44886, jeszcze do mnie nie dotarł, mam nadzieję że nie będzie za płytki:

ktoś może posiada??

 

https://allegro.pl/o...TdkNWQ0ZDJhNWU=

 

 

DANE TECHNICZNE:

  • Długość: 69cm.
  • Wymiary kosza: 48cm x 40cm.
  • Średnica oczka: 2,5cm.
  • Głębokość siatki: 33cm

 

Jak mieszkalem jeszcze w Polsce to kupilem sobie podbierak Jaxon, pozniej z tej samej serii troche wiekszy w razie jakby mi sie uwiesilo cos co ma kolo metra albo i wiecej. Pozniej ten wiekszy zgubielem na parkingu. Poszedlem do sklepu w Norwegii i kupilem ABU. Tak przynajmniej bylo napisane. Dukaty przeciwko kasztanom, ze wszystko jest klepane w tej samej fabryce, na taj samej tasmie montazowej. Raczka identyczna, ksztalt obreczy tak samo, siatka tez, jedyna roznica to logo naszyte na siatke. Cena zgola inna. Ten co wskazales w linku fajny bo oczka w siatce duze wiec wody nie bedziesz zagarnial, a ryba Ci przez nie nie przeleci, przeciez nie do akwarium kupiles. Polamania!



#120 OFFLINE   dir33

dir33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 03 luty 2022 - 12:27

Kiedyś przypadkiem kupiłem w Danii podbierak na trocie. Jest duży ok 50x70cm obręcz z długą siatką. Obręcz wygięta z dosyć grubego bambusa. Na rękojeści hak do zakładania za pasem i kawałek sznurka. Podbierak pływa i kładziesz przed sobą na wodzie sznurek  jako cuma do kamizelki.  I to służy do układania linki , bo fale robią swoje. 

Ostatnio zabieram go na jętkę  i kładę go na trawie , działa tak samo, podobnie jak kosz do linki. U mnie trawa(a jest wysoka) tak samo irytuje, jak fala na morzu.


  • trout master lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych