Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sklepy Rodbuildingowe - info / promocje / gdzie kupic

sklepy rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
631 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jędrek

Jędrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Maz.
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 maj 2008 - 17:52

Witam,
Mam zamiar wymienić omotki w mojej starej odległościówce, przy okazji zmieniłbym przelotki, czy granicach naszej ojczyzny gdzieś to kupię?
--
Pozdrawiam wszystkich



#2 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 29 maj 2008 - 14:28

Z Takimi przelotkami może być problem.Popytaj u rod-majstrów.Ja w swoich dwóch odległośćiówkach wstawiłem Fuji Alconite na wysokich stopkach.Jak dobrze pamietam to małe rozmiary przelotek (6,7,8)są w trzech wersjach ramek.Niskie(L),wyższe(Y)i jeszcze wyższe.Nie pamietam symboli tych przelotek.Z tymi najwyższymi pewnie bedzie problem,bo chyba nikt w Polsce nie zbroi wedek na tych przelotkach.
Cały czas piszę o przelotkach jednostopkowych,bo z dwustopkowymi może być jeszcze trudniej.
Jak nie znajdziesz takich odpowiednich,to napisz na priv,może jakoś da się takie zorganizować.

#3 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 29 maj 2008 - 21:39

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/products.php?assortm ent=128&producer=308&kind=1476
Tylko nie wiem jak z ich jakościa...
Pozdrówki

#4 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 30 maj 2008 - 14:24

Pisz na priva. Mam Hadloye Fuji matchowe. Z trzy komplety by uzbierał. Ale licz sie z tym że wyjdą więcej niż na spinning - w końcu idzie ich kilkanaście. Ze szczytowa moze być problem, tzn. mam jednego hardloya w ramce Gun Smoke :huh: - pierwszy raz widziałem taki mariaż, choć mam też w swoim posiadaniu SICi Fuji w ramce black.
Pozdrówka
kesur

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 czerwiec 2008 - 07:15

Tak jak pisali przedmówcy przelotki od odległościówki najlepiej odkupić od kogoś, kto ma znisczczony kij. natomiast do odległościówki to proponuję n.p. w przedstawicielstwie Fuji na Polskę czyli w f. FC w Warszawie u pana Irka Matuszewskiego

pozdrwiam :D

#6 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 02 czerwiec 2008 - 07:43

O przelotkach do odległościówki u Pana Irka Matuszewskiego można zapomnieć, chyba że chcesz zamówic 100 kompletów :( .
Swego czasu szukałem; masz kilka możliwości:
- zamawiasz w Anglii -złotówka mocna i nie płacisz VATu jak przy ściąganiu z USA, tylko kwestia kosztów wysyłki,
- ściągasz z Włoch - podobnie jak z Anglii,
- albo szukasz po rodzimych rodbuilderach - moze być problem (najszybciej znajdziesz u Zbyszka Kawalca),
- oczywiście można też poszukać jakiegoś kompletu zdejmowanego z przerabianego kijka lub zniszczonego kijka (w Daiwach i niektórych starszych włoskich matchach orginalne FUJI, w Schimano Fuji nie uświadczysz, no chyba że w starej ULTEGRZE - Fuji SICi).
Jak wspomniałem mam jakieś trzy nowe komplety Fuji Hardloy - duże możliwości konfiguracji. Mogę też mieć Fuji ściągniete z orginalnego, mało używanego, kijka Daiwy(stosunkowo tanio odsprzedam).
Ale jeśli jesteś poważnie zainteresowany to pisz na priva.
pozdrówka
kesur


#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 17:24

mam do odsprzedania recznie budowana odleglosciowke, na blanku harriso, 4.20 m, na SIC-ach ...
przypadkiem moze wyjsc taniej jak nowe przelotki :D

#8 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 wrzesień 2008 - 07:15

witam
Chciałbym szybko skończyć wędkę (i nie mam za bardzo czasu czekać na przesyłke z US) ale zabrakło mi tip-a. Mam do Was prośbę/pytanie. Czy wiecie gdzie bez problemu kupie (najchętniej online - (mieszkam w Olsztynie - taka fajna duża wieś na Warmii :D) przelotkę z wkładką SIC rozmiaru 5.5 Fuji lub Pacific Bay.
Patrzyłem po pracowniach (w necie) ale ceny mnie trochę przerażają - Fuji 35zł ,Pacific 15zł - w Cabelasie Pacific kosztuje 3$ - myślałem, że $ spadł i kosztuje 2,3zł a nie 5$. Wiem, wiem cła, podatki, transport - ale to i tak śmieszne. Poza tym jakieś dziwne rozmiary pojawiły się na niektórych naszych stronach których w ogóle nie kumam. Poza tym na większości stron zbrojarzy nie ma sklepu a i właściciele jakoś niechętnie podchodzą do sprzedawania pojedyńczych komponentów. Może ktoś z kolegów ma na zbyciu taką przelotkę i mógłby mi sprzedać. Prosze podać numer tel., zadzwonię. A może ktoś zna adres sklepu online w UK z którego mógłbym ściągniąć tipa, szukałem ale na razie nic ciekawego nie znalazłem (albo te dziwne rozmiary...). Z góry dziękuję.
pozdrawiam
kwiat

#9 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 wrzesień 2008 - 08:56

witaj, jeszcze kilka dni temu mieliśmy na stanie Fuji FST 5,5 -ostatnią zamontowałem do wędki, teraz czekam na nową dostawę. Zostały mi Alconite 5,5 i tytanowe Sic 5,5. Ogólnie nie jest to wielkość spotykana na naszym rynku za często, stąd kłopot z jej kupnem. Zwykły Sic FST kosztuje ok 25 zł, alconite 15zł - nie wiem skąd były Twoje ceny...jeśli mimo to są za wysokie zawsze możesz sprowadzić 1 przelotkę szczytową zza oceanu lub UK
Co masz na myśli mówiąc o dziwnych rozmiarach? Ważne jest żebyś wiedział jaką średnicę ma mieć rurka która wchodzi na szczytówkę wędki- żadnego więcej rozmiaru nie potrzebujesz, u nas podawany jest w mm, w innych krajach może być to w 1/64 cala. A sklep z komponentami ruszy u nas za ok miesiąc- więc niedługo bedziesz mógł kupować u nas nawet pojedynczy zaczep do przynęt za 3 zł- o ile będzie ci się to kalkulowało z przesyłką.....

Pozdr



#10 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 16 grudzień 2008 - 15:01

Witam po dłuższej przerwie!!! <_<
Jak w temacie poszukuję przelotek Fuji typ HVL z pierścieniem hardloy, alconite lub alu oxide - mogą też być innych firm ale podobnego typu (surfcastingowe).
Szczególnie interesują mnie duże numeracje - 40 i 50.
Skąd pomysł?! Otóż pasję wędkarską dzielę pomiędzy ul spinningi i karpiarstwo (skrajności, prawda?)
Mam kilka karpiówek - średnia półka - na przyzwoitych blankach ale potwornie uzbrojonych.
I tak sobie myślę, że jakby je uzbroić po nowemu i z zastosowaniem ww przelotek to byłyby całkiem fajne kijki.
Jeżeli coś wiecie, to proszę o info.
Najłatwiej chyba zdobyć w zachodnich sklepach internetowych, ale nie wiem jaka jest dokładnie procedura i jakie są koszty.
Ale sie wypisałem, ufff
Pozdrawiam


#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2008 - 22:42

Tu znalazłem rozmiar #40

http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Hardloy/BHVLG-Spin-C ast-Surf-Guides

Tu również

http://www.anglerswo...aspx?catid=1937

Te karpiówki to gruntówki jak rozumiem a nie kije do metody odległościowej?

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2008 - 10:00

W sklepach widze, ze akurat brak ale wystepuje rowniez numeracja 50. To juz prawdziwy potwor...srednica jak denko od słoika... :D

Warto dodac, ze to chyba jedyna propozycja, jesli chodzi o duze srednice i duza wytrzymalosc. Bylem zmuszony, z braku wielkosci powyzej 20 uzupelnic tymi przelotkami set do blanku morskiego...

Rzeczywiscie bardzo trudno dostac te przelotki i sa drogie w swoich klasach. U nas rodbuilderzy uzywaja do wielkosci 30 najczesciej...

Gumo

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2008 - 10:44

Oczywiscie zastosowalem w tym wedzisku przelotki SV a nie HV i to one wystepuja w wielkosci 50.
Beda latwiej dostepne...rownowazne do HV wielkosci beda z pewnoscia nizsze ale moze warto rozwazyc takie uzbrojenie.

Gumo

#14 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 18 grudzień 2008 - 08:02

Gumo
Ja też juz przeszukałem chyba pół netu no i widzę, że HV występuje do rozmiaru 40 natomiast SV do rozmiaru 50.
Właśnie rozważam zbrojenie oboma typami przelotek - kiji do przezbrojenia będzie 2 albo i więcej.
Będę mógł w ten sposób przetestować, które przelotki lepiej sprawdzają się do takiego łowienia.
Zacząłem się zastanawiać nad jeszcze innym rozwiązaniem. Znalazłem przelotki morskie składane w rozmiarach 40 i 50.
To byłoby też ciekawe rozwiązanie. Wysokość takich przelotek można porównać do typu HV, ale ten rozmiar 50, to już czysta poezja.
Idąc tym tropem rozpędziłem się i zacząłem się zastanawiać nad wykorzystaniem blanku morskiego w długości 13 lub 14 ft do konstrukcji wędki karpiowej. Parametry takich blanków pasowałyby do nowego przeznaczenia tylko ciężko znaleźć blank o stosunkowo niskiej masie rzutowej - poniżej 200g.
Ale jakby się udało dostać taki blank to byłaby armata! :huh: :huh:

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2008 - 15:18

Jak chcesz armate to wez tri flexa 2,6 50LB Lamiglasa. Jest do 10oz ale to nie jest pała. Na karpie powyzej 10kg...i wiele innych byle duzych... B)
Jezeli priorytetem maja byc dlugie rzuty to mozesz zaczac od przelotki 50 SV, zeby nie gasilo, zwlaszzca przy duzym kolowrocie.
Ja wzialem od 40 bo bardziej chodzilo mi o wykorzystanie mocy a nie o rzuty (juz i tak mam stawy nadwyrezone <_< )

Moge tez sprzedac swoj niedoszly pomysl o takie cos. Zrezygnowalem bo calosci nie chcialem zbroic w tego typu przelotki a polaczenie kilku tego typu przelotek z tymi co posiadalem wygladaloby kiepsko.
Do twoich zastosowan powinny spokojnie wystarczyc, wygladaja na mocne.

Gumo

#16 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 grudzień 2008 - 22:40

Witam,
zadzwoń do firmy RODMAS, do Łukasza Masiaka ma takie czterdziestki hardloy-a, wiem bo sam u Lukasza kupowałem do dorszowego kija.
Tel.608450850

#17 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 grudzień 2008 - 22:42

Zdaje się, że nawet Sic-i też ma w rozmiarze 40, ale sprawdź.


#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 grudzień 2008 - 08:25

@Darc - chcesz karpiówki poniżej 200gr?????? proszę http://www.talon-graphite.com/Blank%20section/Carp%20Blank%2 0sub%20folders/Carpblanks.htm



#19 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 grudzień 2008 - 09:11

Mam pytanie do znawców tematu ( karpiarzy i rodbuilderów ) czy aby przypadkiem z blanku karpiowego nie wyszedł by mocny ale przedewszystkim dalekosiężny casting - np taki do łowienia z brzegu morskiego?

#20 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 grudzień 2008 - 09:24

Tomek- do łowienia w morzu to może i owszem ,ale czym?? bo chyba nie trociową wahadłówką 25 gramową...

Pozdr






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sklepy, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych