Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lustrzanka do 2000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2015 - 21:53

Witam kolegów. Wspólnie z żoną postanowiliśmy zmienić naszego starego kompaktowego Canona, co ma już z 12 lat i matrycę 3.2 Mp na coś lepszejszego :) . Żona oznajmiła że chce lustrzankę, co ja oczywiście poparłem :D mając zaraz w głowie pomysł na wykorzystanie go do focenia urokliwych miejscówek i rybek ;) . Wymagania mamy skromne, żadne z nas nie zajmuje się i nie zamierza fotografować czegoś i kogoś na profesjonalnym poziomie. Chodzi o sprzęt z intuicyjną obsługą, prosty i robiący "ładne" fotki. Im mniej skomplikowany tym lepiej. Do tego jakieś szkiełko, nie znam się na tym ale podobają nam się fotki gdzie np. osoba fotografowana jest bardzo ostra a tło za nią już rozmyte. Czy do tego jest potrzebny jakiś specjalny obiektyw czy to tylko kwestia ustawień. Rynek jest spory, a ja , jak widać zielony  :)  proszę o jakieś propozycje,


  • platynowłosy lubi to

#2 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 marzec 2015 - 21:57

Polecam Nikona D5200 :)

Ale D3200 trochę tańszy też da radę :)



#3 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2015 - 21:58

A co z obiektywem, jeden wystarczy ??? sorki ale zielono mi w tym temacie :(



#4 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 marzec 2015 - 22:01

Duże znaczenie ma to co chcesz nim robić :)

Ja mam D5200 + 18-105 obiektyw mi wystarczy :D 

 

#5 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 marzec 2015 - 22:02

Jakbyś chciał tak np: podejść lub podpłynąć do kormorana i jemu zrobić zdjęcie, to będzie potrzebny większy obiektyw :) (płochliwy jest, nie mogłem podpłynąć do niego bliżej niż 100m :) )


Użytkownik mariuszwf edytował ten post 22 marzec 2015 - 22:03


#6 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2015 - 22:06

Co chcę fotografować ? Krajobrazy i robić takie fotki jak pisałem wcześniej, tzn. pierwszy plan ostry a reszta rozmyta. Coś mi świta że to krótka ogniskowa czy cóś :rolleyes:  sorki ale naprawdę nie kumam tematu.

Dlatego nie kupię sprzętu, którego nie wykorzystam na wyższym poziomie.


Użytkownik LFF edytował ten post 22 marzec 2015 - 22:10


#7 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 marzec 2015 - 22:08

Myślę że  obiektyw 18-105 wystarczy :) .

Poczekaj aż nasi koledzy z forum wypowiedzą się, bo ja to amator :)  hobbysta :)


  • platynowłosy lubi to

#8 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 marzec 2015 - 22:39

Możesz też trochę zaszaleć i kupić 18-200: Nikkora, albo Sigmę, ale w wersji "DC OS HSM".

Nikkor trochę lepszy, ale dużo droższy. Sigma z kolei całkiem dobra, dużo tańsza, mniejsza i lżejsza.

 

Co do aparatu, to możesz też rozważyć Canona, jeżeli już przywykłeś to zasad jego obsługi i sterowania.

Canon EOS100D złym wyborem nie będzie. Podobnie jak wspomniany wyżej Nikon D3200



#9 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2015 - 23:05

A co myślcie o Pentax k50. wyczytałem teraz że jest dość mocno uszczelniony i ma mocny korpus , cenowo mw. jedna pólka, Do zasilania podejdą aku AA których mam masę, W zestawie obiektyw 18-55. Myślę ze się na niego zdecyduję, chyba dla takiego amatora jak ja, wszystkie te aparaty będą robić fajne fotki ;) Na wycieczkę i na rybki wystarczy chyba, nic więcej od nich nie wymagam :).



#10 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 marzec 2015 - 06:25

Musisz uwzględnić, że Pentax nie jest zbyt popularny w Polsce. Możesz mieć problemy w przyszłości ze sprzedażą. No i nie będziesz taki "cool i trendy " bo nie będziesz miał napisu z C bądź N na początku. Ale jak się zdecydujesz i dołożysz 5 stów więcej dostaniesz ten aparat z dwoma obiektywami 18-55 i 50 - 200 w wersji water resistant. Sam mam starą k dyszkę z 4 mln matrycą i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Body i dwa obiektywy (bądź jeden uniwersalny) zajmują jednak więcej miejsca niż kompakt. Osobiście nie wyobrażam sobie przedzierania się przez chaszcze z wędką, plecakiem i aparatem dyndającym na szyi.


  • SilverN lubi to

#11 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 23 marzec 2015 - 17:00

Wejdź na stronę http://forum.optyczn...wforum.php?f=23. Poczytaj i zdecyduj czy na pewno tego chcesz.. Wiele osób przesiadając się na lustrzanki zniehęca się do nich bardzo szybko.

Jak chcesz to odezwij się nw PW.



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2015 - 23:16

Możesz też trochę zaszaleć i kupić 18-200: Nikkora, albo Sigmę, ale w wersji "DC OS HSM".

Nikkor trochę lepszy, ale dużo droższy. Sigma z kolei całkiem dobra, dużo tańsza, mniejsza i lżejsza.

 

Co do aparatu, to możesz też rozważyć Canona, jeżeli już przywykłeś to zasad jego obsługi i sterowania.

Canon EOS100D złym wyborem nie będzie. Podobnie jak wspomniany wyżej Nikon D3200

Ale to juz kobyła się robi z takim obiektywem. Lepiej coś mniejszego a późxniej jak apetyt wzrośnie drugi na dokładkę. Może nie wzrośnie.



#13 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2015 - 08:54

Oj tam, oj tam ;)

Dużo dobrego w jednym pudle musi swoje ważyć i mierzyć :D

 

Poza tym ta Sigma wcale nie jest taką kolubryną.

 

Wymiarami i wagą jest wielce zbliżona do Nikkora AF-S DX 16-85 mm f/3.5-5.6G ED VR. Mam takowy, do DX60 podpięty i nie jest on uciążliwy w taszczeniu.


Użytkownik Fatso edytował ten post 24 marzec 2015 - 09:01


#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2015 - 10:11

Podstawa to optyka! Lepiej kupić tańszą puszkę aniżeli odwrotnie. Poszukaj używanego Combo Nikon d90 + Tamron 17-50/2.8. Jeżeli zależy Ci na fajnym bokeh'u to jasne szkło to podstawa!
  • Użytkownik i cabage lubią to

#15 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2015 - 19:14

Witam ponownie. Przespałem się z tematem i dzięki Waszym sugestiom sytuacja się nieco zmieniła. Byłem dziś w MM i oglądałem lustrzanki, no ciężkie to i wielkie. No w teren nie za bardzo jednak. Sprzedawca zaproponował mi że do moich wymagań, w zupełności wystarczy dobra hybryda. Z dostępnych zachwalał Olympusa E-PL5 z dwoma szkiełkami w zestawie za nieco ponad 1700PLN. Obejrzałem, pobawiliśmy się trochę fotkami po zgraniu na kompa i porównaliśmy z lustrzankami, Na moje mocno amatorskie oko nie widzę żadnej różnicy, aparat uzyskał wszystko o co mi chodzi. Poczytałem trochę opinii o tym foto i chyba się na niego zdecyduję na 90%. Jest lekki, mały i razem z drugim obiektywem mieści się w torbie wielkości samej lustrzanki. A jakość fotek jak dla mnie rewelka.

http://www.fotopolis...pen-e-pl5-test/

Ten test na razie potwierdza że to będzie dobry wybór jak na moje umiejętności, zaangażowanie i wymagania.


Użytkownik LFF edytował ten post 24 marzec 2015 - 19:15


#16 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 marzec 2015 - 19:49

słuszną drogą podążacie bracie...


  • LFF lubi to

#17 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2015 - 20:15

Myślę że tak właśnie :) mały, lekki i prosty w obsłudze, a na dodatek uruchamia się i robi rewelacyjne jak dla mnie fotki błyskawicznie, Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Dzięki wszystkim za rady i naprowadzenie na odpowiednią ścieżkę.



#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2015 - 15:08

Skoro wymagania jak na zalaczonym obrazku to warto podazyc jeszzce dalej za poszukiwaczem sciezek....mam w pracy takiego Ixusa, ktorym mam problem manewrowac bo jest..tak maly.. :)

Zdjecia zupelnie przyzwoite a f-cja macro taka, ze w lustrzance trzeba by zast. przystawke albo spec obiektyw, zeby takie cos uzyskac...

 

Tu rzeczywiscie zderzaja sie 2 opcje - szybko, kameralnie, zeby mniej wiecej bylo....i.....gabarytowo, obslugowo, ciezko, ale zeby ZAWSZE jakos bylo. Poza gabarytami wchodzi tylko...inny gabaryt - ramki kasy z jaka nalezy sie rozstac w razie wyboru swojej opcji...

 

Im wieksza ramka, tym lepsza jakosc. Rozchodzi sie tylko o przedzial jakosci, jaki nas interesuje...

 

Gumo

p.s. A moze nie tylko..? Przykladowo do tego Ixusa musialem dokupic zapasowa baterie bo ilosc zdjec do zrobienia na 1szt. bywa porazajaca...no ale tu do jakosci nawet nie dochodzimy...ale z 2 strony bez akumulatora...



#19 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 marzec 2015 - 17:44

Niemal wszystkie modele Ixusa z jakimi miałem do czynienia, trzymały niezły poziom fotek. Czasami myślę, czy aby się nie "nawrócić" na taką pięćsetkę



#20 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 marzec 2015 - 19:51

Kumpel z roboty kupił tego Olka w grudniu i jest mega zadowolony . Oglądałem fotki na kompie i są O.K. Dla mnie ma 1 wadę , brak celownika lunetkowego , wszystko kadruje się na L V i lampa jest chyba dopinana . Mam D 5100 + 18-105 ale dzisiaj to bym się mocno zastanowił czy nie wziąć tego Olka . A jeszcze do niego można niezłego naleśnika dokupić .


Użytkownik alex62 edytował ten post 25 marzec 2015 - 19:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych