Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lustrzanka do 2000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2015 - 17:11

Dzięki alex62 :)  wystarczyło przełączyć AF na manual i działa. Teraz wszystko w moich rękach. Nie chcę się powtarzać ale jestem coraz bardziej zadowolony z tego foto. Multum możliwości jak na taki sprzęt i za takie sianko. Teraz tylko na rybki i oby było co focić ;) a jak nie to zawsze można jakieś widoczki czy cokolwiek popstrykać. Za jakiś czas pewnie dokupię do niego jakiś statyw, może jakieś filtry, a na pewno druga baterię i w pierwszej kolejność jakąś torbę. Kartę wziąłem 32GB, mieści grubo ponad 3k zdjęć w największym formacie i ponad 3h filmu FullHD więc na razie pozostaje mi się wczuwać w temat i rozwijać ;) A zaczyna mi się to podobać, zupełnie inny świat na fotkach z tego pstryka jest :D


Użytkownik LFF edytował ten post 29 marzec 2015 - 17:14


#42 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 marzec 2015 - 18:31

...mała rada...lepiej mieć 2razy 16GB, albo 4 razy 8GB..w razie uszkodzenia karty tracisz miej plików ( chyba, że kręcisz filmy)...


  • Predatorhunter lubi to

#43 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2015 - 19:13

tak, na filmach też się będę wyżywał :)  ale nie przyszło mi do głowy to co radzisz, a ma sens ;)



#44 OFFLINE   markoo

markoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marek

Napisano 29 marzec 2015 - 20:31

Tak jak Alex napisał, po przełączeniu na manual focus pierścień powinien zmieniać ostrość :)



#45 OFFLINE   michalwedkarz

michalwedkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Michał

Napisano 09 kwiecień 2015 - 09:27

Jeżeli chcesz robić zdjęcia z mega wyraźnym przodem i rozmytym tyłem musisz zadbać o dobre - "niskie" światło, czyli np. 1.8

 

Co do samego body, mogę polecić Ci Canona 500D (lub 550d jak budżet pozwoli) + do tego szkiełko np. canon 50mm 1.8 (używane na allegro 200 - 300zł), jak chcesz krajobrazy trzaskać to do tego np. sigma 17-70 (używka ok. 500 - 600zł) bo ma szerszy kąt niż standardowe 18, a światła też nie ma najgorszego. Jeden, uniwersalny obiektyw, który miałby dobre światło i uniwersalną ogniskową a do tego zachowa przyzwoitą jakość zdjęć będzie niestety kosztował już niezłe pieniążki :)

 

Pozdrawiam, Michał



#46 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 kwiecień 2015 - 10:32

..akurat do krajobrazów nie jest potrzebny mega jasny obiektyw, tylko ostry od brzegu do brzegu. Przeważnie przymykasz go i tak  do f/9-11.



#47 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 kwiecień 2015 - 10:47

..akurat do krajobrazów nie jest potrzebny mega jasny obiektyw, tylko ostry od brzegu do brzegu. Przeważnie przymykasz go i tak  do f/9-11.

Prawda, chociaż z tymi ostrymi brzegami to nawet po przymknięciu sporym przymknięciu nie jest łatwo, szczególnie w wersji budżetowej...



#48 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 kwiecień 2015 - 10:54

...dlatego nie pchałbym się w w/w sigmę...z UWA pod DX do landshaftów lepsza  jest np. Tokina 12-24/4, Sigma 10-20/4-5.6,  



#49 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 07 maj 2015 - 21:10

Witam. Ja też szukam aparatu dla siebie myślałem o sony a5000 ale kiedy znalazłem ten wątek to się zacząłem zastanawiać czy nie kupić tego Olympusa. Krótko który będzie lepszy i dlaczego?

#50 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 maj 2015 - 21:28

Nie dawno również się zastanawiałem. Rozwiązaniem ma być Sony RX100. To był chyba dobry strzał w kompromis, między wielkością sprzętu i jakością fotek. Jeszcze za wiele powiedzieć nie mogę ale po kilkunastu pstrykach, jestem zadowolony.



#51 OFFLINE   MAĆKO21

MAĆKO21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 07 maj 2015 - 22:01

Cannon 100D i będziesz zadowolony ;) Sam mam i sobie chwalę


  • popper lubi to

#52 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 08 maj 2015 - 18:42

Tylko nie wiem czy ten canon nie będzie dla amatora zbyt skomplikowany pozatym olympus z dwoma szklami jest tańszy niż canon z kitowym obietywem z którego nie wiele można wyciągnąć jak się domyślam a kupienie dodatkowego to pewnie drugie tyle.

#53 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2015 - 20:24

O komplikacje się nie martw. ten olek jest na dość wysokim poziomie komplikacji ale wszystko zależy czego oczekujesz i jak go sobie poustawiasz, Ja zaczynałem od Auto a teraz bawię się Manual, Choć głównie używam trybu pracy A (priorytet przysłony).

Obecnie przechodzę fascynacje zdjęciami w technice HDR i jak że mnie ucieszyła funkcja Bracketing HDR z 2,3,5 lub 7 fotkami z różnicą 2EV za jednym pstrykem :-) Nie martw się komplikacjami, jak nie ogarniesz to przestawiasz na Auto, i tu olympek cię zaskoczy bo z tego poziomu można uzyskać ciekawe efekty, można nieco po manipulować w tym trybie, w sposób wręcz łopatologiczny przesuwając suwaczki na ekranie z podglądem na żywca :-).

Obiektywy w zestawie nie powalają niczym na kolana ale dają radę zaspokoić amatorskie ambicje, a jak się z nimi dłużej pobawić to można nieco więcej wycisnąć.

Bierz i baw się dobrze :-)

tu masz kilka fotek z tego olka w terenie: https://www.facebook...357193121152261


Użytkownik LFF edytował ten post 08 maj 2015 - 20:38


#54 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 maj 2015 - 21:20

Jak dla mnie całkiem fajne kolorki no i bokeh też niczego sobie , światła dobrego i pozdrawiam .


  • LFF lubi to

#55 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 maj 2015 - 22:08

Jak byś chciał, to planujemy sprzedać z żoną naszą lustrzankę Sony Alfa 300 + 3 obiektywy (uniwersał Sigma 17-70mm, stałka Minolta 50mm, tele Minolta 70-210 tzw "flinta") + karta. Do tego bardzo fajny plecak Lowepro Flipside 300.

 

Za całość chcemy 2500zł z wysyłką.

 

Stan całości idealny, robione bardzo mało zdjęć (myślę, że przebieg ok 3000 fotek) z racji gabarytów (nigdy nam się nie chciało nosić całości). Mamy pancernego kompakta i do tego kompaktowego uniwersała z duzym zoomem, stąd Sony leży nieużywany od długiego czasu.

zainteresowany jestem flintą  :D ... podaj -proszę - cene na pw jeśli rozbijasz zestaw



#56 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 maj 2015 - 23:14

Zestaw sprzedaję tylko w całości. Ale po więcej info zapraszam na priv.

#57 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2015 - 11:38

Jak dla mnie całkiem fajne kolorki no i bokeh też niczego sobie , światła dobrego i pozdrawiam .

Kolorki to już LightRoom, staram się nie przeginać i jedynie wydobyć klimat. :) a bokeh, to jak pisałem, że jak się nim pobawić to można nieco z tych szkieł wycisnąć, Miałem kupić aparat na rybki i na wycieczki, a temat mnie wciąga coraz bardziej, Uczę się ciągle czegoś nowego i uwielbiam ganiać z nim po lesie, Jakoś zawsze się dobrze w krzakach czułem :D



#58 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 10 maj 2015 - 09:14

Dzięki za przykładowe zdjęcia bardzo fajnie to wygląda
. Możecie jeszcze doradzić jaki obiektyw dokupić do niego żeby robić bardzo szerokie zdjęcia?

#59 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 10 maj 2015 - 13:43

Konwerter szerokokątny lub fish - eye Samyang  :)



#60 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 16 maj 2015 - 07:00

Czytam tu, przegladam jakieś testy i głupieję coraz bardziej. Zaznaczam że jestem totalnie zielony. Chciałbym kupić aparat, którym będę robilł zdjęcia z rybami, zdjęcia ryb, pewnie żonka pstrykać bedzie jakieś wakacyjne, fotki a ja czasem zrobię macro woblera. Budżet to jakieś 1.800 zł.

Zastanawiałem się nad lustrzanką Nicon D3200 +18-105 VR kit http://www.skapiec.p.../2/comp/4160349

Tak do końca nie upieram się przy lustrze (w tematach przewijały sie komentarze np hybryd.), ważne żeby zdjęcia miały przyzwoitą jakość. 

Będę wdzięczny doświadczonym Kolegom za podpowiedź z jakich modeli i dlaczego powinienem wybrać. Zakup używki raczej nie wchodzi w grę, poniweaż jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem i nie chciałbym się naciąć.

 

Pozdrawiam

Sławek


Użytkownik sdd_ edytował ten post 16 maj 2015 - 07:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych