Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kawa, Kawka, Kaweczka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:43

Kawa hmmmm....

Dwie łyżki dobrej rozpuszczalnej kawki , zalane ciepłą wodą i do tego dobra whisky - proporcje 50/50

Daje fajnego kopa z rana  :P

 

Oczywiście jak nie pracuje lub siedzę na łódce  :ph34r:



#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:46

Karol, litości, nie nazywaj tych chemicznych granulek kawą.  :mellow:


  • woblery z Bielska lubi to

#23 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:47

Mówię o substracie powiedzmy kawy  :lol:  :lol:  :lol: sory Bartek ;)



#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:51

Luzik, po prostu nie znoszę tego płynu. 

Szkoda, że nie będzie Ciebie na zlociku, podjąłbym się zaserwowania "kopa" na śniadanie.  :D



#25 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 03 kwiecień 2015 - 21:56

Jeśli express ciśnieniowy jest pod ręką nieosiągalny, to już wolę mieloną zaloną wrzątkiem.

Nigdy rozpuszczalną. To namiastka kawy.

I do tego 50% whisky ale podane osobno, nie zmieszane, jak najbardziej.

Na moje ciśnienie 100/50 jak znalazł. Jeśli akurat nie prowadzę, albo nie steruję.



#26 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 00:04

Ryacophila
A gdzie "tiger spoty/stripsy" ;)?

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 04 kwiecień 2015 - 00:07


#27 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:49

grzegprz88, wybacz, ale nie bardzo wiem o czym mowa.

 

Ekspres mam solidny, z 2 bojlerami. Niektórzy nawet mówią, że to nie ekspres a "system espresso" :).  Ważne, że służy. A co najważniejsze jest powtarzalny, tzn. trzyma temperaturę parząc koleje i koleje espresso. Poza tym to tylko grzałka z pompka więc nie ma co się rozwodzić. Im system prostszy tym lepiej. Ledowy wyświetlacz w maszynie to raczej bzdura, chwyt na gazeciarzy. Sercem systemu jest, nie ekspres, lecz młynek. Kawa idealnie zmielona to podstawa.  Fajnie, że w marketach za rogiem, pojawia się co raz więcej kaw do wyboru. I nie myślę tu o Lavazzie czy Segafredo. Całkiem strawna jest brązowa Woseba. W Stokrotce czy Kauflandzie można trafić na całkiem świeże ziarna. Kilka lat temu jeszcze nie do pomyślenia u nas. Dla bardziej wymagających podniebień polecam Jolly Caffe Crema tudzież New York Extra, oczywiście wsparcie dla lokalnych palarni to obowiązek każdego kawosza. 

Pozdrawiam.


  • bartsiedlce lubi to

#28 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:54

Koledzy pomożecie?

Dziewczyna ciśnie temat zakupu ekspresu a ja zielony w tym i w dodatku w ogóle nie piję kawy :D jaki ekspres wybrać? na co zwrócić uwagę? jakie bajery warto żeby miał? Parzyć będzie miał za zadanie zapewne z dwie-trzy kawy dziennie. Czasem więcej jak ktoś wpadnie - takie normalne domowe użytkowanie. Ma mielić ziarna kawy i mieć pojemnik na mleko. Podpowiecie coś do kwoty powiedzmy 2500?



#29 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 03 styczeń 2017 - 14:57

:good: gdzies na rybach o wczesnym zimowym poranku,dla odmulenia



#30 OFFLINE   pajhivo

pajhivo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2017 - 15:16

To Ty automat chcesz a nie ekspres ;)

A tak na poważnie podstawa to młynek, precyzyjne podanie wody i powtarzalność. Młynek żarnowy ceramiczny z regulacją.

Nie wiem, czy za 2500 znajdziesz automat dobrze mielący (z regulacją) i poprawnie parzący espresso i jeszcze do tego "z bajerami" w postaci dobrze spienionego mleka i z pojemnikiem (ja akurat nie polecam pojemnika) SaecoHD8753 zdaje się spełnić Twoje wymagania.

Generalnie im mniej bajerów tym lepiej.

Ja w domu mam Jura Ena micro 9 - cena niestety przekracza założony budżet. Dla mnie bajerem by fakt, że dziecko może zrobić kawę przyciskając jeden przycisk - wspólna głowica spieniacza mleka i nalewaka kawy. A w zasadzie to bajer dla żony bo ja zwykle bez mleka piję.

 

Pytanie podstawowe jest czy wiesz jak smakuje espresso - albo jak powinno smakować. "Smakować" nie w sensie że musisz ten smak akceptować, jedynie żeby określić poprawność. Oczywiście jak lubisz smak dobrej kawy to pomaga.

 

Pozdrawiam


  • karpiu08 lubi to

#31 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:49

Dobry młynek i dobra kawa, ja sobie przywiozłem ziarna z Libii, jest różnica, ale niestety kiedyś się skończy. Więcej nie trzeba, smakuje jak ta z ekspresów. Zalać wrzątkiem i czymś przykryć żeby się zaparzyła.



#32 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:08

Za 2500 pln to jesli automat to szukał bym coś z oferty Delonghi

bo 2.5 tysia na dobrą kolbę i młynek nie starczy

można tez kupić za te kaske używkę po serwisie np Jurę albo Gaggię


  • karpiu08 lubi to

#33 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:47

Kolego, żadnego delonghi, szkoda pieniędzy. Polecam expresy firmy NIVONA, mam taki w robocie już ponad rok, robi kilkanaście kaw dziennie. Trzeba pamiętać, żeby kilka razy w roku zrobić program serwisowy, czyszczący (zalewasz odkamieniacz, dorzucasz dropsa czyszczącego, wciskasz guzik i się robi samo :) )
  • karpiu08 lubi to

#34 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:26

Jura lub Nivona i jeszcze Melitta, inne odpuść. Za 2500zł Jury nie kupisz, jedynie Nivone. Najtańsze automaty tej firmy to koszt ok 2700zł. Poszukaj sklepów, które dodają rok gwarancji. Ja kupowałem 767, jestem bardzo zadowolony choć raz był na gwarancji (wszystko sprawnie załatwione, oczywiście za darmo, łącznie z wysyłką w obydwie strony). Czytając opinie na forach specjalistycznych tylko te trzy firmy polecają. Nie kupuj ekspresów w sklepach typu Media-Markt, idź do profesjonalnego sklepu, gdzie będziesz mógł posmakować kawy z różnych ekspresów. 

Jedyna wada ekspresu jest taka, że nigdzie indziej już kawa nie smakuje (za wyjątkiem dobrych kawiarni)... Różnicą pomiędzy tym tańszym modelem, a droższymi jest zakres regulacji mocy kawy, grubość mielenia, no i ilości "gotowych" napojów. 

 

Pewnie osoby, które mają ekspresy kolbowe powiedzą, że automaty są do niczego. Być może, ale przesiadając się z kawy mielonej czy kawiarki (nie mówię nawet tutaj o kawie rozpuszczalnej) na ekspres różnica jest masakryczna. 

Eksperymentuj z kawami, różne miałem - Lavazza, Dalmayr, Mezcla, Segafredo, Piacetto, Kimbo i o dziwo najbardziej podeszła mi MK Cafe premium oraz Tchibo Guatemala Grande. Pewnie za jakiś czas gust się zmieni :)


  • karpiu08 lubi to

#35 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2017 - 09:38

To prawda ,że kawa z ekspresu obojętnie jakiego smakuje inaczej niż "fusówka" nawet te ze średniej półki są z ekspresu o niebo lepsze ,

niezłym wyborem jest też zacząć przygodę z kawą bez fusów z kawiarką Bialetti

ja np takie coś wożę ze sobą gdy gdzieś jadę

2ikb3up.jpg



#36 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:18

To może herbatki? ;)

Moja ulubiona z miodem : D :D

 

 

Załączony plik  herba.jpg   47,89 KB   19 Ilość pobrań


  • WalterW lubi to

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:47

Ekspresy, jak to ekspresy ... dobre w domu ...  

A próbowaliście - AeroPress???  



#38 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2017 - 21:38

Za bardzo przypomina Duck do kibla :lol:  chyba mnie nie skusi :P

2znwr55.jpg


Użytkownik seiken edytował ten post 07 styczeń 2017 - 21:40

  • remek lubi to

#39 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 08 styczeń 2017 - 04:33

cóż, bez kawy życie było by ciężkie. w Kanadzie chyba niemożliwe :-)

w każdej prawie osadzie można spotkać coffee shop Tim Hortons ( sieć założona przez gracza NHL a jakże), a kanadyjczycy nie moga chyba egzystować bez porannego duble duble ( czarna kawa z dwiema miarkami cukru i dwiema miarkami śmietanki)

wiele z nich otwartych jest 24/7 i sprzedaję również świetne pączki a nawet całe luche, ale kawa to podstawa.

kiedy przyjechałem do Kanady, pierwsze co zoabaczyłem to wianuszek aut w "drive thru" u Tima Hortona.

kurcze tam zawsze jest kolejka. Kawę mają dobrą i nie drogą. 

ja ją bardzo lubię szczególnie z pączkiem :-)

pozdrówka


  • remek lubi to

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2017 - 10:10

Koledzy pomożecie?

Dziewczyna ciśnie temat zakupu ekspresu a ja zielony w tym i w dodatku w ogóle nie piję kawy :D jaki ekspres wybrać? na co zwrócić uwagę? jakie bajery warto żeby miał? Parzyć będzie miał za zadanie zapewne z dwie-trzy kawy dziennie. Czasem więcej jak ktoś wpadnie - takie normalne domowe użytkowanie. Ma mielić ziarna kawy i mieć pojemnik na mleko. Podpowiecie coś do kwoty powiedzmy 2500?

 

Jak piszesz dwie-trzy kawy dziennie to znaczy, że będzie 1-2 dziennie :) A jak tyle to kupno ekspresu za taką kwotę i takich gabarytów to chyba nie najlepszy pomysł. On musi pracować ... a nie stać. Może wyznawcy się skrzywią ale poważnie rozpatrzyłbym opcję ekspresu nespresso (tylko nespresso) na kapsułki. Są minusy (droga kawa w przeliczeniu na kg, nie masz wpływu na wybór kawy ...) ale też plusy (tani, praktycznie bezobsługowy, spory wybór bardzo dobrych kaw, niekiedy kawa lepsza niż z markowych ekspresów, które mają kiepskie młynki i słaby system parzenia). 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych