Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 22:37

Proszę podzielcie się doświadczeniami. Łapię je skutecznie na spining ale na muchę... złapane na muchę muszą pięknie walczyć.
Jak się za nie zabrać?



#2 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 09 listopad 2009 - 12:12

Najlepszy okres na bolenia na muchę to okres rójki jętki majowej. Wtedy bolenie zbierają jętkę z powierzchni i zresztą nei tylko one ale wszystko co zyje w rzece :D Łowi się je wtedy na sucha muchę. Sprzęt musi być oczywiście troszkę mocniejszy niż przy pstrągach :D

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 17:52

Tu raczej chodzi o radę jak łowić bolki na streamera.Sprzęt,technika i przynęty.Sam się przymierzam na przyszły rok.

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 listopad 2009 - 18:09

Wiem że łowią znajomi znajomych poniżej Dąbia bolki na suchą.
Normalnym sprzętem, na suchara w trochę większych rozmiarach.
I zdaje się ze na mokrą też.
Aptekarz - musimy się kiedyś umówić, ja wezmę muszyska i przytelepię łódkę, ty pokażesz o co w tych boleniach chodzi, dla mnie to jest czarna magia. Ponoć są wszędzie w okolicy, ja ich nad wodą nie widuję... :D
  • milo26 lubi to

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 18:25

:lol: Kuba no to może być ciekawie u mnie na Wiśle z łódki na muchę w tych berach,pianie i w ostrym prądzie.Ja tylko jednego bolka złowiłem na streamerka wędka pożyczona chyba to była w klasie 7.Przywalił taki ok 80cm i nie wiedziałem za co łapać czy za wędkę drugą ręką czy za szpule kołowrotka która się kręciła jak szalona i od tej pory myślę o bolkach na muchę zaraziło mnie to.

#6 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2009 - 20:50

Wyciągnięty?


#7 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 20:55

Pafek dobrze prawi :D
Na suchą reagują bardzo dobrze. Najlepsze efekty na chrusta, a i jętką majową nie pogardzą ( choć u nas na Odrze śladowe ilości się roją).
Co ciekawe chrusta to jak lipienie podglądają i takiego perfidnego z sarniny nie łykną, a jak się zapoda z CDC to biorą bez oporu. Łowi się je z przelewu tak jak klenie. Ja używam do tego celu #4 i daje rade - przypon 0,20.
Streamer to linka intermedium i takie bidne materiałowo muchy w jasnych tonacjach. Jest taki patent na mega-szybkie ściąganie muchy; wędka pod pachę lub między kolana i wybieramy na dwie ręce. Tylko przypon trochę mocniejszy bo takie połączenie szybkiego ściągania i atak ryby to mocne może być :mellow:
  • analityk lubi to

#8 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2009 - 21:01

Dużo brań boleni miałem na spining w chwili gdy przynęta spadając wpadała do wody. Mam wrażenie że ryby widziały jąjuż w locie. Czy na suchara też biorą zaraz po wpadnięciu muchy do wody?

  • mietek lubi to

#9 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 21:23

Wyciągnięty?

Wyciągnięty ale fotek brak.Adrenalina mi tak podskoczyła że nawet mało co pamiętam z tego tylko ten kołowrotek oddawający linkę z zawrotną prędkością.
  • analityk lubi to

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 listopad 2009 - 21:54

Aptekarz, a u Ciebie można jeszcze bolka złapać teraz? Czy na te ryby już jest za późno?

#11 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 22:11

Kuba byłem parę razy ale te miejscówki moje chyba za szybkie są na jesienne bolki i nic.Ostatniego złowiłem chyba w połowie pażdziernika.Potem jakieś koty pod 60 jako przyłów przy klonkach.Wiem że przy tym na załączonej fotce zmarzłem jak jasna cholera bo jako mata posłużyła bluza.

Załączone pliki



#12 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2009 - 23:25

Takie biorą na sucharka? Nieżle!!

#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 08:04

Nie to tylko odpowiedż dla Standerusa że jeszcze coś tam skubnie.Do bolków na muchę się przymierzam na następny rok w 2009 złowiłem na streamera konkretną rybkę na pożyczonym sprzęcie ot jeden rzut i akurat się tak złożyło.Na suchara to ja tego nie widzę na moich łowiskach ale spróbuje na pewno.

#14 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 listopad 2009 - 10:44

Wiem że łowią znajomi znajomych poniżej Dąbia bolki na suchą.
Normalnym sprzętem, na suchara w trochę większych rozmiarach.
I zdaje się ze na mokrą też.
Aptekarz - musimy się kiedyś umówić, ja wezmę muszyska i przytelepię łódkę, ty pokażesz o co w tych boleniach chodzi, dla mnie to jest czarna magia. Ponoć są wszędzie w okolicy, ja ich nad wodą nie widuję... :D


Z tego co wiem musisz pojechać poniżej Krakowa, bolenie w większej ilości zaczynają się od Przewozu. Myślę że skanalizowana Wisła między stopniami chyba im nie służy, choć słyszałem że są też i na odcinku miejskim, ale chyba są to ilości zbyt małe na świadome łowienie, a i samo łowienie w takim kanale do przyjemnych nie należy i pewnie cieżko jest znaleźć ryby. Szanse można zwiekszyć łowiąc pod samymi stopniami. Jak ja łowiłem na krakowskiej Wiśle 14 lat temu o boleniach w Krakowie i powyżej nikt nie słyszał, były dopiero od Przewozu, szkoda że wtedy nie łowiłem boleni :(
J

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 listopad 2009 - 11:42

No właśnie - na ogół łowię między zaporami, poniżej Przewozu byłem raz i wtedy pierwszy i ostatni raz widziałem bolenia, jak się opalał na płytkiej wodzie pod larsenemami. Ryba spora, chętnie bym ją kiedyś złowił. Jednego kiedyś złowiłem tez na muchę - miał całe 15 do 20 cm, na suchar wziął :D

#16 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 listopad 2009 - 12:14

Przewóz ponoć już nie obfituje w takie bolenie jak 10-15lat temu, ale w odpowiednich warunkach na pewno można tam jeszcze trafić na ładną sztukę. Myślę że najlepiej będzie wiosną gdy bolki jeszcze nie będą tam przepłoszone. U mnie na Wiśle duże bolki ruszają się dopiero po 20-stym maja, choć w dużym stopniu zależy to od zimy. Jak szybko zrobi się ciepło mogą ruszyć się wcześniej. Ja na początku skupiłbym się na stopniu, potem w miarę wzrostu presji szukałbym ich bardziej w dole.
pozdrawiam
J

#17 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 listopad 2009 - 18:35

Kumple łowią bolki na takie jakby jigi na bardzo lekkich głowkach - i łowią dosyć skutecznie.

#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 listopad 2009 - 18:44

Na Przewozie oprócz bolków można fajnych kleni połowić. Nie byłem tam 2 lata ale myślę że zbytnio się nie pozmieniało.

#19 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 grudzień 2009 - 13:22

witam


takie mam postanowienie świąteczno noworoczne chcę w przyszłym roku złowić bolenia na muchę może coś bardziej zaawansowani koledzy w tym temacie, napiszą coś do siebie jaka linka, muchy, a może namiary na jakieś artykuły w internecie itp :D za wszystko z góry dzięki :D

#20 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 13:28

Grzechu tutaj masz troche http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=11146&am p;start=0&

pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych