Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator do echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2018 - 12:02

Panowie jaki aku polecicie do Garmina echomap 73 . Wyśle nad 18,20 lub , tylko jaki model , firma ?

Użytkuję ktoś może Mw Power ? Może jakąs Toyame ?

Ktoś coś podpowie ? , z góry dziękuje .



#122 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2018 - 12:24

Weź SSB. 18 Ah wystarczy pewnie na 3-4 dni tak więc możesz pomyśleć nad czymś lżejszym.



#123 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2018 - 13:38

a 18 ah żelówke naładuje ctekiem  7 , bo 20 już można na pewno



#124 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 maj 2018 - 14:43

Paweł kup 2x 9ah i masz prawie dwa dni pływania a one wchodzą do covera . Mnie jedna 9ah wystarcza na dzień pływania z przerwą na śniadanie i obiad..

 

Jak masz  ceteka 7A to naładuje zarówno 7,9 czy 18ah . To są ładowarki automatyczne....

 

i



#125 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2018 - 15:05

Paweł kup 2x 9ah i masz prawie dwa dni pływania a one wchodzą do covera . Mnie jedna 9ah wystarcza na dzień pływania z przerwą na śniadanie i obiad..

 

Jak masz  ceteka 7A to naładuje zarówno 7,9 czy 18ah . To są ładowarki automatyczne....

 

i

Zawsze lepsza jedna kość niż dwie. Poza tym zamiast covera lepsza skrzynka plastikowa.


  • skilos lubi to

#126 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 maj 2018 - 17:50

Zawsze lepsza jedna kość niż dwie. Poza tym zamiast covera lepsza skrzynka plastikowa.

Andrzeju generalnie się z tym zgadzam ale trzeba też wziąć pod uwagę względy logistyczne . Jeśli masz możliwość podjazdu autem nad samą wodę to masz całkowitą rację . Ja opisałem tutaj swój przypadek (nie uwzględniłem innych :wub: )gdzie do łódki muszę zrobić dwa kursy przez las i cover na pasku na ramię ratuje mi tyłek gdyż jakbym miał skrzynkę to musiał bym dymać trzeci raz ....Poza tym w lecie nie pływam w pełnej ,,lampie" i wtedy do covera biorę tylko jeden aku a w czasie przerwy podmieniam ....



#127 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:37

Mój koliberek 7 SI G2N napędzany był w zeszłym sezonie taką dziewiąteczką https://www.mc-sklep...ycle-p-615.html . W ciepłych porach roku wystarczało na około 8-9 godzinną dniówkę z maksymalnym podświetleniem . Późną jesienią już po 3-4 godzinach pojawiał się alarm napięcia ustawiony na 10,5 V . W tym roku , podczas inauguracyjnego wypłynięcia podobna sytuacja - alarm odpalony po 2-3 godzinach . Zmniejszenie intensywności podświetlenie z 10 na 8 lub 7 pozwalało na spokojne 7 godzin pływania bez zejścia do granicznego napięcia . Myślę o zakupie drugiej , takiej samej kostki i tu rodzi się pytanie : czy można bez szkody dla nowo zakupionej baterii połączyć ją z taką , która ma już za sobą ten intensywny sezon ? Oczywiście domyślam się , że nie jest to zbyt fortunne rozwiązanie , ale z drugiej strony mamy do czynienia ze sporym zapasem prądu do dyspozycji czy jak to nazwać fachowo , więc może jednak zdałoby to egzamin ? W sumie wolałbym kupić jedną baterię jakby nie było ...


Użytkownik malinabar edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 21:38


#128 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 05:47

Kup jedną ale nie podłączaj dwóch na raz, jak jedna będzie już padać to podłaczysz drugą. Zajmuje to 2 minuty.

#129 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 06:07

Marcin , mam zapasową 7 Ah , ale w sumie nie o to chodzi . Byłby to jednak tylko półśrodek . Pytanie , czy połączenie dwóch baterii o różnym stanie ( a tego samego dokładnie modelu ) rozwali obydwie i czy ktoś to przerabiał ?



#130 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 08:55

Przerabialem podłaczenie dwoch różnych pojemności. Chodzi o to ze podlaczajac dwa aku masz przeplyw prądu miedzy nimi. Czyli potencjalnie skracasz i zycie tego gorszego
  • malinabar lubi to

#131 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 15:40

Oki , jeszcze raz- ta przytaczana 7 Ah nie wchodzi w rachubę do wspólnego podpięcia . Chcę kupić identyczną dziewiątkę jak mam teraz . Różnić się będzie tylko tym od dotychczas używanej , że jest nowa . Stan tej pierwotnej jest mi ogólnie znany - jest nieco słabsza , jak na początku . Czy podpięcie dwóch w zestawie rozwali system , czyli nowa też szybko klęknie , czy też rozszerzenie pojemności odbędzie się bezboleśnie ?



#132 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:12

szybciej zużyje się stara 9Ah, bo będzie doładowywana w czasie normalnego użytkowania, ale to tez zalezy od ile jej używasz, potrzba ze 100 cykli ładowania aby odczuc różnicę w pojemności, więc jeśli pływasz 50 dni w roku to 2-3 lata powinna wytrzymać jeśli znacząco więcej to pewnie krócej, nowej nic chyba nie będzie bo ona tylko będzie oddawała prąd


  • malinabar lubi to

#133 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 08 czerwiec 2018 - 19:48

A co sądzicie o akumulatorach mw power ?
Ma ktoś może taki ? . Bo echo będzie na uchwycie na relingi więc może nawet bym włożył 33 ah do bakisty i przedłużył kable ?

#134 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:05

Przy echosndach- małych pradach , większość akumulatorow sobie poradzi. Nie występuje tu zjawisko "katowania" pradami rzędu c2/3 . (Chyba że ktoś podpina 12" do 7ah) prędzej czas lub wina uzytkownika ubije aku niż echo
  • suhhar lubi to

#135 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 14 czerwiec 2018 - 21:32

http://allegro.pl/ak...6876661240.html
Panowie nada się to Aku do Harmonii 73 SV echomap ?

#136 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:43

Panowie ktoś coś ?

#137 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 11:09

http://allegro.pl/ak...6876661240.html
Panowie nada się to Aku do Harmonii 73 SV echomap ?

Co to jest harmonia 73 SV???

Będzie śmigało ponad 5 dni bez ładowania.

Jak nosisz to bez sensu taka ciężka bateria. 18 Ah wystarczy na ponad 3 dni



#138 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 15 czerwiec 2018 - 11:17

Ja mam 20ah podpieta pod hb helixa 10mega. I jak mam oddalony autochart to po 7h już mi zaczyna piszczec o napięciu. Najlepiej brać coś nie dużego i zawsze można kupić drugi i podłączyć.

#139 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2018 - 11:20

Ja mam 20ah podpieta pod hb helixa 10mega. I jak mam oddalony autochart to po 7h już mi zaczyna piszczec o napięciu. Najlepiej brać coś nie dużego i zawsze można kupić drugi i podłączyć.

Kolega pyta o 7 cali Garmina a zużycie prądu pomiędzy 10 cali Helixa a 7 cali Garmina to niebo a ziemia.


  • piotrcarp lubi to

#140 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 15 czerwiec 2018 - 17:04

Godziło mi o Garmina . Aku będzie na stałe na łajbie . Ale ten konkretnie Aku się nada ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych